Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά ,πέρσι που είχα ασχοληθεί με το kodi είχα καταλήξει στο diamond πρόσθετο ,φέτος δε το βρίσκω ,έχει αντικατασταθεί;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το ελέγχεις κατεβάζοντας στο κινητό αυτή την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wikimediacom.MHLChecker&hl=el

Την τρέχεις και σου λέει αν υποστηρίζεται MHL ή όχι.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για Kodi 18 σε android συσκευές που έχουν DRM L1,

το netflix addon στην τελευταία του έκδοση 0.13.21 , τα παίζει όλα σε FHD (1080p) ή 4K (ανάλογα με τη συνδρομή που έχεις βέβαια) και full dolby 5.1 surround και δεν συμμαζεύεται , ήχο.

 

Mόνο κάποιες ταινίες που δεν ξεκινούν με το γνωστό άσπρο logo του netflix παίζουν σε SD.

 

Ας ελπίσουμε οτι και αυτό θα διορθωθεί , γιατί ακόμα το project netflix σε kodi , είναι υπό εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο πρόσθετο "Ζουζούνια" αλλά και στο youtube δεν μου δείχνει πια τα βίντεο με ανάλυση 720/1080 αλλά σε SD ανάλυση . Στο YouTube στον υπολογιστή παίζουν κανονικά σε 720/1080 . Έχει αλλάξει κάτι ; Πρόσφατα εγκατεστησα το 4D build από το GKN wizard Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

SW259JdR8TjG4i11uAmaQbiG4IEG-eM2dC5DKU985EtMlDg2z6xyB0BHooTC7CtG3SiCaw=s38

κατι βρηκα αλλα δεν ξερω γιατι δεν μεγαλωνει η εικονα

1:Ανέβασε εδώ πρώτα ... https://postimages.org/

2:Κανε αντιγραφή το link στο Άμεσος σύνδεσμος

3: Επικόλληση εδώ... στο myphone

Link to comment
Share on other sites

Για Kodi 18 σε android συσκευές που έχουν DRM L1,

το netflix addon στην τελευταία του έκδοση 0.13.21 , τα παίζει όλα σε FHD (1080p) ή 4K (ανάλογα με τη συνδρομή που έχεις βέβαια) και full dolby 5.1 surround και δεν συμμαζεύεται , ήχο.

 

Mόνο κάποιες ταινίες που δεν ξεκινούν με το γνωστό άσπρο logo του netflix παίζουν σε SD.

 

Ας ελπίσουμε οτι και αυτό θα διορθωθεί , γιατί ακόμα το project netflix σε kodi , είναι υπό εξέλιξη.

Διάβασα ότι χρειάζεται να βάλουμε τον netflix id number στις ρυθμίσεις του netflix addon. Αυτοματα το addon έχει βάλει έναν αριθμό αλλά υπολείπονται ακόμα αρκετά ψηφια και το netflix δεν παίζει. Πρέπει να βαλουμε και τα υπόλοιπα? Είναι πολλά!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,πέρσι που είχα ασχοληθεί με το kodi είχα καταλήξει στο diamond πρόσθετο ,φέτος δε το βρίσκω ,έχει αντικατασταθεί;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πλέον λέγεται 4D. Το εγκαθιστάς και μετά πας στις ρυθμισεις στο skin (κέλυφος) και επιλέγεις Diamond.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι χρειάζεται να βάλουμε τον netflix id number στις ρυθμίσεις του netflix addon. Αυτοματα το addon έχει βάλει έναν αριθμό αλλά υπολείπονται ακόμα αρκετά ψηφια και το netflix δεν παίζει. Πρέπει να βαλουμε και τα υπόλοιπα? Είναι πολλά!

 

Όχι δεν χρειάζεται να βάλεις id number . Mόνο να κάνεις sign in με το λογαριασμό netflix που έχεις .

 

Αλλά , έτσι και αλλιώς εδώ και 2 ημέρες , το netflix έκανε πάλι το "θαύμα" του και οι μη πιστοποιημένες από αυτό συσκευές , έχουν κλειδώσει προς το παρόν - μέχρι να βρεθεί λύση - και δεν παίζει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

έχω το build gkobu το οποίο είναι εξαιρετικό μπορώ να πω και σε συνδυασμό με realdebrid απλα δεν παίζεται. Το μόνο θέμα που εχω είναι ότι δεν εχω βρει που είναι η βιβλιοθήκη. Δηλαδή αποθηκευμένες ταινίες σε ένα nas που έχω και το έχω προσθέσω σαν πηγή που τις βλέπω; Πριν βάλω build έμπαιναν αυτόματα στο μενου "ταινίες" . Τώρα αυτό το μενού σε πάει κατευθείαν στα πρόσθετα βίντεο...Σαν να μην υπάρχει βιβλιοθήκη δηλαδή..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

