Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για torrents κοίτα το Quasar

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Περιμένοντας να έρθει το πρώτο μου android box την άλλη βδομάδα είπα να ξεκινήσω να ασχολούμαι με το kodi στο mac ώστε να φτιάξω κατευθείαν και το box μόλις έρθει περνώντας το back up από τον υπολογιστή εάν αυτό γίνεται.

Με ενδιαφέρουν κυρίως αθλητικά και ταινίες και η αλήθεια είναι το έχω απογοητευτεί λίγο.

 

Όσον αφορά τα αθλητικά έχω βάλει αρκετά γνωστά addons όπως τα sportsdevil, the fixtures, ukturks, live hub κτλ αλλά δύο μέρες δεν κατάφερα να δω ούτε ένα match. Κάποια link που πριν δούλευαν μόλις είχε το match δεν λειτουργούσαν και έψαχνα ώρες στον αχταρμά από links χωρίς αποτέλεσμα. Περίμενα να είναι όπως τα online sites που γράφουν τουλάχιστον ποιοι παίζουν αλλά έχανα την ώρα μου πατώντας links στην τύχη μήπως πετύχω κάτι. Αν κατάλαβα καλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος και όλα τα addons έτσι είναι;

 

Όσον αφορά τις ταινίες κι εκεί με λίγο ψάξιμο έβαλα τα γνωστά addons αλλά δεν μου αρέσει που μόνο λίγα από αυτά σου λένε το την ανάλυση για κάθε link αλλά όχι άλλες πληροφορίες όπως bitrate ώστε να διαλέξεις την καλύτερη ποιότητα άμα το σηκώνει η σύνδεση σου. Γενικά και στα 1080p η ποιότητα είναι ψιλοχάλια και έχει μεγάλη διαφορά από torrents με μέγεθος 1.5-2gb. Μήπως γνωρίζεται κανένα addon που να δίνει περισσότερες πληροφορίες για την ποιότητα των link και όχι μόνο την ανάλυση; Εγκατέστησα και το popcorn time με την λογική ότι των streaming από torrents θα είναι καλύτερο αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει...πατάω να ξεκινήσει η ταινία αλλά η μπάρα δεν φορτώνει και γράφει μόνο Fetching information. Μήπως γνωρίζεται κανένα αντίστοιχο addon ή πως μπορώ να διορθώσω το popcorn time; Δοκίμασα να απενεργοποιήσω το firewall αλλά δεν είδα διαφορά. edit: Το popcorn time μου δουλεύει μια στο τόσο οπότε μάλλον είναι θέμα του addon και όχι δικό μου..

Αν θες στυλ Popcorn, μόνο Terrarium αξίζει.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπάλα τελευταία εγώ βλέπω σε 720 μόνιμα πχ αγγλικό πρωτάθλημα. Από sport devil και άλλα Rojadirecra sportstream365

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κάνω λάθος;

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Bennu και μου βγάζει τα εξής μηνύματα:

LiveResolver η εγκατάσταση απέτυχε.

Bennu αποτυχία εγκατάστασης εξάρτησης.

 

Επίσης υπάρχει κάποιος οδηγός για εγκατάσταση acestream;

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτιαξε!ήταν η απενεργοποίηση του hardware acceleration!

Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/QU

Καλημερα !Χρονια πολλα

Την απενεργοποιηση του hardware acceleration που την βρισκουμε? Kodi 16.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτιαξε!ήταν η απενεργοποίηση του hardware acceleration!

Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/QU

Καλημερα !Χρονια πολλα

Την απενεργοποιηση του hardware acceleration που την βρισκουμε? Kodi 16.1

https://youtu.be/JPZvy2J2gUg

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κάνω λάθος;

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Bennu και μου βγάζει τα εξής μηνύματα:

LiveResolver η εγκατάσταση απέτυχε.

Bennu αποτυχία εγκατάστασης εξάρτησης.

 

Επίσης υπάρχει κάποιος οδηγός για εγκατάσταση acestream;

Έχεις εγκατεστημένα τα κατάλληλα repository στο σύστημα σου?

Αν προσπαθείς σε windows δοκίμασε να απενεργοποιησεις το antivirus και μετά ξαναπροσπαθησε να κάνεις την εγκατάσταση.

