Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΚ. Το βρήκα

Ε, πες και σ' εμάς πως γίνεται :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Από το μενού του viber: Ρυθμίσεις->Ειδοποιήσεις και απενεργοποιείς το "Εμφάνιση προεπισκόπησης μηνύματος" και αν θέλεις παραπάνω και το "Φωτεινή οθόνη για μηνύματα" και "Νέο αναδυόμενο μήνυμα" . Τότε θα ανάβει μόνο το led.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρε το μάτι μου κάτι καινούργιους φορτιστές της Puro για γρήγορη φόρτιση. Έχουν έξοδο 3.4Α. Έχει δοκιμάσει κανείς για το S3 ;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρε το μάτι μου κάτι καινούργιους φορτιστές της Puro για γρήγορη φόρτιση. Έχουν έξοδο 3.4Α. Έχει δοκιμάσει κανείς για το S3 ;

3,4Α??.Πιστευω είναι πάρα πολλά για αυτο το κινητό.Εγω το φορτιζω παντα με 1Α και εδω και 1 χρονο+

η μπαταρια είναι σαν καινουρια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Συγνωμη καταρχην αν εχω ανεβασει το θεμα σε λαθος section, αλλα δεν ηξερα που να το ανεβασω!

 

Εχω ενα Jiayu S3. Το κινητο ξαφνικα σταματησε να φορτιζει ανοιχτο! Αρχικα νομιζα ειναι το καλωδειο! αλλα οταν το κλεινω φωρτιζει! Οταν το ανοιγω σταματαει! Υποψιαζομαι οτι εχει κατεβει αυτόματα καποιος ιος επειδη καποιες φορες εχω παρατηρισει οτι κανει download απο μονο του διαφορα αρχεια! οσες φορες τα παρατηρω τα διαγραφω! Εδω και 3 μερες μου κανει το ιδιο παιχνιδι! Πως μπορω να αντιμετωπισω το προβλημα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Συγνωμη καταρχην αν εχω ανεβασει το θεμα σε λαθος section, αλλα δεν ηξερα που να το ανεβασω!

 

Εχω ενα Jiayu S3. Το κινητο ξαφνικα σταματησε να φορτιζει ανοιχτο! Αρχικα νομιζα ειναι το καλωδειο! αλλα οταν το κλεινω φωρτιζει! Οταν το ανοιγω σταματαει! Υποψιαζομαι οτι εχει κατεβει αυτόματα καποιος ιος επειδη καποιες φορες εχω παρατηρισει οτι κανει download απο μονο του διαφορα αρχεια! οσες φορες τα παρατηρω τα διαγραφω! Εδω και 3 μερες μου κανει το ιδιο παιχνιδι! Πως μπορω να αντιμετωπισω το προβλημα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, που ουσιαστικά θα επαναφέρει το κινητό όπως ήταν, αφού πρώτα κάνεις buckup τα πάντα...

 

αν δεν έχεις βάλει κάποια καινούργια έκδοση 5.1 τότε είναι μια καλή ευκαιρία να το κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

πατησα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμησεις και το κινητο κλαταρε! δεν ανοιγει καν! Ακομα και απο το εσωτερικο του κινητου να πατισω factory reset, τιποτα... Ζηταει κωδικο SIM και μετα δεν ανοιγει το UI και μου βγαζει μνμ Unfortunately System UI has stopped. Edited by arthouros100
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως αφαιρω την φωνητικη μπαρα στο κινητο στην οθονη στο android 5.1.1 δεν την θελω καθολου,,ειμαι με την γερμανικη 5.1.1 που πηγαινω στις ρυθμισεις??
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως αφαιρω την φωνητικη μπαρα στο κινητο στην οθονη στο android 5.1.1 δεν την θελω καθολου,,ειμαι με την γερμανικη 5.1.1 που πηγαινω στις ρυθμισεις??
Πλήκτρο μενού από την κεντρική οθόνη, κάτω δεξιά Settings (Ρυθμίσεις) και απενεργοποιείς το Show search bar (δεν ξέρω στα ελληνικά).

