Jump to content

Xiaomi Mi Note Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια βελτιωση ειδατε?? Ξερει κανεις αν περασω καινουργια Rom με ολα τα Wipes πως θα επαναφερω ρυθμισεις και τις εφαρμογες ετσι οπως τις ειχα στην προηγουμενη Rom?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει μια σταθερή rom με καλή μετάφραση ελληνικών;

 

Δεν με ενδιαφέρει τόσο η έκδοση android οσο το να είναι σταθερό/πλήρως λειτουργικό.

 

Εχω χαθεί λίγο στο thread :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει μια σταθερή rom με καλή μετάφραση ελληνικών;

 

Δεν με ενδιαφέρει τόσο η έκδοση android οσο το να είναι σταθερό/πλήρως λειτουργικό.

 

Εχω χαθεί λίγο στο thread :)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6001-Stable-V7-5-2-0-Xiaomi-Mi-Note-Pro/

Link to comment
Share on other sites

Καμια βελτιωση ειδατε?? Ξερει κανεις αν περασω καινουργια Rom με ολα τα Wipes πως θα επαναφερω ρυθμισεις και τις εφαρμογες ετσι οπως τις ειχα στην προηγουμενη Rom?

Όταν θα ανοίξει το κινητό από το φλασαρισμα, στο βήμα του mi Account θα επιλέξεις επαναφορά απο mi Account και όχι ρύθμιση σαν νέα συσκευή...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα ανοίξει το κινητό από το φλασαρισμα, στο βήμα του mi Account θα επιλέξεις επαναφορά απο mi Account και όχι ρύθμιση σαν νέα συσκευή...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σαι καλα θα το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θέλω να ρωτήσω εάν κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων χάνονται τα ελληνικά που έχει περασμένα η συσκευή?

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θέλω να ρωτήσω εάν κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων χάνονται τα ελληνικά που έχει περασμένα η συσκευή?

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι δεν θα χαθουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

 

Νέος κάτοχος του κινητού εδώ και λίγες ώρες.. Φοράει την miui 8 επάνω το κινητό από τον προηγούμενο κάτοχο του. Συγκεκριμένα η rom που φοράει είναι η miui 8 eu 6.6.30 developer rom. Είναι σταθερή αυτή;; Πιστεύετε πρέπει να αλλάξω;; Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι που να μην δουλεύει σωστά αλλά το έχω λίγες ώρες στα χέρια μου..

 

Μετά από λίγη ώρα χρήσης παρατήρησα ότι το κινητό ανέβασε θερμοκρασια επάνω δεξιά στη γωνιά..και αμέσως σκέφτηκα ότι θα είναι λόγο του snapdragon 810! Γενικά εσάς πως πάει το κινητό;; Ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία;; Πρέπει να ανησυχω;

 

Σορρυ για τα απανωτά ερωτήματα...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την χρήση ανεβάζει όντως θερμοκρασία στο σημείο που λες. Μην σε ανησυχεί ιδιαίτερα όμως. Όσο για την ρομ μια χαρά είναι, αλλά γνώμη μου μιας ξεκλειδωσε bootloader και βάλε την ελληνική από το miui.gr (ή και του χρήστη gkalen-Εγώ αυτή φοράω)

 

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Αν ανεβαζει θερμοκρασια ομως,δεν πεφτει η αποδοση???

Ετσι νομιζω

 

Εαν ειναι στα φυσιολογικα επιπεδα 45-50 δεν υπαρχει τετοιο θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προσέξει κάποια πτώση της απόδοσης του...είναι και νωρίς δεν έχω προλάβει να το επεξεργαστώ...

 

Όσο για την θερμοκρασία δεν ξέρω πόση μπορεί να είναι... Με το χέρι νιώθω την θερμοκρασία... Δεν καιεί κιόλας αλλά ανεβάζει αισθητά θερμοκρασία σε εκείνο το σημείο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια ρομ που να είναι πλήρως λειτουργική και απροβληματιστη και να προσφέρει καλή αυτονομία μπαταρίας (καλύτερη από άλλες);

 

Πόση ost βγάζει το κινητό;;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια ρομ που να είναι πλήρως λειτουργική και απροβληματιστη και να προσφέρει καλή αυτονομία μπαταρίας (καλύτερη από άλλες);

 

Πόση ost βγάζει το κινητό;;

 

Ευχαριστώ!

 

Οποιαδηποτε απο https://xiaomi-miui.gr/community/ αλλα ακομα και η Official δουλευει αποβληματιστα.. Μπορεις να επιλεξεις αναμεσα σε Stable και Developer στην περιπτωση σου θα πηγαινα σε Stable αφου θες σταθεροτητα..

