Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε φορτιστη 1000mA τον προβλεπομενο χρονο 3 ωρες περιπου.

Ενταξει ουτως ή αλλως μερα βγαζει ανετα με μετρια προς πολυ χρηση νομιζω

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Στο Battery monitor widget έχει επιλογή να βάλεις χερατα το μέγεθος της μπαταρίας.

Οπότε τουλάχιστον σε αυτό το πρόγραμμα, μπορούν να διορθωθούν οι ενδείξεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Νέο gps test σε εξωτερικο χωρο με wifi μάλλον ανοικτό. Κούμπωμα πολυ γρήγορο.

 

Link to comment
Share on other sites

Mε φορτιστη 1000mA τον προβλεπομενο χρονο 3 ωρες περιπου.

Ενταξει ουτως ή αλλως μερα βγαζει ανετα με μετρια προς πολυ χρηση νομιζω

 

πες μου οτι η μπαταρια ειναι οκ κ δαν εχει προβλημα!!!!!!!!!!!!!!:) το περιμενω πως κ πως το τηλεφωνο κ το μονο που με αγχωνει ειναι η μπαταρια!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι η μπαταρια ειναι οκ κ δαν εχει προβλημα!!!!!!!!!!!!!!:) το περιμενω πως κ πως το τηλεφωνο κ το μονο που με αγχωνει ειναι η μπαταρια!!:rolleyes:

 

Νομίζω η μόνη σοβαρή αναφορά για πρόβλημα που έχει αναφερθεί για την μπαταρία, είναι από τον Andy του Giz που είπε ότι χάνει πολύ σε standby. Θεωρώ πως αυτό θα το βρουν εύκολα και θα το φτιάξουν σε κάποια αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Ολο το βραδυ σε αναμονη με wifi ανοιχτο και χωρις sim εχασε 10%

Νορμαλ ειναι. Ουτως ή αλλως καθε βραδυ μπαινει σε φορτιση αν το χρησημοποιεις. Μερα θα βγαζει εκτος αν το στηβεις

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Το 10% που εφαγε βελτιωθει μετα απο λίγους κύκλους. Τα 9/10 smartphone που εχεις ανοικτά data και κανεις χρηση τηλεφώνου το βράδυ θελουν φορτηση για να το εχεις την επόμενη παλι όλη μερα. Το προβλημα για μένα ξεκινα οταν δουλεύεις το κινητό και σε αφήνει πριν γυρίσεις σπίτι. Φυσικα αμα βλέπεις ταινίες on line παίζεις games το λειωσεις στο Ίντερνετ και εχεις τo gps και εχεις την απαίτηση να σου βγάλει μερα αυτα δεν τα κανει κανένα κινητό.... Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

μας έφαγε ο Βαλεντινος....:lol:

 

σιγουρα!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://postimg.org/image/8zqu94dwj/http://s11.postimg.org/y8ozomy9b/Screenshot_2015_02_15_11_04_38.jpg' alt='Screenshot_2015_02_15_11_04_38.jpg'>

ωραιος!!!! βγαζει 24ωρο σιγουρα!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αυτο το 29% ετοιμότητα κυψέλης που δειχνει οτι ψάχνει σημα εχει να κανει με το οτι δε εχει κουμπώσει σιμ? δλδ αν ειχε σιμ και κούμπωνε σημα ιςως να ειχε καλυτερη αυτονομία? ή το αντίθετο ή ειναι άσχετο?

 

Πάντως δειχνει οτι τρώει πολυ λίγο απο οθονη μονο 4% και λες οτι το εχεις στο αυτόματο ή στο φουλ!

 

Edit πρόσεξα οτι στην αλλη φωτο γράφει για σημα δικτύου ενεργό , συνεπως πρεπει να εχεις βαλει σιμ κανονικα .

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/8zqu94dwj/http://s11.postimg.org/y8ozomy9b/Screenshot_2015_02_15_11_04_38.jpg' alt='Screenshot_2015_02_15_11_04_38.jpg'>

Βάλε βρε dalmaidi αφού θες να βοηθήσεις και τα στατιστικά με τις ώρες οθόνης.

3η φορά το γράφω!

Αλλιώς δεν μπορούμε να καταλάβουμε πώς τα πάει πραγματικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To εβαλα για φορτιση.