έχω το build gkobu το οποίο είναι εξαιρετικό μπορώ να πω και σε συνδυασμό με realdebrid απλα δεν παίζεται. Το μόνο θέμα που εχω είναι ότι δεν εχω βρει που είναι η βιβλιοθήκη. Δηλαδή αποθηκευμένες ταινίες σε ένα nas που έχω και το έχω προσθέσω σαν πηγή που τις βλέπω; Πριν βάλω build έμπαιναν αυτόματα στο μενου "ταινίες" . Τώρα αυτό το μενού σε πάει κατευθείαν στα πρόσθετα βίντεο...Σαν να μην υπάρχει βιβλιοθήκη δηλαδή..

Στην κατηγορία ΤΑΙΝΙΕΣ δεν πατάς το "ΤΑΙΝΙΕΣ" αλλά πας τέρμα δεξιά στα τελευταία εικονίδια .

Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορία ΤΑΙΝΙΕΣ δεν πατάς το "ΤΑΙΝΙΕΣ" αλλά πας τέρμα δεξιά στα τελευταία εικονίδια .

Ευχαριστώ πολύ

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Με τον μαγικό δράκο ρε παιδιά σας βρίσκει υπότιτλους?? Ότι ταινία και να ανοίξω μου βγάζει ότι να ναι από υπότιτλους.Και στο αυτόματο και στο χειροκίνητο δεν μου βγάζει ποτέ τους σωστούς? Κάνω κάπου λαλακια?

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Με τον μαγικό δράκο ρε παιδιά σας βρίσκει υπότιτλους?? Ότι ταινία και να ανοίξω μου βγάζει ότι να ναι από υπότιτλους.Και στο αυτόματο και στο χειροκίνητο δεν μου βγάζει ποτέ τους σωστούς? Κάνω κάπου λαλακια?

 

Same Sh1t... Different Day

Χτες έβαλα μια ταινία και όντως χρειάστηκε να παίξω με manually subtitles

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με τον μαγικό δράκο ρε παιδιά σας βρίσκει υπότιτλους?? Ότι ταινία και να ανοίξω μου βγάζει ότι να ναι από υπότιτλους.Και στο αυτόματο και στο χειροκίνητο δεν μου βγάζει ποτέ τους σωστούς? Κάνω κάπου λαλακια?

 

Same Sh1t... Different Day

Θα χρησιμοποιήσεις την χειροκίνητη αναζήτηση βάζοντας και την χρονολογία της ταινίας σε παρένθεση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μόνο με τον τίτλο της ταινίας δεν βγάζει τίποτα σωστά...

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα

 

καινουργιος στον τομεα kodi kai tv box

θελω τα φωτα σας. Πειτε μου ενα ελαφρυ build για τv box android, οσο πιο ελαφρυ γινεται.

Αν βολευει ειναι κινεζικο με μνημη 2-16

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα

 

καινουργιος στον τομεα kodi kai tv box

θελω τα φωτα σας. Πειτε μου ενα ελαφρυ build για τv box android, οσο πιο ελαφρυ γινεται.

Αν βολευει ειναι κινεζικο με μνημη 2-16

Je4M απο GKNW

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κodi 18 RC3 από σήμερα, χωρίς όμως πολλές πληροφορίες......λογικά και μέχρι το τέλος του χρόνου θα βγει η stable, για να δούμε.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν έχει κανείς παιδί στο σπίτι :) έχει παρατηρήσει να μη παίζουν καθόλου τα παιδικά σε cartoonshd & atlas?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει παρουσιάσει πρόβλημα σήμερα το subtitles.gr ? Δεν μου βρίσκει υπότιτλους ξαφνικά
το subs4free? ενώ έχει βγει από σαιτ ελληνικά ή ταινία πχ Johnny english strikes back (με ελληνικούς υπότιτλους) στα σαιτ των υποτίτλων δεν υπάρχουνε ελληνικοί υπότιτλοι.

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το subs4free? ενώ έχει βγει από σαιτ ελληνικά ή ταινία πχ Johnny english strikes back (με ελληνικούς υπότιτλους) στα σαιτ των υποτίτλων δεν υπάρχουνε ελληνικοί υπότιτλοι.

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Αμα θελετε να δειτε κανα εργακι για να περασει η ωρα σας και οχι να σπασουν τα νευρα σας υπαρχουν και αλλοι τροποι. Τα χουμε πει αυτα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...