Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις λιγο φιλος να το πεις αναλυτικοτερα;

Δεν το καταλαβα.δεν το εβαλες απο playstore;

:):):)

Αναλυτικά στα λέει... Διέγραψε το apk στο priv-app φάκελο (system) και μετά μπορείς να κάνεις εγκατάσταση του kodi ! Μην κολλάς από που το έκανε εγκατάσταση ! Μπορείς να το κατεβάσεις από διάφορες πηγές ! Εαν θέλεις μπορείς από playstore η από το επίσημο site η από apkmirror η από οποιοδήποτε άλλο site

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αναλυτικά στα λέει... Διέγραψε το apk στο priv-app φάκελο (system) και μετά μπορείς να κάνεις εγκατάσταση του kodi ! Μην κολλάς από που το έκανε εγκατάσταση ! Μπορείς να το κατεβάσεις από διάφορες πηγές ! Εαν θέλεις μπορείς από playstore η από το επίσημο site η από apkmirror η από οποιοδήποτε άλλο site
Σε 2 Tanix δεν έπαιρνε εγκατάσταση από Play store.

Ήθελε από apk χερατα.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πάει στο priv-app. Από τις ρυθμίσεις-εφαρμογές-tvcenter-κατάργηση μια χαρά το σβήνει.

Δεν έχω το box αλλά εάν είναι system app δεν σβήνει ...πρέπει να γίνει χειροκίνητα ...η μέσο apps που έχουν πρόσβαση στο system/app

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Γιατί χάλασαν έτσι το diamond; Ελπίζω να το επαναφέρουν πάλι ή έστω να προσθέσουν επιλογή του skin.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χάλασαν έτσι το diamond; Ελπίζω να το επαναφέρουν πάλι ή έστω να προσθέσουν επιλογή του skin.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

δεν είναι μόνο το skin αλλά και η εντελώς διαφορετική λογική στο inteface και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το box αλλά εάν είναι system app δεν σβήνει ...πρέπει να γίνει χειροκίνητα ...η μέσο apps που έχουν πρόσβαση στο system/app

To έχω κάνει σε TX3 Mini φίλου. Το απεγκατέστησα από τα settings, εγκατέστησα kodi από play store και όλα καλα. Απλώς στην αρχική οθόνη του Mini παραμένει η συντόμευση tv center η οποία όταν την πατάς ανοίγει το kodi.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι μόνο το skin αλλά και η εντελώς διαφορετική λογική στο inteface και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου

 

Βάρυνε αρκετά με αυτό το skin. Επίσης είναι πιο δύσχρηστο στην πλοήγηση ειδικά στις λίστες που φαίνονται με μορφή κουτιών, ακόμα και να αλλάξεις προβολή, η μισή οθόνη πάει χαμένη. Προσωπικά με βόλευε πιο πολύ πριν.

Link to comment
Share on other sites

Βάρυνε αρκετά με αυτό το skin. Επίσης είναι πιο δύσχρηστο στην πλοήγηση ειδικά στις λίστες που φαίνονται με μορφή κουτιών, ακόμα και να αλλάξεις προβολή, η μισή οθόνη πάει χαμένη. Προσωπικά με βόλευε πιο πολύ πριν.

 

Και εμένα.....μακάρι να το δει ο dev και να κάνει διορθωτικά πράγματα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το (πρώην) kodi θα υποστηρίζεται μόνο για Xbox one
Τι εννοείς θα υποστηρίζεται μόνο για Xbox? Μήπως έπεσες θύμα πρωταπριλιάτικης είδησης?
Link to comment
Share on other sites

Δέκα μέρες τώρα προσπαθώ να βρω μία αξιόλογη έκδοση που να δουλεύουν τα πάντα σε build Leia στο Xbox. Στο ένα κολλάει, στο άλλο δεν δουλεύουν τα μισά και σε όλα δεν μπορώ να περάσω λογαριασμό trakt.

 

Πήγαν και έβαλαν έκδοση 18 alpha οι τραγικοί!!!

