Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

start? colours? lock screen? glance screen? Το έχω στα αγγλικά.

 

Start. Εκεί θα σου έχει μια μπάρα που μπορείς να τραβήξεις δεξιά-αριστερά ώστε να ρυθμίσεις τη διαφάνεια που θέλεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Start. Εκεί θα σου έχει μια μπάρα που μπορείς να τραβήξεις δεξιά-αριστερά ώστε να ρυθμίσεις τη διαφάνεια που θέλεις.

Δε την έχει.

Έχω την 10.0.14393.67.

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δε την έχει.

Έχω την 10.0.14393.67.

 

Στην επιλογή στυλ πρέπει να επιλςξεις την δεύτερη επιλογή για να σου βγάλει την μπάρα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο start έχω μόνο τις επιλογες

preview που δειχνει μικρογραφία της οθόνης με τα πλακάκια

background που διαλέγεις τι εικόνα θες

και show more tiles.

Τίποτε άλλο.

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Στο start έχω μόνο τις επιλογες

preview που δειχνει μικρογραφία της οθόνης με τα πλακάκια

background που διαλέγεις τι εικόνα θες

και show more tiles.

Τίποτε άλλο.

 

http://imgur.com/GSzr5R2

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο start έχω μόνο τις επιλογες

preview που δειχνει μικρογραφία της οθόνης με τα πλακάκια

background που διαλέγεις τι εικόνα θες

και show more tiles.

Τίποτε άλλο.

Έναρξη (start), πατάς στο «φόντο» background και επιλέγεις είτε οι εικόνες μου, είτε δείγματα εικόνων και τότε ανοίγει από κάτω η μπάρα για να ρυθμίσεις τη διαφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι το bug των quiet hours; Την χρησιμοποίησα την λειτουργία πρώτη φορά χθες το βράδυ και από το πρωί οι ειδοποιήσεις έχουν λίγο τρελαθεί. Άλλες έρχονται, άλλες δεν έρχονται... αυτό είναι το bug;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Όταν συνδέω ακουστικά ή και Bluetooth ,ο ήχος ειδοποιήσεις εφαρμογών (μηνυματα, μαιλ, viber...)μεταφέρεται μόνο στο ακουστικό και όχι στο ηχειο τηλεφώνου.

 

Με το τελευταίο update υπάρχει πλέον η επιλογή "δρομολογηση ήχου" αλλα αν επιλέξεις το ηχειο τηλεφ τότε λύνεται το παραπάνω πρόβλημα αλλα όταν δέχεσαι κλήση , μεταφέρεται και αυτη στο ηχειο τηλεφ (ανοικτή ακρόαση) και όχι στα ακουστικά. Θα πρέπει να απαντήσεις πρώτα και μετά να επιλέξεις το ακουστικό για να μεταφερθεί η κλήση εκεί.

 

Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση για τους ήχους? Όσο και να έψαξα δεν εντόπισα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Συμπεράσματα μετά το τελευταίο επετειακό update:

 

Στο 730 μου, το μοναδικό bug που υπάρχει και που το έχουν και άλλοι χρήστες από τότε που έγινε αναβάθμιση σε wp10, είναι το γνωστό πρόβλημα με το gps και τους χάρτες που δεν ξεκινάει η φωνητική πλοήγηση παρά μόνο εάν είναι < 20μ το "κλείδωμα θέσης".

Η διάρκεια της μπαταρίας έχει επανέλθει στα εντυπωσιακά επίπεδα των wp 8.1. (αυτό που καταναλώνει περισσότερη μπαταρία είναι ο edge)

Το os είναι πιο ταχύτερο από ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Lumia 532, κάποια στιγμή το φόρεσα τα 10. Στην αρχή αντιμετώπισα κάποια μικροπροβλήματα. Συν τω χρόνω με κάποιες αναβαθμίσεις έστρωσε. Προχθές έκανε μία ακόμη αναβάθμιση - επανεκκίνηση, απορύθμισε όμως τον browser Microsoft Edge. Μερικές σελίδες τις προβάλλει κανονικά κι άλλες με κάτι τεράστια γράμματα. Σήμερα πήγα: Ρυθμίσεις > Σύστημα > Οθόνη > Μέγεθος κειμένων σε εφαρμογές κλπ και το έβαλα στο μικρό μέγεθος. Παρ' όλα αυτά δεν άλλαξε κάτι.

