Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα embedded video συνήθως είναι από youtube. Πιο σπάνια μπορεί να είναι από άλλες υπηρεσίες.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

στην μπαρα των σελιδοδεικτων εχω σελιδες ,μετα φακελους και μετα παλι ιστοσελιδες.στο κινητο στο μοτζιλα οταν παω απο εκει στου υπολογιστη το bookmark toolbar εχει πρωτα ΟΛΟΥΣ τους φακελους και μετα τις ιστοσελιδες!δηλαδη δεν ειναι με την σειρα που τα εχει ο υπολογιστης.ξερει κανενας καμια λυση? Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έχω ένα προβληματάκι με το firefox.Θέλω να απεναφέρω τον browser στις αρχικές του ρυθμίσεις,ξέρει κάποιος να μου πεί πώς μπορώ να το κάνω ;
Τη θάλασσα την αγαπώ......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έχω ένα προβληματάκι με το firefox.Θέλω να απεναφέρω τον browser στις αρχικές του ρυθμίσεις,ξέρει κάποιος να μου πεί πώς μπορώ να το κάνω ;

 

Εδω εισαι φιλε μου.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα παιδια! λυστε μ λιγο μια απορια εχω ενα λαπτοπ acer v3-771g το touchpad δεν με δουλευει στον firefox και για να γινω πιο ακριβης εννοω την λειτουργια να ανεβοκατεβενουν οι σελιδες,οπως αντοιστιχα η ροδελα στο ποντικι! αντιστοιχα κατεβασα και τον chrome απο περιεργια και εκει δουλευει κανονικα!!! καμια ιδεα τι παιζει ;
Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς αυτό το πρόβλημα με τη ροδέλα στο touphpad είχα κι εγώ σε λάπτοπ hp. Χρησιμοποιώ firefox δεν δοκίμασα αν δουλεύει σε άλλο browser και δεν θυμάμαι αν δούλευε γενικά, γιατί δεν το χρησιμοποιώ.

Λοιπόν σε εμένα μια επανεγκατάσταση του driver έλυσε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς αυτό το πρόβλημα με τη ροδέλα στο touphpad είχα κι εγώ σε λάπτοπ hp. Χρησιμοποιώ firefox δεν δοκίμασα αν δουλεύει σε άλλο browser και δεν θυμάμαι αν δούλευε γενικά, γιατί δεν το χρησιμοποιώ.

Λοιπόν σε εμένα μια επανεγκατάσταση του driver έλυσε το πρόβλημα.

 

το εκανα και αυτο τπτ αλλα το θεμα ειναι οτι δουλευει παντου εκτος απο τον firefox αυτο δεν μπορω να καταλαβω κοιταω και ρυθμησεις και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει ακριβως... :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το firefox τότε μήπως αλλάξει κάτι.

 

υπαρχει τροπος να κρατησω τους σελιδοδηκτες μ που εχω αποθηκευμενους να μην τους χασω και οταν τον ξανα εγκαταστησω παλι να τα ξαναπερασω;;

 

EDIT εκανα και απεγκατασταση και πλαι τα ιδια! δοκιμασα και set up με ελληνικα και με αγγλικα και πολλα και παλι τα ιδια! στον chrome δουλευει κανονικα στον firefox οχι γτ ετσι θα με σκασει.....!!!!

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήμουν λίγες μέρες εκτός και δεν απάντησα.

Για το firefox υπάρχει το MozBackup για σελιδοδείκτες, αποθηκευμένους κωδικούς κλπ. αυτό χρησιμοποιώ και είμαι ευχαριστημένος.

Όσο για το touphpad είναι περίεργο το πρόβλημα.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήμουν λίγες μέρες εκτός και δεν απάντησα.

Για το firefox υπάρχει το MozBackup για σελιδοδείκτες, αποθηκευμένους κωδικούς κλπ. αυτό χρησιμοποιώ και είμαι ευχαριστημένος.

Όσο για το touphpad είναι περίεργο το πρόβλημα.... :confused:

 

δεν λεει να φτιαξει το προβλημα και δεν ξερω γτ!! δοκιμασα να εγκαταστησω και αλλες εκδοσεις ελληνικα-αγγλικα αλλα τπτ! δεν δουλευει μονο στον firefox δεν ξερω τι να πω! να εχει καμια επιλογη ο φιρεφοξ και δεν το βρηκα!

Link to comment
Share on other sites

δεν λεει να φτιαξει το προβλημα και δεν ξερω γτ!! δοκιμασα να εγκαταστησω και αλλες εκδοσεις ελληνικα-αγγλικα αλλα τπτ! δεν δουλευει μονο στον firefox δεν ξερω τι να πω! να εχει καμια επιλογη ο φιρεφοξ και δεν το βρηκα!

