Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από αυτό καταλαβαίνω υποχρονισμό του επεξεργαστή... Λέω να μην το κάνω το update καλύτερα....

 

Και πιθανόν κακή διαχείριση στην RAM. Γιατί στο 950xl όταν έχω πολλά apps ανοιχτά κρασάρει, λαγκάρει, αυτό δεν συνέβαινε με την anniversary. Άλλες φορές εμφανίζει το κλασσικό μήνυμα με τις τρεις τελείες"περιμένετε" και χτες έκανε και το κουλό την ώρα που σέρφαρα έκλεισε η οθόνη και δεν άνοιγε και το έκανα επανεκκίνηση μετά να στρώσει. Όλα αυτά δεν συνεβαιναν ούτε με την 15063.138 που την είχα περάσει ως insider.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε 640 lte που έκανε την αναβάθμιση είναι όλα οκ.Κανένα πρόβλημα στον edge βλέπω και καλύτερη ταχύτητα.Πλοήγηση με τους χάρτες μια χαρά .Θετικό που μπορείς να διαγράψεις τα δεδομένα των εφαρμογών.Επίσης βλεπω βελτιώσεις στην σύνδεση Bluetooth και στην εμφάνιση του χωρου αποθήκευσης.Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

http://www.windowslatest.com/2017/05/06/molys-next-smartphone-dual-boot-windows-10-mobile-android

 

Όσον αφορά το μέλλον(επόμενα 2 χρόνια), νομίζω ότι έχει λογική το παρακάτω άρθρο(αν και από το wcentral). Αυτά συζητάγαμε πριν 3-4 μέρες.

 

http://www.windowscentral.com/windows-10-s-gives-project-centennial-and-uwp-purpose

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Σε 640 lte που έκανε την αναβάθμιση είναι όλα οκ.Κανένα πρόβλημα στον edge βλέπω και καλύτερη ταχύτητα.Πλοήγηση με τους χάρτες μια χαρά .Θετικό που μπορείς να διαγράψεις τα δεδομένα των εφαρμογών.Επίσης βλεπω βελτιώσεις στην σύνδεση Bluetooth και στην εμφάνιση του χωρου αποθήκευσης.Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο.

 

εχεις φωνητικη οδηγηση στα ελληνικα?...εμενα μου μιλαει αμερικανικα και λεει και τα ονόματα των οδων είναι σπαστικο.

αν καποιοσ ξερει να το κανω να μιλαει ελληνικα κάθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Δηλ. θελω ομωσ τα μενου του τηλ στα αγγλικα, και τους χαρτες με ελληνικα γραμματα και φωνη. Γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Σε 640 lte που έκανε την αναβάθμιση είναι όλα οκ.Κανένα πρόβλημα στον edge βλέπω και καλύτερη ταχύτητα.Πλοήγηση με τους χάρτες μια χαρά .Θετικό που μπορείς να διαγράψεις τα δεδομένα των εφαρμογών.Επίσης βλεπω βελτιώσεις στην σύνδεση Bluetooth και στην εμφάνιση του χωρου αποθήκευσης.Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο.

 

Μπορείς να διαγράψεις δεδομένα από κάθε εφαρμογή; Εμένα κάποιες εργοστασιακές κυρίως δεν με αφήνει. Παράδειγμα το αλληλογραφία και ημερολόγιο.

Επίσης στο Σύστημα > ειδοποιήσεις και ενέργειες, κάποιες εφαρμογές εμφανίζονται σαν product ids (δηλαδή αλφαριθμητικοί χαρακτήρες) και όχι με το όνομα τους και υπάρχει και κάποιο κολληματάκι όταν ανοίγω αυτό το section. Έκανα hard reset και ενώ αρχικά το πρόβλημα εξαφανίστηκε, επανήλθε σήμερα.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Σε 640 lte που έκανε την αναβάθμιση είναι όλα οκ.Κανένα πρόβλημα στον edge βλέπω και καλύτερη ταχύτητα.Πλοήγηση με τους χάρτες μια χαρά .Θετικό που μπορείς να διαγράψεις τα δεδομένα των εφαρμογών.Επίσης βλεπω βελτιώσεις στην σύνδεση Bluetooth και στην εμφάνιση του χωρου αποθήκευσης.Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο.

