Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αυτην με recovery μπαινει?? ολα χανονται???

 

Ναι με recovery μπαίνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια για καποιο λογο τρεις μερες τωρα το s3 μου δεν αναγνωριζει τη μια απο τις δυο σιμ....βασικα την αναγνωριζει γτ μ ζηταει κωδικο κ στις δυο αλλα δεν μ πιανει σιμα ....μπορει να βοηθησει κανεις?? Επιπλεον ειναι και οι δυο 4g παιζει να φταιει κ αυτο? Να μν υποστηριζει δυο 4g δηλαδη συγχρονως??

 

Εγώ έχω μια vodafone 4g και μια cosmote 4g μια χαρά της διαβάζει απλά η την μια θα έχεις προεπιλεγμενη για 4g η την άλλην. Δεν θα βγάζεις τις κάρτες και η δύο υποδοχές σιμ είναι 4g απλός από μέσα μπορείς να κάνεις εναλλαγή ποια κάρτα θες να είναι 4g κάθε φορά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα ιδια εχω και οπως ειπα δεν λειτουργουν και οι δυο σιμ ταυτοχρονα....καποιο θεμα υπαρχει με το κινητο μαλλον.....τι μπορω να κανω;;
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Panos314 υπαρχει κανενας τροπος να βαλω την cm12 και να περασω τα δεδομενα οπως τα εχω τωρα? Η να κανω install απο την αρχη να καθαρισει κιολας το κιν!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά επειδή θα ήταν πολλές οι παραθέσεις, θα συνοψίσω λιγάκι όσο μπορώ τις διάφορες απορίες σας.

Καταρχάς είναι καθαρά προσωπικό γούστο η χρήση της κάθε ROM και φυσικά ανάλογα τις ανάγκες, ειδικά όταν δεν έχεις να αντιμετωπίσεις

προβλήματα στην καθημερινή χρήση. Παρόλα αυτά επειδή αναφέρεται συχνά, πιστεύω πως η Xtreme1.3 είναι κάπως ξεπερασμένη.

  • Εγώ προτείνω της RC4 ως την πιο σταθερή αν και η RC5 έχει κάνα δυο ρυθμίσεις παραπάνω όπως έτοιμο το fastcharge.

  • Όσο αφορά τα διάφορα περιστατικά για την μπαταρία η αλήθεια είναι πως και με την μαμά μπαταρία όταν έκανα battery calibration ηρεμούσε.
    Απλά να ξέρετε πως κάθε φορά που περνάμε ή ανανεώνουμε την ROM χρειάζεται εκ νέου η επανάληψη του calibration.
    Τέλος επειδή διάβαζα και διάφορα για την μαμά μπαταρία, μπήκα στον κόπο και παρήγγειλα την KONPSON για την οποία μιλάνε όλοι ειδικά στα ξένα φόρουμ και η αλήθεια είναι πως δεν έχω ξαναδεί υπερταχύτητες εκφόρτωσης μετά το 15% :blink:
    Α επίσης το έχω ξαναπεί πως εφόσον έχουμε ένα smartphone δεν είμαι ο κυνηγός της απόλυτης διάρκειας μπαταρίας, Εις γνώση μου, όλη μέρα wifi και data ανοιχτά με μία μέτρια φωτεινότητα οθόνης, κλήσεις, ίντερνετ, F/B, Viber κλπ κλπ. Οπότε τα βράδια θα βρεθώ να πέφτω για ύπνο με ένα ποσοστό μπαταρίας από 10% - 15% σπάνια πιο κάτω και μέχρι να ξυπνήσω θα το βρω πλήρως φορτισμένο.

  • Σχετικά με τα διάφορα προβλήματα που έχετε με τις κλήσεις , τον αντίλαλο κλπ... μπορείτε να δοκιμάσετε να αλλάξετε το modem της συσκευής (μέσω TWRP πάντα) εάν ανατρέξετε στο εξής νήμα: JiaYu S3 modems Εγώ μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το 20160121 [NEW UI]. Σήμερα είδα πως μιλάνε και για το πιο πρόσφατο 20160418 [AUM LINA]. Μόλις το εγκατέστησα και θα δω πως θα πάνε οι κλήσεις.

