Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα , αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με τον συγκεκριμένο browser μετα απο ένα update που έκανα δεν μου ανοίγει αυτόματα στις σελίδες το flash player και πρέπει να πατάω συνέχεια ενεργοποίηση πως λύνεται αυτό το ενοχητικό πράγμα ??

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει αναβάθμιση το φλας; Μου το έκανε και μένα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βραδυ εχω παρατηρησει ενα προβλημα με τον mozilla και το youtube. Δεν ξερω αν ειναι θεμα browser γιατι δεν εχω δωσει πολυ σημασια.

 

Εκει που παιζει ενα video ξαφνικα κανει κατι σαν refresh και πηγαινει στο επομενο. Αυτο γινεται οταν ειμαι και σε αλλο tab σε αλλο site. Συμβαινει και σε αλλον; Το ανεφερω γιατι συμβαινει σε δυο ξεχωριστα pc.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Πάντως τον τελευταίο καιρό διαπιστώνω πως ο μοτζίλα ανταποκρίνεται πιο άμεσα απ'τον chrome ,ακαριαία θα έλεγα ας έχω και το λαπτοπ σε κατάσταση εξοικωνόμησης ενέργειας (eco) ,ενώ στον chrome μόνο στην εξισορρόπηση ή στις υψηλές επιδόσεις ανταποκρίνεται κι εκεί άμεσα ...έχω πάθει πλάκα με firefox το μηχάνημα φορτώνει αστραπή ακαριαία με την μία :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Που να βάλετε την 37, developer's edition (alpha). Ακόμα μικρότερη κατανάλωση!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Που να βάλετε την 37, developer's edition (alpha). Ακόμα μικρότερη κατανάλωση!

 

αν βαλω την dev εκδοση πανω απο την 35 επισημη που εχω τωρα πειραζει?η θα μου χαλασει τιποτα απο συγχρονισμους κλπ?οταν βγει πχ η επομενη dev/επισημη πως την παιρναω?χειροκινητα η αυτοματα θα ενημερωθει?

Link to comment
Share on other sites

Είναι 4 κανάλια αναβάθμισης. Nightly, με καθημερινές αναβαθμίσεις, Aurora και Beta με αναβαθμίσεις ανά βδομάδα η και πιο σύντομα, και Stable που είναι η τελική έκδοση.

 

Νομίζω ότι μπορείς να έχεις ακόμα και τις 4 εκδόσεις μαζί, πχ 35,36,37&38

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα και ενω ανοιγω firefox και μπαινω facebook ανα τακτα διαστηματα μου κανει το facebook logout και μου ζηταει να ξανασυνδεθω βαζω τους κωδικους και μπαινω

το θεμα ειναι ομως οτι επειδη ανοιγω και chrome εκει δε μου το κανει που ανοιγω αλλο προφιλ οποτε λογικα κατι παιζει με το firefox αλλα τι να παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απορία:

Αφού σκάλισα για κάμποση ώρα τον firefox, έκδοσης 36.0, κάτι πρέπει να πείραξα στις ρυθμίσεις και αφού κάνω αναζήτηση στο google, που είναι η αρχική μου σελίδα, πατώντας πάνω στο αποτέλεσμα της αναζήτησης, μου το ανοίγει σε νέα καρτέλα και όχι στην ίδια.

Δοκίμασα να αλλάξω τις ρυθμίσεις στο εργαλεία/επιλογές/καρτέλες, αλλά τίποτα...

Καμιά ιδέα;

 

Update:

Τελικά, ήθελαν αλλαγή οι ρυθμίσεις αναζήτησης της google!

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Mου ειπαν οτι ο ποιο ελαφρυς ειναι ο Firefox η developer edition που εχει φτασει στην εκδοση 38.0.2

το θεμα ειναι οτι δε μου περνει πανω καποια συγκεκριμενη επεκταση απο ενα προγραμμα

αν κατεβασω και την κανονικη εκδοση του firefox αλλα την 36 πχ θα μπορω να χω 2 firefox ταυτοχρονα ?

Link to comment
Share on other sites

Mου ειπαν οτι ο ποιο ελαφρυς ειναι ο Firefox η developer edition που εχει φτασει στην εκδοση 38.0.2

το θεμα ειναι οτι δε μου περνει πανω καποια συγκεκριμενη επεκταση απο ενα προγραμμα

αν κατεβασω και την κανονικη εκδοση του firefox αλλα την 36 πχ θα μπορω να χω 2 firefox ταυτοχρονα ?

