Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμβαίνει συχνά. Π.χ μου γράφουν:

 

-Καλημέρα (1ο μήνυμα)

-Τι κάνεις (2ο μήνυμα)

 

κι εγώ να βλέπω στην μπάρα ειδοποιήσεων μόνο το "καλημέρα". Αν μπω όμως στην εφαρμογή τα βλέπω και τα δύο......

 

εκτός από 2 φορές που χάθηκαν ολόκληρες συνομιλίες, τις οποίες τις έβλεπα στην μπάρα ειδοποιήσεων (τα εισερχόμενα εννοώ και ότι απαντούσα), με κορυφαίο το σημερινό, που προσπαθούσα με την γυναίκα μου να συννενοηθούμε για το τι μου έστειλε, τ της απάντησα και διαπιστώνω πως είχα χαμένα 5 ή 6 μυνήματα (εισερχόμενα-εξερχόμενα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε μια επανεγκατάσταση και πες μας.

 

2 φορές του έχω κάνει κατά καιρούς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμβαίνει συχνά. Π.χ μου γράφουν:

 

-Καλημέρα (1ο μήνυμα)

-Τι κάνεις (2ο μήνυμα)

 

κι εγώ να βλέπω στην μπάρα ειδοποιήσεων μόνο το "καλημέρα". Αν μπω όμως στην εφαρμογή τα βλέπω και τα δύο......

 

εκτός από 2 φορές που χάθηκαν ολόκληρες συνομιλίες, τις οποίες τις έβλεπα στην μπάρα ειδοποιήσεων (τα εισερχόμενα εννοώ και ότι απαντούσα), με κορυφαίο το σημερινό, που προσπαθούσα με την γυναίκα μου να συννενοηθούμε για το τι μου έστειλε, τ της απάντησα και διαπιστώνω πως είχα χαμένα 5 ή 6 μυνήματα (εισερχόμενα-εξερχόμενα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

2 φορές του έχω κάνει κατά καιρούς.

 

Για το Viber φαντάζομαι μιλάς, το ίδιο κάνει και σε εμένα Αν απαντάω απευθείας από το notification bar. Η λύση είναι να μην απαντάς από εκεί για συντομία, πρέπει να μπαίνεις μέσα στην εφαρμογή για να το κάνεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει συχνά. Π.χ μου γράφουν:

 

 

 

-Καλημέρα (1ο μήνυμα)

 

-Τι κάνεις (2ο μήνυμα)

 

 

 

κι εγώ να βλέπω στην μπάρα ειδοποιήσεων μόνο το "καλημέρα". Αν μπω όμως στην εφαρμογή τα βλέπω και τα δύο......

 

 

 

εκτός από 2 φορές που χάθηκαν ολόκληρες συνομιλίες, τις οποίες τις έβλεπα στην μπάρα ειδοποιήσεων (τα εισερχόμενα εννοώ και ότι απαντούσα), με κορυφαίο το σημερινό, που προσπαθούσα με την γυναίκα μου να συννενοηθούμε για το τι μου έστειλε, τ της απάντησα και διαπιστώνω πως είχα χαμένα 5 ή 6 μυνήματα (εισερχόμενα-εξερχόμενα).

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

2 φορές του έχω κάνει κατά καιρούς.

 

Εμένα αυτό δεν μου το κάνει. Μήπως να αυξήσεις τον αριθμό ειδοποιήσεων;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους! Μπήκαμε στην εβδομάδα των ανακοινώσεων!!! Θα είμαι ευχαριστημένος ακόμα και μία μόνο δήλωση κατηγορηματική ότι η MSFT θα συνεχίσει όχι μόνο την υποστήριξη του λειτουργικού αλλά και τη δημιουργία μίας συσκευής πρότυπο για τα W10 mobile "εν ευθέτω χρόνω"!
:p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό δεν μου το κάνει. Μήπως να αυξήσεις τον αριθμό ειδοποιήσεων;

 

 

 

Στο 20 το είχα, παραπάνω δεν πάει. Άλλωστε, ούτε αυτό φταίει γιατί όταν δέχομαι 2 μηνύματα και μόνο, είτε 3 είτε 20, το ίδιο και το αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους! Μπήκαμε στην εβδομάδα των ανακοινώσεων!!! Θα είμαι ευχαριστημένος ακόμα και μία μόνο δήλωση κατηγορηματική ότι η MSFT θα συνεχίσει όχι μόνο την υποστήριξη του λειτουργικού αλλά και τη δημιουργία μίας συσκευής πρότυπο για τα W10 mobile "εν ευθέτω χρόνω"!

