Jump to content

Xiaomi Mi Note Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα

ειναι καθοδον και μενα μετα απο παραγγελια σε βικμολ

το δικο μου το εχω με dev μιας και ειμαι ΟΚ με τις μιουι

 

αυτο παει σε φιλο λιγο ασχετουλη

 

ποια stable προτεινετε ωστε να μην με πρηξει?

χρηση κανονικη

λιγο νετ λιγο email και αυτα

 

Και για αυτη του Gkalen λενε πολυ καλα λογια και με καλη μπαταρια απο οτι διαβαζω..

 

Τιποτα αρνητικο στο να εισαι με Dev?

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6119-ROM-Custom-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-MiNotePro-MiNotePro-Leo-MiUi7-6-4-28/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια εχω κανει παραγγελεια το Mi note pro απο Vickmall και μου στειλανε αυτο το email σημερα.

 

Dear customer,

I just stop your parcel,because i found all xiaomi mi note pro version is 2015501 now.

it means if keep original rom,you can not use it in Greece.

so we must install multi-language rom,then you can use the phone in Greece.

or you sent Greek rom to us,we install the Greek rom for you,then you also can use the phone.

Thanks very much,waiting for your reply.

 

Να σημειωσω πως δεν θελω mutli-language rom θα περασω καποια αλλη ειτε Ελληνικη ειτε Cyanogen αλλα δεν θελω να πειραξω την κεραια μεσω του Software για να υποστηριζει τα δικτυα στην Ελλαδα εαν δεν ειναι φτιαγμενη για να το κανει απο το εργοστασιο.. Σε αυτη την περιπτωση τι κανω ζηταω Refund και το παιρνω απο αλλου? Ζηταω αλλο μοντελο? Η τα εχω λαθος στο μυαλο μου και η κεραια ειναι ενταξει ακομα και στην 2015501 ?

Link to comment
Share on other sites

Στο forum της Miui μου λενε να αγορασω την συσκευη μοντελο 2015501 με δικο μου ρισκο και οντως δεν θελω η συσκευη μου να δουλευει εντως Ελλαδας ως τηλεφωνο μονο με Custom Rom. Οι διαφορες αναμεσα στις 3ης συσκευες ειναι μονο τα δικτυα με την 501 να υποστηριζει τα λιγοτερα. http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=278179&page=1&extra=#pid5014743
Link to comment
Share on other sites

Και για αυτη του Gkalen λενε πολυ καλα λογια και με καλη μπαταρια απο οτι διαβαζω..

 

Τιποτα αρνητικο στο να εισαι με Dev?

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6119-ROM-Custom-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-MiNotePro-MiNotePro-Leo-MiUi7-6-4-28/

 

πωπωπωπω

λαθος ποστ

για το redminote 2 πηγαινε

 

σορρυ

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Στο επισημο κινεζικο φορουμ της MIUI εμφανιστηκε FLYME 5 rom για το mi note pro.

καταφερα να την κατεβασω απο το baidu κ την ανεβαζω στο google drive.αν καποιος θελει να την δοκιμασει του στελνω το λινκ.απο τα λιγα που καταλαβα δεν εχει τπτ bugs,βεβαια δεν την εχω δοκιμασει ακομη..επισης δεν παταει πανω σε miui αλλα σε κανονικο FLYME.(Εχουν δωσει τον κωδικα οι της xiaomi..):)

Link to comment
Share on other sites

Στο επισημο κινεζικο φορουμ της MIUI εμφανιστηκε FLYME 5 rom για το mi note pro.

καταφερα να την κατεβασω απο το baidu κ την ανεβαζω στο google drive.αν καποιος θελει να την δοκιμασει του στελνω το λινκ.απο τα λιγα που καταλαβα δεν εχει τπτ bugs,βεβαια δεν την εχω δοκιμασει ακομη..επισης δεν παταει πανω σε miui αλλα σε κανονικο FLYME.(Εχουν δωσει τον κωδικα οι της xiaomi..):)

 

Ευχαριστουμε! Μια καλη Cyanogen να φτιαχνανε καλα θα ηταν!

 

Την δοκιμασες την Flyme 5 λεει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

δουλευει μια χαρα.ΕΚΤΟΣ απο κατι που δεν εχω ξανα αντιμετωπιση.δεν αφηνει να εγκαταταστησεις benchmark απο το playstore....:wacko:οι αλλες εφαρμογες κατεβαινουν κανονικα..κ εχει αρκετες κινεζιες
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα περιμένουμε εντυπώσεις Και από μπαταρία

 

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα μέλη του θέματος.

 

Θα πρέπει να προσέξει κάποιος υποψήφιος αγοραστής κάτι σε σχέση με τις εκδόσεις TD-LTE 2015021, TD-LTE 2015501 &

TD-LTE 2015022 σε σχέση με τα Ελληνικά δίκτυα?

Πρέπει να αποφασίσω την αγορά γρήγορα και δεν μπορώ να μελετήσω τόσο.

 

Αυτό: http://www.yeso521.com/xiaomi-note-pro.html στα 309$

και αυτό: http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi-note-pro-4gb-64gb-smart-cellphone-golden.html στα 320$

λογικά, είναι εντάξει για να λειτουργήσουν με τις συχνότητες της χώρας μας, έτσι?

 

Επίσης γνωρίζει κάποιος για την αξιοπιστία του yeso521 και ιδιαίτερα πως τα πάει με τους χρόνους αποστολής-παραλαβής κ.λ.π.?

Για το vickmall ξέρω.

