Jump to content

Xiaomi Mi Note Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο το screenshot σου , εγω αυτό που δεν έχω είναι το '' ενεργοποίηση οθόνης με κάθε νέα ειδοποίηση '' . Αυτό παίζει ρόλο ? Γιατί τα υπόλοιπα τα έχω όπως κι εσύ.

Να είναι θέμα rom ?

Δεν έχω την ελληνική, έχω ακόμη τη multi απο το vickmall.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο το screenshot σου , εγω αυτό που δεν έχω είναι το '' ενεργοποίηση οθόνης με κάθε νέα ειδοποίηση '' . Αυτό παίζει ρόλο ? Γιατί τα υπόλοιπα τα έχω όπως κι εσύ.

Να είναι θέμα rom ?

Δεν έχω την ελληνική, έχω ακόμη τη multi απο το vickmall.

Λογικά θέμα ρομ είναι... Αλλά ίσως φταίει και θήκη που πήρες..

Αν το κινητό είναι σχεδιασμένο να λειτουργεί με μαγνητικό πορτακι(το πιο πιθανό..),ισως η θήκη να μην έχει μαγνητακι...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτό ο πωλητής θα έπρεπε να το ξέρει, μιας και η θήκη είναι αποκλειστικά για το mi note pro. http://www.aliexpress.com/item/New-100-Original-Baseus-Ultra-thin-Leather-Case-Original-Xiaomi-Mi-Note-5-7-Intelligent-sleep/32430794276.html?spm=2114.13010608.0.67.t0D9Qh

Εσύ έχεις θήκη smart wake/sleep και σιυ λειτιυργεί κανονικά ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτό ο πωλητής θα έπρεπε να το ξέρει, μιας και η θήκη είναι αποκλειστικά για το mi note pro. http://www.aliexpress.com/item/New-100-Original-Baseus-Ultra-thin-Leather-Case-Original-Xiaomi-Mi-Note-5-7-Intelligent-sleep/32430794276.html?spm=2114.13010608.0.67.t0D9Qh

Εσύ έχεις θήκη smart wake/sleep και σιυ λειτιυργεί κανονικά ?

Κάτι με βρωμάει σε αυτό εδώ το σημείο... Κάτι για λειτουργία σε συνδυασμό με εφαρμογή υποψιάζομαι....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160802/b4f1bfc0b3838dd5465395431e072f9d.jpg

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως οπως το ειπες φιλε μου, συνδυασμος με εφαρμογη.

Μολις την κατεβασα και η θηκη εγινε smart wake up/ sleep.

Προς το παρον δεν μου επηρρεαζει καθολου αρνητικα το κινητακι μου.

Θα δειξει ομως...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως οπως το ειπες φιλε μου, συνδυασμος με εφαρμογη.

Μολις την κατεβασα και η θηκη εγινε smart wake up/ sleep.

Προς το παρον δεν μου επηρρεαζει καθολου αρνητικα το κινητακι μου.

Θα δειξει ομως...

Πιστεύω την μπαταρία θα στην ρουφάει με το μπουρι... Κάποιον αισθητήρα λογικά, αυτόν της εγγυτητας θα τον έχει ανοιχτό συνέχεια....

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω την μπαταρία θα στην ρουφάει με το μπουρι... Κάποιον αισθητήρα λογικά, αυτόν της εγγυτητας θα τον έχει ανοιχτό συνέχεια....

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που μπορω νατο δω αυτο εαν το εχει συνχεια ανοιχτο;

Link to comment
Share on other sites

@lio14 στις ρυθμίσεις, στην χρήση μπαταρίας..

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδια χεσμενους μας εχει η Xiaomi?? Που ειναι το android 6.0 μεχρι και το Galaxy j5 πηρε..

 

Αν ειναι σαν την Marshmallow που εδωσαν στο Mi4 που διαρκως κανει επανεκκινησεις, καλυτερα να μην την δωσουν.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το 6 έχει ακόμη πάρα πάρα πολλά bugs.

Σε όλες τις συσκευές.

Προσωπικά δεν βιάζομαι καθόλου να το βαλω

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το 6 έχει ακόμη πάρα πάρα πολλά bugs.

Σε όλες τις συσκευές.

 

Απο την αλλη πλευρα ομως ολα αυτα δεν δικαιολογουν την xiaomi και την αργοπορια της στα major updates!

Περασε ενας ολοκληρος χρονος με την marshmellow ως εκδοση και φτανουμε πλεον στην nougat χωρις να εχει δοθει καν σε πολλες συσκευες η προηγουμενη.

 

Και μεταξυ μας, το παραμυθι που πουλαμε σε αλλους οτι εχουμε αναβαθμισεις καθε εβδομαδα με τα οποια Bugs τους φυσικα, δεν ειναι κατι που θα επρεπε να το θεοποιουμε κιολας μιας και ειναι απλα ενημερωσεις της miui οπως κανουν ολοι οι dev για τα αντιστοιχα custom roms.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη πλευρα ομως ολα αυτα δεν δικαιολογουν την xiaomi και την αργοπορια της στα major updates!

