Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα !! Το 730 είναι στην λίστα με τα πρώτα κινητά που θα πάρει τα 10αρια η είναι μόνο το 735 ;;
Link to comment
Share on other sites

640 μόνο το LTE μοντέλο στην αρχή;:wacko:

 

Η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο κουλο το να παρει μονο το lte μονοκαρτο και οχι ολες οι αλλες εκδοσεις..πιστευω οτι μαλλον τα αναφερει ετσι γιατι ισως τα μοντελα που διαθετει η εταιρια αυτη προς πωληση..αλλα λεει "and more" οποτε θα ειναι και αλλα περα απο αυτα..λιγο περιεργο να το λεει η t-mobile γερμανιας και οχι η microsoft?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο κουλο το να παρει μονο το lte μονοκαρτο και οχι ολες οι αλλες εκδοσεις..πιστευω οτι μαλλον τα αναφερει ετσι γιατι ισως τα μοντελα που διαθετει η εταιρια αυτη προς πωληση..αλλα λεει "and more" οποτε θα ειναι και αλλα περα απο αυτα..λιγο περιεργο να το λεει η t-mobile γερμανιας και οχι η microsoft?

 

Από τη στιγμή που η μετάβαση από 8.1 σε 10 θα γίνει μέσω των παρόχων, πάλι τα leaks αυτών περιμένουμε καθώς θα έχουν ήδη κάποια build την οποία και θα δώσουν σε 2 βδομάδες.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

http://wmpoweruser.com/t-mobile-germany-announce-windows-10-mobile-update-for-lumia-635640640-xl-and-more-within-2-weeks/

 

Καλημέρα και καλή χρονιά!Λέτε να δούμε φως σε 2 εβδομάδες από τώρα;

 

Απ' ότι βλέπω, καλά θα πάρουν τα 10ρια, αλλά το firmware στις συσκευές παραμένει το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί υπάρχει σοβαρό θέμα στα παιχνίδια, στην άκρη κόβει η εικόνα και έτσι μερικές επιλογές η κουμπιά δεν φαίνονται και σε μερικά παιχνίδια πρέπει να πατήσεις πιο κάτω για να πατηθεί το κουμπί και άμα κόβεται και η εικόνα δεν μπορείς καν να το πατήσεις. Θέλω να πιστεύω ότι ένα firmware update θα το φτιάξει αυτό. Μη τυχόν και δεν το βγάλουν..... Μας ******ν..... :p Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

http://www.chip.de/news/Windows-10-mobile-Diese-Handys-bekommen-das-Update_87863791.html σύμφωνα με το γερμανικό περιοδικό 12 Ιανουαρίου ξεκινά το update :!:

 

μακαρι! όσο αφορα το λινκ με το συμπάθιο αλλά δεν ξέρω πόσοι από μας ξέρουν και διαβάζουν γερμανικά...εγώ πάντως μπα!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλήθεια οτι στο lumia 1020 θα αργήσει να έρθει η αναβάθμιση;χθες έκανα ένα ψάξιμο στο Ίντερνετ και είδα οτι δεν ειναι στις πρώτες συσκευές για αναβάθμιση.οποτε μάλλον την πάτησα ε;
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν καταλαβαίνω τίποτα αν όντως ξεκινάει 12 του μήνα και ποιες συσκευές θα είναι στο πρώτο κύμα. Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χθες αγόρασα το 950 xl και έχω χαθεί λιγάκι γιατί δεν μπορώ να καρφιτσώσω το tile εγώ που είναι με την φωτογραφία μου και δεν μπορώ να βρω πάλι να καρφιτσώσω την οικονομία μπαταρίας που φαίνεται στο κουτάκι ποσο μπαταρία έχω και τα δεδομένα πάλι που φαίνεται ποσα MB έχω ακόμα.

Oποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει γιατί έχω χαθεί και ψάχνω από χθες το βραδυ και δεν μπορώ να βρω άκρη

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χθες αγόρασα το 950 xl και έχω χαθεί λιγάκι γιατί δεν μπορώ να καρφιτσώσω το tile εγώ που είναι με την φωτογραφία μου και δεν μπορώ να βρω πάλι να καρφιτσώσω την οικονομία μπαταρίας που φαίνεται στο κουτάκι ποσο μπαταρία έχω και τα δεδομένα πάλι που φαίνεται ποσα MB έχω ακόμα.

Oποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει γιατί έχω χαθεί και ψάχνω από χθες το βραδυ και δεν μπορώ να βρω άκρη

Δεν γίνετε όπως στα 8.1; Περίεργο μου φαίνεται!

 

Απλά δεν καταλαβαίνω τίποτα αν όντως ξεκινάει 12 του μήνα και ποιες συσκευές θα είναι στο πρώτο κύμα.

