Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά...

Τα συμπεράσματα μου στον 1ο μήνα που έχω το jiayu s3 adnance μπορώ να πω απλά ότι είναι κινητάρα και κανε παπάδες!!:D:D:D

Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις..

1ον: Το κινητό είναι root ?

2ον: Αν είναι root πως μπορώ (αν μπορώ) να το ξερουτάρω???:shock:

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Τα συμπεράσματα μου στον 1ο μήνα που έχω το jiayu s3 adnance μπορώ να πω απλά ότι είναι κινητάρα και κανε παπάδες!!:D:D:D

Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις..

1ον: Το κινητό είναι root ?

2ον: Αν είναι root πως μπορώ (αν μπορώ) να το ξερουτάρω???:shock:

 

Απ' όσο ξέρω το κινητό ειναι pre-rooted, νομιζω μπορεις να το απενεργοποιησεις μεσα απο τις ρυθμισεις

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω το κινητό ειναι pre-rooted, νομιζω μπορεις να το απενεργοποιησεις μεσα απο τις ρυθμισεις

 

Έψαξα στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι... Αν ξέρει κάποιος άλλο κάτι γιατί είναι ανάγκη να βγάλω το root..:O

Στην ρυθμίσεις-->ασφάλεια --> superuser ... είναι απενεργοποιημένο!

Κατέβασα το rootchecker και λέει ότι η συγκεκριμένη συσκευή δεν είναι root.

Η εφαρμογή που θέλω να παίζει και γι αυτό δεν πρέπει να είναι root το κινητό είναι η nova go.

Edited by stavrosmp
Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι... Αν ξέρει κάποιος άλλο κάτι γιατί είναι ανάγκη να βγάλω το root..:O

Στην ρυθμίσεις-->ασφάλεια --> superuser ... είναι απενεργοποιημένο!

Κατέβασα το rootchecker και λέει ότι η συγκεκριμένη συσκευή δεν είναι root.

Η εφαρμογή που θέλω να παίζει και γι αυτό δεν πρέπει να είναι root το κινητό είναι η nova go.

ειναι δικη σου επιλογη αν θα δωσεις προσβαση root στη συσκευη σου, ενεργοποιοντας την εντολη που αναφερεις εχεις προσβαση root, ενω απενεργοποιοντας την οχι. τοσο απλα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα 4.4.4 έχετε βάλτε λολλιποπ να δειτε επιδόσεις ακόμα ποιο γρήγορες από ότι η κιτ κατ . όλα φορτώνουν ακαριαια.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Η lollipop είναι Official της jiayu κάνει και για της 2 εκδόσεις απλός όταν κάνεις εγκατάσταση θα. Βάλεις firmware update γιατι πας από 4.4.4 σε 5.1.σε καμία περίπτωση format απαγορεύεται αυστηρά γιατί θα χάσει imei συσκευής και μετά τρέχα νά τα ξαναβαζεις

 

 

.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τον twrp του πρώτου ποστ.από εκεί θα διαλέξω τη ΡΟΜ που θα κατεβάσω από το needrom;

http://www.needrom.com/download/s3-lollipop-v5-1/ Εδώ είναι ολα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Οκ διστάζω αλλά θα το προσπαθήσω από Τρίτη που θα είμαι σε υπολογιστή.βέβαια θα χρειαστώ και βοήθεια από τα έμπειρα μέλη του φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα lolipop φορτώνει αλλά δε με αφήνει στο recovery να περασω gapps kai rout.

μου λέει invalid ota package sto supersu και instalation aborted στο gapps πέρασα τα zip ta 2 χυμα στην sd

τα βλέπει αλλά δε με αφήνει να τα περάσω...τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα lolipop φορτώνει αλλά δε με αφήνει στο recovery να περασω gapps kai rout.

μου λέει invalid ota package sto supersu και instalation aborted στο gapps πέρασα τα zip ta 2 χυμα στην sd

τα βλέπει αλλά δε με αφήνει να τα περάσω...τι μπορώ να κάνω?

 

Και φυσικά σε βγάζει αυτό γιατί είναι το Official recovery που δεν δέχεται τα παραπάνω 2 αρχεία.

 

 

Πρέπει να κάνεις αυτοΘα πάρεις το recoveryL.zip από το site needrom.com και θα το κάνεις αντικατάσταση στην Lollipop που κατέβασες. Δηλαδη μέσα στην rom που κατέβασες στον υπολογιστή σου έχει ένα αρχείο το recovery.θα κατεβάσεις το recoveryL.zip και θα το κάνεις αντικατάσταση με το άλλο recovery που είναι στην ρομ που κατέβασες μετά θα ανοίξεις το Flash Tools και θα τσεκάρεις να κάνει εγκατάσταση μόνο το recovery μόλις τελειώσεις θα έχεις κατεβάσει και τα gapps στο κινητο σου. Θα πατήσεις volume + και power button να μπεις σε recovery Mod και τα υπόλοιπα τα ξες.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα lolipop φορτώνει αλλά δε με αφήνει στο recovery να περασω gapps kai rout.

μου λέει invalid ota package sto supersu και instalation aborted στο gapps πέρασα τα zip ta 2 χυμα στην sd

τα βλέπει αλλά δε με αφήνει να τα περάσω...τι μπορώ να κάνω?

 

άκυρο βρήκα την άκρη αλλιώς πέρασα το scatter file της twrp και μου τη πέρασε τώρα περνάω gapps kai root.