 

Αν με το OST εννοεις Sot Screen on time δηλαδη τοτε βγαζει 3ωρες βαρια χρηση gaming μουσικη και αλλα..

Link to comment
Share on other sites

Έχω πιάσει και 4 ώρες SOT Με μικτή βαρεια χρήση και σε διάστημα 2 ημερών

Βέβαια δεν παίζω κάποιο παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ φορατε ρε παιδιά εσείς;

 

Εγώ με την miui 8 6.6.30 με την ανάλυση της οθόνης στα 720p, με κανονική χρήση (όλη μέρα ανοιχτά wifi-data γιατί πρέπει να παίρνω τα email μου.) βγάζω ένα 2μισαωρο max!

Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ φορατε ρε παιδιά εσείς;

 

Εγώ με την miui 8 6.6.30 με την ανάλυση της οθόνης στα 720p, με κανονική χρήση (όλη μέρα ανοιχτά wifi-data γιατί πρέπει να παίρνω τα email μου.) βγάζω ένα 2μισαωρο max!

 

Δεν βγαζεις πολυ.. Εγω εχω την τελευταια Dev απο Xiaomi.eu καθε βδομαδα βαζω την καινουργια εκδοση..

 

Μια ερωτηση παιδια τι Antutu Score βγαζετε? Και να ξερω οτι ειναι απλα ενας αριθμος και δεν σημαινει τιποτα.. Παρολα αυτα εγω βγαζω παρα πολυ λιγο και το βρισκω περιεργο στο τελευταιω που εκανα πριν απο λιγο και μετα απο restart εβγαλε 56174. Οσο ενα Redmi note 3 ειναι γελοιο... Εχει κανεις αυτο το προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζεις πολυ.. Εγω εχω την τελευταια Dev απο Xiaomi.eu καθε βδομαδα βαζω την καινουργια εκδοση..

 

Μια ερωτηση παιδια τι Antutu Score βγαζετε? Και να ξερω οτι ειναι απλα ενας αριθμος και δεν σημαινει τιποτα.. Παρολα αυτα εγω βγαζω παρα πολυ λιγο και το βρισκω περιεργο στο τελευταιω που εκανα πριν απο λιγο και μετα απο restart εβγαλε 56174. Οσο ενα Redmi note 3 ειναι γελοιο... Εχει κανεις αυτο το προβλημα??

 

Τοσο βγαζω και εγω με το LeTV X600 56509

 

Και εγω οταν το ειχα σχετικα χαμηλο σκορ εβγαζα σε αντιθεση με το Χ800 που ειχα 87000

Android 6 πηρατε τελικα η ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Τοσο βγαζω και εγω με το LeTV X600 56509

 

Και εγω οταν το ειχα σχετικα χαμηλο σκορ εβγαζα σε αντιθεση με το Χ800 που ειχα 87000

Android 6 πηρατε τελικα η ακομα;

 

Οχι με επισημο τροπο δεν εχουμε παρει.. Παρα μονο Miui 8.. Τελικα ακολουθησα μια συμβουλη που μου εδωσαν Xiaomi.eu και ειχα παγωμενο το κινητο κατα την διαρκεια του Benchmark και μου εβγαλε 88χιλιαδες Score οσο θα επρεπε δηλαδη ;) οποτε οπως καταλαβαινετε οι θερμοκρασιες παιζουν τον μεγαλυτερο ρολο για την αποδοση του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος οδηγός για εγκατάσταση νέας ρομ;; Έχω ξεκλειδωτο bootloader αλλά θα ήθελα να δω και έναν οδηγό μην κάνω καμιά πατάτα!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος οδηγός για εγκατάσταση νέας ρομ;; Έχω ξεκλειδωτο bootloader αλλά θα ήθελα να δω και έναν οδηγό μην κάνω καμιά πατάτα!

 

Ευχαριστώ

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9388-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-Note-Pro/

 

νομιζω εδω εισαι φιλος. Ρωτησε κιολας τα παιδια εκει στο φορουμ για να εισαι σιγουρος 100%

Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρα μία θήκη baseus ή οποία υποτίθεται ότι είναι sleep/wake up αλλά τζιφος . Τη φοραω και όταν την κλείνω ή οθόνη παραμένει ανοιχτή. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω στο κινητό ή απλά ή θήκη λέει μούφες και δεν είναι smart sleep wake ?
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160802/2e9d63d0b62e383abf1524c88512f110.jpg

 

 

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...