Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου περάσει το νέο f/w με το παλιό build 10αριών.

Θα πρέπει να περάσεις κλασικά, το νεότερο build μετά από πάνω OTA.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, θέλω να πω κάτι, πολύ ντόρος για το double tap to wake στις out of the box συσκευές με Windows 10 και πολλοί από σας το ζητάτε, ΑΛΛΑ δεν ξέρω τι παίζει με εμένα αλλά όταν το έχω ενεργό και κλείνω την οθόνη και το βάζω στην τσέπη ανοίγουν ένα σορό εφαρμογές και παιχνίδια. Πως ανοίγει η οθόνη, πως δηλαδή αναγνωρίζει τα δυο χτυπήματα μέσα στην τσέπη και άντε πες και άνοιξε, πως κάνει slide και ξεκλειδώνει ;; Συμβαίνει και σε εσάς αυτό ;;

 

Σημείωση: Χωρίς το double tap to wake, δεν έτυχε ποτέ να δω να τρέχει κάποια εφαρμογή όταν ξεκλείδωνα το κινητό, ούτε στο multitask view υπήρχε κάτι... άρα...... ;;

 

οντως στην κολοτσεπη οταν το εχεις .... και στο 535 και στο 930. το απενεργοποιησα και στις δυο συσκευες και ησυχασα,οποτε και να μην υπηρχε αυτο δεν θα μου ελειπε καθολου. το χερι μου συνηθισε πλεον και παει μονο του στο κουμπι ξεκλειδωματος. διευκρινηση,στο 535 εχω αλλαγμενο digitizer

Edited by MAZ207
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σύνδεσα το κινητό άνοιξα την εφαρμογή και μου λέει

ότι έχω αυτή την στιγμή στο κινητό

έκδοση υλικολογισμικου:01078.0038.16082.36017

έκδοση λειτουργικού συστήματος: 10586.13248

 

και η καινούρια είναι

έκδοση υλικολογισμικου:0178.00053.16236.35018

έκδοση λειτουργικού συστήματος: 10586.13169

γιατί στην έκδοση λειτουργικού ενώ έχω τώρα την 10586.13248 8a μου περάσει την 10586.13169? πιο παλιά δεν είναι αυτή που θα μου βάλει η κάνω λάθος??

Νομιζω οτι θα σου ερασει νεοτερο καθως αυτο που εχεις ειναι το

01078.0038.16082.36017 και η καινουργια ειναι

0178.00053.16236.35018

 

καπου εχεις κανει λαθος με τα μηδενικα αλλα λογικα ειναι οπως στα λεω

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι θα σου ερασει νεοτερο καθως αυτο που εχεις ειναι το

01078.0038.16082.36017 και η καινουργια ειναι

0178.00053.16236.35018

 

καπου εχεις κανει λαθος με τα μηδενικα αλλα λογικα ειναι οπως στα λεω

Εγώ λέω για την έκδοση λειτουργικού συστήματος που τώρα έχω 10586.13248

και θα μου περάσει την 10586.13169

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω για την έκδοση λειτουργικού συστήματος που τώρα έχω 10586.13248

και θα μου περάσει την 10586.13169

Ναι θα σου περασει παλαιοτερη εκδοση. Παντα ετσι ηταν το tool. Για καποιο λογο, σε καμια συσκευη δεν εχει διαθεσιμο το τελευταιο SW αλλα καποιο συνηθως αρκετα παλιοτερο.

Μην σε προβληματιζει ομως. Αφου στο περασει θα κανει το update, μεσω WiFi, η συσκευη στο τελευταιο επισημο και θα εισαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Πως γυρνάμε στα επίσημα windows 10 mobile από το fast ring;,
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Πως γυρνάμε στα επίσημα windows 10 mobile από το fast ring;,

Με το recovery tool μεσω υπολογιστη.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

σε 640 xl το πληκτρολογιο μετα την τελευταια αναβαθμιση εγινε μικροτερο. στις ρυθμισεις η επιλογη ειναι μεγαλο, αλλη σχετικη ρυθμιση δεν μπορω να βρω. ξερει καποιος κατι σχετικα? εναλακτικα αλλο πληκτρολογια απο store υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

σε 640 xl το πληκτρολογιο μετα την τελευταια αναβαθμιση εγινε μικροτερο. στις ρυθμισεις η επιλογη ειναι μεγαλο, αλλη σχετικη ρυθμιση δεν μπορω να βρω. ξερει καποιος κατι σχετικα? εναλακτικα αλλο πληκτρολογια απο store υπαρχει?

 

Κρατάς πατημένο το space και μόλις εμφανίσει το κόκκινο πλαίσιο το σέρνεις δεξιά ή αριστερά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Double tap to wake is here, 950(XL)!

 

Μαζί και κάποια άλλα fixes για sability, wifi, camera κλπ στο f/w.

 

Μόλις εγκαταστάθηκε και λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Double tap to wake is here, 950(XL)!

 

 

 

Μαζί και κάποια άλλα fixes για sability, wifi, camera κλπ στο f/w.

 

 

 

Μόλις εγκαταστάθηκε και λειτουργεί.

