Jump to content

Xiaomi Mi Note Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μονο που βρηκα ειναι αυτο...οταν σου ελθει μπορεις να το δοκιμασεις

 

http://en.miui.com/thread-154862-1-1.html

 

Ευχαριστω το ειχα δει και εγω αλλα παιρνεις το ρισκο να χαλασεις το κινητο + οτι ειναι απαραιτητο να εχεις windows 7.. Καλυτερα να το πουλησω αν δω οτι δεν με καλυπτει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και η 6.5.19 ρομ ανεσταλει απο την MIUI ψαχνοντας βρηκα την πολωνικη εκδοση 6.5.23(μαλλον ΒΕΤΑ) portαρισμενη απο ενα κινεζο dev.einai multilanguage με ελληνικα,root αλλα χωρις gapps.την εβαλα κ παει καλα. θα την κρατησω μεχει την ελληνικη αναβαθμιση.εχει κ στοιχεια απο miui8!την εχω ανεβασει στο google drive.αν θελει καποιος δοκιμαζει

 

https://drive.google.com/file/d/0B9vZ7uqCP8s7Q3pHcHUtTmVVOTg/view?usp=sharing

κ gapps εδω

http://opengapps.org/

arm64-5.1-nano

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος να προτείνει μια καλή θήκη τυπου fip cover με παραθυράκι που να λειτουργεί και να ταιριάζει με το τηλέφωνο ????

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

Απλα για να ξερουν οσοι αγορασουν απο το Vickmall και γραφει στο κουτι απεξω 2015501 και εχουν Official Κινεζικη να βαλουν μεσω του PC το HWBot Prime CPU Benchmark και να ελεγξουν την εκδοση. Εμενα παροτι ελεγε 2015501 μεσω της εφαρμογης ειδα οτι ειναι η 2015022 και εβαλα και Sim Card για να δω αν πιανει 3G-4G και επιανε ισα ισα 3G αλλα στο σπιτι μου εχω πολυ αδυναμο σημα γενικα.. Παντως επιασε ενω δεν θα επρεπε να πιανει καθολου εφοσον ειναι η "501"

 

Εγω ζητησα σφραγισμενο κουτι και ετσι ηρθε ολα τελεια! Εντυπωσεις οι καλυτερες για το Mi Note Pro!!! Ισως ζεστενετε λιγο παραπανω απο οσο θα ηθελα αλλα αυτο μονο με βαρια χρηση Gaming η Benchmark.

 

Εχω περασει την Rom του Gkalen αυτη δεν ειναι η καλυτερη Ελληνικη Rom? Επειδη ειμαι νεος χρηστης MIUI εχετε τιποτα tips-tricks να μου προτεινετε η που θα επρεπε να ξερω? :)

 

Ευχαριστω προκαταβολικα και συγγνωμη αν κουρασα!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το δέχτηκες. Κι εμένα το 022 είναι από vickmall.

Eχω βάλει τη ρομ του gkalen και το κινητό είναι τόσο απροβληματιστο που δεν μπήκα στη διαδικασία να δοκιμάσω άλλη.

Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από τη συσκευή για την ώρα.

Μάλλον ήρθε ο καιρός να αποχωριστω το note4.

 

Ειδικά η οθόνη του mi note pro δεν παίζεται, κι από φωτεινοτητα/ευκρίνεια (2κ είναι αυτα) αλλά και σαν αίσθηση digitizer.

Mην παίζοντας παιχνίδια δεν το ένοιωσα ποτέ να ανάβει από θερμοκρασία.

 

Η 2κ οθόνη έχει το τίμημα της σε μπαταρία, αλλά χαλάλι της, η μέρα βγαίνει ανετα

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το δέχτηκες. Κι εμένα το 022 είναι από vickmall.

Eχω βάλει τη ρομ του gkalen και το κινητό είναι τόσο απροβληματιστο που δεν μπήκα στη διαδικασία να δοκιμάσω άλλη.

Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από τη συσκευή για την ώρα.

Μάλλον ήρθε ο καιρός να αποχωριστω το note4.

 

Ειδικά η οθόνη του mi note pro δεν παίζεται, κι από φωτεινοτητα/ευκρίνεια (2κ είναι αυτα) αλλά και σαν αίσθηση digitizer.

Mην παίζοντας παιχνίδια δεν το ένοιωσα ποτέ να ανάβει από θερμοκρασία.

