Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα.Έχω δει ότι αθλητικά έχει σε αρκετά καλή ποιότητα στο Zem-----Sports-----Sports365.live αλλά το πρόβλημα μου έιναι ότι,όταν κλικάρεις πάνω σε έναν αγώνα,με το που αρχίζει και παίζει δεν περνούν 20-30 δευτερόλεπτα και συνεχώς μου πετάει το link.Ξέρει κανείς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες καλησπέρα.Έχω δει ότι αθλητικά έχει σε αρκετά καλή ποιότητα στο Zem-----Sports-----Sports365.live αλλά το πρόβλημα μου έιναι ότι,όταν κλικάρεις πάνω σε έναν αγώνα,με το που αρχίζει και παίζει δεν περνούν 20-30 δευτερόλεπτα και συνεχώς μου πετάει το link.Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

πριν μπεις στο kodi, μπες στην σελιδα του sport365live, και μετα μπες στο kodi και πατησε το link του ματς που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν μπεις στο kodi, μπες στην σελιδα του sport365live, και μετα μπες στο kodi και πατησε το link του ματς που θελεις.

Και εννοείται να είναι στο ίδιο δίκτυο για να έχουν την ίδια εξωτερική ip.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θελω να ρωτήσω έχει προβλημα το opensubtitles ; Προσπαθώ να βάλω υποτιτλους και ενω μου εφανιζει με τα μου γραφει δεν υπαρχουν υποτιτλοι . Πήγα να ξαναβαλω τους κωδικους μου και απο τοτε μου βγάζει μηνυμα ότι δεν εχω βαλει κωδικους.

 

Καλησπέρα φίλε, υπάρχουν 2 λύσεις μπαίνεις και διαγράφεις το opensubs και το ξανά περνάς χειροκίνητα,δηλαδή από εξωτερική πηγή..Εγώ με στικάκι το έκανα..Η βάζεις το ρεπό του dimitrology και έχεις λύση το πρόβλημα αυτό και κάτι αλλά που αντιμετωπίζει μετά την τελευταία αναβάθμιση..Βλέπω sports devil..Ότι χρειαστείς μην διστάσεις εδώ είμαι να σε βοηθήσω ...Υ.σ...Έριξα άπειρα ξενύχτια μέχρι να το ρυθμίσω σωστά....χαχαχχα

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το dimitrology το ίδιο είναι

 

παίζει acestream εκτός kodi ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια ξέρεις τι είναι το dimitrology ;

 

όχι δεν ήξερα, αλλά είδα το ποστ σου, διάβασα και έμαθα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω εαν υπαρχει καποια εφαρμογη της προκοπης που να μετατρεπει το κινητο σε πληκτρολογιο για το tv box (οχι για το Kodi). Εχω δοκιμασει διαφορες και η μονη που λειτουργησε ειναι η RemoteIME αλλα ειναι λιγο δύσχρηστη.
Link to comment
Share on other sites

Στο tv box μου έχω το kodi 16.1 από το playstore κανονικά.

Μου χει βγάλει αναβαθμιση να κανω

Αν την κανω κανονικα απο το playstore θα κρατήσει τα πάντα ή θα τα ψάχνω;

Ρυθμίσεις,addons,αγαπημένα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το exodus ξαφνικα εξαφανίστηκε από τη λίστα με τα addons. Συνεβη σε κανένα άλλο? Δεν είχαν ανακοινώσει ότι θα συνεχίσουν να το υποστηρίζουν?

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι το έκανα σε 2 box και μου τα κράτησε όλα κανονικά.

 

 

 

Thanks

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το exodus ξαφνικα εξαφανίστηκε από τη λίστα με τα addons. Συνεβη σε κανένα άλλο? Δεν είχαν ανακοινώσει ότι θα συνεχίσουν να το υποστηρίζουν?

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

 

 

 

Κάτι θα παίχτηκε!!

Υπάρχει κανονικά,από που το έχεις περάσει,έτσι όπως λέει παρακάτω ή από κάπου αλλού;

Αλλιώς πήγαινε από ρυθμίσεις,στο my addons και δες αν το έκανες κατά λάθος disable

Αλλιώς εγκατέστησε το

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-exodus-for-kodi/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή βλέπω πολύ κόσμο να ζορίζεται με την έκδοση 17 παραθέτω παρακάτω έναν πλήρη οδηγό στα ελληνικά που θα σας βοηθήσει.

https://www.pcsteps.gr/100448-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-online-kodi-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B1-addons/?utm_content=buffer244cf&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Link to comment
Share on other sites

Περασα τελικα libreelec 7.0.... σε ενα mxv s805 (1 gb ram 8gb rom) και πραγματικα αναστηθηκε παει πολυ γρηγορα και δεν κανει buffering ακομη κι σε 1080p

Αλλα εχω ενα προβληματα το libreelec εμφανιζει απευθειας το kodi και δεν μπορω να μπω στο περιβαλλον του box με τις αλλες εφαρμογες .Υπαρχει τροπος ? :dash:

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Με το rojadirecta τι σχέση έχει όμως? Επειδή από εκεί ξεκινήσαμε και καταλήξαμε στο dimitrology.

 

Το είχα αναφέρει εγώ σε κάποιον ποιο πάνω σε ένα θέμα που είχε....

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το kodi 17 εχει ενα τελειως καινουριο περιβαλον μπορει να μπει ενα λεπτομερεις οδηγος σεταρισματος?
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να περάσεις το παλιό skin

αν θελεις

http://www.wirelesshack.org/how-to-change-kodi-17-krypton-estuary-skin-to-kodi-16-confluence.html

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Περασα τελικα libreelec 7.0.... σε ενα mxv s805 (1 gb ram 8gb rom) και πραγματικα αναστηθηκε παει πολυ γρηγορα και δεν κανει buffering ακομη κι σε 1080p

Αλλα εχω ενα προβληματα το libreelec εμφανιζει απευθειας το kodi και δεν μπορω να μπω στο περιβαλλον του box με τις αλλες εφαρμογες .Υπαρχει τροπος ? :dash:

 

πως το πέρασες ;; υπάρχουν δυο περιπτώσεις

1η να το έχεις περάσει σε sd και να τρέχει από εκεί οπότε όταν πατάς να κλείσει (το εικονίδιο) σε βγάζει μια λίστα εκεί θα βρεις το "επανεκκίνηση στην nand" το πατάς και μπαίνει στο android, αν δεν δουλέψει αθτό (μια στις τόσο) τότε κλέισε το μηχάνημα βγάλε την sd και ξεκίνα το πάλι θα εκκινήσει στο android

2η να το έχεις περάσει στην nand , εδώ με λίγα λόγια έβγαλες το λειτουργικό android και πέρασες το libre οπότε για να δεις το android πάλι θα πρέπει να κατεβάσεις στην rom (κατά προτίμηση σε img) και να την flashαρεις στο μηχάνημα με το usb burning tool, οπότε και χάνεις το libre

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...