Jump to content

Mlais M9 (Star H930 / AXGIO Neon N2Q / WICO S100)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

70 ευρώ από που το πήρες; Γιατί θέλω να πάρω μια ακόμα τέτοια συσκευή.

 

Στο GearBest το βρηκα σε εκπτωση και το τσιμπησα. Το παραγειλα 6 Απριλιου και 29 απριλιου ηρθε στο μερος μου μεσω NL.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο GearBest το βρηκα σε εκπτωση και το τσιμπησα. Το παραγειλα 6 Απριλιου και 29 απριλιου ηρθε στο μερος μου μεσω NL.

 

Εγινε! Ευχαριστώ, θα παριμένω και εγώ την επόμενη προσφορά τους :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδιά δεν ακούγονται καθόλου οι ήχοι κουδουνισματος. Ξέρετε τι μπορεί νς φταίει?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδιά δεν ακούγονται καθόλου οι ήχοι κουδουνισματος. Ξέρετε τι μπορεί νς φταίει?

 

Το ηχείο δουλεύει?

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο δουλεύει?

Απ'οτι φαινεται οχι. Το τηλεφωνο ειναι καινουριο, μολις το παρελαβα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαινεται οχι. Το τηλεφωνο ειναι καινουριο, μολις το παρελαβα.

 

Δοκίμασε να παίξεις κανένα τραγουδι, να χρησιμοποιήσεις το μεγάφωνο στην κλήση. Στο λέω γιατί και σε μένα είχε θέμα στην αρχή αλλά μετά από ένα factory reset έστρωσε. Αλλιώς στείλτο πίσω τώρα που είναι καινούριο για να σου στείλουν καπάκια αντικατάσταση χωρίς να περιμένεις να φτάσει το κινητό που θα στείλεις στη κίνα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να παίξεις κανένα τραγουδι, να χρησιμοποιήσεις το μεγάφωνο στην κλήση. Στο λέω γιατί και σε μένα είχε θέμα στην αρχή αλλά μετά από ένα factory reset έστρωσε. Αλλιώς στείλτο πίσω τώρα που είναι καινούριο για να σου στείλουν καπάκια αντικατάσταση χωρίς να περιμένεις να φτάσει το κινητό που θα στείλεις στη κίνα.

Οχι δεν παιζει ουτε τραγουδια. Εκανα dispute και θα περιμενω τι θα μου απαντησουν. Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παιζει ουτε τραγουδια. Εκανα dispute και θα περιμενω τι θα μου απαντησουν. Ευχαριστω.

Δοκίμασε να βάλεις-βγάλεις ακουστικά μήπως έχουν κολλήσει οι επαφές στο εσωτερικό της υποδοχής..για κάντο κάποιες φορές και πες μας..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις-βγάλεις ακουστικά μήπως έχουν κολλήσει οι επαφές στο εσωτερικό της υποδοχής..για κάντο κάποιες φορές και πες μας..

To εκανα και καποιες φορες πηγε να παιξει στιγμιαια αλλα παλι σταματουσε. Το χτυπαω μαλακά απο πισω και ξεκιναει για λιγο και μετα σταματαει παλι. Μαλλον κατι δεν κανει καλη επαφη. Τι κανω τωρα?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το στελνεις πισω ,ουτε να το σκεφτεις φιλε.Εχει και το paypal μια διαδικασια και παιρνεις μεχρι και τα ταχυδρομικα που θα πληρωσεις πισω.
Link to comment
Share on other sites

To εκανα και καποιες φορες πηγε να παιξει στιγμιαια αλλα παλι σταματουσε. Το χτυπαω μαλακά απο πισω και ξεκιναει για λιγο και μετα σταματαει παλι. Μαλλον κατι δεν κανει καλη επαφη. Τι κανω τωρα?

Κατάλαβες τώρα τι έχει παιχτεί?

Όταν βγαίνουν τα ακουστικά πρέπει οι επαφές να κλείσουν-ενωθούν σε κάποιο σημείο για να ενεργοποιήσουν το ηχείο, ενώ αντίθετα όταν μπαίνουν τα ακουστικά τότε ανοίγουν οι επαφές. Εγώ θεωρώ ότι κάτι με σκόνη θα έχει να κάνει οπότε θα έπαιρνα μια μπατονετα με αζαξ διαποτισμένη κι ελαφρώς νωπή θα την έβαζα μέσα στην υποδοχή ακουστικών και θα έκανα 2-3 περιστροφές..

