Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

 

Μου έδωσε σήμερα φίλη μου το δικό της tv box, ώστε να της περάσω το Grecotm Repository και να επιλέξω κάποιο από τα builds που διαθέτει. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι κατά την διαδικασία που θα κατεβάσω την Πηγή στο πεδίο της Διαχείρισης Αρχείων>Προσθήκη Πηγής θα πληκτρολογήσω:

 

α) http://gknwizard.eu/repo/

 

ή

 

β) https://grecotm.club/repo

Βάλε και στο 1ο https και βάλε οποίο θες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχετε διαπιστώσει μια καθυστέρηση στη λειτουργία του Redux τελευταία ή συμβαίνει μόνο σε μένα; πχ το theater butter είναι κατά πολύ γρηγορότερο στην εύρεση, παράθεση και εκτέλεση των πηγών.

 

Κάτι άλλο: ξέρετε κάποιο πρόσθετο με έμφαση στις σειρές; επειδή είναι τουλάχιστον εκνευριστικό σε νέες σειρές να βγάζουν " no stream available" ακόμα και με ενεργοποιημένο το Real Debrid.

Μου τυχε στο the ministry of time (el ministerio del tiempo), στο Sahsiyet και κάπου που έψαξα από έκκληση φίλου που δε θυμάμαι τίτλο. Δεν έβρισκα ούτε έναν πάροχο παρότι είχα ενεργοποιήσει και όλους τους ελληνικούς και ισπανικούς providers στα foreign από τις ρυθμίσεις στο openscrapers module.

Edited by silver_80
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Είπα να δοκιμασω λιγάκι το stremio. Καμία σχέση με kodi.Οι Ταινίες που έχει όλες κολλανε.πχ ενώ έχω 50αρα γραμμή (49για τήν ακρίβεια) .Το kodi είναι κλάσεις ανώτερο απο αυτό.

 

Προσωπικά το stremio είναι η μόνη εφαρμογή που δεν μου κόλλησε ποτέ και πάντα βρίσκει τους σωστούς υπότιτλους. Έχω 4άρα γραμμή.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του Stremio βάζετε και από που την έχετε εγκαταστήσει (Google Play, sideloading, έκδοση beta, κάτι άλλο?). Ίσως εκεί εντοπίζεται η διαφορά στην απόδοση. Επίσης, έχει να κάνει και με το ποια add ons κατεβάζετε..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο tv box stremio εκει οκ ειναι.μονο στο pc εχω θεμα.μακαρι να μπορουσες να βαλεις REAL DEBRID και εκεί.εκτός και άν γίνετε.ευχομαι στο μέλλον το stremio να μπορουν να μπουν προσθετα με αθλητικά κλπ όπως sports devil και άλλα.να υπαρχει συναγωνισμος με kodi.

:):):):):):):):)

Το stremio ειναι "κλειστό " πρόγραμμα ! Τα πάντα ελέγχονται και καταγράφονται.Για αυτους τους προφανούς λογους Δύσκολα θα δεις developer να δημιουργούν αυτό .

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο tv box stremio εκει οκ ειναι.μονο στο pc εχω θεμα.μακαρι να μπορουσες να βαλεις REAL DEBRID και εκεί.εκτός και άν γίνετε.ευχομαι στο μέλλον το stremio να μπορουν να μπουν προσθετα με αθλητικά κλπ όπως sports devil και άλλα.να υπαρχει συναγωνισμος με kodi.

:):):):):):):):)

 

Ποια έκδοση έχεις βάλει και από ποια πηγή φίλε?

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο site υπάρχει το λογότυπο " get it on google play" αλλά εκεί στο playstore " το στοιχείο δεν βρέθηκε" . Άντε πάλι στο μπλακ μάρκετ να κυνηγάμε apk και μάγισσες. Οι μάγισσες θα βγαίνουν και θα μας τυρρανάνε άμα δε δουλεύουν τα πρόσθετα. Γι αυτό ας μας πει κάποιος: δουλεύει; αξίζει να ξηλώσω το κοντι και να περάσω τον στρέμιο;

Ένα ναι ή ένα όχι, είναι πολύτιμο και βοηθάει τα μάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το Stremio μέσω Google Play, τόσο στο Mi Box όσο και στο κινητό μου. Παίζει και στα 2 άψογα!!