Για acestream κατέβασε και κάνε εγκατάσταση στο kodi το plexus από το

https://www.mediafire.com/file/7fy5a8y6k5f4sgg/program.plexus-0.1.7.zip

Για android θα χρειαστεί να κάνεις εγκατάσταση και το acestream media beta από το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που μου προτείνατε το quasar! Δουλεύει τέλεια και μπορώ επιτέλους να δω ταινίες σε καλή ποιότητα. Απορώ που δεν αναφέρεται συχνά αντί για addons όπως το covenant. Εάν υπάρχει κανένα addon βέβαια για streaming σε καλή ποιότητα ή 4k ευπρόσδεκτο!

 

Όσον αφορά τα αθλητικά νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα με τα addons μου και δεν δουλεύουν τα περισσότερα links από sportsdevil. Μάλιστα όταν ανοίγω το kodi μου εμφανίζει ότι υπάρχει πρόβλημα με το sportsdevil και να ελέγξω τα logs. Έχω κάνει update, απεγκατάσταση και εγκατάσταση από άλλα repos χωρίς αποτέλεσμα. Επίσης, άλλο πρόβλημα είναι ότι στο mac δεν μπορώ με τίποτα να βρω το logfile (έχω ενεργοποιήσει να δείχνει και κρυφά αρχεία) και με το log viewer στο kodi δεν μπορώ να κάνω search να εντοπίσω το error για το sportdevil. Έχει κανείς καμία ιδέα; Γενικά έχω άλλη εναλλακτική για αθλητικά στο kodi;

Edited by DiM3NSiON
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκατεστημένα τα κατάλληλα repository στο σύστημα σου?

Αν προσπαθείς σε windows δοκίμασε να απενεργοποιησεις το antivirus και μετά ξαναπροσπαθησε να κάνεις την εγκατάσταση.

Για acestream κατέβασε και κάνε εγκατάσταση στο kodi το plexus από το

https://www.mediafire.com/file/7fy5a8y6k5f4sgg/program.plexus-0.1.7.zip

Για android θα χρειαστεί να κάνεις εγκατάσταση και το acestream media beta από το playstore.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση σε android TV box. Το colossus το έχω εγκαταστήσει σύμφωνα με τον οδηγό εδώ:

http://koditips.com/install-colossus-kodi-repo/

Για το acestream πρέπει κάνω και και άλλο; Θέλω να πω πως μπορώ να δω αθλητικά μέσω acestream;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση σε android TV box. Το colossus το έχω εγκαταστήσει σύμφωνα με τον οδηγό εδώ:

http://koditips.com/install-colossus-kodi-repo/

Για το acestream πρέπει κάνω και και άλλο; Θέλω να πω πως μπορώ να δω αθλητικά μέσω acestream;

Σου έχει απαντήσει ! Εφόσον έχεις κάνει εγκατάσταση τα δύο αρχεία είσαι έτοιμος !! Ανοίγεις το εκάστοτε addon που περιέχει acestream links και ΑΠΛΆ κάνεις κλικ ....

Ψάξε λίγο ...(για το καλό σου το γράφω..)

Υπάρχουν και σελίδες εκτός kodi (από το browser ) που παρέχουν acestream Links ...τα ανοίγεις με το Ace Stream Engine(acestream media beta) ..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που μου προτείνατε το quasar! Δουλεύει τέλεια και μπορώ επιτέλους να δω ταινίες σε καλή ποιότητα. Απορώ που δεν αναφέρεται συχνά αντί για addons όπως το covenant. Εάν υπάρχει κανένα addon βέβαια για streaming σε καλή ποιότητα ή 4k ευπρόσδεκτο!

 

Όσον αφορά τα αθλητικά νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα με τα addons μου και δεν δουλεύουν τα περισσότερα links από sportsdevil. Μάλιστα όταν ανοίγω το kodi μου εμφανίζει ότι υπάρχει πρόβλημα με το sportsdevil και να ελέγξω τα logs. Έχω κάνει update, απεγκατάσταση και εγκατάσταση από άλλα repos χωρίς αποτέλεσμα. Επίσης, άλλο πρόβλημα είναι ότι στο mac δεν μπορώ με τίποτα να βρω το logfile (έχω ενεργοποιήσει να δείχνει και κρυφά αρχεία) και με το log viewer στο kodi δεν μπορώ να κάνω search να εντοπίσω το error για το sportdevil. Έχει κανείς καμία ιδέα; Γενικά έχω άλλη εναλλακτική για αθλητικά στο kodi;

 

Τελικά δεν μπορώ να δω αθλητικά γιατί έχω πρόβλημα με το acestream στο mac (επίσημα δεν υποστηρίζεται).

