Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το ράδιο τι παίζει στην .189?

Από το ηχείο δεν παίζει,πάλι? Μόνο με την πατέντα? :cry:

 

Ναι, όπως ήταν. Δεν άλλαξε κάτι αυτή η αναβάθμιση στο ραδιόφωνο.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι στο myphone, μέσω edge, εδώ και κάνα 20λεπτο (?) και έχει ανεβάσει αρκετή θερμοκρασία, από την πλευρά των πλήκτρων. Μόνο surfing, χωρίς να κάνω κάτι άλλο. Επίσης, όσο έγραφα το post, έπαιξε και η φωτεινότητα της οθόνης.

 

Lumia 640ds, με official w10m, με hard reset πριν και μετά, χωρίς το χτεσινό update.

Πάντως το δικό μου, που είχε επίσης θεματάκι με αρκετή θερμοκρασία στο FB, έχει βελτιωθεί κατά πολύ με τα επαναλλαμβανόμενα updates, σαφώς και ζεσταίνεται λίγο μετά από αρκετή ώρα χρήσης του app, αλλά καμία σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κολλήσει στο παλιοfacebook που αμφιβάλλω αν λειτούργησε ποτέ σωστά σε οποιαδήποτε συσκευή και πλατφόρμα και έχουμε ξεχάσει πως ακόμη δεν έρχονται ειδοποιήσεις για εφαρμογές που έχουν ενημερώσεις από το store. Πόσο ακόμη θα τους πάρει (και θα τους σηκώσει) να διορθώσουν αυτό το πρόβλημα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση έχουν χαθεί κανενός οι εικόνες που είχε στις επαφές;

 

Έκανα το update όταν βγήκε και σήμερα που ξύπνησα είχα αυτό το θέμα.

 

Sent from mTalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση έχουν χαθεί κανενός οι εικόνες που είχε στις επαφές;

 

Έκανα το update όταν βγήκε και σήμερα που ξύπνησα είχα αυτό το θέμα.

 

Sent from mTalk

α να γεια σου. δεν ειμαι ο μονος. εχει χαθει ο συγχρονισμος με το φεισμπουκ γιαυτο. καμια επισημη τοποθετηση εχει παιξει? παλι τα ιδια θα κανουμε? μας μαμησαν
Link to comment
Share on other sites

α να γεια σου. δεν ειμαι ο μονος. εχει χαθει ο συγχρονισμος με το φεισμπουκ γιαυτο. καμια επισημη τοποθετηση εχει παιξει? παλι τα ιδια θα κανουμε? μας μαμησαν

 

Δεν το είχα με το φβ αλλα με το μέιλ και είχα περάσει δικές μου εικόνες.

 

Αλλα προφανώς κάτι έχει χαλάσει στον συγχρονισμό

 

Sent from mTalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα με το φβ αλλα με το μέιλ και είχα περάσει δικές μου εικόνες.

 

Αλλα προφανώς κάτι έχει χαλάσει στον συγχρονισμό

 

Sent from mTalk

 

 

 

Κι εγώ το έχω το θέμα και σε όλες τις συσκευές μου και στο pc. Ενώ έρχονται τα μαιλ στο συγχρονισμό με το χέρι χτυπάει σφάλμα. Εικόνες στις επαφές έχουν χαθεί και γενικά κατι παίζει. Ελπίζω να βρεθεί τι φταίει..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω το θέμα και σε όλες τις συσκευές μου και στο pc. Ενώ έρχονται τα μαιλ στο συγχρονισμό με το χέρι χτυπάει σφάλμα. Εικόνες στις επαφές έχουν χαθεί και γενικά κατι παίζει. Ελπίζω να βρεθεί τι φταίει..

 

Επιβεβαιώνω και εγώ για χάσιμο των εικόνων στις επαφές σε 640LTE ενός φίλου που φοράει τα 8.1 πριν από 3 μέρες περίπου. Επίσης έχει θέμα με τον συγχρονισμό του mail. Και τα προβλήματα συνεχίζονται...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε λουμια 650, ακόμη και πριν την τελευταία αναβάθμιση.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα οι επαφές δεν έχασαν την φωτογραφία τους. Μόνο μία κι αύτη δεν ξέρω αν φταίω εγώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος απο αυτους που εχασε τις φωτος να τσεκαρει αν στο outlook.com τον βγαζει στο παλιο ή το νεο site οταν κανει login? Αυτο που περιγραφετε κατα 99% εμενα μου φαίνεται θεμα με την μεταβαση στους νεους σερβερ που γινεται το τελευταιο διαστημα. Δεν πιστευω οτι εχει σχεση η εκδοση λειτουργικου και ειναι κατι που πρεπει να διορθωσουν στο σερβερ.
Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα δεν χάθηκε τίποτα από επαφές!

 

Ούτε εμένα αλλά ο λογαριασμός που έχω περασμένο στο τηλέφωνο είναι ακόμα στον παλιό σέρβερ. Μόλις πάει στον καινούργιο θα σιγουρευτώ ότι είναι όλα οκ :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος απο αυτους που εχασε τις φωτος να τσεκαρει αν στο outlook.com τον βγαζει στο παλιο ή το νεο site οταν κανει login? Αυτο που περιγραφετε κατα 99% εμενα μου φαίνεται θεμα με την μεταβαση στους νεους σερβερ που γινεται το τελευταιο διαστημα. Δεν πιστευω οτι εχει σχεση η εκδοση λειτουργικου και ειναι κατι που πρεπει να διορθωσουν στο σερβερ.