Όμως, θεωρώ ότι το Kodi πρέπει να συνυπάρχει απαραιτήτως αφενός για λόγους ασφαλείας σε περίπτωση που αρχίσει να φτουράνε οι υπόλοιπες streaming εφαρμογές και αφετέρου διότι πρόκειται για πολυεργαλείο (IPTV, sports, παιδικά κλπ).

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο site υπάρχει το λογότυπο " get it on google play" αλλά εκεί στο playstore " το στοιχείο δεν βρέθηκε" . Άντε πάλι στο μπλακ μάρκετ να κυνηγάμε apk και μάγισσες. Οι μάγισσες θα βγαίνουν και θα μας τυρρανάνε άμα δε δουλεύουν τα πρόσθετα. Γι αυτό ας μας πει κάποιος: δουλεύει; αξίζει να ξηλώσω το κοντι και να περάσω τον στρέμιο;

Ένα ναι ή ένα όχι, είναι πολύτιμο και βοηθάει τα μάλα.

 

Υπάρχει στο play store. Για ταινίες και σειρές αξίζει.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το Stremio μέσω Google Play, τόσο στο Mi Box όσο και στο κινητό μου. Παίζει και στα 2 άψογα!!

 

Όμως, θεωρώ ότι το Kodi πρέπει να συνυπάρχει απαραιτήτως αφενός για λόγους ασφαλείας σε περίπτωση που αρχίσει να φτουράνε οι υπόλοιπες streaming εφαρμογές και αφετέρου διότι πρόκειται για πολυεργαλείο (IPTV, sports, παιδικά κλπ).

Επειδή αναφέρεσαι σε Android εφαρμογές vs Kodi.

Όχι δεν χρειάζεσαι και τα 2.

Μόνο με εφαρμογές όπως CINEMA ή το CYBERFLIX που αναβαθμίζονται συνέχεια είσαι 100% καλυμμένος για ταινίες/σειρές.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρεσαι σε Android εφαρμογές vs Kodi.

Όχι δεν χρειάζεσαι και τα 2.

Μόνο με εφαρμογές όπως CINEMA ή το CYBERFLIX που αναβαθμίζονται συνέχεια είσαι 100% καλυμμένος για ταινίες/σειρές.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

Έχεις δίκιο...Θα μπω στο Cyberflix το απόγευμα να βάλω παιδικό στην μικρή μου και κατά το βραδάκι να δω αγώνα ΝΒΑ.. Τι, όχι??:confused::O Φυσικά αστειεύομαι για να μην παρεξηγηθώ..Τις έχω εγκαταστήσει όλες αυτές (Cinema, Cyberflix, Stremio, Popcorntime, Dream, Tea, Bee κλπ) και δουλεύουν άψογα για την χρήση που προορίζονται..

Το Kodi ωστόσο, παρά τις μπελαλίδικες παραμετροποιήσεις και τις αναμονές, παραμένει ο άρχοντας στην συνολική ψυχαγωγία..Άλλωστε, όταν προκύπτουν bugs στις υπόλοιπες ή ετεροχρονισμοί σε υπότιτλους, όλοι εκεί δεν επιστρέφουμε??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο...Θα μπω στο Cyberflix το απόγευμα να βάλω παιδικό στην μικρή μου και κατά το βραδάκι να δω αγώνα ΝΒΑ.. Τι, όχι??:confused::O Φυσικά αστειεύομαι για να μην παρεξηγηθώ..Τις έχω εγκαταστήσει όλες αυτές (Cinema, Cyberflix, Stremio, Popcorntime, Dream, Tea, Bee κλπ) και δουλεύουν άψογα για την χρήση που προορίζονται..

Το Kodi ωστόσο, παρά τις μπελαλίδικες παραμετροποιήσεις και τις αναμονές, παραμένει ο άρχοντας στην συνολική ψυχαγωγία..Άλλωστε, όταν προκύπτουν bugs στις υπόλοιπες ή ετεροχρονισμοί σε υπότιτλους, όλοι εκεί δεν επιστρέφουμε??

 

Ένα build στο kodi (Manalab, 4D) μπορείς να το έχεις σαν εφεδρικό, μήπως ξεμείνεις κάποια στιγμή και δεν βρίσκεις κάτι. Stremio και koko-time είναι τα κορυφαία στο είδος τους μαζί με το cyberflix (μόνο η έκδοση του dr.venture αξίζει).

