Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κοιτά που θα με βάλει να περάσω Kodi στο box..για το Metalliq και μόνο! Δεν παίζει κάτω από 17.6 όποτε ούτε στο SPMC
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά που θα με βάλει να περάσω Kodi στο box..για το Metalliq και μόνο! Δεν παίζει κάτω από 17.6 όποτε ούτε στο SPMC

 

Υπάρχει SPMC 17.6 σε alpha 2 version όμως (δοκιμαστική).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει SPMC 17.6 σε alpha 2 version όμως (δοκιμαστική).

 

Θέλω να είμαι ήρεμος αδερφέ..αν είναι να είναι full στα bug (αφού δεν έχει γίνει ακόμη beta)..να το βράσω..

Μια ταινία απολαμβάνουμε την εβδομάδα..αν με πετάει..θα μουρμουρίζει και η γυναίκα..αστα!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να είμαι ήρεμος αδερφέ..αν είναι να είναι full στα bug (αφού δεν έχει γίνει ακόμη beta)..να το βράσω..

Μια ταινία απολαμβάνουμε την εβδομάδα..αν με πετάει..θα μουρμουρίζει και η γυναίκα..αστα!

Μια χαρα παιζει. Beta δε θα υπαρξει. Το ενδιαφερον μετακινειται στο Leia (18)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα παιζει. Beta δε θα υπαρξει. Το ενδιαφερον μετακινειται στο Leia (18)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λες αν το βάλω από πάνω να μην χρειάζεται στήσιμο από την αρχή;;

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ http://dimitrology.com/2018/02/24/install-tv-one-live-tv-addons-kodi/ .....iptv

Κάντε εγκατάσταση όλα τα Tv one (install from zip)

Στο tvone 11 θα βρείτε τα Ελληνικά ...κινητή τηλεφωνία ...λογικά δεν θα κρατήσουν πολύ ...

Αλεξ γιατι μου βγαζει αποτυχια εγκαταστασης των . zip λεγοντας οτι δεν υπαρχουν οι εξαρτησεις σε krypton 17.6 ; Τι αλλο πρεπει να περασω ή να ρυθμισω στο kodi;

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει SPMC 17.6 σε alpha 2 version όμως (δοκιμαστική).
Άστο, δεν παίζει ούτε 1080.με έχει σπάσει τα νεύρα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλα το tvone δε τα παίζει. Ελέγξτε το αρχείο καταγραφής λέει

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by michalisgr1984
Link to comment
Share on other sites

Καλα το tvone δε τα παίζει τα οτε. Ελέγξτε το αρχείο καταγραφής λέει

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ γιατι μου βγαζει αποτυχια εγκαταστασης των . zip λεγοντας οτι δεν υπαρχουν οι εξαρτησεις σε krypton 17.6 ; Τι αλλο πρεπει να περασω ή να ρυθμισω στο kodi;

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είχα πρόβλημα σε 17.6 και spmc .Μου έγιναν κανονικά εγκατάσταση ,περίεργο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το tvone1111 παίζει κανονικά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

και το 11

.....................

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

και το 11

Καλύτερα να διαγράψεις όσο είναι νωρίς το post σου ώστε να είσαι σε θέση να τα βλέπεις και αύριο. Δεν είναι εξυπνάδα η επίδειξη της ικανότητας μας να βλέπουμε τσάμπα αυτό που κάποιοι πληρώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να διαγράψεις όσο είναι νωρίς το post σου ώστε να είσαι σε θέση να τα βλέπεις και αύριο. Δεν είναι εξυπνάδα η επίδειξη της ικανότητας μας να βλέπουμε τσάμπα αυτό που κάποιοι πληρώνουν.

Κατανοώ ότι γράφεις αλλά δεν το έκανα λόγω εξυπνάδας ...

Link to comment
Share on other sites

Με το technewsology πάω να δω ταινία και κολλάει αφάνταστα.. Δε μπορείς να δεις ταινία.. Υπάρχει καμία λύση;;

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άστο, δεν παίζει ούτε 1080.με έχει σπάσει τα νεύρα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εάν κάποιος έχει το KODI 17.6 με δικό του build που δεν θέλει να πειράξει......................