 

Εγώ να κάνω μιά άλλη ερώτηση... Είμαι με RC4. Δεν μου παίζει σωστά η απεικόνιση του ιστορικού της μπαταρίας.

 

EDIT: όλα ΟΚ με τα συνημμένα.

Edited by apotsi

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

πατησα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμησεις και το κινητο κλαταρε! δεν ανοιγει καν! Ακομα και απο το εσωτερικο του κινητου να πατισω factory reset, τιποτα... Ζηταει κωδικο SIM και μετα δεν ανοιγει το UI και μου βγαζει μνμ Unfortunately System UI has stopped.

 

Καιρος να βαλεις την γερμανικη ρομ.

Απο οτι βλεπω εισαι Θεσσαλονικη, κριμα γιατι καιρο πριν βοηθησα καποιον να βαλει την γερμανικη

Link to comment
Share on other sites

δε μου εμφανιζει γμτ το αρχειο του zip για να κανω install απο recovery mode! και δε μπορω να το συνδεσω και στον υπολογιστη επειδη δε το αναγνωριζει το κινητο για να το κανω απο το flashtool :(
Link to comment
Share on other sites

Καιρος να βαλεις την γερμανικη ρομ.

Απο οτι βλεπω εισαι Θεσσαλονικη, κριμα γιατι καιρο πριν βοηθησα καποιον να βαλει την γερμανικη

Γεια σου Λαζαρε.Ευχαριστώ για τη βοήθεια.όντως πάει σφαίρα με την rc4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Λαζαρε.Ευχαριστώ για τη βοήθεια.όντως πάει σφαίρα με την rc4

 

Μακαρι να μπορουσα να βοηθησω και τον φιλο μας, αλλα δυστυχως δεν ειμαι εκει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια.. δε μπορω να βαλω καμια rom στο κινητο μου! προσπαθησα μεσα απο τη cache και δε μου εμφανιζε καν το zip.. το εβαλα σε μια SD και ενω το βρισκει παω να το κανω install και μου βγαζει error, installation aborded. Τι μπορω να κανω?

Οταν παταω root integrity check και scannaρει τα αρχεια μου βγαζει πολλα αρχεια να λειπουν.. κυριως απο τον φακελο system/xbin..

 

καμια ιδεα για το πως να λυσω το προβλημα μου?

Link to comment
Share on other sites

παιδια.. δε μπορω να βαλω καμια rom στο κινητο μου! προσπαθησα μεσα απο τη cache και δε μου εμφανιζε καν το zip.. το εβαλα σε μια SD και ενω το βρισκει παω να το κανω install και μου βγαζει error, installation aborded. Τι μπορω να κανω?

Οταν παταω root integrity check και scannaρει τα αρχεια μου βγαζει πολλα αρχεια να λειπουν.. κυριως απο τον φακελο system/xbin..

 

καμια ιδεα για το πως να λυσω το προβλημα μου?

 

για την ρομ θελεις

Οδηγους των ΜΤΚ

φλαστουλς

και την ρομ φυσικα.

Σε μερικες σελιδες πισω γραφει καποιος πως την περναει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καμιά θήκη της προκοπής βρήκατε? Η σιλικόνης του vickmall είναι πολύ ψεύτικη.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Αυτή της Jiayu η δερμάτινη είναι πολύ καλή. Επίσης καλή φαίνεται και η θήκη σιλικόνης της Jiayu αλλά δεν την έχω δοκιμάσει πάνω από 10 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε για RC5 ακόμα είναι βέβαια ota air.

 

Changelog: + Google security update (Feb.) entered + added quick charge function (Settings -> Other -> fast charge settings + HeadsUp Notifications (Settings -> Sound & alerts) + crashes Custom Launcher Fixed + NFC functionality when the display is optionally available update + modem + more translations + Intelligent waking: ignore Bluetooth keyboard + support for USB cameras (experimental) + Wifi Access Point error corrected +

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καμιά θήκη της προκοπής βρήκατε? Η σιλικόνης του vickmall είναι πολύ ψεύτικη.