 

 

 

26/10 είπαμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους! Μπήκαμε στην εβδομάδα των ανακοινώσεων!!! Θα είμαι ευχαριστημένος ακόμα και μία μόνο δήλωση κατηγορηματική ότι η MSFT θα συνεχίσει όχι μόνο την υποστήριξη του λειτουργικού αλλά και τη δημιουργία μίας συσκευής πρότυπο για τα W10 mobile "εν ευθέτω χρόνω"!

 

Όλοι αυτό περιμένουμε.....:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

26/10 είπαμε;

Ναι τότε.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν έπρεπε σώνει και καλά να ποντάρω λεφτά, πιο πιθανό είναι να ανακοινωθεί κάτι αντίστοιχο με το echo του amazon παρά κάποιο τηλέφωνο μεθαύριο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να ανακοινώσει smartphone μεθαύριο... Θα είναι τεράστια έκπληξη.. .
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να ανακοινώσει smartphone μεθαύριο... Θα είναι τεράστια έκπληξη.. .

 

Εννοείται. Την πιστη της στο λειτουργικό περιμένουμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανακοινώσει τώρα για κάποιο Surface Phone, τότε πότε θα το κάνει;

Το λειτουργικό της λιγο πολύ ξέρουμε ότι θα το υποστηρίξει.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανακοινώσει τώρα για κάποιο Surface Phone, τότε πότε θα το κάνει;

Το λειτουργικό της λιγο πολύ ξέρουμε ότι θα το υποστηρίξει.

 

Τώρα δεν παίζει με τίποτα αν θα το κάνει θα είναι αρχές του 17. καλά και αυτό με την υποστήριξη του λειτουργικού δεν είναι και για πάντα γιατί χοντρά χοντρά θα είναι για ένα χρόνο ακόμα γιατί αν θυμάμαι καλά το είχαν ανακοίνωση ότι θα έχει υποστηρίξει μέχρι τον Ιανουάριο του 18.

Link to comment
Share on other sites

Απλά να σας θυμίσω πως η Microsoft αν θέλει να κρύψει κάτι το καταφέρνει. Δείτε τι έγινε με το Surface Book και πέσανε και τα τσιμέντα.. :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως παιδιά υπάρχει κινητικότητα στο λειτουργικό. Η ενοποίηση προχωράει. Updates παίρνουμε. Και οι εφαρμογές στα updates δε μπορώ να μπω οτι δεν ακολουθούν. Δε φαίνεται σαν λειτουργικό που πεθαίνει. Κάθε άλλο. Αντιθέτως είναι στη καλύτερη φάση του.

Ό,τι πρέπει για μια ωραία ανακοίνωση βόμβα....

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αν είχα και εγώ ένα 950 να έλεγα τα ίδια.

Με το 640 όμως,δυστυχώς,μάλλον τα αντίθετα θα έλεγα,αν με ρωτούσε κάποιος.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αν είχα και εγώ ένα 950 να έλεγα τα ίδια.

 

Με το 640 όμως,δυστυχώς,μάλλον τα αντίθετα θα έλεγα,αν με ρωτούσε κάποιος.

 

+640

 

Δεν νομίζω ότι μπορώ να το συστήσω σε φίλο που θέλει νορμάλ χρήση smartphone.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω να ακούσω τι θα παρουσιάσει η microsoft στις 26 Οκτωβρίου και από κει και πέρα θα πράξω ανάλογα. Θέλω πολύ να πάρω το 950XL που και αυτό βρίσκεται σε πολύ καλή τιμή σε σχέση με αντίστοιχα android π.χ. αλλά εάν μας απελπίσει με τη συνέχεια των windows mobile 10 και την υποστήριξη τους, τότε θα επιστρέψω στη google. Το 640XL LTE που έχω και το είχα πάρει 230€ περίπου πριν από ενάμισι χρόνο, θα το κρατήσω σε περίπτωση που φύγω από τη microsoft. Κατά τη γνώμη μου μπορεί αυτή τη στιγμή να είναι μία vfm συσκευή, αλλά μην ξεχνάμε πως είναι ενάμισι χρόνων συσκευή. Έπειτα τι να το κάνω να πάρω τώρα το 640 γενικά και μετά από κάποιους μήνες να μου πει ίσως η microsoft πως δεν θα το υποστηρίξει άλλο στο θέμα των αναβαθμίσεων;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους! Μπήκαμε στην εβδομάδα των ανακοινώσεων!!! Θα είμαι ευχαριστημένος ακόμα και μία μόνο δήλωση κατηγορηματική ότι η MSFT θα συνεχίσει όχι μόνο την υποστήριξη του λειτουργικού αλλά και τη δημιουργία μίας συσκευής πρότυπο για τα W10 mobile "εν ευθέτω χρόνω"!