  • Να θυμίσω πως σε όλες τις ROM οι κάρτες SΙΜ λειτουργούν παράλληλα μεν αλλά όχι συγχρόνως. Δηλαδή αν έχουμε την 1η SIM ως 4G η 2η SIM μεταπηδάει αυτόματα σε 2G και φυσικά ισχύει το αντίστροφο. Ειδικότερα όμως αν αποφασίσετε να μεταβείτε στην γερμανική CM12.1 τότε θα προσέξετε πως μόνο στην 1η SIM μπορείτε να έχετε 4G. Μάλιστα εδώ και αρκετό καιρό χρησιμοποιώ την συγκεκριμένη ROM η οποία πήρε μια αναβάθμιση και όντως καλυτέρεψε κατά πολύ η λειτουργία της. Μπορείτε να την βρείτε εδώ: CM12.1 for JiaYu S3. Α! και πολύ σημαντικό <<Android System Webview needs to be updated through Playstore>> οπωσδήποτε πριν ξεκινήσετε να χρησιμοποιήσετε τις εφαρμογές σας.Για μερικούς που θέλουν να δοκιμάσουν να περάσουν "βρώμικα" σε CM δηλαδή να κρατήσουν τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους, δε λειτουργεί πάντα (ίσως να πετύχει αν προέρχεστε από RC4 ή RC5) και ίσως τελικά χρειαστεί να γίνει ένα Factory Reset μέσα από την TWRP και μετά μέσω Titanium η επαναφορά των εφαρμογών. Οπότε δεν ξεχνάμε να πάρουμε το γνωστό Rom-Backup μέσα από TWRP.

 

Τέλος στο νήμα του XDA-Forum περιμένουν όλοι με αγωνία την ROM που θα προέλθει από τους Developers και θα είναι της κατηγορίας AICP Roms που λένε έχει διάφορες καλούδια μαζεμένα για να παίζει κανείς :p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά επειδή θα ήταν πολλές οι παραθέσεις, θα συνοψίσω λιγάκι όσο μπορώ τις διάφορες απορίες σας.

Καταρχάς είναι καθαρά προσωπικό γούστο η χρήση της κάθε ROM και φυσικά ανάλογα τις ανάγκες, ειδικά όταν δεν έχεις να αντιμετωπίσεις

προβλήματα στην καθημερινή χρήση. Παρόλα αυτά επειδή αναφέρεται συχνά, πιστεύω πως η Xtreme1.3 είναι κάπως ξεπερασμένη.

  • Εγώ προτείνω της RC4 ως την πιο σταθερή αν και η RC5 έχει κάνα δυο ρυθμίσεις παραπάνω όπως έτοιμο το fastcharge.

  • Όσο αφορά τα διάφορα περιστατικά για την μπαταρία η αλήθεια είναι πως και με την μαμά μπαταρία όταν έκανα battery calibration ηρεμούσε.
    Απλά να ξέρετε πως κάθε φορά που περνάμε ή ανανεώνουμε την ROM χρειάζεται εκ νέου η επανάληψη του calibration.
    Τέλος επειδή διάβαζα και διάφορα για την μαμά μπαταρία, μπήκα στον κόπο και παρήγγειλα την KONPSON για την οποία μιλάνε όλοι ειδικά στα ξένα φόρουμ και η αλήθεια είναι πως δεν έχω ξαναδεί υπερταχύτητες εκφόρτωσης μετά το 15% :blink:
    Α επίσης το έχω ξαναπεί πως εφόσον έχουμε ένα smartphone δεν είμαι ο κυνηγός της απόλυτης διάρκειας μπαταρίας, Εις γνώση μου, όλη μέρα wifi και data ανοιχτά με μία μέτρια φωτεινότητα οθόνης, κλήσεις, ίντερνετ, F/B, Viber κλπ κλπ. Οπότε τα βράδια θα βρεθώ να πέφτω για ύπνο με ένα ποσοστό μπαταρίας από 10% - 15% σπάνια πιο κάτω και μέχρι να ξυπνήσω θα το βρω πλήρως φορτισμένο.

  • Σχετικά με τα διάφορα προβλήματα που έχετε με τις κλήσεις , τον αντίλαλο κλπ... μπορείτε να δοκιμάσετε να αλλάξετε το modem της συσκευής (μέσω TWRP πάντα) εάν ανατρέξετε στο εξής νήμα: JiaYu S3 modems Εγώ μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το 20160121 [NEW UI]. Σήμερα είδα πως μιλάνε και για το πιο πρόσφατο 20160418 [AUM LINA]. Μόλις το εγκατέστησα και θα δω πως θα πάνε οι κλήσεις.