 

Η 2κ οθόνη έχει το τίμημα της σε μπαταρία, αλλά χαλάλι της, η μέρα βγαίνει ανετα

 

Ειναι πολυ καλο οντως. Με το που ανοιξα το κουτι μαγευτικα :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@z953rr Το PROJECT SKYNET Genesys το χρησιμοποιεις ακομα? Τελικα κανει καλη δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλο οντως. Με το που ανοιξα το κουτι μαγευτικα :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@z953rr Το PROJECT SKYNET Genesys το χρησιμοποιεις ακομα? Τελικα κανει καλη δουλεια?

φυσικα,να γραφτεις στην κοινοτητα στο G+ EΧΕΙ ΠΙΟ νεες εκδοσεις κ ειναι πολυ καλη κοινοτητα.Επισης φοραω πλεον rom απο το Χiaomi eu..αμεσες αναβαθμισεις!!!συν οτι εχει πληρη ελληνικα!ΩΡΑΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ Κ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗ Θα την κρατησω Πολυυυυ καιρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα στην παρεα του Pro!! Σήμερα μου επιβεβαίωσε και το banggood οτι το Mi Note pro που πουλά είναι το 2015501. Το ιδιο και απο ibuygou και vickmall . Εχει καποιος αλλη εναλλακτικη λυση να προτεινει?

 

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα στην παρεα του Pro!! Σήμερα μου επιβεβαίωσε και το banggood οτι το Mi Note pro που πουλά είναι το 2015501. Το ιδιο και απο ibuygou και vickmall . Εχει καποιος αλλη εναλλακτικη λυση να προτεινει?

 

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

 

Και εγω 501 παρελαβα σφραγισμενο κουτι οπως και ζητησα με Official Rom απο το εργοστασιο. Εγκατεστησα το HWBot Prime CPU Benchmark για να δω ποιο μοντελο εχω και εγραφε 022 + οτι εβαλα Sim card και ανοιξα τα δεδομενα και επιασε κανονικα 3G μεσα στο σπιτι.. Παντως ακομη και 501 να ειναι η εκδοση σου κατα 99% θα περασεις Custom Rom οποτε δεν θα εχεις θεμα με τα δικτυα προχωρα αφοβα απο οποιο μαγαζι θες! Εγω προτεινω Vickmall για τον λογο που αναφερω μιας και εγω απο εκει το πηρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φυσικα,να γραφτεις στην κοινοτητα στο G+ EΧΕΙ ΠΙΟ νεες εκδοσεις κ ειναι πολυ καλη κοινοτητα.Επισης φοραω πλεον rom απο το Χiaomi eu..αμεσες αναβαθμισεις!!!συν οτι εχει πληρη ελληνικα!ΩΡΑΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ Κ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗ Θα την κρατησω Πολυυυυ καιρο

 

Σου ειναι ευκολο να μου στειλεις Links σε PM για την Rom που φορας και που θα βρω την κοινωτητα G+ ?

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ είναι αυτή βρε παιδιά? Εγώ έχω την ελληνική stable... Τι διαφορές έχει?

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω 501 παρελαβα σφραγισμενο κουτι οπως και ζητησα με Official Rom απο το εργοστασιο. Εγκατεστησα το HWBot Prime CPU Benchmark για να δω ποιο μοντελο εχω και εγραφε 022 + οτι εβαλα Sim card και ανοιξα τα δεδομενα και επιασε κανονικα 3G μεσα στο σπιτι.. Παντως ακομη και 501 να ειναι η εκδοση σου κατα 99% θα περασεις Custom Rom οποτε δεν θα εχεις θεμα με τα δικτυα προχωρα αφοβα απο οποιο μαγαζι θες! Εγω προτεινω Vickmall για τον λογο που αναφερω μιας και εγω απο εκει το πηρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σου ειναι ευκολο να μου στειλεις Links σε PM για την Rom που φορας και που θα βρω την κοινωτητα G+ ?

 

Και σε εμένα πμ παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ρομ βρε παιδια, script/mod ειναι που τρεχει παραλληλα με την εκαστοτε ρομ σε οποιοδηποτε(σχεδον) κινητο εδω περισσότερα(δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα) http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/android-l-booster-1-soon-t3030796
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος tempered glass που να κάθεται καλά στο συγκεκριμένο κινητό και άν έχετε να προτείνεται καμία καλή θήκη τύπου wallet .