 

Η επιλογή του να αλλάξεις browser ;;:cry:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή του να αλλάξεις browser ;;:cry:

 

δεν ξερω τον εχω συνηθησει τον firefox και μπορω να πω ειναι πιο γρηγορος απο τον chrome! εχει γινει χαλια πλεον και κολαει πολυ ! και περα απο αυτο ολο διαφημισεις και τετοια πεταει ! στον firefox βαζω adblock και εχω το κεφαλι μου ησυχο! τωρα δεν ξερω απλος δεν μπορω να καταλαβω γτ δεν δουλευει και μαλιστα μονο στον firefox

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κρατησω τους σελιδοδηκτες μ που εχω αποθηκευμενους να μην τους χασω και οταν τον ξανα εγκαταστησω παλι να τα ξαναπερασω;;

 

EDIT εκανα και απεγκατασταση και πλαι τα ιδια! δοκιμασα και set up με ελληνικα και με αγγλικα και πολλα και παλι τα ιδια! στον chrome δουλευει κανονικα στον firefox οχι γτ ετσι θα με σκασει.....!!!!

To profile σου όπου αποθηκεύονται όλες οι ρυθμίσεις, παραμένει ακόμα και όταν κάνεις uninstall τον firefox, απ'όσο θυμάμαι. Δοκίμασε να φτιάξεις ένα νέο γράφοντας στο run: Firefox.exe -P
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια εχω προβλημα με το facebook και το youtube.Ενω με τους αλλους broswers μπορω να μπω με τον mozilla δεν με αφηνει γιατι μου λεει οτι αυτη η σελιδα ειναι αρκετα επικινδυνη.Τι λετε να συμβαινει; Edited by Aachen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια μονο με τον firefox οταν κανω scrolling καθετο που και που λαγκαρει ενω με τον chrome οχι!δηλαδη με τον firefox κολλαει δυο τρεις φορες οταν σκρολαρω ολη την σελιδα πανω κατω με chrome παει βουτυρο.εχω κλικαρισμενα και auto scrolling και smooth scrolling

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μονο με τον firefox οταν κανω scrolling καθετο που και που λαγκαρει ενω με τον chrome οχι!δηλαδη με τον firefox κολλαει δυο τρεις φορες οταν σκρολαρω ολη την σελιδα πανω κατω με chrome παει βουτυρο.εχω κλικαρισμενα και auto scrolling και smooth scrolling

καμια ιδεα?

 

Αυτό που παρατηρώ μεταξύ firefox και chrome είναι ότι ο firefox χρησιμοποιεί αρκετή cpu και λίγη ram, ενώ ο chrome το αντίθετο.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ μεταξύ firefox και chrome είναι ότι ο firefox χρησιμοποιεί αρκετή cpu και λίγη ram, ενώ ο chrome το αντίθετο.

αυτο εχει σχεση για το προβλημα που αναφερω?γιατι με ffox μου δειχνει 15% cpu χρηση και 54% ραμ μονο.αρα δεν παιζει να φταινε μειωμενοι ποροι γιαυτο το λεω

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχει σχεση για το προβλημα που αναφερω?γιατι με ffox μου δειχνει 15% cpu χρηση και 54% ραμ μονο.αρα δεν παιζει να φταινε μειωμενοι ποροι γιαυτο το λεω

 

Όχι, τώρα που το λες και εγώ έχω τέτοιο και δεν οφείλεται στον επεξεργαστή, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το smooth scrolling.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τώρα που το λες και εγώ έχω τέτοιο και δεν οφείλεται στον επεξεργαστή, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το smooth scrolling.

εσενα μολις απενεργοποιησες το smooth scrolling εφτιαξε καθολου το lag που ανεφερα στο vertical scrolling?

εμενα νομιζω διορθωθηκε .αλλαξα και το theme στο default και αυτο βοηθησε νομιζω!

 

κατι αλλο

 

οταν επιλεγω ενα μερος του κειμενου μιας σελιδας να τυπωσω και παταω το κουμπι print ανοιγει μια σελιδα κατι σαν print preview και εκει δεν μπορω να τυπωσω το επιλεγμενο κομματι αλλα ολη τη σελιδα!πως απενεργοποιω αυτη την επιλογη?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

εσενα μολις απενεργοποιησες το smooth scrolling εφτιαξε καθολου το lag που ανεφερα στο vertical scrolling?

εμενα νομιζω διορθωθηκε .αλλαξα και το theme στο default και αυτο βοηθησε νομιζω!

 

κατι αλλο

 

οταν επιλεγω ενα μερος του κειμενου μιας σελιδας να τυπωσω και παταω το κουμπι print ανοιγει μια σελιδα κατι σαν print preview και εκει δεν μπορω να τυπωσω το επιλεγμενο κομματι αλλα ολη τη σελιδα!πως απενεργοποιω αυτη την επιλογη?

 

ναι αυτό έφταιγε.

 

για το άλλο γιατί δεν το κάνεις copy στο word και να το εκτυπώσεις από εκεί ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό έφταιγε.

 

για το άλλο γιατί δεν το κάνεις copy στο word και να το εκτυπώσεις από εκεί ;

Όχι εντάξει είχα ενεργοποιήσει το print preview γι'αυτό δεν μπορούσα να τυπωσω μέρος της σελίδας!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...