  • Να θυμίσω πως σε όλες τις ROM οι κάρτες SΙΜ λειτουργούν παράλληλα μεν αλλά όχι συγχρόνως. Δηλαδή αν έχουμε την 1η SIM ως 4G η 2η SIM μεταπηδάει αυτόματα σε 2G και φυσικά ισχύει το αντίστροφο. Ειδικότερα όμως αν αποφασίσετε να μεταβείτε στην γερμανική CM12.1 τότε θα προσέξετε πως μόνο στην 1η SIM μπορείτε να έχετε 4G. Μάλιστα εδώ και αρκετό καιρό χρησιμοποιώ την συγκεκριμένη ROM η οποία πήρε μια αναβάθμιση και όντως καλυτέρεψε κατά πολύ η λειτουργία της. Μπορείτε να την βρείτε εδώ: CM12.1 for JiaYu S3. Α! και πολύ σημαντικό <<Android System Webview needs to be updated through Playstore>> οπωσδήποτε πριν ξεκινήσετε να χρησιμοποιήσετε τις εφαρμογές σας.Για μερικούς που θέλουν να δοκιμάσουν να περάσουν "βρώμικα" σε CM δηλαδή να κρατήσουν τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους, δε λειτουργεί πάντα (ίσως να πετύχει αν προέρχεστε από RC4 ή RC5) και ίσως τελικά χρειαστεί να γίνει ένα Factory Reset μέσα από την TWRP και μετά μέσω Titanium η επαναφορά των εφαρμογών. Οπότε δεν ξεχνάμε να πάρουμε το γνωστό Rom-Backup μέσα από TWRP.

 

Τέλος στο νήμα του XDA-Forum περιμένουν όλοι με αγωνία την ROM που θα προέλθει από τους Developers και θα είναι της κατηγορίας AICP Roms που λένε έχει διάφορες καλούδια μαζεμένα για να παίζει κανείς :p:p:p:p:p

 

Ο μόνος λόγος που θέλω να την αλλάξω την RC4 είναι οτι κολλάει το wifi και δεν έρχονται τα μηνύματα στο viber ενώ έχω φουλ σήμα(50mbps - δουλεύω στον ΟΤΕ και πιάνω 45-48mbps) και επίσης όταν μιλάω στο τηλ ακούνε την φωνή τους ξανά οι συνομιλητές μου. Αν διορθώνονται τα προβλήματα με την αλλαγή του modem τότε δεν υπάρχει λόγος αλλαγής της ROM!!

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που θέλω να την αλλάξω την RC4 είναι οτι κολλάει το wifi και δεν έρχονται τα μηνύματα στο viber ενώ έχω φουλ σήμα(50mbps - δουλεύω στον ΟΤΕ και πιάνω 45-48mbps) και επίσης όταν μιλάω στο τηλ ακούνε την φωνή τους ξανά οι συνομιλητές μου. Αν διορθώνονται τα προβλήματα με την αλλαγή του modem τότε δεν υπάρχει λόγος αλλαγής της ROM!!

 

Αυτό με τα push notifications είναι ένα παράδοξο θέμα που ειλικρινά δε το έχω καταλάβει. Στο viber δε μου έχει συμβεί ακόμα, αλλά σε κάνα δυο άλλες, όντως όταν είμαι με WiFi δεν έρχονται ειδοποιήσεις και μόνο όταν γυρίσω σε mobile data μου έρχονται (πχ η WhatsApp).

Και έχω απενεργοποιήσει και την ρύθμιση στο μενού της μπαταρίας για εξοικονόμηση ενέργειας. Σα να μου φαίνεται ότι με την νέα έκδοση της γερμανικής CM ότι πηγαίνει καλύτερα το φαινόμενο.

Για τον αντίλαλο κλπ ισχύει ότι έγραψα πιο πάνω. Δοκίμασε να αλλάξεις το modem.

 

Pride user of JiayuS3 Advanced using TapaTalk :)

Link to comment
Share on other sites

Panos314 υπαρχει κανενας τροπος να βαλω την cm12 και να περασω τα δεδομενα οπως τα εχω τωρα? Η να κανω install απο την αρχη να καθαρισει κιολας το κιν!!!

 

