Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους θέλουν να βάλουν τη νέα ROM από xda-developers (01/07/2015) ορίστε το link:

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-jiayu-s3-01072015-t3148997

 

...το γραφω πιο πανω.Την εχει βαλει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...το γραφω πιο πανω.Την εχει βαλει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

 

Δεν θα την βαλω εγω διοτι δεν εχει NFC

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια εφαρμογή sms που να μπορώ να γράφω πάνω από 70 χαρακτήρες; δοκίμασα την go sms και textra και δεν γράφεις παραπάνω από 70 χαρακτήρες.
HANDCENT SMS. Την χρησιμοποιώ χρόνια τώρα και είναι τέλεια. Δεν υποστηρίζει όμως Dual-Sim.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Τα παίρνεις και τα πετάς μέσα στο φάκελο ringtones της συσκευής σου.θα τα εμφανίζει πάνω πάνω.

 

Ούτε αυτο τον φάκελο μπορώ να βρώ !!!!! Που είναι ;; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτο τον φάκελο μπορώ να βρώ !!!!! Που είναι ;; :rolleyes:

Στον φάκελο που είναι οι φωτο που τραβάς και ο φάκελος downloads.δοκίμασε αν είναι να φτιάξεις έναν φάκελο ringtones.

Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο που είναι οι φωτο που τραβάς και ο φάκελος downloads.δοκίμασε αν είναι να φτιάξεις έναν φάκελο ringtones.

 

Τελικά έγινε . Στον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου δημιούργησα ένα φάκελο ringtones και εκει μέσα έβαλα την μουσική που ήθελα . Μου την εμφάνισε στις επιλογές ήχων κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε . Στον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου δημιούργησα ένα φάκελο ringtones και εκει μέσα έβαλα την μουσική που ήθελα . Μου την εμφάνισε στις επιλογές ήχων κλήσης

Ωραίος.μπράβο ;)

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός φίλε Alfakias74. Εγώ τελευταία στιγμή άλλαξα την παραγγελία από To2c σε Vickmall μέσω NL αλλά έρχεται τελικά για κάποιο λόγο με SG. Παραγγελία 16/6/2015 -> Despatch to overseas 18/6/2015 και ακόμα τίποτα.

 

Σε ερωτηση μου γιατι το καναν αυτο και σε μενα μου απαντησαν οτι τον τελευταιο καιρο παρατηρουνται καθυστερησεις με nl post ενω ερχονται πιο γρηγορα με sg post!!!υπομονη λοιπον και μακαρι να ερθουν οσο το δυνατον πιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις την ρύθμιση σε παρακαλώ;

ρυθμισεις> SMS> περιεκτικα μηνυματα SMS, το ενεργοποιεις και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Update για την παλιό-εφαρμογή που εγκαθίσταται μόνη της και ονομάζεται easy και έχει εικονίδιο ένα δωρακι.....

Σήμερα (μετά από 5 ημέρες) ξανά εμφανίστηκε σαν "lucky"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με singapore post με παραγγελία από το to2c από 13/6, παρέλαβα σήμερα.

 

To κινητό είναι σούπερ!!!

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακολουθώ ακριβώς τις οδηγίες και το SP flash tool δεν κάνει τπτ!!!

Μήπως κάνω κάτι λάθος?? τι επιλέγουμε ?? download only ,firmware upgrade format all + download???

Επίσεις έκανα εγκατάσταση το SP Drivers όλα εγιναν σωστά αλλα δεν κάνει κάτι μόλις το συνδέω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακολουθώ ακριβώς τις οδηγίες και το SP flash tool δεν κάνει τπτ!!!

Μήπως κάνω κάτι λάθος?? τι επιλέγουμε ?? download only ,firmware upgrade format all + download???

Επίσεις έκανα εγκατάσταση το SP Drivers όλα εγιναν σωστά αλλα δεν κάνει κάτι μόλις το συνδέω!

 

Τελικά έγινε!!! τελεια η 5.1!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα,

Μετά από πολύ διάβασμα κατέληξα στην αγορά του κινητού, μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλύτερο από αυτό που περίμενα. Το πήρα από vickmall, η παραγγελία έγινε 17/6 και παρέλαβα έκτες 3/7με SG. Έχω ένα πρόβλημα και θέλω την βοήθεια σας.

Κατέβασα την 5.1 κατέβασα το SU αλλά δεν βρίσκω να κατεβάσω το TWRP που προτείνει, μήπως έχετε κάποιο link?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα,

Μετά από πολύ διάβασμα κατέληξα στην αγορά του κινητού, μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλύτερο από αυτό που περίμενα. Το πήρα από vickmall, η παραγγελία έγινε 17/6 και παρέλαβα έκτες 3/7με SG. Έχω ένα πρόβλημα και θέλω την βοήθεια σας.

Κατέβασα την 5.1 κατέβασα το SU αλλά δεν βρίσκω να κατεβάσω το TWRP που προτείνει, μήπως έχετε κάποιο link?

 

http://www.needrom.com/download/s3-lollipop-v5-1/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα την αποφαση και αλαξα κι εγω την ρομ μου σε lollipop. Πριν το κανω ειχα κανει backup μεσω μιας εφαρμογης που ειχε το κινητο και λεγοταν "backup & restore". Τωρα που εχω lollipop δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη και δεν ξερω πως να κανω restore. Τα αρχεια του βαψκθπ τα εχω στην sd απλα δεν ξερω ποια εφαρμογη να χρησιμοποιησω (ή ισως πως να το κανω μεσω twrp?). Καθε βοηθεια δεκτη!
Link to comment
Share on other sites

οκ και εγω το βρηκα εκει αλλα δεν βγαζει καποιο link για download

 

Πρεπει να εχεις λογαριασμο στο needrom για να σου βγαλει λινκ και να το κατεβασεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα την αποφαση και αλαξα κι εγω την ρομ μου σε lollipop. Πριν το κανω ειχα κανει backup μεσω μιας εφαρμογης που ειχε το κινητο και λεγοταν "backup & restore". Τωρα που εχω lollipop δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη και δεν ξερω πως να κανω restore. Τα αρχεια του βαψκθπ τα εχω στην sd απλα δεν ξερω ποια εφαρμογη να χρησιμοποιησω (ή ισως πως να το κανω μεσω twrp?). Καθε βοηθεια δεκτη!

 

Η λολλιποπ μόλις βάλεις το λογαριασμό Gmail σε κάνει επαναφορά μόνο του αδερφέ. Και μην πεις ότι δεν γίνεται γιατί εμένα μια χαρά το κάνει. Το λέω για να σε προλάβω. Καλοπροερετα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Η λολλιποπ μόλις βάλεις το λογαριασμό Gmail σε κάνει επαναφορά μόνο του αδερφέ. Και μην πεις ότι δεν γίνεται γιατί εμένα μια χαρά το κάνει. Το λέω για να σε προλάβω. Καλοπροερετα

 

Δεν ξερω. Παντως τα καταφερα. Μπηκα στο φακελο του backup και τα περασα ολα ολα ξανα. Μαζι με οσα ειχα σωσει μεσω titanium. Οποτε τωρα ειμαι κομπλε. Μια εφαρμογη baidu ime χρειαζεται ή μπορω να την διαγραψω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...