 

Να, αυτή η αντιμετώπιση είναι λάθος. Είναι αυτή η "συμπεριφορά", που είχαμε όλοι οι φανς του λειτουργικού, από τα 7. Και βλέπουμε πού οδήγησε...

 

Μπορεί αν είχα και εγώ ένα 950 να έλεγα τα ίδια.

Με το 640 όμως,δυστυχώς,μάλλον τα αντίθετα θα έλεγα,αν με ρωτούσε κάποιος.

 

+1.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να συγχρωνισω το τηλ με τον υπολογιστη...??? Δηλ να βλεπω της κλεισεις αν ερχοντε ειδοποιηση στον υπολογιστη...???
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Να, αυτή η αντιμετώπιση είναι λάθος. Είναι αυτή η "συμπεριφορά", που είχαμε όλοι οι φανς του λειτουργικού, από τα 7. Και βλέπουμε πού οδήγησε...

 

Αυτο δεν το κατάλαβα για να είμαι ειλικρινής.

Έχουμε ενα λειτουργικο άψογο (όσοι το θεωρούμε τέλος πάντων) και με μια εμπειρία χρήσης εξαιρετική (όσοι την θεωρούμε ως τέτοια) και το μονο που θέλουμε είναι η διαβεβαίωση ότι δεν θα εγκαταλειφθεί το λειτουργικο. Που είναι το παράξενο και ποια η σύγκριση με τα 7ρια. Ίσα ισα, ζητάμε δέσμευση ότι δεν θα γίνει ότι με τα 7ρια.

Και κάτι αλλο, σημαντικό για όσους απολαμβάνουμε τα 10ρια. Μας αρέσουν όπως είναι και ίσως μετα από χρονια δεν περιμένουμε τα "θα" (πάντα όσον αφορά το λειτουργικο που μας δίνει η ms).

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί αν είχα και εγώ ένα 950 να έλεγα τα ίδια.

 

Αυτο μάλλον δεν θα το μάθεις/μάθουμε ποτέ.......:p

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αυτο μάλλον δεν θα το μάθεις/μάθουμε ποτέ.......:p

 

μπορεί με ένα 1050(?):ninja:...

προς το παρόν περιμένω το Κιτρινιάρη αντικαταστάτη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το κατάλαβα για να είμαι ειλικρινής.

Έχουμε ενα λειτουργικο άψογο (όσοι το θεωρούμε τέλος πάντων) και με μια εμπειρία χρήσης εξαιρετική (όσοι την θεωρούμε ως τέτοια) και το μονο που θέλουμε είναι η διαβεβαίωση ότι δεν θα εγκαταλειφθεί το λειτουργικο. Που είναι το παράξενο και ποια η σύγκριση με τα 7ρια. Ίσα ισα, ζητάμε δέσμευση ότι δεν θα γίνει ότι με τα 7ρια.

Και κάτι αλλο, σημαντικό για όσους απολαμβάνουμε τα 10ρια. Μας αρέσουν όπως είναι και ίσως μετα από χρονια δεν περιμένουμε τα "θα" (πάντα όσον αφορά το λειτουργικο που μας δίνει η ms).

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο μάλλον δεν θα το μάθεις/μάθουμε ποτέ.......:p

 

Ακριβώς αυτό! Πολύ γουστάρω Montoya γιατί είναι έτσι όπως πρέπει!!!:wink:

:p
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να συγχρωνισω το τηλ με τον υπολογιστη...??? Δηλ να βλεπω της κλεισεις αν ερχοντε ειδοποιηση στον υπολογιστη...???

 

Μόνο αν έχεις Cortana και στο pc. Δείχνει χαμένες κλήσεις, sms και τις ειδοποιήσεις εφαρμογών του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν έχεις Cortana και στο pc. Δείχνει χαμένες κλήσεις, sms και τις ειδοποιήσεις εφαρμογών του τηλεφωνου.

Να υποθεσω όχι ελληνικα ετσι...??? :rolleyes:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό! Πολύ γουστάρω Montoya γιατί είναι έτσι όπως πρέπει!!!:wink:

 

Τα λέω όπως τα βιώνω κι εγώ. Την ιδια ώρα το iPhone 6 της συζύγου αντιμετωπίζει προβλήματα συνδεσιμότητας με δεδομένα και WiFi όπως και πολλοί άλλοι με ios 10......:cool:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπορεί με ένα 1050(?):ninja:...

προς το παρόν περιμένω το Κιτρινιάρη αντικαταστάτη.

 

Lumia τέλος οπότε 1050 δεν..... Κανένα surface phone ίσως.

Με υγεια να χαρείς το νεο σου απόκτημα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...