Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα, ερωτησουλες ίσως χαζες..εχω το κοντι 14.2 σε ανδροιντ ταμπλετ.

1. γινεται αυτοματα ανανεωση ή χειροκινητα; αν χειροκινητα πως;

2. στα αποθετηρια πρεπει να κανουμε ανανεωση ή γινεται αυτόματα; αν χειροκινητα πως;

3.γενικα τις τελευταιες μερες πάει πολυ αργα και ο κοντι και exodus πως κανω εκκαθαριση προσωρινής μνήμης; πρεπει να γινει και στο κοντι και στο εxodus?

4.Για Ελληνικα εχουμε τιποτα εκτός απο το Alivegr?

Ευχαριστω

Καλό είναι να κάνεις εγκατάσταση το kodi 16.1 !!( το ποιο σωστό είναι να ξηλωσεις,να κάνεις απεγκατάσταση την έκδοση 14.2 )

Τα προβλήματα που έχεις κατά μεγάλο βαθμό οφείλονται στην έκδοση του kodi που έχεις!! (ασυμβατότητα με τις καινούργιες έκδοσεις των addon)

1-2 :Γίνονται αυτόματα (εάν σκαλώσει κάπου τότε μπορείς και χειροκίνητα....install from zip )

4 : κάτι αξιόλογο όχι!

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για το opensubtitles, το έχω ξανά γράψει, παρά το γεγονός ότι βάζω τα στοιχεία μου δεν τα παίρνει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για το opensubtitles, το έχω ξανά γράψει, παρά το γεγονός ότι βάζω τα στοιχεία μου δεν τα παίρνει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με kodi 16.1 και opensubtitles.org 5.1.14 μια χαρά κρατάει,παίρνει τα στοιχεία μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχετε κάποιο online m3u που να ανανεώνεται συχνά για Live TV? Με ενδιαφέρουν κυρίως αθλητικά κανάλια εξωτερικού λόγω Ευρωλίγκας. Αν κάποιος γνωρίζει και δε θέλει να δημοσιεύσει εδώ δεκτά και DM :)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται από Laptop που έχω Kodi να κάνω stream σε Smart TV (LG δεν έχει επιλογή για mirror) μέσω Wifi, ίσως κάποιο addon ?

 

Ναι, γίνεται. Ενεργοποιείς το screenshare στην LG και από την επιφάνεια εργασίας του Λαπτοπ ψάχνεις και συνδέεις την ασύρματη οθόνη (=LG). Το δικό μου configuration= win10 και LG webOS 1

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γίνεται. Ενεργοποιείς το screenshare στην LG και από την επιφάνεια εργασίας του Λαπτοπ ψάχνεις και συνδέεις την ασύρματη οθόνη (=LG). Το δικό μου configuration= win10 και LG webOS 1[/quote

Ευχαριστώ πολύ

-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Το alive gr πάλι δεν παίζει τίποτα, τουλάχιστον τα καρτούνς. Έκανε μήπως καμία ανανέωση πάλι και θέλει πέρασμα ξανά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια αναφορά ας πούμε, "ωραίο add on για να βλέπεις μπάλα το τάδε" είναι δεκτό....

Αλλά παρακαλώ μην αναφέρεστε σε συγκεκριμένο περιεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι οταν παω να κλεισω το κοντι στο λαπτοπ μου κολαει σχεδόν καθε φορα ?

 

Αν δεν κλείνει ακαριαία, συνήθως σημαίνει ότι κάποιο service θέλει το χρόνο του... Δοκίμασες να περιμένεις λιγο παραπάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κλείνει ακαριαία, συνήθως σημαίνει ότι κάποιο service θέλει το χρόνο του... Δοκίμασες να περιμένεις λιγο παραπάνω ?

 

ναι δεν ξεκολλάει ποτε φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ξεκολλάει ποτε φιλε μου

Λειτουργικο???

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνηση για Diamond_Build :

 

Καλή σας μέρα. Οσον αφορά την κατηγορία "ΡΑΔΙΟ" στο Build μου, δουλεύει μια χαρά η μπάρα εργαλειών με pause, stop, κτλ. Δεν χρειάζεται να κάνετε force close το kodi για μα σταματήσετε την ροή.

