Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως έρχεται με Singapore Post και οχι NL Post που ζήτησες

Λες να αργησει πιο πολυ η θα εχω κανα προβλημα με το τελωνειο???παντως απο οτι φανταζομαι δεν μπορω να κανω και πολλα τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις μετά αποθηκευτικός χώρος και επιλέξεις κάρτα sd θα αποθηκεύονται εκεί.

Απλά πρέπει να το επαναλαμβανεις μετά από κάθε επανεκκίνηση

Οκ σας ευχαριστώ όλους.επιβεβαιώνω πως μετά από επανεκκίνηση δεν αλλάζει και παραμένει κάρτα.Ευχαριστώ πολύ.

Ακριβως αυτο....απλα σε εμενα αποθηκευετε η εντολη.Σιγουρα πρεπει να κανεις αυτην την διαδικασια καθε φορα που κανεις επανακινηση?

 

οχι δεν χρειαζεται καθε φορα επαννεκινηση,μια φορα δινεις την εντολη και κανεις μια φορα επανεκινηση και εισαι οκ...
Link to comment
Share on other sites

Οκ σας ευχαριστώ όλους.επιβεβαιώνω πως μετά από επανεκκίνηση δεν αλλάζει και παραμένει κάρτα.Ευχαριστώ πολύ.
timkos40 σημερα η αυριο παραλαμβανω...δεν μου λες εβαλες lolipop??
Link to comment
Share on other sites

Η lollipop μπαίνει μόνο με flash tool αν είσαι σε Kit Kat .Εγώ έχω περάσει αυτήν http://www.needrom.com/download/s3-lollipop-v5-1/

Αλλά να κάνετε ακριβώς όπως το λέει για να έχετε root και Google Play

.Της λείπουν κάποια πράγματα αλλά είναι αρχή ακόμα πιστεύω σε επόμενες αναβαθμίσεις να επανέλθουν

Link to comment
Share on other sites

timkos40 σημερα η αυριο παραλαμβανω...δεν μου λες εβαλες lolipop??

Άντε μπράβο με το καλό να το δεχτείς.Όχι δεν έβαλα.λέω να περιμένω να την βάλω μέσω OTA.φοβάμαι να το πειράξω πολύ μη κάνω καμία μαμακια και το χαλάσω.Έχω μια θεωρία φίλε μου."ότι δούλευε καλά δεν το πειράξουμε"λογικά δε θα αργήσει η επίσημη lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Η lollipop μπαίνει μόνο με flash tool αν είσαι σε Kit Kat .Εγώ έχω περάσει αυτήν http://www.needrom.com/download/s3-lollipop-v5-1/

Αλλά να κάνετε ακριβώς όπως το λέει για να έχετε root και Google Play

.Της λείπουν κάποια πράγματα αλλά είναι αρχή ακόμα πιστεύω σε επόμενες αναβαθμίσεις να επανέλθουν

 

Είναι η τελική αυτην??? Γτ ψηνομαι να την βάλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τελική, αλλά δουλεύουν όλα μιά χαρά (τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα κάτι που είναι off). Και όταν έρθει η τελική, θα είναι με ΟΤΑ, οπότε την βάζεις χωρίς να χάσεις τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Λες να αργησει πιο πολυ η θα εχω κανα προβλημα με το τελωνειο???παντως απο οτι φανταζομαι δεν μπορω να κανω και πολλα τωρα!!!

 

Καλησπέρα. Κι εγώ παράγγειλα από Vickmall μέσω NL αλλά το tracking number είναι SG. Γιατί, δεν ξέρω. Παραγγελία 16/6/2015 -> Despatch to overseas 18/6/2015 και ακόμα τίποτα.

Edited by lazaros11
Link to comment
Share on other sites

Λες να αργησει πιο πολυ η θα εχω κανα προβλημα με το τελωνειο???παντως απο οτι φανταζομαι δεν μπορω να κανω και πολλα τωρα!!!