αν εχεις cm εγκατεστημενη μπορεις να κανεις update χωρις να κανεις wipe data

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

ανεφερα το προβλημα που εχω με το s3 κ πριν λιγες μερες αλλα δεν ασχοληθεικε κανεις οποτε θα το ξαναδιατυπωσω και ελπιζω αυτη τη φορα να με βοηθησει καποιος :).....μετα απο ενα χρονο χρησης πριν λιγες μερες κατι επαθε το s3 μου και δεν μπορει να λειτουργει και τις δυο σιμ μου συγχρονως....η τη μια θα λειτουργει η την αλλη.....εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι παρομοιο με αυτο το κινητο βρηκα ομως παρομοιο προβλημα σε αλα κινητα αλλα αυτα που βρηκα δεν ηταν οι λυσεις γ το προβλημα που εχω....σας παρακαλω οποις ειχε αναλογο προβλημα η ξερει γενικα πως να το αντιμετωπισει ας μου πει και μενα να το φτιαξω γιατι εχω βρει τον μπελα μ καθως και οι δυο σιμ μου ειναι απαραιτητες.....με επαναφορα εργοστασιακων η με αλλαγη ρομ θα διορθωθει το προβλημα?? την μαμα ρομ του εχω δεν εχω αλλαξει καθως δεν ξερω κιολας!!
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το εν λόγο κινητό αλλά στην θέση σου θα έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν φτιάξει τότε θα φλάσαρα την εργοστασιακή ρομ με το flash tool.

Φυσικά πριν απο όλα αυτά θα έκανα ενα backup ότι χρειαζόμουν καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μολις πριν λιγο αλλαξα καρτα σιμ και μου ζηταει τον κωδικο προστασιας ιδιωτικοτητας για να ξεκλειδωσει.Δυσυχως δεν το θυμαμαι.τι μπορω να κανω για να το επαναφερω?

 

edit ειναι τριψηφιος ή τετραψηφιος αριθμος?

 

ευχαριστω πολυ

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα εγώ έκανα τα εξής.

1. Κατέβασα την official rom

2. Έκανα format με το spflash tool προσοχή θα σου διαγράψει το imei αλλά δεν γίνεται αλλιώς αν έχεις το κουτί του κινητού τότε πάνω γράφει το imei και μπορείς να το περάσεις ξανά μετά αν δεν έχεις το imeiτότε είναι μεγάλο πρόβλημα πες μου αν έχεις το imei και τότε μπορώ να σου πω τι θα κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα εγώ έκανα τα εξής.

1. Κατέβασα την official rom

2. Έκανα format με το spflash tool προσοχή θα σου διαγράψει το imei αλλά δεν γίνεται αλλιώς αν έχεις το κουτί του κινητού τότε πάνω γράφει το imei και μπορείς να το περάσεις ξανά μετά αν δεν έχεις το imeiτότε είναι μεγάλο πρόβλημα πες μου αν έχεις το imei και τότε μπορώ να σου πω τι θα κάνεις

 

ευχαριστω για την απαντηση σου.ξαναπερασα στην rc4 μεσω sp tools και κανει επαναφορα τις εφαρμογες μου τωρα.

εχω το κουτι με το imei επανω αλλα πως θα καταλαβω αν θελει το imei θα μου το ζητησει πουθενα?

 

ευχαριστω παντως για το χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

Το imei θα το χρειαστείς αν δεν έχεις σήμα στο τηλέφωνο αλλιώς πάτα *#06# αν σου βγάλει το imei τότε είναι όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείτε για να στέλνετε ελληνικά SMS 160 χαρακτήρων;

Για κάποιο λόγο το Handcent SMS δεν λειτουργεί. Κλείνει μόνο του.

 

Έχω την RC4

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείτε για να στέλνετε ελληνικά SMS 160 χαρακτήρων;

Για κάποιο λόγο το Handcent SMS δεν λειτουργεί. Κλείνει μόνο του.

 

Έχω την RC4

Με KitKat ROM ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος με ένα port της messaging εφαρμογής από CM11 (που υποστηρίζει και Ελληνικά με 160 χαρ.), που είχε φτιάξει ένας τυπάκος στο xda.

Δυστυχώς με τις Lollipop ROMs (έχω περάσει από RC2, RC4, RC5) ούτε αυτό παίζει, ούτε και κανά-δυο άλλα παρόμοια CM11-CM12 ports που δοκίμασα. :(

 

Έτσι, δοκίμασα Handcent, Textra, Chomp, Go SMS Pro κ.ά, αλλά όλα είχαν τα προβληματάκια τους και δε με ικανοποίησαν.

 

Τελικά, βολεύτηκα για την ώρα με το 8sms, που τα έχει κι αυτό τα bug-άκια του, αλλά σε γενικές γραμμές δεν είναι κακό...

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μετά από ένα αρχικό evaluation period θα πρέπει να πληρώσεις για να απαλλαγείς από τις διαφημίσεις (ή να κατεβάσεις την παλιότερη έκδοση 1.43 που δεν είχε διαφημίσεις και πληρωμή - αλλά είχε περισσότερα bugs...)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείτε για να στέλνετε ελληνικά SMS 160 χαρακτήρων;

Για κάποιο λόγο το Handcent SMS δεν λειτουργεί. Κλείνει μόνο του.