 

 

Για android tv boxes: Όταν παίζει κάποιος σταθμός, πατήστε back 2-3 φορές να φύγετε απο το μενού μέχρι να φαίνεται στην οθόνη σας μόνο ο σταθμός που παίζει και όχι η μπάρα μενού. Επειτα απλά πατάτε το πλήκτρο "OK" και εμφανίζεται η μπάρα εργαλειών στο πάνω μέρος της οθόνης σας.

 

Για PCs : Πατάτε το πλήκτρο "Backspace" μέχρι να φύγει η λπάρα του μενού και να φαίνεται όπως προείπα στην οθόνη σας μόνο ο σταθμός που παίζει. Έπειτα το μόνο που έχετε να κάνετε είναι απλά να κουνήσετε το mouse και η μπάρα εργαλειών θα εμφανιστεί.

 

Αν κάποιος έχει περαιτέρω απορίες, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου στο forum του facebook ή στο email dpanos8@gmail.com

 

Σας ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σας λόγια. Να είστε καλά.

 

Εξαιρετική και οργανωμένη δουλειά, συγχαρητήρια και από εμένα.

Μία ερωτηση: Υπάρχει ένα addon, το Pin Sentry. Τί κάνει αυτό; Και ποιό είναι το default pin του, γιατί όταν πάω να το πειράξω μου βγάζει ότι είναι κλειδωμένο...

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική και οργανωμένη δουλειά, συγχαρητήρια και από εμένα.

Μία ερωτηση: Υπάρχει ένα addon, το Pin Sentry. Τί κάνει αυτό; Και ποιό είναι το default pin του, γιατί όταν πάω να το πειράξω μου βγάζει ότι είναι κλειδωμένο...

Το pinsentry είναι πρόσθετο με το οποίο μπορείς με καποιο pin να κλειδώσεις την πρόσβαση σε περιεχόμενο ενηλίκων ή και σε όποιο άλλο πρόσθετο θες. Το pin ειναι το 2017. Μπορείς να το απενεργοποιησεις αν σε ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες και σειρές βλέπω αποκλειστικά σε 1080p από torrents, έχοντας κατεβάσει νωρίτερα υπότιτλους από subs4free και xsubs.

Επειδή φίλος όμως δεν το κατέχει με τα torrent, του έστησα το kodi (με GrecoTM) στο tablet και από εκεί θέλω να πιστεύω πως θα μπορεί να στέλνει την εικόνα στην τηλεόραση του μέσω Google Home app & Chromecast.

Όταν πηγαίνω στο Exodus, στις περισσότερες περιπτώσεις οι ταινίες παίζουν χωρίς σπασίματα και με υπότιτλους.

Όταν όμως πηγαίνω στον φάκελο 123Movies (έτσι είναι αν θυμάμαι καλά) τότε έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους, δεν βρίσκει τίποτα.

Διάβασα αρκετές από τις προηγούμενες σελίδες εδώ μέσα και είδα για register. Στο xsubs δεν υπάρχει λόγος μιας και αφορά ΜΟΝΟ σειρές, οπότε αυτό που προτείνετε να κάνω είναι register στο opensubtitles ή/και στο subz που έχουν υπότιτλους για ταινίες, και έτσι θα εμφανίζονται υπότιτλοι και στον φάκελο 123Movies;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, και sorry για το μακροσκελές post.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια αθλητικά add-ons για να παίξει μου ζητάει να εγκατασταθεί το plexus.πατάω αλλά δεν το κατεβάζει.Υπάρχει άλλος τρόπος χειροκίνητα η άλλη λύση;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα απο εγκατασταση του νεου κοντι απο google play σε ανδροιντ στις ταινιες απο exodus που δοκιμασα 2 διαφορετικες ταινιες...μου βγαζει τους κινεζικους υποτιτλους και μετα απο κατω τους ελληνικους....παιζει να επεσα σε 2 ταινιες με embended τους κινεζικους υποτιτλους ή ειναι θεμα ρυθμισεων?

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

μετα απο εγκατασταση του νεου κοντι απο google play σε ανδροιντ στις ταινιες απο exodus που δοκιμασα 2 διαφορετικες ταινιες...μου βγαζει τους κινεζικους υποτιτλους και μετα απο κατω τους ελληνικους....παιζει να επεσα σε 2 ταινιες με embended τους κινεζικους υποτιτλους ή ειναι θεμα ρυθμισεων?