 

Τώρα που δεν έχει πολλές παραγγελίες λογικά δεν θα αργήσει με SG και κανένα πρόβλημα και με το άλλο που ρωτάς!'Υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φλασάρω το recovery για να περάσω την 5.1 και δεν μπαίνει με τπτ σε recovery mode!!!

ανοίγει κανονικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακολούθησα τις οδηγίες της πρώτης σελίδας και εγκατέστησα τον Twrp με τον Rashr στο αψε-σβησε και έκανα backup.
Link to comment
Share on other sites

Flashara την LP_S3S-20150623-142703_FlashTool πετάει.

Γενικά η lollipop ειναι πανέμορφη και smooth. Εβαλα και gapps kai όλα συγχρονίζουν μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια φλασάρω το recovery για να περάσω την 5.1 και δεν μπαίνει με τπτ σε recovery mode!!!

ανοίγει κανονικά!!!

 

Στο needrom Εχει TWRP gia 5.1 χθεσινό. Το έβαλα το μεσημέρι και δουλεύει μια χαρά.

Το περνάς όπως flashareis νέα rom.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φλασάρω το recovery για να περάσω την 5.1 και δεν μπαίνει με τπτ σε recovery mode!!!

ανοίγει κανονικά!!!

 

Θα κατεβάσεις το recoveryL

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ.. Το εχω το κινητακι 2 μερες... μεχρι τωρα ολα καλα αλλα ετσι ξαφνικα το εβαλα να φορτισει και οσο ειναι ανοιχτο το κινητο δεν φορτιζει.. Ή δειχνει στην αρχη οτι φορτιζει και μετα σταματαει.. Με το που το κλεινω και το βαζω παλι στη μπριζα φορτιζει κανονικα... Εκανα εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλα τζιφος, εβαλα και την αλλη μπαταρια (προσφορα του vickmall με 2 μπαταριες) αλλα παλι τα ιδια... Καμια βοηθεια πλιζ ? Edited by Gamion
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με κανένα άλλο φορτιστή να δεις.Και άλλοι είχα διαβάσει εδώ είχαν παλιότερα ανάλογο πρόβλημα και διορθώθηκε έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Επισης δοκιμασε και αλλο καλωδιο...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια .θελω την βοηθεια σας νσ αναβαθμησω την rom και να παω σε lolipop.επιδη ειμαι ασχετος μπορειτε νσ μου πειτε πιο βημα ακολουθω απο την πρωτη σελιδα του θεματος? Επισεις στο needrom τι θα πατησω να την βρω?Εχω την εκδοση 3G..ευχαριστω για τον χρονο σας
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ http://www.needrom.com/download/s3-lollipop-v5-1/ κατεβάζεις τα εξής αρχεία:

 

GAPPS_LP5.1.x-2015.04.04minimal_edition_signed

ROOT_BETA-SuperSU-v2.49

 

Τα βάζεις στην κάρτα SD του κινητού σου όπως είναι, χωρίς αποσυμπίεση.

 

Κατεβάζεις την ROM LP_S3S-20150623-142703_FlashTool , ίδια είναι για 2 και 3 GB ram. Την αποσυμπιέζεις κάπου.

 

Κατεβάζεις και την TWRP 2.8.7.0 for LP5.1 by hanuma50, που είναι η custom recovery. Την αποσυμπιέζεις και αυτήν κάπου.

 

Κατεβάζεις αν δεν το έχεις ήδη, και το flashtool 1452. To τρέχεις. Του δείχνεις την Rom και αλλάζεις την recovery που έχει, με την recovery 2.8.7.0 που είπαμε πιό πάνω.

 

Φλασάρεις. Μόλις τελειώσει, βγάζεις καλώδιο, πατάς volume up και power ταυτόχρονα και ανοίγει με τις τρεις επιλογές. Διαλέγεις την πρώτη και σε βάζει στην custom recovery. Πας install, storage card και βάζεις το ένα πίσω από το άλλο τα gapps και το SU που κατέβασες πιό πάνω. Μόλις τελειώσεις, κάνεις reboot και το αφήνεις 2-3 λεπτά να μπεί στο λειτουργικό.