 

 

 

Για το 950 ισχύει;

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Για το 950 ισχύει;

 

Sent from mTalk

 

Ναι, για αυτό και σε παρένθεση το XL.

 

Κι εγώ το "απλό" έχω, εξάλλου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για αυτό και σε παρένθεση το XL.

 

 

 

Κι εγώ το "απλό" έχω, εξάλλου.

 

Thanks. Το έβαλα ήδη.

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

σε 535 παιδια δεν εχει ερθει τιποτε

 

Δεν είναι για σένα βρε. Μόνο για τα 950/xl Αλήθεια, τα 550, 650 το πήραν?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για σένα βρε. Μόνο για τα 950/xl Αλήθεια, τα 550, 650 το πήραν?

 

Στο 550 που κοίταξα μέσω wdrt τίποτα (ακόμα?).

Link to comment
Share on other sites

Μονο για τα 950 ήταν η αναβάθμιση! Αλλιώς θα έγραφαν και για 650/550! ;)

Έτσι λέω εγώ...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο 550 που κοίταξα μέσω wdrt τίποτα (ακόμα?).

 

Θα έρθει και για το 550/650 κάποια στιγμή μάλλον μετά το update στις 2 Αυγούστου, μην ακούς παραπληροφόρηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις:πως βαζω τραγουδι ως ηχο κλησης στα 10αρια...επισης οταν κανω reboot τη συσκευη μου λεει κατι για sd problem scan to fix it?οταν παταω να το κανει δεν γινεται τιποτα και οταν κανω επαννεκινηση το ιδιο μηνυμα παλι τ να κανω??
Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις:πως βαζω τραγουδι ως ηχο κλησης στα 10αρια...επισης οταν κανω reboot τη συσκευη μου λεει κατι για sd problem scan to fix it?οταν παταω να το κανει δεν γινεται τιποτα και οταν κανω επαννεκινηση το ιδιο μηνυμα παλι τ να κανω??

 

Για ήχο κλήσης έχεις τρείς επιλογές (αυτές ξέρω τουλάχιστον :p ):

 

1. Με την εφαρμογή Ringtone Maker, κόβεις το τραγούδι που θέλεις (διάρκεια 1 λεπτό) και μετά το βάζεις ήχο κλήσης.

2. Βάζεις απο υπολογιστή το τραγουδί στον φάκελο Music->Ringtones και μετά απο το ρυθμίσεις, πας στους ήχους και απο εκεί θα ορίσεις το τραγούδι σου αυτό που θες.

3. Κατεβάζεις το Zedge βρίσκεις ένα ringtone και το βάζεις απο εκεί αμέσως.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις:πως βαζω τραγουδι ως ηχο κλησης στα 10αρια...επισης οταν κανω reboot τη συσκευη μου λεει κατι για sd problem scan to fix it?οταν παταω να το κανει δεν γινεται τιποτα και οταν κανω επαννεκινηση το ιδιο μηνυμα παλι τ να κανω??

 

Αφησε το. Το σκαναρισμα δουλευει στο background και τις περισσοτερες φορες θα ολοκληρωθεί. Αν δεν εχει βρει καποια απο τις εφαρμογες που ειχες στην καρτα και στην δειχνει σαν pending στην λιστα εφαρμογων μετα απο πολυ ωρα, τοτε αναγκαστικα απεγκαθιστας και ξανακανεις εγκατασταση αυτη την εφαρμογη. Τραγουδι ως ηχο κλισης δοκιμασε την εφαρμογη ringtone maker. Κοψε το κομματι του τραγουδιου που θελεις και το βγαζει στους διαθεσιμους ηχους κλισης μετα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό και δοκιμασίες παρατήρησα ότι η μπαταρία κρατάει πιο πολύ (640) στην επίσημη στρώνει,με τη ίδια χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Προχθές καρφίτσωσα την σελίδα του stoiximan στην έναρξη, και το πλακιδιο βγήκε με το σήμα του stoiximan. Ειναι η πρώτη φορά που βλέπω κατι τέτοιο και σε λίγες άλλες άλλες έχω δοκιμάσει δεν το έχει κάνει.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα hard reset προχθες στην τελευταια επισημη που ημουν και συνειδητοποιώ οτι δεν λειτουργει η επισημη εφαρμογη της εγγραφης φωνης

Κανω χθες επιστροφη σε 8.1 αναβαθμισεις σε 10 και τα λοιπα και παλι δεν λειοτυργουσε.

Λεω σημερα θα το ξανα κανω μπας και εκανα καμια βλακεια και δεν πηρα χαμπαρι.

Αλλα δεν.

Καμια λυση γιατι ειμαι ετοιμος να το σπασω το 640 ds μου και δεν ειναι εποχες για αλλο κινητο;

 

Α και επίσης αποφασισαν να μην δουλευουν και τα live images

 

Τι να πω πια δηλαδη

 

Sent from mTalk

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Κάνε soft reset πάλι βγάζοντας την μπαταρία.

Μην το σπάσεις το κινητό μισός μήνας έμεινε και από φήμες που άκουσα η MS θα επικεντρωθεί στα κινητά,λίγο υπομονή και εάν δεν τότε να το σπάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...