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος tempered glass που να κάθεται καλά στο συγκεκριμένο κινητό και άν έχετε να προτείνεται καμία καλή θήκη τύπου wallet .

Της nillkin που είχα εμπρός και πίσω καθόταν τέλεια

Link to comment
Share on other sites

antutu test 86.100 με την τελευταια αναβαθμιση της Ελληνικης ρομ! (GTV 6.5.26) :D:D

 

Του Gkalen ειναι αυτη? Εγω πανω απο 63.000 δεν βγαζω και εχω την 6.5.26 του Gkalen.

Link to comment
Share on other sites

Του Gkalen ειναι αυτη? Εγω πανω απο 63.000 δεν βγαζω και εχω την 6.5.26 του Gkalen.

 

Οχι φιλε,η developer είναι,από την ελληνικη κοινοτητα.Απο τοτε που την εβαλα (από όταν παρελαβα το κιν δηλ) δεν εχω πεσει κατω από 78.000 στο antutu.:)

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνει ακριβώς αυτό το project skynet Genesis αλλά πλέον η μπαταρία κρατάει οσο πρέπει στην αναμονή.

Όταν δεν το σκαλίζω θέλει φόρτιση κάθε 2 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε,η developer είναι,από την ελληνικη κοινοτητα.Απο τοτε που την εβαλα (από όταν παρελαβα το κιν δηλ) δεν εχω πεσει κατω από 78.000 στο antutu.:)

 

Χμμ ισως να ειναι και μονο αριθμοι γιατι λενε πολυ καλα λογια για του Gkalen.. Αυτη που εχεις παιρνει καθε βδομαδα updates που σημαινει και bugs ποτε ποτε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνει ακριβώς αυτό το project skynet Genesis αλλά πλέον η μπαταρία κρατάει οσο πρέπει στην αναμονή.

Όταν δεν το σκαλίζω θέλει φόρτιση κάθε 2 μέρες

μια απο τα ιδια κ εδω.το εχω σε balance mode τωρα με τα xtra 2,7,12,14.σε battery που το ειχα πριν εφτασα κ 7 ωρες οθονη,χωρις να λαγκαρει.δοκιμασα κ κατι benchmark

pcmark for android κ χτυπησε κατι 6000 οταν μαμα minote pro παιζει 4800....

Link to comment
Share on other sites

Χμμ ισως να ειναι και μονο αριθμοι γιατι λενε πολυ καλα λογια για του Gkalen.. Αυτη που εχεις παιρνει καθε βδομαδα updates που σημαινει και bugs ποτε ποτε?

 

οι αριθμοι είναι για τους αριθμολαγνους φιλε μου!:p

ναι αυτή που εχω παιρνει εβδομαδιαια updates (τωρα δεν θα παρουμε για κανα 2 εβδομάδες μεχρι να βγει η miui8) και σαφως μπορει να βγουν bugs.Βεβαια οσο καιρο εχω το pro (2,5 μηνες) του εχω βαλει 3-4 updates και bug δεν εχω βρει εως τωρα.

τη rom του gkalen δεν την εχω βαλει καθαρα επειδή δεν το εχω με το πολυπειραγμα του κιν.:O

κατα τα αλλα εχω ακουσει κ εγω πολύ καλα λογια.

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις αυτη την Rom? http://en.miui.com/thread-228046-1-1.html

 

Ξερετε αν εχει μεσα το Security απο MIUI για power on-off schedules?

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις αυτη την Rom? http://en.miui.com/thread-228046-1-1.html

 

Ξερετε αν εχει μεσα το Security απο MIUI για power on-off schedules?

την ειχα βαλει,δε μαρεσε καθολου.....

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια κ εδω.το εχω σε balance mode τωρα με τα xtra 2,7,12,14.σε battery που το ειχα πριν εφτασα κ 7 ωρες οθονη,χωρις να λαγκαρει.δοκιμασα κ κατι benchmark

pcmark for android κ χτυπησε κατι 6000 οταν μαμα minote pro παιζει 4800....

 

καλησπερα,ποια εκδοση εχεις βαλει? εγω τωρα εβαλα αυτην εδω PROJECT_SKYNET_GENISYS_TX7.zip αλλα βλεπω μεχρι 13 extra στο αντιστοιχο μενου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...