 

Είσαι έτοιμος, με custom recovery, root και google store κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ http://www.needrom.com/download/s3-lollipop-v5-1/ κατεβάζεις τα εξής αρχεία:

 

GAPPS_LP5.1.x-2015.04.04minimal_edition_signed

ROOT_BETA-SuperSU-v2.49

 

Τα βάζεις στην κάρτα SD του κινητού σου όπως είναι, χωρίς αποσυμπίεση.

 

Κατεβάζεις την ROM LP_S3S-20150623-142703_FlashTool , ίδια είναι για 2 και 3 GB ram. Την αποσυμπιέζεις κάπου.

 

Κατεβάζεις και την TWRP 2.8.7.0 for LP5.1 by hanuma50, που είναι η custom recovery. Την αποσυμπιέζεις και αυτήν κάπου.

 

Κατεβάζεις αν δεν το έχεις ήδη, και το flashtool 1452. To τρέχεις. Του δείχνεις την Rom και αλλάζεις την recovery που έχει, με την recovery 2.8.7.0 που είπαμε πιό πάνω.

 

Φλασάρεις. Μόλις τελειώσει, βγάζεις καλώδιο, πατάς volume up και power ταυτόχρονα και ανοίγει με τις τρεις επιλογές. Διαλέγεις την πρώτη και σε βάζει στην custom recovery. Πας install, storage card και βάζεις το ένα πίσω από το άλλο τα gapps και το SU που κατέβασες πιό πάνω. Μόλις τελειώσεις, κάνεις reboot και το αφήνεις 2-3 λεπτά να μπεί στο λειτουργικό.

 

Είσαι έτοιμος, με custom recovery, root και google store κανονικά...

Ευχαριστω πολυ.ερωτηση.οταν θα πατησω volume up και power θα μπει σε recovery mode σωστα?εκει εμενα τα εχει στα κινεζικα.πως ξερω τι θα πατησω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ http://www.needrom.com/download/s3-lollipop-v5-1/ κατεβάζεις τα εξής αρχεία:

 

GAPPS_LP5.1.x-2015.04.04minimal_edition_signed

ROOT_BETA-SuperSU-v2.49

 

Τα βάζεις στην κάρτα SD του κινητού σου όπως είναι, χωρίς αποσυμπίεση.

 

Κατεβάζεις την ROM LP_S3S-20150623-142703_FlashTool , ίδια είναι για 2 και 3 GB ram. Την αποσυμπιέζεις κάπου.

 

Κατεβάζεις και την TWRP 2.8.7.0 for LP5.1 by hanuma50, που είναι η custom recovery. Την αποσυμπιέζεις και αυτήν κάπου.

 

Κατεβάζεις αν δεν το έχεις ήδη, και το flashtool 1452. To τρέχεις. Του δείχνεις την Rom και αλλάζεις την recovery που έχει, με την recovery 2.8.7.0 που είπαμε πιό πάνω.

 

Φλασάρεις. Μόλις τελειώσει, βγάζεις καλώδιο, πατάς volume up και power ταυτόχρονα και ανοίγει με τις τρεις επιλογές. Διαλέγεις την πρώτη και σε βάζει στην custom recovery. Πας install, storage card και βάζεις το ένα πίσω από το άλλο τα gapps και το SU που κατέβασες πιό πάνω. Μόλις τελειώσεις, κάνεις reboot και το αφήνεις 2-3 λεπτά να μπεί στο λειτουργικό.

 

Είσαι έτοιμος, με custom recovery, root και google store κανονικά...

Η ρομ OTA που είναι κάτω από τη flashtools τι ακριβώς είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.ερωτηση.οταν θα πατησω volume up και power θα μπει σε recovery mode σωστα?εκει εμενα τα εχει στα κινεζικα.πως ξερω τι θα πατησω?