 

Από βδομάδα έρχεται Android TV 55' και ήλπιζα στο diamond build 17.6, το έκαναν...και αυτό και ελπίζω ο dev να το κάνει όπως πριν, το καλύτερο build.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παρεξηγήθηκε ο φίλος, αλλά το μόνο κακό που έγραψα είναι ότι το diamond έγινε χειρότερο απ'ότι ήταν και θα ήθελα να γίνει όπως πριν, δήλ δηλαδή τέλειο.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παρεξηγήθηκε ο φίλος, αλλά το μόνο κακό που έγραψα είναι ότι το diamond έγινε χειρότερο απ'ότι ήταν και θα ήθελα να γίνει όπως πριν, δήλ δηλαδή τέλειο.

 

κοίτα.....εύκολα μπορείς να βάλεις την προηγούμενη έκδοση.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, αλλά πολύ εύκολα μπορώ να βάλω και οποιαδήποτε άλλη.

 

Σέβομαι την δουλειά του άλλου, περισσότερο από ότι πιστεύει ο κάθε ένας.

Στο κάτω κάτω, την γνώμη μου είπα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ σχολίασα την αναβάθμιση νομίζω δεν ειπώθηκε κάτι άσχημο από κάποιον ούτε ήταν αυστηρή/παράλογη η κριτική. Για τις 2 παρατηρήσεις μου θεωρώ ότι είναι πιο βαρύ από πριν ειδικά όταν περιμένεις να φορτώσουν προτεινόμενες ταινίες/σειρές ενώ πριν πήγαινε σφαίρα. Και για το θέμα της εμφάνισης σαφώς φαίνεται πιο σύγχρονο με την αναβάθμιση όμως είναι πιο δύσχρηστο στις λίστες.

 

Από τις πρώτες εκδόσεις χρησιμοποιώ diamond και πάντα ήμουν ευχαριστημένος. Πάντα είχε το "κάτι παραπάνω" από τα άλλα builds. Δεν είναι λόγος όμως η γνώμη μας να μας κάνει να χαλιόμαστε. Cool :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ σχολίασα την αναβάθμιση νομίζω δεν ειπώθηκε κάτι άσχημο από κάποιον ούτε ήταν αυστηρή/παράλογη η κριτική. Για τις 2 παρατηρήσεις μου θεωρώ ότι είναι πιο βαρύ από πριν ειδικά όταν περιμένεις να φορτώσουν προτεινόμενες ταινίες/σειρές ενώ πριν πήγαινε σφαίρα. Και για το θέμα της εμφάνισης σαφώς φαίνεται πιο σύγχρονο με την αναβάθμιση όμως είναι πιο δύσχρηστο στις λίστες.

 

Από τις πρώτες εκδόσεις χρησιμοποιώ diamond και πάντα ήμουν ευχαριστημένος. Πάντα είχε το "κάτι παραπάνω" από τα άλλα builds. Δεν είναι λόγος όμως η γνώμη μας να μας κάνει να χαλιόμαστε. Cool :)

 

Το αν φορτώνει ''σφαίρα'' ένα build όπως λέτε εσείς, όταν πατήσετε μία ταινία ή σειρά, έχει να κάνει με τους σέρβερς και το πρόσθετο. Τώρα αν εσείς θέλετε να πιστεύετε ότι κάτι άλλαξα στο νέο build και έγινε πιο αργό, δεν μπορώ να σας αλλάξω γνώμη εγώ.

Έχω πεί ότι..στο νέο απο το μέγεθος γύρω στα 400mb έγινε ούτε 160. Τώρα αν εσείς θεωρείται ότι είναι πιο βαρύ, δεν έχω λόγο εγώ να το συνεχίσω. Το νέο χρησιμοποιεί άλλο skin. Μήπως θα ήταν πιό ''κομψό'' κάποιοι να έγραφάν αυτό;; Ότι το νέο skin ίσως είναι πιο βαρύ; Μήπως θα μπορούσαν να γράψουν ''όμορφα'' ότι καλό θα ήταν να έχουμε 2 επιλογές και όχι όλα όσα έγραψαν;

1ο ποστ που εντόπισα πρόχειρα...''ήλπιζα στο Diamond Build 17,6, το έκαναν...και αυτό..''

Ας πάμε τώρα στο θέμα των ροών των καναλιών...επανειλημμένα, συγκεκριμένοι χρήστες, γράφουν ότι δεν παίζει το ένα, δεν παίζει το άλλο..