Σύμφωνα με την Telekom έτσι όπως τα λες ειναι! Οι πρωτες συσκευές ειναι αυτές που αναφέρει στο πρώτο κομμάτι του αρθρου!

Edited by alex_gate_7

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χθες αγόρασα το 950 xl και έχω χαθεί λιγάκι γιατί δεν μπορώ να καρφιτσώσω το tile εγώ που είναι με την φωτογραφία μου και δεν μπορώ να βρω πάλι να καρφιτσώσω την οικονομία μπαταρίας που φαίνεται στο κουτάκι ποσο μπαταρία έχω και τα δεδομένα πάλι που φαίνεται ποσα MB έχω ακόμα.

Oποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει γιατί έχω χαθεί και ψάχνω από χθες το βραδυ και δεν μπορώ να βρω άκρη

 

Πήγαινε στο μενού εφαρμογών και πάτα καρφίτσωμα στην εφαρμογή φωτογραφίες... Μετά μέσα από τις ρυθμίσεις εφαρμογής Φωτογραφίες εικεί που λέει πλακίδιο επέλεξε τι θα εμφανίζει, αν θες τις αγαπημένες σου (πχ εγώ έχω 7-8), αν θες μία μόνο ή και όλες τις φωτογραφίες...

 

Τα υπόλοιπα που ρώτησες μπορείς να το κάνεις pin μέσα από τις ρυθμίσεις....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε ακόμα σίγουρα... Επίσης δεν παίζει ρόλο αν θα το συμπεριλάβει η T-mobile στη συνολική αναβάθμιση... Είναι καθαρά για ένα μικρό ποσοστό που έχουν branded συσκευές... Το πρώτο κύμα θα το μάθουμε σίγουρα μόνο όταν βγει η αναβάθμιση από τη Microsoft...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε ακόμα σίγουρα... Επίσης δεν παίζει ρόλο αν θα το συμπεριλάβει η T-mobile στη συνολική αναβάθμιση... Είναι καθαρά για ένα μικρό ποσοστό που έχουν branded συσκευές... Το πρώτο κύμα θα το μάθουμε σίγουρα μόνο όταν βγει η αναβάθμιση από τη Microsoft...

Αλεξ πανω στα μεγάλα γράμματα γράφει στα γερμανικά με λίγα λόγια, ότι η Deutsche Telekom επιβεβαιώνει τα πλάνα της Microsoft για της αναβαθμίσεις των πρώτων συσκευών, τα οποία ειναι τα κάτωθι!

http://www.chip.de/news/Windows-10-mobile-Diese-Handys-bekommen-das-Update_87863791.html

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο μενού εφαρμογών και πάτα καρφίτσωμα στην εφαρμογή φωτογραφίες... Μετά μέσα από τις ρυθμίσεις εφαρμογής Φωτογραφίες εικεί που λέει πλακίδιο επέλεξε τι θα εμφανίζει, αν θες τις αγαπημένες σου (πχ εγώ έχω 7-8), αν θες μία μόνο ή και όλες τις φωτογραφίες...

 

Τα υπόλοιπα που ρώτησες μπορείς να το κάνεις pin μέσα από τις ρυθμίσεις....

Σε ευχαριστώ αλλα δεν θέλω να karftsoso φωτογραφίες εγώ θέλω να καρφιτσώσω το πλακίδιο εγώ που είναι με την φωτογραφία μου που μέσα από εκεί μπορώ και δημοσιεύω απευθείας και βλέπω και το τοίχο μου στο facebook το κλασικό που υπάρχει στα 8.1

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

 

αποτι φαίνεται ναι είναι στην πρώτη παρτίδα. τώρα ξερω εγώ αν αυτό που λέει t-mobile έχει να κάνει με την γενική εικόνα (Microsoft προς όλους) η απλά λέει πως θα κάνει εκείνη την αναβάθμιση σαν παροχος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χθες αγόρασα το 950 xl και έχω χαθεί λιγάκι γιατί δεν μπορώ να καρφιτσώσω το tile εγώ που είναι με την φωτογραφία μου και δεν μπορώ να βρω πάλι να καρφιτσώσω την οικονομία μπαταρίας που φαίνεται στο κουτάκι ποσο μπαταρία έχω και τα δεδομένα πάλι που φαίνεται ποσα MB έχω ακόμα.

Oποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει γιατί έχω χαθεί και ψάχνω από χθες το βραδυ και δεν μπορώ να βρω άκρη

 

Το tile της οικονομίας μπαταρίας δε δείχνει πλέον το ποσοστό. Μέχρι τα 8.1 το έδειχνε. Στα 10 άλλαξε. Ίσως ακούσουν τα παράπονα των χρηστών (αν υπάρχουν) και το αλλάξουν σε μελλοντικό update.