Περασε ενας ολοκληρος χρονος με την marshmellow ως εκδοση και φτανουμε πλεον στην nougat χωρις να εχει δοθει καν σε πολλες συσκευες η προηγουμενη.

 

Και μεταξυ μας, το παραμυθι που πουλαμε σε αλλους οτι εχουμε αναβαθμισεις καθε εβδομαδα με τα οποια Bugs τους φυσικα, δεν ειναι κατι που θα επρεπε να το θεοποιουμε κιολας μιας και ειναι απλα ενημερωσεις της miui οπως κανουν ολοι οι dev για τα αντιστοιχα custom roms.

Θα συμφωνήσω, και εγώ απογοητευμένος με το θέμα αναβαθμίσεων.Και να πεις ότι υπήρχαν aosp ρομ της προκοπής να βάλουμε πάει στα κομμάτια, αλλά και αυτές έχουν θέματα

 

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω οσες φορες εκανα update δεν βρηκα ακομα bug μ αρεσει πολυ αυτο το χαρακτηριστικο της Xiaomi με τα updates ανα 7 ημερες.

 

Αλλα δεν δικαιολογο την καθυστερηση της πανω στο Android λογισμικο θα το δικαιολογουσα μοναχα αν μας εδιναν την 7 κατευθειαν που δεν παιζει να γινει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οσες φορες εκανα update δεν βρηκα ακομα bug μ αρεσει πολυ αυτο το χαρακτηριστικο της Xiaomi με τα updates ανα 7 ημερες.

 

Αλλα δεν δικαιολογο την καθυστερηση της πανω στο Android λογισμικο θα το δικαιολογουσα μοναχα αν μας εδιναν την 7 κατευθειαν που δεν παιζει να γινει κατι τετοιο.

 

Αυτο παιζει να γινει βασικα, να πηδηξουν μια εκδοση και να σε πανε κατευθειαν σε Nougat. Το ιδιο εγινε και στο Mi4.

Υπαρχουν ομως δυο εκδοχες.

Η μια ειναι να εχουν ετοιμη στα σκαρια την 6αρα και να την δωσουν λιαν συντομως και η αλλη εκδοχη ειναι να το παιξουν κινεζοι και να μην δωσουν τιποτα.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως θα δωσουν στην χειροτερη το 6 να μην δωσουν τιποτα το αποκλειω ενας λογος που πολλοι επιλεγουν Xiaomi ειναι για την υποστηριξη του κινητου απο θεμα software και για την τεραστια κοινωτητα που εχει.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες φοραω την MIUI 8 dev 6.6.30

 

και δεν μπορώ να κάνω το κινητό ρουτερ για να μπορέσω να σερφαρω από το λάπτοπ μου..

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από honorbuy την ευρωπαική αποθήκη έχει πάρει κανείς? με τι rom το στέλνουν? ξεκλείδωτο?

Θέλω το κινητό χωρίς να ασχολούμε πολύ πολύ. Και δεν με πειράζουν τα αγγλικά.

Είμαι ανάμεσα σε αυτό το Redmi Note 3pro και στο mi max( αν και πρέπει να δω ποσο μεγάλο είναι από κοντά αυτό.)

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει από honorbuy EU warehouse! (όχι κινητό) ήρθε σε 2 μέρες!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με.τα δικτυα τι παιζει; γραφει στο σαιτ τους ελέγξτε τα δικτυα. Εγω κοσμοτε εχω θα πιανει κανονικα 4g;
Link to comment
Share on other sites

Με.τα δικτυα τι παιζει; γραφει στο σαιτ τους ελέγξτε τα δικτυα. Εγω κοσμοτε εχω θα πιανει κανονικα 4g;

 

Το Mi Max ειναι σε μεγεθος ταμπλετ πανω κατω πολυ μεγαλο! Ξεκλειδωτο δεν ειναι και λογικα το Honorbuy θα στο στειλει με multi-language δεν ξερω αν γινεται να τους πεις να σου περασουν Official Stable με Playstore οπως στο Vickmall.. Κατα την αποψη μου το Honorbuy ειναι πανακριβο ποσο μαλλον απο ευρωπαικη αποθηκη.. Με τα δικτυα δεν θα εχεις θεμα ειδικα με Cosmote με Wind ισως να ειχες θεμα στο 4G

Link to comment
Share on other sites

http://www.honorbuy.com/213-xiaomi-mi-note-pro-2k-display-smartphone.html

 

Εδώ γράφει TDD-LTE Version. Αυτό σημαίνει κάτι? θα δουλεύει κανονικά?

Edited by fotis_lyk
Link to comment
Share on other sites

http://www.honorbuy.com/213-xiaomi-mi-note-pro-2k-display-smartphone.html

 

Εδώ γράφει TDD-LTE Version. Αυτό σημαίνει κάτι? θα δουλεύει κανονικά?

 

Δεν θα εχεις θεμα.. Εγω στην θεση σου απλα θα αλλαζα το μαγαζι για να πληρωσω λιγοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρεα.

 

Ξέρει κανείς αν θα δούμε ποτέ marshmallow ποτέ εμείς;;

 

Ευχαριστώ

 

Καλησπερα! Ισως να δουμε κατευθειαν Nougat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...