 

το επιβεβαιώνω εγώ. Χάθηκαν οι φωτογραφίες των επαφών μου την στιγμή που έγινε μετάβαση στο νεο outlook

Link to comment
Share on other sites

Το store δεν ολοκληρώνει ποτέ το update του ιδίου, από το προηγούμενο update των 10ριών. Και μπαίνει σε ένα loop ολοκλήρωσης του κατεβάσματος του update, κλεισίματος του store app, εκκίνησής του και πάλι από την αρχή κατεβάσματος του update. Κι αυτό συνεχίζεται επ' αόριστον, αν δεν ακυρώσω το update...

 

Πάντως το δικό μου, που είχε επίσης θεματάκι με αρκετή θερμοκρασία στο FB, έχει βελτιωθεί κατά πολύ με τα επαναλλαμβανόμενα updates, σαφώς και ζεσταίνεται λίγο μετά από αρκετή ώρα χρήσης του app, αλλά καμία σχέση με πριν.

 

Όσο ήμουν με τα 8.1, δεν είχα κανένα θέμα με θερμοκρασία, με κανένα app. Πάντα κρύο ήταν (Lumia 640ds). Με τα 10 έχει ξεσκιστεί το πράγμα. Καλά, για να μη μιλήσω για το facebook. Μόνο αυτό δοκίμασα σήμερα, μετά από το update και του os και του app, και είχα 4 ή 5 fc, για να κάνει εκκίνηση, να μη φορτώσει τίποτα και να ξανακάνει fc. :lol:

 

Μπορει καποιος απο αυτους που εχασε τις φωτος να τσεκαρει αν στο outlook.com τον βγαζει στο παλιο ή το νεο site οταν κανει login? Αυτο που περιγραφετε κατα 99% εμενα μου φαίνεται θεμα με την μεταβαση στους νεους σερβερ που γινεται το τελευταιο διαστημα. Δεν πιστευω οτι εχει σχεση η εκδοση λειτουργικου και ειναι κατι που πρεπει να διορθωσουν στο σερβερ.

 

Έχοντας 2 outlook λογαριασμούς, στον .com βλέπω μια καινούρια web εικόνα, ενώ στον .gr δεν έχει αλλάξει κάτι. Πάντως, δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα servers....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως ήταν. Δεν άλλαξε κάτι αυτή η αναβάθμιση στο ραδιόφωνο.

 

Κατάλαβα φίλος,δεν πάνε καλά τα άτομα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χάνονται οι συνδέσεις με το Facebook στις επαφές, υπάρχει τρόπος να αποθηκευτούν στο could συνδεδεμένες οι επαφές να τελειώνουμε με αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

πηρα ενα Lumia 640 xl και αφού του έβαλα τα 10ρια έβαλα το mail για να κάνει τους συγχρονισμους. Πέρασε λοιπόν όλες τις επαφές αλλα όχι τα σμσ . Γιατί έγινε αυτό.

Στο προηγουενο τηλεφωνο είχα ρυθμισει να κάνει συγχρονισμό και στα σμσ αλλά τίποτα.

Ααααα επίσης στο viber δεν έχει περάσει καμια συνομιλία.

Γιατί έγινε αυτό; καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς θέμα με τα μειλ? ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη. Το yahoo ζητά συνέχεια επιβεβαίωση κωδικού. Βάζω νέο τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να τον συνδέσεις στο Google Mail και να έρχονται από εκεί τα mails.

 

Sent from my Lumia 930 using mTalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης του 930, μπορώ να πως αυτά που κάνει τα κάνει καλά.

 

Πολύ καλή αυτονομία μπαταρίας και μου βγάζει άνετα την μέρα.

 

Το λεξικό του πληκτρολόγιου είναι φτωχό και σπάνια πετυχαίνω λέξη με swipe.

 

Εκεί που τα πράγματα είναι τραγικά, είναι το store. Άθλια λειτουργία και περιεχόμενο.

 

 

 

Το ότι δεν έκανα edit στο παραπάνω μήνυμα, οφείλεται στο mTalk, μια εφαρμογή για Windows 10 δηλαδή και ότι σημαίνει αυτό.

 

Sent from my Lumia 930 using mTalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να τον συνδέσεις στο Google Mail και να έρχονται από εκεί τα mails.

 

 

 

Sent from my Lumia 930 using mTalk

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης του 930, μπορώ να πως αυτά που κάνει τα κάνει καλά.

 

 

 

Πολύ καλή αυτονομία μπαταρίας και μου βγάζει άνετα την μέρα.

 

 

 

Το λεξικό του πληκτρολόγιου είναι φτωχό και σπάνια πετυχαίνω λέξη με swipe.

 

 

 

Εκεί που τα πράγματα είναι τραγικά, είναι το store. Άθλια λειτουργία και περιεχόμενο.

 

 

 

 

 

 

 

Το ότι δεν έκανα edit στο παραπάνω μήνυμα, οφείλεται στο mTalk, μια εφαρμογή για Windows 10 δηλαδή και ότι σημαίνει αυτό.

 

 

 

Sent from my Lumia 930 using mTalk

 

 

 

Σε άλλα φόρουμ που έχω δοκιμάσει edit στο μήνυμα δουλεύει μια χαρά. Μόνο στο myphone δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς θέμα με τα μειλ? ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη. Το yahoo ζητά συνέχεια επιβεβαίωση κωδικού. Βάζω νέο τίποτα.

 

Και εμένα μου το κάνει,αλλά μου το κάνει και στο tablet που φοράει android!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το κάνει,αλλά μου το κάνει και στο tablet που φοράει android!!

Yahoo έχω από το 2003 και δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα ως τώρα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μαντάρα μας τα έκανε η ms πάλι..

 

Γιατί? Έχεις θέμα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...