Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από καμιά δεκαριά δεν έκανα άλλο

 

Α πάω πάσο.

Λοιπόν μπήκα και εγώ στο τρυπάκι να την κάνω για να εντοπίσω διαφορές.

Εεεε όπως ήταν αναμενόμενο,δεν υπάρχει καμία διαφορά με τα insider.

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τα έδωσαν νωρίτερα τότε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω hard reset έτσι και αλλιώς δεν θα χάσω τίποτα, πέρα από τον χρόνο μου. Τίποτα νέο δηλαδή από την ενασχόληση μου με το λειτουργικό. Κρίμα
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω hard reset έτσι και αλλιώς δεν θα χάσω τίποτα, πέρα από τον χρόνο μου. Τίποτα νέο δηλαδή από την ενασχόληση μου με το λειτουργικό. Κρίμα

 

δεν έκανες;εγώ το θεωρώ δεδομένο σε τέτοιες αναβαθμίσεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και τα φώτα σας.

Αναβάθμισα και εγώ σε windows 10 το 640 DS LTE που αγόρασα πρόσφατα. Αυτό που δε βρίσκω είναι η αφή στις ρυθμίσεις ώστε να μπορώ να ενεργοποιώ ή απενεργοποιώ το διπλό χτύπημα για την οθόνη (το οποίο είναι από μόνο του ενεργοποιημένο) και να αφαιρέσω τη δόνηση όταν πατάω πλήκτρο της γραμμής περιήγησης.

Εάν κάποιος γνωρίζει πως μπορώ να έχω πρόσβαση στις παραπάνω ρυθμίσεις......

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Τώρα αυτό θα κάνω. Επανέρχομαι.

 

Πάντως εγώ στην θέση σου θα περίμενα λίγο γιατί μπορεί να είναι και προσωρινό θέμα του store. Αν δεν σου δούλευε η κάμερα στο skype ή κάτι τέτοιο τότε ναι.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις το βοηθητικό πρόγραμμα από την πρώτη σελίδα του Myphone.

Tο εχω κατεβασει αλλα δεν γινεται τιποτα. Μου λεει οτι ειμαστε σε επικοινωνια με τον παροχο και τον κατασκευαστη του τηλεφωνου για να δοθει συντομα η αναβαθμση.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Πάντως εγώ στην θέση σου θα περίμενα λίγο γιατί μπορεί να είναι και προσωρινό θέμα του store. Αν δεν σου δούλευε η κάμερα στο skype ή κάτι τέτοιο τότε ναι.

 

Καλό είναι να κάνεις hard reset,σε εμάς τους insider,το έλεγε η ίδια η ms.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και τα φώτα σας.

Αναβάθμισα και εγώ σε windows 10 το 640 DS LTE που αγόρασα πρόσφατα. Αυτό που δε βρίσκω είναι η αφή στις ρυθμίσεις ώστε να μπορώ να ενεργοποιώ ή απενεργοποιώ το διπλό χτύπημα για την οθόνη (το οποίο είναι από μόνο του ενεργοποιημένο) και να αφαιρέσω τη δόνηση όταν πατάω πλήκτρο της γραμμής περιήγησης.

Εάν κάποιος γνωρίζει πως μπορώ να έχω πρόσβαση στις παραπάνω ρυθμίσεις......

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ τελικά την κατέβασα από εδώ:

http://windowsphone.com/s?appid=bbc57c87-46af-4c2c-824e-ac8104cceb38

Σκέφτομαι. Άραγε υπάρχω;
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ τελικά την κατέβασα από εδώ:

http://windowsphone.com/s?appid=bbc57c87-46af-4c2c-824e-ac8104cceb38

 

δλδ δεν υπάρχει κάτι στο μενού ρυθμίσεις - πρόσθετα - αφή ;

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ τελικά την κατέβασα από εδώ:

http://windowsphone.com/s?appid=bbc57c87-46af-4c2c-824e-ac8104cceb38

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Για το double tap μήπως γνωρίζεις που μπορώ να το βρω στις ρυθμίσεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δλδ δεν υπάρχει κάτι στο μενού ρυθμίσεις - πρόσθετα - αφή ;

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

στα πρόσθετα είναι.

 

και γω εκεί το βρήκα.. δεν ξέρω βέβαια εάν παίζει ρόλο η συσκευή (κάτοχος 730)

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

στα πρόσθετα είναι.

 

Κοίταξα επανειλημμένως και στα πρόσθετα. Δεν υπάρχει και όπως είπα το double tap είναι ενεργοποιημένο από μόνο του.

Μετά την αναβάθμιση σε 10 έκανα και hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα επανειλημμένως και στα πρόσθετα. Δεν υπάρχει και όπως είπα το double tap είναι ενεργοποιημένο από μόνο του.