 

πλοηγηση χωρις δεδομενα είναι μια χαρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχεις φωνητικη οδηγηση στα ελληνικα?...εμενα μου μιλαει αμερικανικα και λεει και τα ονόματα των οδων είναι σπαστικο.

αν καποιοσ ξερει να το κανω να μιλαει ελληνικα κάθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Δηλ. θελω ομωσ τα μενου του τηλ στα αγγλικα, και τους χαρτες με ελληνικα γραμματα και φωνη. Γινεται?

 

Όχι δεν γινεται.Η γλωσσα πλοηγησης εξαρτάται από την γλωσσα του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλοι λέγατε ότι η CU πηγαίνει πιο γρήγορα.

Στο 550 μου δεν έχει έρθει ακόμα αλλά δε βιάζομαι.

Με ενδιαφέρει μια απάντηση όμως από όσους έχουν πάρει τη CU,

στο WDRT υπάρχει επίσης για full flash-άρισμα?

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως στο 1520, ονομασμενο 950xl, με την 15219, σημερα δοκιμασα πλοηγηση και μια χαρα μιλουσε ελληνικα. (χαρτης 203ων mbyte Eλλάδας κατεβασμένος).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Στο 640 DS πήρα την 10,0,15063,251 είχα πολύ lag και στο Skype

δεν περιστρέφετε η κάμερα, κολλημένη σε Landscape .

 

Μετά από "Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων" έκανα

restore το Backup από το one drive.

 

- Όλα φαίνονται καλά εκτός του skype που κάνει τα ίδια !?

 

Edit: κατεβάζω Χάρτη Ελλάδος (203MB) για δοκιμή.

Edited by Sakis_TS

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως στο 1520, ονομασμενο 950xl, με την 15219, σημερα δοκιμασα πλοηγηση και μια χαρα μιλουσε ελληνικα. (χαρτης 203ων mbyte Eλλάδας κατεβασμένος).

Ήταν χωρίς ίντερνετ η πλοήγηση; Γιατί εδώ λένε ότι θέλει ίντερνετ μετά την Creator!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα δοκίμασα την πλοήγηση, και δεν μπορεί να βρει διαδρομή χωρίς σύνδεση. Αν χρειάζεται και κατά το ταξίδι σύνδεση αργότερα δεν ξέρω.

Την Τρίτη έρχεται update κα ελπίζω να διορθωθεί το μπάχαλο, σε κάποιο βαθμό τουλάχιστον.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα δοκίμασα την πλοήγηση, και δεν μπορεί να βρει διαδρομή χωρίς σύνδεση. Αν χρειάζεται και κατά το ταξίδι σύνδεση αργότερα δεν ξέρω.

Την Τρίτη έρχεται update κα ελπίζω να διορθωθεί το μπάχαλο, σε κάποιο βαθμό τουλάχιστον.

Update χαρτών ή λογισμικού;

Αλήθεια που το ξέρεις; :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://www.neowin.net/news/windows-10-mobile-creators-update-may-be-slated-for-public-release-within-a-week

 

Γενικότερα, κάθε δεύτερη εβδομάδα (EDIT: μια φορά το μήνα) διάβασα πως η MS σπρώχνει ενημερώσεις.

Edited by Takis_dm
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

https://www.neowin.net/news/windows-10-mobile-creators-update-may-be-slated-for-public-release-within-a-week

 

Γενικότερα, κάθε δεύτερη εβδομάδα (EDIT: μια φορά το μήνα) διάβασα πως η MS σπρώχνει ενημερώσεις.