 

εγω παντως εχω τη θηκη σιλικονης του vickmall 1 χρονο και ειναι εξαιρετικη. Ουτε γρατζουνια, ουτε σημαδι απο τα πεσιματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.. πραγματικα ελεος με το παλιοτηλεφωνο.. κατεβασα ενα αρχειο MTK driver auto intaller... το εκανα install και εκανε επανεκινιση... και τωρα οταν το ανοιγω το μονο που κανει ειναι να βγαζει το εικονιδιο και να κανει restart! ελεος δηλαδη... recovery mode δε μπαινει... ο συνδιασμος Power Button+Volume Down δε δουλευει για να μπω να κανω factory reset
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να ακολουθησεις επακριβως τον οδηγο και να εγκαταστησεις την rc4 με flashtools. Δε σε νοιαζει τι κανει το τηλεφωνο, ειναι σβηστο...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.. πραγματικα ελεος με το παλιοτηλεφωνο.. κατεβασα ενα αρχειο MTK driver auto intaller... το εκανα install και εκανε επανεκινιση... και τωρα οταν το ανοιγω το μονο που κανει ειναι να βγαζει το εικονιδιο και να κανει restart! ελεος δηλαδη... recovery mode δε μπαινει... ο συνδιασμος Power Button+Volume Down δε δουλευει για να μπω να κανω factory reset

 

Δεν φταίει το τηλέφωνο παλικάρι κάτι δεν έκανες σωστά και έχεις αυτό το πρόβλημα. Δηλαδή εγώ που το έχω σχεδόν 1 χρόνο το έχω ταράξει στις αλλαγές ρομ γιατι δεν έπαθε τίποτα.

 

Πρέπει να περάσεις την ρομ που θέλεις με flashtools. Και αν έχεις από Windows 8 και επάνω για να βάλεις τους mtk driver πρέπει να απενεργοποιησης την ψηφιακή υπογραφή. Αν δεν μπορέσεις καταβασε teamviewer στήλε μου τους κωδικούς να σε βοηθήσω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν το θυμάμαι.

 

Έχω το S3 Plus και μέχρι τώρα οι δύο sim καρτοκινητής Wind που έχω από πέρυσι τέτοια εποχή (με γαλάζιο χρώμα και multi sim), δείχνουν μονίμως 3G ενώ άλλοι που κινούνται στην Αθήνα πιάνουν 4G. Πήγα σήμερα σε κατάστημα, στην αρχή ο υπάλληλος είπε ότι πρέπει να πιάνουν 4G και δεν ήθελε να τις αλλάξει. Τελικά, δέχτηκε να αλλάξει δοκιμαστικά τη μια με νέα (μπλε σκούρα και μόνο micro) αλλά παρά τις προσπάθειες που έκανε στο μόνιτορ του για έλεγχο του λογισμικού (αν και του είπα ότι εγκατέστησα την 22/2 την τελευταία έκδοση του S3 Plus) δεν έφερε κανένα αποτέλεσμα. Είπε να την δοκιμάσω μέχρι την ΠΑ 11/3 που θα παραλάβει νέες (!!!). Από εκείνη τη στιγμή δεν άλλαξε η κατάσταση και δείχνει μονίμως 3G.

 

Έχει αντιμετωπίσει άλλος παρόμοια κατάσταση;

 

Edit

Αρχίζω να προβληματίζομαι μήπως στη μπάντα 800, που ήταν ένα από τα βασικά κριτήρια αγοράς του S3 Plus, δεν λειτουργεί ακόμη η Wind.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορες στις μπαντες με το S3 ?

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, οι ίδιες είναι.

Και όπως διάβασα στο http://willmyphonework.net/ στην Ελλάδα και στην Wind:

To Jiayu S3 Plus (αλλά και το S3) λειτουργούν στις α) 900, 1800 σε 2G, β) 2100 σε 3G και γ) 1800 σε 4G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...