Link to comment
Share on other sites

Η lollipop είναι Official της jiayu κάνει και για της 2 εκδόσεις απλός όταν κάνεις εγκατάσταση θα. Βάλεις firmware update γιατι πας από 4.4.4 σε 5.1.σε καμία περίπτωση format απαγορεύεται αυστηρά γιατί θα χάσει imei συσκευής και μετά τρέχα νά τα ξαναβαζεις

 

 

.

δηλαδη εγω που εχω την εκδοση s3sw μπορω να κανω firmware update με το flashtool δηλαδη να πατησω την εντολη για firmware update??η πρεπει να βαλω την s3s που ειναι η κινεζικη??γιατι εγω εχω την s3sw που απο οτι ξερω ειναι η ευρωπαικη.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα με NOVA και δυστηχως η συσκευή δεν είναι συμβατή με την εφαρμογή του nova go. Οπότε θα μπει σε laptop και τελειώνει το πανηγύρι...β:(
Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, ενδιαφέρομαι κι εγώ για το S3, μου το προτείνετε?

τι πρέπει να ξέρω πριν αγοράσω? τι θα αντιμετωπίσω?

 

επίσης, από μπαταρία πόσο διαρκεί?

SAR ξέρουμε?

και είναι dual sim full active?

 

επίσης υπάρχει καμία εναλλακτική επιλογή?

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

43700 antuntu και μετά από τη βαρετή διαδικασία να περνάω οθόνες και grafika όντως πάει πιο σφαίρα οι εφαρμογές ανοίγουν ακαριαία

οι φοτος δε μου άρεσαν που τραβάει αλλά θα το φτιάξουν. κατά τα άλλα wifi bluetooth μια χαρά ως τώρα.

όταν θα βγει η τελική έκδοση θα μου ρθει ota μέσω κινητού ή πάλι μέσω flashtool τη περνάω? θα χάσω gapps και rout?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα με NOVA και δυστηχως η συσκευή δεν είναι συμβατή με την εφαρμογή του nova go. Οπότε θα μπει σε laptop και τελειώνει το πανηγύρι...β:(

 

Δεν ξέρουν τι τους γίνεται στην νοβα Go και εγώ έχω φουλ το πακέτο με multiview vdsl και όλα τα special αλλά στο lg g pad 8.0 lte v490 παίζει μια χαρά το novago μου ακόμα και μετάδοση οθόνη στην σμαρτ tv μου αρκεί να μην είναι ροοτ η συσκευή. Τίποτα άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδη εγω που εχω την εκδοση s3sw μπορω να κανω firmware update με το flashtool δηλαδη να πατησω την εντολη για firmware update??η πρεπει να βαλω την s3s που ειναι η κινεζικη??γιατι εγω εχω την s3sw που απο οτι ξερω ειναι η ευρωπαικη.

 

 

Oxi δεν χρειάζεται γιατι και η πρώτη και η δεύτερη ρομ είναι 4.4.4. Επομένως θα επιλέξεις το Download only

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά, ενδιαφέρομαι κι εγώ για το S3, μου το προτείνετε?

τι πρέπει να ξέρω πριν αγοράσω? τι θα αντιμετωπίσω?

 

επίσης, από μπαταρία πόσο διαρκεί?

SAR ξέρουμε?

και είναι dual sim full active?

 

επίσης υπάρχει καμία εναλλακτική επιλογή?

 

thanks!

 

Διαβασε μέσα στα ποστ γράφει τα παντα

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

43700 antuntu και μετά από τη βαρετή διαδικασία να περνάω οθόνες και grafika όντως πάει πιο σφαίρα οι εφαρμογές ανοίγουν ακαριαία

οι φοτος δε μου άρεσαν που τραβάει αλλά θα το φτιάξουν. κατά τα άλλα wifi bluetooth μια χαρά ως τώρα.

όταν θα βγει η τελική έκδοση θα μου ρθει ota μέσω κινητού ή πάλι μέσω flashtool τη περνάω? θα χάσω gapps και rout?

 

 

Από benchmark εμένα βγάζει πάντα 45+ λογικά ota θα έρθει.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί να ανάψει το LED το μπλε χρώμα ή παίζουν μόνο το πράσινο και το κόκκινο ;

Με κάποια εφαρμογή που κάνει τεστ το LED, όταν του δίνω να ανάψει μπλε δεν ανάβει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο κόκκινο και πράσινο ανάβει

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κόκκινο για φορτίσεις-αποφορτισεις και πράσινο για όλες τις ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

igo δε παίζει στο lolipop ε?

το gps δουλεύει κανονικά? κανείς εμπειρία?

 

επίσης σε πλήρη οθόνη η κάμερα βγάζει 9.5mp και όχι 13...

πρέπει να το διορθώσουν αυτό...

Edited by bkan82
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρία στην lollipop σκοτώνει!!!! και πάει σφεντόνα!!!!

Και απο benchmark.....

http://s23.postimg.org/6tca2g0x3/Screenshot_2015_07_04_02_00_29.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω και κάτι άλλο!!! στο πληκτρολόγιο πως γίνεται να έχω λεξικό!!!

Γτ δεν έχει!!! Δλδ δεν μου διορθώνει τις λέξεις ούτε καν με αφήνει να τις κάνω προσθήκη οταν πληκτρολογώ!!!

Αν υπάρχει κανένα άλλο πληκτρολόγιο καλύτερο πείτε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...