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες τώρα τι έχει παιχτεί?

Όταν βγαίνουν τα ακουστικά πρέπει οι επαφές να κλείσουν-ενωθούν σε κάποιο σημείο για να ενεργοποιήσουν το ηχείο, ενώ αντίθετα όταν μπαίνουν τα ακουστικά τότε ανοίγουν οι επαφές. Εγώ θεωρώ ότι κάτι με σκόνη θα έχει να κάνει οπότε θα έπαιρνα μια μπατονετα με αζαξ διαποτισμένη κι ελαφρώς νωπή θα την έβαζα μέσα στην υποδοχή ακουστικών και θα έκανα 2-3 περιστροφές..

 

Προφανώς και δεν το κάνεις αυτό... Γιατί πες μία στο εκατομμύριο να μην φταίει εκείνο με αυτό το τρόπο μπορείς να δημιουργήσεις πρόβλημα. Μόνο με διάλυμα ισοπροπυλική Αλκοόλη περιεκτικότητας 70% (το 70% λίγο είναι αλλά είναι σχετικά φθηνό και είσαι κατά 95% ασφαλής) και πάνω κάνουμε τέτοιους καθαρισμούς γιατί το νερό που είναι γεμάτο το αζαξ και τα διαλυτικά που έχει μπορεί πολύ απλά να χαλάσουν τη θύρα και όχι μόνο.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνία με το μαγαζί μεσω PayPal, δέχτηκαν πλήρη επιστροφή των χρημάτων, αφου τους στείλω πίσω το κινητό.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Προσπαθώ να βάλω recovery στο τηλέφωνο αλλά δεν τα καταφέρνω.Δοκίμασα να του περάσω και το twrp και το cwm που βρήκα στο needrom αλλά όποιο και από τα δύο να του περάσω μου βγάζει ένα cwm που δεν είναι λειτουργικό.Συγκεκριμένα δεν μπορώ να βρω την rom για να την εγκαταστήσω.Εχει καταφέρει κανείς να περάσει recovery και αν ναι αν μπορεί ας ποστάρει το λιγκ από που μπορούμε να το κατεβάσουμε.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθειααααα!!! Το κινητό έγινε τουβλάκι... Πήγα να το κάνω recovery και σταμάτησε... με αποτέλεσμα να κάνει συνεχόμενα reboot! Μετά προσπάθησα να του περάσω την official rom με sp flash tool, αλλά απέτυχε και το αποτέλεσμα είναι να μην αποκρίνεται.

Υπάρχει ελπίδα ή πάει για τον κάδο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηρα το mlais9 πριν 1 μηνα και ξαφνικα μαυρισε η οθονη.το ξανανοιγω και δεν ανοιγη η οθονη ,παρα ακουγεται ο ηχος εναρξης,καποιος μπορει να με κατατοπιση?ευχαριστω:(:(
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεισ που μπορουμε να βρουμε οθονη?

 

Όποιος βρει κάπου ας το πει γιατί το έκανα και εγώ ...πτυσσόμενο στην τσέπη και είναι στο ντουλάπι εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βρει κάπου ας το πει γιατί το έκανα και εγώ ...πτυσσόμενο στην τσέπη και είναι στο ντουλάπι εδώ και καιρό.

 

 

ρε παιδιά γιατί δεν ρωτάτε των πωλητή μας μήπως έχει άκρες και πουλάει διαφορα ανταλλακτικά που μπορεί να χρειαστούμε στο μέλλον?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με to mlais το οποιο δεν ξερω αν το χει καποιος αλλος.

 

Οσα handsfree εχω δοκιμασει δεν λειτουργει το μικροφωνο τους δηλαδη δεν με ακουνε απο τα handsfree αλλα απο το μικροφωνο του τηλεφωνου. Επισης το κουμπι on/off πανω στο μικροφωνο ειναι νεκρο, δεν λειτουργει σε οσα handsfree δοκιμασα.

 

Εχει κανεις ιδεα πως μπορω να λυσω το προβλημα?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τα sony απο eshop τα έχει προσφορά μέχρι σήμερα.

Δουλεύουν καλά

 

Μπορεις να βαλεις ενα λινκ?

 

λες να μην ηταν συμβατα τα handsfree που δοκιμαζα? το εχεις χρησιμοποιησει με το mlais το συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω φιλε το βρηκα και το παρηγγειλα. Θα ενημερωσω μολις παραλαβω αν ειναι οκ.

Edited by ilias8513
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...