 

Δεν θα μπει στα κινέζικα, θα μπει στο boot menu, που έχει τρεις επιλογές, διαλέγεις την πρώτη (recovery) με το volume up και επιβεβαιώνεις με το volume down.

 

 

 

Η ρομ OTA που είναι κάτω από τη flashtools τι ακριβώς είναι;

 

Over the air, κοινώς μπαίνει από πάνω από την υπάρχουσα, μόνο αν έχεις ήδη την προηγούμενη Lolipop beta. Έρχεται και στο wireless update αυτόματα, ή την βάζεις στην SDcard και την βάζεις χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπει στα κινέζικα, θα μπει στο boot menu, που έχει τρεις επιλογές, διαλέγεις την πρώτη (recovery) με το volume up και επιβεβαιώνεις με το volume down.

 

 

 

 

 

Over the air, κοινώς μπαίνει από πάνω από την υπάρχουσα, μόνο αν έχεις ήδη την προηγούμενη Lolipop beta. Έρχεται και στο wireless update αυτόματα, ή την βάζεις στην SDcard και την βάζεις χειροκίνητα.

Asterisd απο οτι διαβαζω ομως στο needrom στα σχολια εχει αρκετα bugs ακομα....εσυ την εχεις βαλει?δουλευει σωστα??εβαλες την κανονικη και μετα την οτα και διωρθωθηκανε τα προβληματα??
Link to comment
Share on other sites

Στο Needrom διαβάζεις σχόλια για την πρώτη-πρώτη beta που είχε βγάλει η Jiayu. Η τωρινή είναι τελείως άλλο πράμα, δεν έχει εκείνα τα θέματα.

 

Είχα την προηγούμενη Lolipop. Μου είχε έρθει η ενημέρωση OTA για την τελευταία έκδοση, αλλά είχα φορεμένη custom recovery και έβγαζε λάθος κατά την εγκατάσταση. Οπότε έβαλα την τελευταία φλασαριστή.

 

Προβλήματα δεν είδα, εκτός του ότι δεν μιλάς μέσω bluetooth. Κατά τα άλλα είναι πιό ελαφριά από την Kitkat, καλύτερη κάμερα και γενικά πάει πετώντας. Καμιά φορά μόνο, επειδή έχω 3 ασύρματα δίκτυα στο σπίτι, πελαγώνει στην αλλαγή από το ένα στο άλλο. Κλείνω-ανοίγω το wifi και διορθώνεται. Μιά φορά στις 2-3 μέρες το κάνει. Πιθανόν να έχει και άλλα θέματα, αλλά να μην τα συνάντησα. Beta είναι έτσι κι αλλιώς, αναμενόμενο. Ο καθένας όπως βολεύεται, εμένα μου κάνει έστω και έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουμε να μην κάνουμε την διαδικασία φλασαρισματος θα μας έρθει ενημέρωση Για την lollipop ή Όχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αν ναι ξέρουμε πότε;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουμε να μην κάνουμε την διαδικασία φλασαρισματος θα μας έρθει ενημέρωση Για την lollipop ή Όχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αν ναι ξέρουμε πότε;

χθες παρελαβα timkos40 αλλα δεν εχω κατσει ακομα να ασχοληθω...ετσι και αλλιως το ειχα το κινητο ξανα πριν και μετα το εδωσα αλλα τελικα ξαναπηρα το ιδιο...οποτε ξερω τι γινεται με το κινητο...αυτο που ρωτας ισως ναι να υπαρξει ειδοποιηση οταν με το καλο βγει η τελικη ρομ...αλλα χωρις να ειναι σιγουρο καταρχην πρεπει να φορας την γνησια κιτκατ και οχι την ευρωπαικη...απο οτι βλεπω εσυ και εγω φοραμε την ευρωπαικη για αυτο παει και μπαλα το playstore...αν περασουμε την γνησια τοτε ισως μας ερθει ενημερωση για lollipop χωρις να ειναι σιγουρο ομως.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...