 

Κάθε 2η Τρίτη του μήνα, γίνεται εδώ και χρόνια, αλλά αυτό έχει αλλάξει τελευταία δίνοντας ενημερώσεις και εκτός

προγράμματος. Στη CU θα δίνουν 2 φορές το μήνα είπαν..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαγράψεις δεδομένα από κάθε εφαρμογή; Εμένα κάποιες εργοστασιακές κυρίως δεν με αφήνει. Παράδειγμα το αλληλογραφία και ημερολόγιο.

Επίσης στο Σύστημα > ειδοποιήσεις και ενέργειες, κάποιες εφαρμογές εμφανίζονται σαν product ids (δηλαδή αλφαριθμητικοί χαρακτήρες) και όχι με το όνομα τους και υπάρχει και κάποιο κολληματάκι όταν ανοίγω αυτό το section. Έκανα hard reset και ενώ αρχικά το πρόβλημα εξαφανίστηκε, επανήλθε σήμερα.

εαν πατησεις επιλογες για προχωρημενους βγαζει επαναφορα .Οσο για τις ειδοποιησεις δουλευουν ολες .Τι τηλεφωνο εχεις?
Link to comment
Share on other sites

εαν πατησεις επιλογες για προχωρημενους βγαζει επαναφορα .Οσο για τις ειδοποιησεις δουλευουν ολες .Τι τηλεφωνο εχεις?

 

Lumia 640. Δες εδώ τι εννοώ. https://postimg.org/image/dgsok4jg1/

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και όσοι εχετε κανει εργοστασιακή επαναφορά εξακολουθείτε

να έχετε προβλήματα με την CU ;;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και όσοι εχετε κανει εργοστασιακή επαναφορά εξακολουθείτε

να έχετε προβλήματα με την CU ;;

 

Πολυ σημαντικη ερωτηση μιας και εχουν εμφανιστει 2-3 προβληματα πολυ σπαστικα με το CU..ειμαι στο παρα πεντε να κανω hard reset..Αν δεν εχετε δει διαφορα να περιμενουμε απο βδομαδα το επομενο Update..

Xostel μην πας ακομα σε Cu, κανε υπομονη λιγες μερες ακομα, σιγα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και όσοι εχετε κανει εργοστασιακή επαναφορά εξακολουθείτε

να έχετε προβλήματα με την CU ;;

 

Όχι ιδιαίτερα .

Το μόνο ιδιαίτερο πρόβλημα (από το πρωί σήμερα που έκανα reset) είναι το Skype με την κάμερα σε Landscape.

Πάντως δεν είναι ότι καλύτερο σε build, η προηγούμενη 14393,1066 ήταν η υπερτέλεια έκδοση για

το κινητό μου. Αν μπορούσα δεν θα την άλλαζα.

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σημαντικη ερωτηση μιας και εχουν εμφανιστει 2-3 προβληματα πολυ σπαστικα με το CU..ειμαι στο παρα πεντε να κανω hard reset..Αν δεν εχετε δει διαφορα να περιμενουμε απο βδομαδα το επομενο Update..

Xostel μην πας ακομα σε Cu, κανε υπομονη λιγες μερες ακομα, σιγα.

 

Εμενα δεν μου την δίνει.... Απλα ρωτάω γιατι βλεπω αρκετά προβληματα σε αρκετους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ με το L735, μετά την τελευταία αναβάθμιση τα κάναν όλα σκ€%τα!! Το tile του καιρού δεν ανανεώνει τοποθεσία παρα μόνο αν ανοίξεις την εφαρμογή. Πριν δούλευαν όλα ρολόι. Γιατί αυτό το μπάχαλο κάθε φόρα; Πώς γίνεται να χαλάνε πράγματα που λειτουργούσαν κανονικά;

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον γι αυτο έβγαλαν τα παλιά και δημοφιλη κινητά από την λίστα για να μην φανε πολύ κραξιμο

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...