Δοκίμασε και άλλες. Βάλε και καμιά σειρά.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο εγκατασταση του νεου κοντι απο google play σε ανδροιντ στις ταινιες απο exodus που δοκιμασα 2 διαφορετικες ταινιες...μου βγαζει τους κινεζικους υποτιτλους και μετα απο κατω τους ελληνικους....παιζει να επεσα σε 2 ταινιες με embended τους κινεζικους υποτιτλους ή ειναι θεμα ρυθμισεων?

 

Επεσεςβσε ταινία με embended υποτιτλους. Δοκιμασε καποιον αλλο παροχο που δεν εχει κινεζιες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε κάποια αθλητικά add-ons για να παίξει μου ζητάει να εγκατασταθεί το plexus.πατάω αλλά δεν το κατεβάζει.Υπάρχει άλλος τρόπος χειροκίνητα η άλλη λύση;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατεβασε απο εδω το σωστο plexus που ειναι fixed. http://www.tech2guides.co.uk/content/images/2016/downloads/program.plexus.fix.zip

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες και σειρές βλέπω αποκλειστικά σε 1080p από torrents, έχοντας κατεβάσει νωρίτερα υπότιτλους από subs4free και xsubs.

Επειδή φίλος όμως δεν το κατέχει με τα torrent, του έστησα το kodi (με GrecoTM) στο tablet και από εκεί θέλω να πιστεύω πως θα μπορεί να στέλνει την εικόνα στην τηλεόραση του μέσω Google Home app & Chromecast.

Όταν πηγαίνω στο Exodus, στις περισσότερες περιπτώσεις οι ταινίες παίζουν χωρίς σπασίματα και με υπότιτλους.

Όταν όμως πηγαίνω στον φάκελο 123Movies (έτσι είναι αν θυμάμαι καλά) τότε έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους, δεν βρίσκει τίποτα.

Διάβασα αρκετές από τις προηγούμενες σελίδες εδώ μέσα και είδα για register. Στο xsubs δεν υπάρχει λόγος μιας και αφορά ΜΟΝΟ σειρές, οπότε αυτό που προτείνετε να κάνω είναι register στο opensubtitles ή/και στο subz που έχουν υπότιτλους για ταινίες, και έτσι θα εμφανίζονται υπότιτλοι και στον φάκελο 123Movies;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, και sorry για το μακροσκελές post.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Αν δεν σου παίζει το subtitles.gr στο 123Movies τότε γιατί να παίξει το opensubtitles.org? Θέλω να πω ότι μαλλον για πρόβλημα του 123movies μου ακούγεται παρά του subtitles.gr. Εγώ θα πρότεινα να αγνοήσεις το 123. Αφού το exodus παίζει κομπλέ δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν έχει και κάνα specto, salts σαν εναλλακτικά είναι καλυμμένος από ταινίες.

 

Σε κάποια αθλητικά add-ons για να παίξει μου ζητάει να εγκατασταθεί το plexus.πατάω αλλά δεν το κατεβάζει.Υπάρχει άλλος τρόπος χειροκίνητα η άλλη λύση;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς αθλητικά acestreams πάτησες να δεις. Είναι HD links. Πρώτα θα εγκαταστήσεις το ace steam media στη συσκευή σου και μετά το plexus addon στο kodi.

Το plexus πάρτο:

https://yadi.sk/d/PxieJilU38nfuV

Το ace stream media εξαρτάται σε τι συσκευή/λειτουργικό είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου παίζει το subtitles.gr στο 123Movies τότε γιατί να παίξει το opensubtitles.org? Θέλω να πω ότι μαλλον για πρόβλημα του 123movies μου ακούγεται παρά του subtitles.gr. Εγώ θα πρότεινα να αγνοήσεις το 123. Αφού το exodus παίζει κομπλέ δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν έχει και κάνα specto, salts σαν εναλλακτικά είναι καλυμμένος από ταινίες.

 

Spectο έχει, salts όχι.

Οπότε του λέω να 'παίζει' μ' αυτά.

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

 

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μην μπλέξεις με salts, έχει μανούρα με ρυθμίσεις. Έλεγα μήπως ήταν έτοιμο μέσα στο grecotm. Exodus και specto και δεν θέλει τίποτα άλλο. Βασικά το ένα από τα 2 αρκεί. Απλώς να υπάρχει και το δεύτερο σε περίπτωση που κάπου κάπως κάποτε πάθει κάτι το ένα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...