 

Έχω την RC4

 

Αφού έχεις RC4 πέρνα το xposed βάλε και το gravity box και εκτός όλων των άλλων που μπορεί να σου φανούν χρήσιμα, έχει και την επιλογή για "strip unicode" που κάνει αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις RC4 πέρνα το xposed βάλε και το gravity box και εκτός όλων των άλλων που μπορεί να σου φανούν χρήσιμα, έχει και την επιλογή για "strip unicode" που κάνει αυτή τη δουλειά.
πολύ ενδιαφέρουσα η απάντηση αυτή. Αν και δοκίμασα τώρα το Textra και φαίνεται να κάνει δουλειά. Ευχαριστώ πάντως.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις RC4 πέρνα το xposed βάλε και το gravity box και εκτός όλων των άλλων που μπορεί να σου φανούν χρήσιμα, έχει και την επιλογή για "strip unicode" που κάνει αυτή τη δουλειά.

Αυτή είναι όντως η καλύτερη επιλογή - αν παίζει σωστά το gravity box.

Τα έχεις εγκατεστημένα, λειτουργούν χωρίς προβλήματα;

 

Ρωτάω γιατί ενώ σε παλιότερα τηλέφωνα ήταν η πρώτη μου κίνηση να βάλω xposed + g.b., πήγα να τα βάλω και στο (νεοαποκτηθέν τότε) S3 (με 4.4.4) και... κατέληξα να φλασάρω το λειτουργικό εκ νέου(!)

Έκτοτε, καμένος στο χυλό, φυσάω και το γιαούρτι και δεν ξαναδοκίμασα γενικά στο S3 (ούτε και με την LP)

 

Αν όμως τα έχεις και παίζουν κανονικά, θα πάω να τα βάλω κι εγώ τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι όντως η καλύτερη επιλογή - αν παίζει σωστά το gravity box.

Τα έχεις εγκατεστημένα, λειτουργούν χωρίς προβλήματα;

 

Ρωτάω γιατί ενώ σε παλιότερα τηλέφωνα ήταν η πρώτη μου κίνηση να βάλω xposed + g.b., πήγα να τα βάλω και στο (νεοαποκτηθέν τότε) S3 (με 4.4.4) και... κατέληξα να φλασάρω το λειτουργικό εκ νέου(!)

Έκτοτε, καμένος στο χυλό, φυσάω και το γιαούρτι και δεν ξαναδοκίμασα γενικά στο S3 (ούτε και με την LP)

 

Αν όμως τα έχεις και παίζουν κανονικά, θα πάω να τα βάλω κι εγώ τώρα!

 

Τα ίδια με εσένα πέρασα και εγώ με την kitkat...

Όμως τώρα σε RC4 περνάει μια χαρά (με διαφορετικό τρόπο όμως)

Πρέπει να το περάσεις σε .zip και μετά από πάνω το .apk γι'αυτό και μετά άμα θες να το απεγκαταστήσεις υπάρχει το uninstaller.zip

Αφού είσαι σε RC4 έχεις ήδη twrp οπότε:

1. Πας εδω... και διαβάζεις οδηγίες.

 

2.Κατεβάζεις το κατάλληλο zip (από ότι διάβασες για lollipop 5.1 θέλεις το sdk22) και το περνάς με twrp

 

3.Μετά περνάς το apk που σου δίνει η ίδια σελίδα.

 

Εντωμεταξύ θα δεις ότι το framework είναι ήδη προ-ενεργοποιημενο.

 

4.Gravity και τέλος

 

Ενημέρωσε μας....

Edit:

Ξέχασα να αναφέρω ότι παρόλα αυτά εγώ έχω το chomp sms γιατί με βολεύει και είναι και πολύ παραμετροποιησιμο!!

Link to comment
Share on other sites

θυμαται καποιος να μου πει πως εμφανιζω τα συμβολα "g" 3g" "4g" στην γραμμη ειδοποιησεων διπλα απο το γραφηκο του σηματος? το ειχα κανει αλλα δεν θυμαμαι τη ρυθμιση
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω πως γινεται, αλλα μπορείς να χρησιμοποιησεις εφαρμογη.

Το network type indocator :)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θυμαται καποιος να μου πει πως εμφανιζω τα συμβολα "g" 3g" "4g" στην γραμμη ειδοποιησεων διπλα απο το γραφηκο του σηματος? το ειχα κανει αλλα δεν θυμαμαι τη ρυθμιση

 

Με RC5 Ρυθμίσεις>Προβολή> show bigger networktype icons

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...