Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι έρχομαι εγώ να ρωτήσω το τέρμα off-topic μου.

 

Πώς έβαλες 3 screenshots στο post σου και δε μπορώ να βάλω ούτε ένα, λόγω του περιορισμού του forum; :confused:

Edited by alex_gate_7
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να είναι θέμα και ρυθμίσεων; Τι στο καλό κάνω πάλι λάθος; Να φταίει το φόρουμ που έγραφα;

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Έκανα μια δοκιμή μόλις τώρα, και μου τις βγάζει όλες υπογραμμισμένες. Μόνο με το Swype. Στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου έχω όλες τις επιλογές τσεκαρισμένες, και στα ελληνικά και στα αγγλικά. Δεν ξέρω τι παίζει..! :worry:

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα το μύνημα στο Tapatalk για WP, πάτησα το "+" και επέλεξα το attachment. Έβαλα τις φωτό μία μία και επέλεγα inline κάθε φορά

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα μια δοκιμή μόλις τώρα, και μου τις βγάζει όλες υπογραμμισμένες. Μόνο με το Swype. Στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου έχω όλες τις επιλογές τσεκαρισμένες, και στα ελληνικά και στα αγγλικά. Δεν ξέρω τι παίζει..! :worry:

Που έγραψες για δοκιμή;

Swype;;;; Χαχαχαχαχα swipe φίλος, swipe!

Να μην "έκατσε" καλά το λεξικό μου;

 

Και εγώ, όλα επιλεγμένα τα έχω στις ρυθμίσεις.

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα το μύνημα στο Tapatalk για WP, πάτησα το "+" και επέλεξα το attachment. Έβαλα τις φωτό μία μία και επέλεγα inline κάθε φορά

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που έγραψες για δοκιμή;

Swype;;;; Χαχαχαχαχα swipe φίλος, swipe!

Να μην "έκατσε" καλά το λεξικό μου;

 

Και εγώ, όλα επιλεγμένα τα έχω στις ρυθμίσεις.

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Ε κάπως έτσι τέλος πάντων, αν και WordFlow λέγεται αν θες να είσαι ακριβής..! :D Απλά Swype λέγεται το αντίστοιχο στο Android..! :lol:

 

Στον Edge δοκίμασα, και μου τα έβγαζε έτσι. Μόνο αν γράψω κανονικά πατώντας ένα ένα τα γράμματα δεν μου βγάζει υπογράμμιση.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Λες να κάνω άλλο ένα hard reset;

Μήπως είναι τελικά θέμα ιστοσελίδας και άδικα παιδεύομαι; Η αλήθεια είναι χρησιμοποιώ τον edge αποκλειστικά, αλλά σε μία ή δύο σελίδες γράφω ούτως ή άλλως. Στα υπόλοιπα απλά κάνω αναζήτηση και γράφω μία δυο λέξεις.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μεγάλο πρόβλημα αυτό πρέπει να είμαι από πάνω να πατάω την οθόνη για να μην κλείσει

 

ετοιμαζουν UWP εφαρμογή που θα τρεχει στο background. θα βγει μετα το redstone. καλοκαιρι δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαζουν UWP εφαρμογή που θα τρεχει στο background. θα βγει μετα το redstone. καλοκαιρι δηλαδη

τι εφαρμογή θα είναι αυτή τι θα κάνει γιατί δεν κατάλαβα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα το μύνημα στο Tapatalk για WP, πάτησα το "+" και επέλεξα το attachment. Έβαλα τις φωτό μία μία και επέλεγα inline κάθε φορά

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Thank you!!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λες να κάνω άλλο ένα hard reset;

Μήπως είναι τελικά θέμα ιστοσελίδας και άδικα παιδεύομαι; Η αλήθεια είναι χρησιμοποιώ τον edge αποκλειστικά, αλλά σε μία ή δύο σελίδες γράφω ούτως ή άλλως. Στα υπόλοιπα απλά κάνω αναζήτηση και γράφω μία δυο λέξεις.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Δοκίμασε το λίγο και σε άλλες σελίδες. Στα Μηνύματα πχ. σου κάνει το ίδιο πρόβλημα ή όχι; Γενικά, πχ στο myphone, δεν έχω παρατηρήσει τέτοια συμπεριφορά. Θα το έχω στο νού μου μήπως και παρουσιαστεί και σε μένα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν εδώ και 30'-45' στο myphone, με το 640, με το επίσημο update. Έκανε διάφορα "περίεργα" η οθόνη (π.χ. έβγαζε ένα κομμάτι της οθόνης σε πολλά αντίγραφα και δεν έβλεπα αυτό που έπρεπε) και δεν επέστρεφε στο κανονικό, αν δε γύριζα από portrait σε landscape ή δεν έκανα refresh. Με αποκορύφωμα που έκανε restart μόνη της η συσκευή.

 

Το έχει συναντήσει κανείς;

 

Δεν έχω κάνει hard reset, γιατί έχω διαβάσει ότι χάνονται τα Ελληνικά από το keyboard και οι Here Maps. Οι Maps της Microsoft δεν είναι σοβαρή εναλλακτική, προσωπικά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι,δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα.