Μετά την αναβάθμιση σε 10 έκανα και hard reset.

 

Μπες στο link που σου έχω στείλλει από το κινητό σου ώστε να σε πάει στο store και να κατεβάσεις την εφαρμογή. Μετά πας ρυθμίσεις πρόσθετα και θα δεις την αφή!

Σκέφτομαι. Άραγε υπάρχω;
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα επανειλημμένως και στα πρόσθετα. Δεν υπάρχει και όπως είπα το double tap είναι ενεργοποιημένο από μόνο του.

Μετά την αναβάθμιση σε 10 έκανα και hard reset.

 

κατεβασε το από εδώ.

 

http://www.windowscentral.com/windows-10-mobiles-touch-settings-now-have-new-user-interface

 

φροντισε πριν να εχεις βάλει προτιμητέο χώρο αποθήκευσης την εσωτερική μνήμη του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το από εδώ.

 

http://www.windowscentral.com/windows-10-mobiles-touch-settings-now-have-new-user-interface

 

φροντισε πριν να εχεις βάλει προτιμητέο χώρο αποθήκευσης την εσωτερική μνήμη του τηλεφωνου

 

Ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που έχω εγώ στην δίκη μου συσκευή (532), είναι πως δεν μου δουλεύει ο μετρητής δεδομένων. Ενώ το έχω ρυθμίσει, αυτό επιμένει να δείχνει πως δεν έχει κατεβάσει τίποτα, ενώ έχω κάνει ένα σωρό update. Ξέρει κάποιος καμία λύση να το διορθώσω;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που έχω εγώ στην δίκη μου συσκευή (532), είναι πως δεν μου δουλεύει ο μετρητής δεδομένων. Ενώ το έχω ρυθμίσει, αυτό επιμένει να δείχνει πως δεν έχει κατεβάσει τίποτα, ενώ έχω κάνει ένα σωρό update. Ξέρει κάποιος καμία λύση να το διορθώσω;

 

Κώστα το έχω και εγώ. Εδώ και αρκετές εκδόσεις, και το έχω αναφέρει και αρκετές φορές στο feedback. Δεν μετράει τίποτα από δεδομένα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Κώστα το έχω και εγώ. Εδώ και αρκετές εκδόσεις, και το έχω αναφέρει και αρκετές φορές στο feedback. Δεν μετράει τίποτα από δεδομένα.

 

Ευτυχώς που δεν έκανα ακόμα το update. Να φανταστώ υπάρχει και το άλλο bug, που όταν βάλεις όλα τα στοιχεία για το data plan σου και πατήσεις save (?), crashάρει το app, χωρίς να έχει κρατήσει τίποτα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν έκανα ακόμα το update. Να φανταστώ υπάρχει και το άλλο bug, που όταν βάλεις όλα τα στοιχεία για το data plan σου και πατήσεις save (?), crashάρει το app, χωρίς να έχει κρατήσει τίποτα;

 

Μπα, ούτε καν. Μια χαρά τα βάζεις. Απλά για κάποιο λόγο δεν μετράει τα δεδομένα, παρα μόνο το WiFi. Τα κρατάει, σου δείχνει το όριο, αλλά μέχρι εκεί.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν έκανα ακόμα το update. Να φανταστώ υπάρχει και το άλλο bug, που όταν βάλεις όλα τα στοιχεία για το data plan σου και πατήσεις save (?), crashάρει το app, χωρίς να έχει κρατήσει τίποτα;

 

Στην συσκευή πειραματισμών μου δουλεύουν κανονικά οι καταγραφές

 

http://s12.postimg.org/nplcc9dpp/Screenshot_1.jpg

 

Στην κύρια συσκευή θα ξέρω το Σαββατοκύριακο που δεν θα βαριέμαι και θα στήσω τα 10.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν έκανα ακόμα το update. Να φανταστώ υπάρχει και το άλλο bug, που όταν βάλεις όλα τα στοιχεία για το data plan σου και πατήσεις save (?), crashάρει το app, χωρίς να έχει κρατήσει τίποτα;

 

να το κάνεις βρε τεντιμπόη :lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα βήματα αυτά,βρίσκει τον λογαριασμό μου στο HOTMAIL,μου βγάζει ότι συγχρονίστηκε αλλά μετά δεν τον αποθηκεύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πας στην εφαρμογη people. Μετα στα settings. Τσεκαρεις αν υπαρχει ο λογαριασμος σου. Αν δεν υπαρχει τον προσθετεις. Πατας παρατεταμενα το λογαριασμο και επιλεγεις συγχρονισμο. Λογικα θα τις κατεβασει στο τηλεφωνο.
Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...