Μπορείτε κι εσείς να πάρετε θέση αν έχει καμία σχέση ο δημιουργός του build με το θέμα αυτό;

Όλα τα άσχημα τελικά αυτός ο δημιουργός τα έχει...

Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές τότε, ας πάνε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

... Μήπως θα ήταν πιό ''κομψό'' κάποιοι να έγραφάν αυτό;; Ότι το νέο skin ίσως είναι πιο βαρύ; Μήπως θα μπορούσαν να γράψουν ''όμορφα'' ότι καλό θα ήταν να έχουμε 2 επιλογές και όχι όλα όσα έγραψαν;....

 

 

Γιατί χάλασαν έτσι το diamond; Ελπίζω να το επαναφέρουν πάλι ή έστω να προσθέσουν επιλογή του skin.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Προτίμησες όμως να απομονώσεις το δεύτερο ποστ και όχι το πρώτο.

Και ναι, το build για την προσωπική μου γνώμη έγινε χειρότερο, από το τέλειο που ήταν και το έγραψα και πιο πίσω.

 

Ήταν τέλειο, τώρα δεν είναι.

Σε ευχαριστώ για όλα όσα μου πρόσφερες τόσο καιρό. Αν προσθέσεις την επιλογή μεταξύ των δύο skins, πάλι αυτό θα περάσω, γιατί σε ότι δοκιμάζω, κάτι του λείπει, κάτι δεν μου αρέσει.

Ήταν η πρώτη μου επιλογή και θα γίνει ξανά αν ποτέ μάθω ότι άλλαξε.

Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

Σου ζητάω και συγνώμη αν κάτι που έγραψα σε ενόχλησε και δεν θα ήθελα να γίνω η αφορμή να σταματήσεις να μοιράζεσαι τον κόπο σου.

 

Αυτά από μένα, καλή συνέχεια.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Προτίμησες όμως να απομονώσεις το δεύτερο ποστ και όχι το πρώτο.

Και ναι, το build για την προσωπική μου γνώμη έγινε χειρότερο, από το τέλειο που ήταν και το έγραψα και πιο πίσω.

 

Ήταν τέλειο, τώρα δεν είναι.

Σε ευχαριστώ για όλα όσα μου πρόσφερες τόσο καιρό. Αν προσθέσεις την επιλογή μεταξύ των δύο skins, πάλι αυτό θα περάσω, γιατί σε ότι δοκιμάζω, κάτι του λείπει, κάτι δεν μου αρέσει.

Ήταν η πρώτη μου επιλογή και θα γίνει ξανά αν ποτέ μάθω ότι άλλαξε.

Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

Σου ζητάω και συγνώμη αν κάτι που έγραψα σε ενόχλησε και δεν θα ήθελα να γίνω η αφορμή να σταματήσεις να μοιράζεσαι τον κόπο σου.

 

Αυτά από μένα, καλή συνέχεια.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Μέχρι αύριο θα είναι ανεβασμένο πάλι με το δικαίωμα επιλογής skin (Fuse neue, νέο + Aeon Nox 5, παλιό). Boot θα γίνεται με προεπιλογή το νέο, θα πηγαίνετε απλά στις Ρυθμίσεις, θα επιλέγετε το Aeon Nox 5 και θα έχετε την προηγούμενη μορφή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!!!

Περιμένω είναι η αλήθεια την αλλαγή.

 

Σου ζητάω και πάλι συγγνώμη.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θα υποστηρίζεται μόνο για Xbox? Μήπως έπεσες θύμα πρωταπριλιάτικης είδησης?

 

Το διάβασα εδώ. Τώρα αν είναι πρωταπριλιάτικο αστείο δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα εδώ. Τώρα αν είναι πρωταπριλιάτικο αστείο δεν ξέρω.

 

Προφανώς και ήταν τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι αύριο θα είναι ανεβασμένο πάλι με το δικαίωμα επιλογής skin (Fuse neue, νέο + Aeon Nox 5, παλιό). Boot θα γίνεται με προεπιλογή το νέο, θα πηγαίνετε απλά στις Ρυθμίσεις, θα επιλέγετε το Aeon Nox 5 και θα έχετε την προηγούμενη μορφή.

 

Ευχαριστούμε !!!!

Αν κατάλαβα καλά σε κάθε boot θέλει αλλαγή το skin gia όποιον θέλει το παλιό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...