 

Σε ευχαριστώ αλλα δεν θέλω να karftsoso φωτογραφίες εγώ θέλω να καρφιτσώσω το πλακίδιο εγώ που είναι με την φωτογραφία μου που μέσα από εκεί μπορώ και δημοσιεύω απευθείας και βλέπω και το τοίχο μου στο facebook το κλασικό που υπάρχει στα 8.1

 

Κι αυτό νομίζω δε γίνεται. Στείλε μου ένα pm (για να το θυμηθώ) να δοκιμάσω, στη συσκευή με τα 10άρια που έχω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το tile της οικονομίας μπαταρίας δε δείχνει πλέον το ποσοστό. Μέχρι τα 8.1 το έδειχνε. Στα 10 άλλαξε. Ίσως ακούσουν τα παράπονα των χρηστών (αν υπάρχουν) και το αλλάξουν σε μελλοντικό update.

 

 

 

Κι αυτό νομίζω δε γίνεται. Στείλε μου ένα pm (για να το θυμηθώ) να δοκιμάσω, στη συσκευή με τα 10άρια που έχω.

 

Τα δοκίμασα και τα δύο. Το μεν tile δεν δείχνει μπαταρία ούτε με καρφίτσωμα (υπάρχουν πολλά παράπονα στο feedback για αυτό), και στις φωτογραφίες μπορείς να δείς μέχρι αυτές από onedrive. Από facebook δεν μου τις εμφανίζει όπως στα 8.1! Αν και είναι λογαριασμός κανονικά καταχωρήμενος από τις ρυθμίσεις. Ίσως να είναι κάποια ρύθμιση του facebook beta, όπως αυτή με το connect που αλλάζει τις φωτογραφίες στην lock screen.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα και τα δύο. Το μεν tile δεν δείχνει μπαταρία ούτε με καρφίτσωμα (υπάρχουν πολλά παράπονα στο feedback για αυτό), και στις φωτογραφίες μπορείς να δείς μέχρι αυτές από onedrive. Από facebook δεν μου τις εμφανίζει όπως στα 8.1! Αν και είναι λογαριασμός κανονικά καταχωρήμενος από τις ρυθμίσεις. Ίσως να είναι κάποια ρύθμιση του facebook beta, όπως αυτή με το connect που αλλάζει τις φωτογραφίες στην lock screen.

 

Και αυτό είναι το πρώτο και κυριότερο λάθος της Microsoft. Είχε κάποια πράγματα, που την ξεχώριζαν από τον ανταγωνισμό και 1-1, τα "διαγράφει".

 

Και κάτι άλλο, off-topic/on-topic.

 

Βλέπω ότι σιγά-σιγά η Microsoft κάνει πολλά "the Android way"... Από τα hamburger menus, τα gestures στο mail app, τα transition effects και άλλα που δεν έχω δει. Βλέπω στο μέλλον να διαλέγουμε το Android της Google ή το Android της Microsoft........

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλήθεια οτι στο lumia 1020 θα αργήσει να έρθει η αναβάθμιση;χθες έκανα ένα ψάξιμο στο Ίντερνετ και είδα οτι δεν ειναι στις πρώτες συσκευές για αναβάθμιση.οποτε μάλλον την πάτησα ε;

 

Θα την πάταγες αν δεν έπαιρνες καθόλου την αναβάθμιση. Εφόσον όμως θα την πάρεις έστω και αργότερα, μια χαρά σε βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

αποτι φαίνεται ναι είναι στην πρώτη παρτίδα. τώρα ξερω εγώ αν αυτό που λέει t-mobile έχει να κάνει με την γενική εικόνα (Microsoft προς όλους) η απλά λέει πως θα κάνει εκείνη την αναβάθμιση σαν παροχος.

 

Έτσι όπως το λέει, μάλλον απευθύνεται σε όλους, όχι μόνο στην Telekom!

http://wmpoweruser.com/t-mobile-germany-announce-windows-10-mobile-update-for-lumia-635640640-xl-and-more-within-2-weeks/

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το λέει, μάλλον απευθύνεται σε όλους, όχι μόνο στην Telekom!

http://wmpoweruser.com/t-mobile-germany-announce-windows-10-mobile-update-for-lumia-635640640-xl-and-more-within-2-weeks/

 

μια χαρά τοτε! αλλά γιατί δεν βλέπω στην λίστα το Lumia 735;;; μέχρι πρόσφατα το έβλεπα παντού στο πρώτο κύμα και τώρα δεν το αναφέρουν καν!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...