Εάν έχει άλλο build στο FTMC, το οποίο όμως δέχεται μόνο builds για 16.Χ.......................

Και εάν θέλει ταυτόχρονα να δοκιμάσει κάποιο build που είναι όμως μόνο για KODI 17.X (όπως π.χ. Daltons) τότε.....

 

H λύση του SPMC 17.6 έστω και σε alpha είναι πάρα πολύ καλή. Το μόνο πρόβλημα που εγώ διαπίστωσα μέχρις στιγμής ήταν με υπότιτλους, που με την βοήθεια άλλου φίλου (απενεργοποίηση 2 παραμέτρων) λύθηκε.Έτσι και αλλιώς εάν χρησιμοποείς έτοιμα builds είναι πανεύκολο να στήνεις και ξαναστήνεις οποιαδήποτε KODI/fork του μέσα σε λίγα λεπτά. Ο καθένας βέβαια έχει τις δικές του απαιτήσεις και προτιμήσεις.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποια build..στήνω πάντα το δικό μου..με skin κτλ.

Χθες το βράδυ λοιπόν έβαλα την alpha 2...μέχρι στιγμής πάει καλά..

Μπήκε και το mettaliq και το extended info mod..σήμερα θέλω να πάρω ένα api key για το mettaliq και να τελειώνω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να καθαρίσω από το kodi τα "τικ" στις προβληθέντες ταινίες? Να είναι δηλαδή σαν καθαρή εγκατάσταση αλλά χωρίς να χρειαστεί να κάνω καθαρή εγκατάσταση από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. δεν ξέρω αν έχει ξανατύχει σε κανέναν αλλά έχω το εξής πρόβλημα. σε λάπτοπ φίλου με windows 8 εγκαθιστώ το kodi (17.6). δουλεύει κανονικά. όταν κλείσει ο υπολογιστής και ξανανοίξει η συντόμευση δε λειτουργεί, ούτε το καρφίτσωμα στη γραμμή εργασιών. είναι σα να διαγράφηκε. όταν το κάνω εγκατάσταση ξανά ανοίγει με όλες τις προηγούμενες ρυθμίσεις και τα addon που έχω περάσει. μόλις κλείσει ο υπολογιστής πάλι τα ίδια. τι τρελό είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. δεν ξέρω αν έχει ξανατύχει σε κανέναν αλλά έχω το εξής πρόβλημα. σε λάπτοπ φίλου με windows 8 εγκαθιστώ το kodi (17.6). δουλεύει κανονικά. όταν κλείσει ο υπολογιστής και ξανανοίξει η συντόμευση δε λειτουργεί, ούτε το καρφίτσωμα στη γραμμή εργασιών. είναι σα να διαγράφηκε. όταν το κάνω εγκατάσταση ξανά ανοίγει με όλες τις προηγούμενες ρυθμίσεις και τα addon που έχω περάσει. μόλις κλείσει ο υπολογιστής πάλι τα ίδια. τι τρελό είναι αυτό;

Δες εάν υπάρχει ο φάκελος στο C (στη διαδρομή που γίνεται η εγκατάσταση) ...Μήπως φταίει κάποιο antivirus,Antispyware;Τον βλέπει σαν ιό και το σβήνει η το βάζει σε καραντίνα(αναφέρομαι στο exe αρχείο του kodi) ;

Link to comment
Share on other sites

Το gkn Wizard είναι πλέον εδώ http://gknwizard.eu/repo

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Και τι πρέπει να κάνουμε εάν έχουμε builds του GKN? Να προσθέσουμε απλώς την πηγή (source) αυτή ή ταυτόχρονα να κάνουμε και κάτι άλλο?

Προφανώς να αφαιρέσουμε και την παλιά πηγή?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και τι πρέπει να κάνουμε εάν έχουμε builds του GKN? Να προσθέσουμε απλώς την πηγή (source) αυτή ή ταυτόχρονα να κάνουμε και κάτι άλλο?

Προφανώς να αφαιρέσουμε και την παλιά πηγή?

 

Αφαιρείς την παλιά πηγής και βάζεις την καινούρια και ενημερώνεις το build που έχεις, από την καινούρια πηγή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...