Για θυμίστε μου,τι κάνουμε όταν δεν κατεβαίνουν τα Ελληνικά...;;;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα που αφορούσαν τις Insider εκδόσεις διαγραφηκαν.

 

Παρακαλώ να απευθυνθείτε στο κατάλληλο θέμα :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6690506#

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να είναι θέμα και ρυθμίσεων; Τι στο καλό κάνω πάλι λάθος; Να φταίει το φόρουμ που έγραφα;

Δεν ξέρω αν αυτό που λέω παρακάτω είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις. Δοκίμασα να γράψω με swipe στο myphone και παρατήρησα ότι (λανθασμένα) οι λέξεις που έγραφα δεν ήταν (η μία μετά την άλλη) υπογραμμισμένες. Όταν δοκίμασα να πληκτρολογήσω με swipe στην γραμμή url τότε όλες οι λέξεις βγήκαν κανονικά υπογραμμισμένες. Συνεπώς ίσως να έχουμε να κάνουμε με πρόβλημα (μη συμβατότητα;;;) των site και όχι καθολικά του edge. Δοκίμασε το και αλλού, πχ να γράψεις κάποιο email μέσα από τον edge να δεις αν το πρόβλημα υπάρχει σε όλες τις σελίδες.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτό που λέω παρακάτω είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις. Δοκίμασα να γράψω με swipe στο myphone και παρατήρησα ότι (λανθασμένα) οι λέξεις που έγραφα δεν ήταν (η μία μετά την άλλη) υπογραμμισμένες. Όταν δοκίμασα να πληκτρολογήσω με swipe στην γραμμή url τότε όλες οι λέξεις βγήκαν κανονικά υπογραμμισμένες. Συνεπώς ίσως να έχουμε να κάνουμε με πρόβλημα (μη συμβατότητα;;;) των site και όχι καθολικά του edge. Δοκίμασε το και αλλού, πχ να γράψεις κάποιο email μέσα από τον edge να δεις αν το πρόβλημα υπάρχει σε όλες τις σελίδες.

 

Μόνο στον edge συμβαίνει αυτό και μόνο στο Myphone.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Facebook launches new Windows 10 apps for Facebook, Instagram, and Messenger

 

Τα δοκίμασα λίγο στο tablet, και ΕΑΝ μεταφερθούν έτσι, μιλάμε για την καλύτερη υλοποίηση σε mobile. Μπορεί να ακούγομαι υπερβολικος αλλα δοκιμαστε το οσοι μπορειτε. Κάθε άλλο παρα νεκρο είναι το λειτουργικο. Δείχνει τις δυνατότητες του.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο site της Microsoft δεν αναφέρεται στις συσκευές στην διαθέσιμη ενημέρωση του λειτουργικού και η έκδοση του firmware;

Γράφει μόνο ότι η τελευταία έκδοση είναι τα windows 10 μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου. Εσείς που περάσατε τα 10 με την upgrade advisor, υπάρχει το double tap για ξεκλείδωμα της οθόνης ή είναι αποκλειστικο πρόβλημα των νέων κινητών με Windows 10 μόνο;

 

Δουλεύει κανονικά σε εμένα, έχω 830

Link to comment
Share on other sites

Facebook launches new Windows 10 apps for Facebook, Instagram, and Messenger

 

Τα δοκίμασα λίγο στο tablet, και ΕΑΝ μεταφερθούν έτσι, μιλάμε για την καλύτερη υλοποίηση σε mobile. Μπορεί να ακούγομαι υπερβολικος αλλα δοκιμαστε το οσοι μπορειτε. Κάθε άλλο παρα νεκρο είναι το λειτουργικο. Δείχνει τις δυνατότητες του.

 

Σύμφωνα με το άρθρο η εφαρμογή αφορά τα PC . Όσο αφορά τα mobile δεν υποστηρίζονται ακόμα . Στο μέλλον μάλλον. ....

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το άρθρο η εφαρμογή αφορά τα PC . Όσο αφορά τα mobile δεν υποστηρίζονται ακόμα . Στο μέλλον μάλλον. ....

 

το instagram ήρθε εχθές κιόλας...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,σε μένα χθες ήρθε αναβάθμιση στο fb με την 10.2.4.0 έκδοση.Εσείς ποια έχετε;
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,σε μένα χθες ήρθε αναβάθμιση στο fb με την 10.2.4.0 έκδοση.Εσείς ποια έχετε;

 

Αυτή είναι η νεότερη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το άρθρο η εφαρμογή αφορά τα PC . Όσο αφορά τα mobile δεν υποστηρίζονται ακόμα . Στο μέλλον μάλλον. ....

 

Ναι μα το γράφω. "Εάν μεταφερθούν έτσι στο mobile". Είναι εξαιρετικά γρήγορα. Μόνο κακό είναι ότι δεν έχουν βίντεοκλήση.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...