2μιση+ ωρες οθονη ειχε

 

Σιμ εβαλα μονο για 5 λεπτα και την εβγαλα

 

Ενταξει παιδια μην το κουραζουμε βγαζει μερα.

 

To προβλημα τωρα ειναι οτι φορτιζει μονο σβηστο, ενω η πρωτη φορτιση εγινε με ανοιχτο το κινητο.

Το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και παλι το ιδιο.

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμμ....dalamaidi για να λες οτι έφαγε 10% ολοκληρο βράδυ καλυτερα βάλε κάνα wake lock detector και ποσταρε στατιστικά να δουμε τι ξυπναγε το κινητό απο περιέργεια.Εστω και φρέσκια μπαταρία και χωρίς Sim μάλιστα 10% είναι υπερβολικό.
Link to comment
Share on other sites

Αν βρω λυση στο θεμα που προεκυψε με την φορτιση θα το κανω.

 

Κατι γινετε και με το ποσοατο και μου το βγαζει αλλα ντ αλλων.

 

Ειχα βαλει χθες ενα battery monitoring το οποιο εβγαλα...

Κατεβασα και το battery doctor, τιποτα

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα προαναφερει για πολλούς λόγους πως η μαμά ρομ είναι σε πρώιμο στάδιο. Δώστε χρόνο και όλα θα φτιάξουν. Και εγώ με το mx4 είχα θέματα. Αν βάλω την official rom που είχε όταν ήρθε θα γίνει άλλο κινητό...ενα που δε θα ήθελα να έχω. Δεν κάνω σύγκριση, παράδειγμα δίνω και συνιστώ υπομονή, άλλωστε και με τα θέματα της μπαταρίας usable είναι και ΜΟΝΌ καλύτερο θα γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

dispached to overseas σήμερα.....ποσο καιρο θελω ακόμα????

 

το υπολοιπο της μπαταριας είναι ότι να ναι δηλαδή???

 

οι γνωστές κινεζικες ********!!! το ίδιο προβλημα ειχα και lenovo s820....δεν διορθωνεται με τιποτα αυτό???

ειναι πολύ σπαστικό.....βλέπεις ξέρω γω 50% υπόλοιπο μπαταρίας και μπορεί σε 10 λεπτά να σου σβήσει κατευθείαν το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εγω παντως που εχω το meizu note και ειμαι στην δευτερη φορτηση ολο το βραδυ μου τρωει 1 με 2 τις εκατο.

 

Ευτυχώς ! Γιατι αν είχες θέμα με την μπαταρία τι θα έκανες? δεν βγαίνει!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ! Γιατι αν είχες θέμα με την μπαταρία τι θα έκανες? δεν βγαίνει!!! :lol:

 

σε ολα τα τηλ βγαινουν οι μπαταριες!! μεχρι κ στο lenovo p780! εφαγα μια φορα φολα με την μπαταρια του haier w910 και μαλλον παλι φολα με το jiayu! για να δουμε τι θα δουμε....:(

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω λυση στο θεμα που προεκυψε με την φορτιση θα το κανω.

 

Κατι γινετε και με το ποσοατο και μου το βγαζει αλλα ντ αλλων.

 

Ειχα βαλει χθες ενα battery monitoring το οποιο εβγαλα...

Κατεβασα και το battery doctor, τιποτα

 

στα σχολια στο needrom, το θεματακι με την φορτιση μπαταριας κ αλλα φτιαχνουν με την τελευταια αναβαθμιση! και οτι η jiayu φτιαχνει την ρομ πιο σταθερη(stable)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το ποσοστο πεφτει αναλογικα. Απλα σβησμενο φορτιζει στο 84% και οταν το ανοιγω μου δειχνει 66%.

 

Ασε που σβησμενο το εβγαλα απο τον φορτιστη και συνεχιζε να δειχνει οτι φορτιζει.....

 

Το συνδεσα και με εναν φορτιστη με λαμπακι και αναψε το λαμπακι χωρις να το βαλω στην πριζα. Την πρωτη φορα με την ιδια ρον φορτισε μια χαρα

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

στα σχολια στο needrom, το θεματακι με την φορτιση μπαταριας κ αλλα φτιαχνουν με την τελευταια αναβαθμιση! και οτι η jiayu φτιαχνει την ρομ πιο σταθερη(stable)

 

αναβάθμιση απο την εταιρεία ή πρέπει να περάσουμε άλλη rom?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...