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ένα build στο kodi (Manalab, 4D) μπορείς να το έχεις σαν εφεδρικό, μήπως ξεμείνεις κάποια στιγμή και δεν βρίσκεις κάτι. Stremio και koko-time είναι τα κορυφαία στο είδος τους μαζί με το cyberflix (μόνο η έκδοση του dr.venture αξίζει).

 

τι διαφορά έχει η dr.venture version με τις υπόλοιπες της ίδιας εφαρμογής ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής το Kokotime τωρα μόλις το έμαθα, το αγνοουσα παντελώς. Από μια γρήγορη ματιά στο Play, φαίνεται ότι έχει ωραίο interface..

 

Στο Kodi έχω εγκαταστήσει το 4D και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, όντως είναι επαρκέστατο.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

..Τις έχω εγκαταστήσει όλες αυτές (Cinema, Cyberflix, Stremio, Popcorntime, Dream, Tea, Bee κλπ) και δουλεύουν άψογα για την χρήση που προορίζονται...

Το Kodi ωστόσο, παρά τις μπελαλίδικες παραμετροποιήσεις και τις αναμονές, παραμένει ο άρχοντας στην συνολική ψυχαγωγία..Άλλωστε, όταν προκύπτουν bugs στις υπόλοιπες ή ετεροχρονισμοί σε υπότιτλους, όλοι εκεί δεν επιστρέφουμε??

 

The Ministry of Time

El ministerio del tiempo (original title)

 

Ποιά από τις παρασπάνω εφαρμογές βγάζει παρόχους έστω και με αγγλικούς υπότιτλους και...αφήνουμε το κόντι για αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά στο kodi με το μαμά σκιν όταν παίζω ένα κομμάτι μουσικής πως γίνεται να δείχνει την κλασική μπάρα πόσο κομμάτι έχει ήδη παίξει, πόσο απομένει κλπ. σε ταινία αυτό γίνεται πατώντας το κεντρικό κουμπί αλλά σε μουσικό κομμάτι; έχω το Nvidia shield αλλά η ερώτηση αφορά το kodi με το μαμά σκιν

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά στο kodi με το μαμά σκιν όταν παίζω ένα κομμάτι μουσικής πως γίνεται να δείχνει την κλασική μπάρα πόσο κομμάτι έχει ήδη παίξει, πόσο απομένει κλπ. σε ταινία αυτό γίνεται πατώντας το κεντρικό κουμπί αλλά σε μουσικό κομμάτι; έχω το Nvidia shield αλλά η ερώτηση αφορά το kodi με το μαμά σκιν

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Αν πατήσεις 2, 3 φορές το back δεν σε βγάζει στην οθόνη του player?

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις 2, 3 φορές το back δεν σε βγάζει στην οθόνη του player?
ε ναι αλλά έλεγα να είναι πιο εύκολο. πχ με το που πατάς το να παίξει το κομμάτι άμεσα να φαίνεται ο χρόνος που παίζει και πόσο μένει!

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε ναι αλλά έλεγα να είναι πιο εύκολο. πχ με το που πατάς το να παίξει το κομμάτι άμεσα να φαίνεται ο χρόνος που παίζει και πόσο μένει!

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Βάλε άλλο skin. Πχ το aeon nox silvo νομίζω έχει ρύθμιση για αυτη την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε άλλο skin. Πχ το aeon nox silvo νομίζω έχει ρύθμιση για αυτη την περίπτωση.
κάτσε να ψάξω να το δοκιμάσω. εάν θυμηθείς άλλο σκιν πες!

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει αυτό που λες. έχει ένα aeon mq8 και ένα aeon tajo

 

EDIT OK ΤΟ ΒΡΉΚΑ το δοκιμάζω

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει αυτό που λες. έχει ένα aeon mq8 και ένα aeon tajo

 

EDIT OK ΤΟ ΒΡΉΚΑ το δοκιμάζω

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

https://i.imgur.com/7W5QZhg.jpg

Ενεργοποίησε αυτό που δείχνω.

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο, όταν είμαι (με οποιοδήποτε σκιν) στη λίστα με τα αρχεία εχθές σκληρού δίσκου πως γίνεται να πάω μπαμ στην αρχική του kodi και όχι πίσω πίσω πίσω;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...