Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα με τον Aurora... παρατήρησα αύξηση στην ΚΜΕ πάντως χωρίς λόγο (Όχι μόνιμα, που και που)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο chrome πεθαίνεις, το interface στην 29.0b1. Toυλάχιστον βελτιώθηκε η διαχείριση στη μνήμη και από ταχύτητα, υπάρχει σταθερή βελτίωση.

 

Όντως, πάει, χάθηκε ο firefox , καλως όρισες μεταλλαγμένε chrome...:(:(:(

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Σιχαίνομαι Αυτό το interface, θέλω το μεγάλο πορτοκαλί μου κουμπί πίσω!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά μου αρέσει το λιτό στυλ του chrome και πλέον με την 29.2 χρησιμοποιώ σε όλους τους υπολογιστές μου ff μιας και η βελτίωση στην ταχύτητα είναι τρομερή. ελπίζω να συνεχισουν έτσι.
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά μου αρέσει το λιτό στυλ του chrome και πλέον με την 29.2 χρησιμοποιώ σε όλους τους υπολογιστές μου ff μιας και η βελτίωση στην ταχύτητα είναι τρομερή. ελπίζω να συνεχισουν έτσι.
τωρα εχω την 28.0 πως εχετε την 29.2?μπορω πανω απο την επισημη 28 να βαλω την beta 29.2?η πρεπει να απεγκαταστησω την κανονικη και να τρεχει μονο η beta?
Link to comment
Share on other sites

Tίποτα περίπλοκο, απλά κατεβάζεις την 29.0b2 στη γλώσσα που χρησιμοποιείς και την εγκαθιστάς. Τα υπόλοιπα γίνονται αυτόματα και δεν χάνεις τίποτα από ρυθμίσεις, bookmarks τκλ.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις όλα τα νέα features μήνες πριν... πχ Εγώ με Aurora η και nightly, πάνω από 6 μήνες νομίζω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις όλα τα νέα features μήνες πριν... πχ Εγώ με Aurora η και nightly, πάνω από 6 μήνες νομίζω

Ερωτηση:

Η Aurora ειναι 64 βιτ? και αν ναι απο που την κατεβασες? εγω εχω waterfox αλλα οι αναβαθμισεις αργουν πολυ....

 

 

ΑΚΥΡΟ, βρήκα αυτό που έψαχνα, τελικά μόνο με την Nightly μπορώ να έχω 64ΒΙΤ και τελευταίες εκδόσεις.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τι ακριβώς σκεφτόντουσαν στη Mozilla όταν κατήργησαν την add on bar στο κάτω μέρος του Firefox. Ευτυχώς υπάρχει το Classic theme restorer και καναμε τη δουλειά μας. :mad:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

χτες εβαλα 64bit για πρωτη φορα στον υπολογιστη μου και εχω την 28 εκδοση του firefox γιατι η 29 ειναι απλα τραγικη!απο οτι ειδα 64bit δεν εχει βγαλει ο firefox αλλα και να ειχε τι καλυτερο θα ειχε?γενικα δεν καταλαβαινω τι διαφορες εχουν οι εκδοσεις 64bit εκτος απο την ραμ που την χρησιμοποιει πανω απο τα 3 γιγα?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η νέα εμφάνιση έχει κάποια ωραία στοιχεία, αλλά έπρεπε να έχουν επιλογή...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει πάντως η νέα εμφάνιση γιατί κερδίζεις λίγο χώρο από την πάνω μπάρα. αλλά και με ενοχλεί γιατί για επιλογές κλπ πήγαινα κατευθείαν το ποντίκι κορυφή αριστερά τώρα πρέπει να το "ψάξω" για να το πάω σωστά. Σε browsing ίδια εμπειρία μου φαίνεται προς το παρών αλλά το έχω μόλις από χθες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Έχει σίγουρα καλύτερη διαχείριση μνήμης.. Αλλά μερικές επιλογές μου λείπουν

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Για την διαχείριση μνήμης, έχω αρνητική άποψη.... Με 3 tab ανοιχτά, μνήμη στο task manager 825.000K....(???)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Για την διαχείριση μνήμης, έχω αρνητική άποψη.... Με 3 tab ανοιχτά, μνήμη στο task manager 825.000K....(???)

 

Όχι ρε συ τόσο πολύ , εμένα με 3 tabs πάλι (fb, alpha tv live και youtube να παίζει βίντεο με το ζόρι έτρωγε 300 mb ...

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά τα πάει. Με 5 pinned και 97 tabs ανοικτά θέλει περίπου 3 GB, με peak τα 3,4 GB στο reload all tabs.

 

http://content.myphone.gr/photo/full/24018/ffxtab.jpg

Edited by gnt
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά τα πάει. Με 5 pinned και 97 tabs ανοικτά θέλει περίπου 3 GB, με peak τα 3,4 GB στο reload all tabs.

 

http://content.myphone.gr/photo/full/24018/ffxtab.jpg

πως το κανεις και φαινεται ενα κομματι-αυτο που θελεις- της οθονης?
Link to comment
Share on other sites

πως το κανεις και φαινεται ενα κομματι-αυτο που θελεις- της οθονης?

 

Με το εργαλείο αποκομμάτων ή αλλιώς snipping tool.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

αντε παλι.ειχα βαλει για δοκιμη τα tabs ΠΑΝΩ απο την γραμμη διαυθυνσης και με ενα δεξι κλικ επελεγα να πανε απο κατω αν ηθελα.τωρα ξαφνικα στο δεξι κλικ εξαφανιστηκε η επιλογη να τα παω απο κατω!τι μπορω να κανω? Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει add on που να ανοίγει με το πάτημα ενός κουμπιού την σελίδα σε περιβάλλον Chrome? Κάτι σαν το ie tab που ανοίγει την σελίδα περιβάλλον Internet Explorer
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Την τελευταια βδομαδα συνεχως κλεινει βγαζοντας το παραθυρο "αναφορα σφαλματος" . Παρατηρησα οτι μπορει να κλεισει και οταν δεν ανοιγω " βαριες" σελιδες . Συμφωνα με την αναφορα υγειας εχει 46 καταρρεύσεις. Οταν το εκανε παλαιοτερα και εκλεινε συνεχως με μια επανεκκινιση του υπολογιστη σταματουσε , αλλα τωρα οχι . Εχω την τελευταια εκδοση και ολα τα προσθετα ειναι ενημερωμενα (αν εχει σχεση). Τι μπορει να φταει ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

σβύσε την cache μήπως στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...