Ναι δεν έχεις θέμα, και τους 2 μαζί μπορείς να τους έχει, Και εγώ και τους δύο έχω

 

Επίσης, κάπως άσχετο με την ερώτηση σου αλλά ο Developer Edition έχει πλέον και 64bit έκδοση

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις θέμα, και τους 2 μαζί μπορείς να τους έχει, Και εγώ και τους δύο έχω

 

Επίσης, κάπως άσχετο με την ερώτηση σου αλλά ο Developer Edition έχει πλέον και 64bit έκδοση

υπάρχει κάποιο λινκ για τις developer editions?

κάποια στιγμή που βγαίνει η stable, εάν έχω μόνο την developer με πάει στην σταθερή η προχωράει μόνο σαν developer?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις θέμα, και τους 2 μαζί μπορείς να τους έχει, Και εγώ και τους δύο έχω

 

Επίσης, κάπως άσχετο με την ερώτηση σου αλλά ο Developer Edition έχει πλέον και 64bit έκδοση

ποιο γρηγορη η developer edition αλλα δε μου περνει πανω καποια προσθετα οποτε εβαλα παλι την κανονιικη
Link to comment
Share on other sites

ποιο γρηγορη η developer edition αλλα δε μου περνει πανω καποια προσθετα οποτε εβαλα παλι την κανονιικη

έβαλα κι εγώ την developer αλλά δεν βλέπω μικρότερη χρήση ραμ που είχε αναφερθεί...ακριβώς η ίδια είναι.Τέλος πάντων την έχω παράλληλα με την κανονική έκδοση και βλέπουμε.πάντως σωτήριο το sync.με δέκα δευτερόλεπτα επανέφερε τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μικρότερη κατανάλωση σε σχέση με ποια έκδοση δεν είδες; Στην 36 βελτιώθηκε, η οποία βγήκε πρόσφατα για stable

 

Περίεργο να μη σας παίρνει πρόσθετα, οι ασυμβατότητες στην Alpha είναι συνήθως ελάχιστες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μικρότερη κατανάλωση σε σχέση με ποια έκδοση δεν είδες; Στην 36 βελτιώθηκε, η οποία βγήκε πρόσφατα για stable

 

Περίεργο να μη σας παίρνει πρόσθετα, οι ασυμβατότητες στην Alpha είναι συνήθως ελάχιστες

νομιζω οτι δε φταει η developer edition αλλα μαλλον το internet download manager γιατι λεει οτι ειναι μεχρι την 36 εκδοση η τελευταια εκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια ασχετη ερωτηση

ειχα τα windows 7 32 bit με 2gb ram

την εκανα 4gb και εγκατεστησα τα 64bit

βλεπω ομως οτι μερικες φορες οταν βλεπω βιντεο στο youtube η ανοιγω προγραμμα για να κοψω βιντεο οτι κολλαει λιγο η εικονα

τι μπορει να φταιει ?

Link to comment
Share on other sites

Πριν δεν είχες τέτοια κολλήματα; Στο κάνει μόνο σε αυτές τις περιπτώσεις; Τι speqs έχεις;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν δεν είχες τέτοια κολλήματα; Στο κάνει μόνο σε αυτές τις περιπτώσεις; Τι speqs έχεις;
δεν ειχα κολληματα οταν ειχα τα windows 7 32bit

δε μου το κανει ομως συνεχεια

οσο για τα speqs τι ειναι αυτα γιατι ειμαι ασχετος?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα κολληματα οταν ειχα τα windows 7 32bit

δε μου το κανει ομως συνεχεια

οσο για τα speqs τι ειναι αυτα γιατι ειμαι ασχετος?

 

*specs

τα χαρακτηριστά του υπολογιστή σου εννοεί .

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

http://snag.gy/Hxxop.jpg

Αυτα ειναι απλα του εβαλα 2gb και το εκανα 4gb και του εβαλα τα 64bit

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για επεξεργασία βίντεο σίγουρα δεν κάνει ο υπολογιστής σου. Για το YouTube δε ξέρω γιατί στο κάνει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...