1) Έχει συμβεί σε κάποιον σας το ίδιο και πως το αντιμετωπίσατε;

2) Έχετε βρει κάποιον καλό browser για τα WP; Εγώ ούτε στα πρώτα, ούτε στα 10 βρήκα κάποιον τουλάχιστον ικανοποιητικό, όλοι έχουν το θεματάκι τους. Ενώ όταν είχα Android συσκευή είχα βρει καλούς browsers.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το update εχει χαμηλωσει ο ηχος οταν βαζω ξυπνητηρι..αν μπορει καποιος να μου πει τι να κανω..επισης στον microsoft edge οταν μπαινω ιντερνετ οπως επισης και τα προτεινοενα που μου βγαζει ειναι με τεραστια γραμματα..ενω πριν δεν ειχα τετοια προβληματα...lumia 730 εχω
Link to comment
Share on other sites

επισης στον microsoft edge οταν μπαινω ιντερνετ οπως επισης και τα προτεινοενα που μου βγαζει ειναι με τεραστια γραμματα..ενω πριν δεν ειχα τετοια προβληματα...lumia 730 εχω

 

Άρα κι άλλος που έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είχε πρόβλημα η συσκευή μου, πάντως μετά το update η μπαταρία κρατάει πάνω από το διπλάσιο και το λειτουργικό πετάει. 0 προβλήματα και με χρήση περίπου 40 λεπτά τηλέφωνο, 2 ώρα ίντερνετ, 3 mail και μόνιμα στο WiFi η μπαταρία είναι στο 78% απο το πρωί. Νομίζω ότι είναι το πιο ολοκληρωμένο update και πρώτη φορά είμαι τόσο ευχαριστημένος με τα wp. (L650)
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα που έβγαλα τις πρώτες φωτογραφίες μετά την επετειακή αναβάθμιση, μετά από λίγο μου τις διαγραφεί μόνο του το κινητό. Αν βάλω να τις αποθηκεύσει στο κινητό είναι μια χαρά. Τελικά μετά την αναβάθμιση πολλά προβλήματα. Αύριο hard reset και αν δεν στρώσει μόνιμη επιστροφή στα 8.1 που το κινητό λειτουργούσε υποδειγματικά. Το gps δεν λειτουργεί επίσης. Μου αρέσει που έκανα και καθαρή εγκατάσταση και νέα κάρτα μνήμης γιατί την προηγούμενη μου την χάλασε στην αναβάθμιση από 8.1 στα 10. Μάλλον τελικά θα σταματήσω να ασχολούμαι όσο και να μου αρέσει το λειτουργικό και θα ψαχτώ για αλλού. Νομίζω ότι μας δουλεύει η Microsoft. Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το update εχει χαμηλωσει ο ηχος οταν βαζω ξυπνητηρι..α

 

Και εμένα το ίδιο.

Προχθές δεν με ξύπνησε και το κατάλαβα ότι κάτι παίζει με τον ήχο.:chair:

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι δε χαμήλωσε απλα πάει μαζι με τον ήχο κλησης και επειδή το χαμηλωνετε όταν κοιμάστε χαμηλώνει κι αυτό... Πρέπει να το διαχωρισουνε...
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι δε χαμήλωσε απλα πάει μαζι με τον ήχο κλησης και επειδή το χαμηλωνετε όταν κοιμάστε χαμηλώνει κι αυτό... Πρέπει να το διαχωρισουνε...

 

Δυστυχώς δεν ισχύει αυτό. Εγώ το έχω σε φουλ ένταση και όταν κοιμάμαι και πάλι ίσα που ακούγεται το ξυπνητήρι όταν χτυπάει...

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι ακούγεται πολύ χαμηλά στην αρχή και μετά δυναμώνει η ένταση σιγα σιγα στα ίδια επίπεδα με πριν.

Το δικό μου τηλέφωνο μεταμορφώθηκε προς το καλύτερο μετά την αναβάθμιση.Για όσους έχουν πρόβλημα με την γραμματοσειρά Ρυθμίσεις >διευκόλυνση πρόσβασης >περισσότερες επιλογές>κλίμακα κειμένου και "παίζουμε" με την μπάρα μέχρι να βρούμε το κατάλληλο μέγεθος της γραμματοσειράς.

Edited by rafalef1
Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι δε χαμήλωσε απλα πάει μαζι με τον ήχο κλησης και επειδή το χαμηλωνετε όταν κοιμάστε χαμηλώνει κι αυτό... Πρέπει να το διαχωρισουνε...

Όχι δεν έχει σχέση με τον ήχο κλήσης το ξυπνητήρι. Όταν χαμηλώνουμε τον ήχο κλήσης, αν ανοίξεις το βελάκι σου λέει πολυμέσα και εφαρμογές. Εγώ π.χ. τον κλίνω τελείως το βράδυ τον ήχο κλήσης, αλλά αφήνω στο τέρμα (30) τα πολυμέσα+εφαρμογές που έχει να κάνει και με τον ήχο αφύπνισης.

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι ακούγεται πολύ χαμηλά στην αρχή και μετά δυναμώνει η ένταση σιγα σιγα στα ίδια επίπεδα με πριν.

Το δικό μου τηλέφωνο μεταμορφώθηκε προς το καλύτερο μετά την αναβάθμιση.Για όσους έχουν πρόβλημα με την γραμματοσειρά Ρυθμίσεις >διευκόλυνση πρόσβασης >περισσότερες επιλογές>κλίμακα κειμένου και "παίζουμε" με την μπάρα μέχρι να βρούμε το κατάλληλο μέγεθος της γραμματοσειράς.

 

OK Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...