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει το acestream να δουλέψει σε συνδυασμό με kodi σε mac; Έχω δοκιμάσει ότι tutorials έχω βρει αλλά από ότι βλέπω δεν ξεκινάει καν το acestream engine ( και μετά από αντίστροφη σύνδεση 40 δευτερολέπτων κλείνει το link και βγάζει μήνυμα "torrent not available or invalid" . Εννοείτε ότι το link που προσπαθώ να δω λειτουργεί κανονικά..

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Στο sport365live δεν μπορείς; έχει καλή εικόνα και δεν χρειάζεται Ace stream

http://www.sport365.live/en/home

 

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχει κανένας εγκαταστήσει το quasar σε kodi 16.1 και του δουλεύει; εμένα με πετάει έξω μετά από λίγο (σε android 4.4.2 με όλες τις εναλλακτικές ftmc κλπ) και σε andoid 6. σε windows 10 και 17.3 δουλεύει. μήπως θέλει να κάνω εγώ κάτι και δεν το ξέρω;
Link to comment
Share on other sites

Το sport365 έχει μπει στην τελευταία αναβάθμιση του SportDevil αλλά προς το παρών δεν έχω μπορέσει να δω από κει

Δεν ξέρω κανένας φίλος αν μπόρεσε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο sport365live δεν μπορείς; έχει καλή εικόνα και δεν χρειάζεται Ace stream

http://www.sport365.live/en/home

 

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως έχει πολύ καλή ποιότητα αλλά έχω θέμα με τις διαφημίσεις, έχει περισσότερη καθυστέρηση σε σύγκριση με acestream links (1-2 λεπτά) και γενικά μου φαίνεται πιο εύκολο να βάζω τα match από Kodi όταν το έχω συνδέσει το λαπτοπ στην TV και δεν είμαι από πάνω και χρησιμοποιώ το κινητό σαν κοντρόλ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπορώ να δω αθλητικά γιατί έχω πρόβλημα με το acestream στο mac (επίσημα δεν υποστηρίζεται).

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει το acestream να δουλέψει σε συνδυασμό με kodi σε mac; Έχω δοκιμάσει ότι tutorials έχω βρει αλλά από ότι βλέπω δεν ξεκινάει καν το acestream engine ( και μετά από αντίστροφη σύνδεση 40 δευτερολέπτων κλείνει το link και βγάζει μήνυμα "torrent not available or invalid" . Εννοείτε ότι το link που προσπαθώ να δω λειτουργεί κανονικά..

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Υπάρχει custom έκδοση του acestream που δουλεύει σε mac αφού εμπεριέχει και το wine. Δουλεύει στο kodi χωρίς προβλήματα. Κάνε μια αναζήτηση στο Google και πιστεύω θα την βρεις.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει custom έκδοση του acestream που δουλεύει σε mac αφού εμπεριέχει και το wine. Δουλεύει στο kodi χωρίς προβλήματα. Κάνε μια αναζήτηση στο Google και πιστεύω θα την βρεις.

 

Λογικά θα είναι αυτό που έχω δοκιμάσει. Μεμονωμένα δουλεύει o player αλλά όχι μέσα από το Kodi. Σαν να μην μπορεί να το εντοπίσει ότι είναι εγκατεστημένο. Εσύ το χρησιμοποιείς σε mac; Ο οδηγός που χρησιμοποίησα είναι αυτός http://jkarakizi.com/how-to-run-acestream-on-mac-os-x/

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει πολύ καλή ποιότητα αλλά έχω θέμα με τις διαφημίσεις, έχει περισσότερη καθυστέρηση σε σύγκριση με acestream links (1-2 λεπτά) και γενικά μου φαίνεται πιο εύκολο να βάζω τα match από Kodi όταν το έχω συνδέσει το λαπτοπ στην TV και δεν είμαι από πάνω και χρησιμοποιώ το κινητό σαν κοντρόλ.

 

 

 

Αν πας μερικές σελίδες πίσω,γράφει πως μπορείς να το βάλεις στο kodi μέσω κάποιας έκδοσης του Zem και είναι σούπερ.

Ψάξε λίγο,θα το δω κι εγώ όταν θα χωρίς χρόνο να σου πω.

Δες το τελευταίο 14ημερο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν πας μερικές σελίδες πίσω,γράφει πως μπορείς να το βάλεις στο kodi μέσω κάποιας έκδοσης του Zem και είναι σούπερ.

Ψάξε λίγο,θα το δω κι εγώ όταν θα χωρίς χρόνο να σου πω.

Δες το τελευταίο 14ημερο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Διάβασε από εδώ και κάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7272349#post7272349

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...