 

Κάτι παίζει και με την μετατροπή του συναλλάγματος....

$309.00-->278,10€ το πρώτο,

$319.99--> 303.83€ το δεύτερο

Με την ισοτιμία ευρώ-δολλαρίου στο 1,14 πιο σωστό φαίνεται το πρώτο....:food:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα μέλη του θέματος.

 

Θα πρέπει να προσέξει κάποιος υποψήφιος αγοραστής κάτι σε σχέση με τις εκδόσεις TD-LTE 2015021, TD-LTE 2015501 &

TD-LTE 2015022 σε σχέση με τα Ελληνικά δίκτυα?

Πρέπει να αποφασίσω την αγορά γρήγορα και δεν μπορώ να μελετήσω τόσο.

 

Αυτό: http://www.yeso521.com/xiaomi-note-pro.html στα 309$

και αυτό: http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi-note-pro-4gb-64gb-smart-cellphone-golden.html στα 320$

λογικά, είναι εντάξει για να λειτουργήσουν με τις συχνότητες της χώρας μας, έτσι?

 

Επίσης γνωρίζει κάποιος για την αξιοπιστία του yeso521 και ιδιαίτερα πως τα πάει με τους χρόνους αποστολής-παραλαβής κ.λ.π.?

Για το vickmall ξέρω.

 

Κάτι παίζει και με την μετατροπή του συναλλάγματος....

$309.00-->278,10€ το πρώτο,

$319.99--> 303.83€ το δεύτερο

Με την ισοτιμία ευρώ-δολλαρίου στο 1,14 πιο σωστό φαίνεται το πρώτο....:food:

Μην αφήνεις τα Καταστήματα να κάνουν την μετατροπή, σχεδόν πάντα είναι λάθος. Σε δολάριο να βλέπεις την τιμή και την ισοτιμία να την μετατρέψεις μόνο σου.. Π.χ στο xe.com

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα περιμένουμε εντυπώσεις Και από μπαταρία

 

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk

Η ROM παει ΠΟΛΥ καλα.εκτος απο την εφαρμογη music που κρασσαρει(κ την αντικατεστησα με το google play music).

ολα δειχνουν μια χαρα.gps,camera,wifi κλπ.ΠΟΛΥ καλη διαχειρηση ram, ελευθερα 2,5 gb.το θεμα με το να μη δεχεται εφαρμογες τυπου antutu παραμενει.οτιδηποτε αλλη εφαρμογη εγκαθισταται κανονικα!!ΜΠΑΤΑΡΙΑ τυπικη flyme...(ατελειωτη)θα την κρατησω μεχρι την miui8!!!:)θα παρω κ μια μετρηση με το GSAM ΒΑΤΤ MONITOR.κ θα επανελθω.ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙ.GAPPS ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ MICRO απο το open gapps(arm 64,5.1,micro )κ κατεβαζουμε.φλασσαρουμε απο twrp META το zip της ROM)

ΕDIT.

αλλα 2 μικρα bugs.

1.δεν μπορεις να ενεργοποιησης-απενεργοποιησεις τα data απο την γραμμη καταστασης,μονο απο το menu

2.αν η συσκευη ειναι κλειστη,δεν δειχνει οτι φορτιζει.εγω την φορτιζω σε flight mode...

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα μέλη του θέματος.

 

Θα πρέπει να προσέξει κάποιος υποψήφιος αγοραστής κάτι σε σχέση με τις εκδόσεις TD-LTE 2015021, TD-LTE 2015501 &

TD-LTE 2015022 σε σχέση με τα Ελληνικά δίκτυα?

Πρέπει να αποφασίσω την αγορά γρήγορα και δεν μπορώ να μελετήσω τόσο.

 

Αυτό: http://www.yeso521.com/xiaomi-note-pro.html στα 309$

και αυτό: http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi-note-pro-4gb-64gb-smart-cellphone-golden.html στα 320$

λογικά, είναι εντάξει για να λειτουργήσουν με τις συχνότητες της χώρας μας, έτσι?

 

Επίσης γνωρίζει κάποιος για την αξιοπιστία του yeso521 και ιδιαίτερα πως τα πάει με τους χρόνους αποστολής-παραλαβής κ.λ.π.?

Για το vickmall ξέρω.

 

Κάτι παίζει και με την μετατροπή του συναλλάγματος....

$309.00-->278,10€ το πρώτο,

$319.99--> 303.83€ το δεύτερο

Με την ισοτιμία ευρώ-δολλαρίου στο 1,14 πιο σωστό φαίνεται το πρώτο....:food:

 

Καλησπερα παιδια εχω κανει παραγγελεια το Mi note pro απο Vickmall και μου στειλανε αυτο το email σημερα.

 

Dear customer,

I just stop your parcel,because i found all xiaomi mi note pro version is 2015501 now.

it means if keep original rom,you can not use it in Greece.

so we must install multi-language rom,then you can use the phone in Greece.

or you sent Greek rom to us,we install the Greek rom for you,then you also can use the phone.

Thanks very much,waiting for your reply.

 

Να σημειωσω πως δεν θελω mutli-language rom θα περασω καποια αλλη ειτε Ελληνικη ειτε Cyanogen αλλα δεν θελω να πειραξω την κεραια μεσω του Software για να υποστηριζει τα δικτυα στην Ελλαδα εαν δεν ειναι φτιαγμενη για να το κανει απο το εργοστασιο.. Σε αυτη την περιπτωση τι κανω ζηταω Refund και το παιρνω απο αλλου? Ζηταω αλλο μοντελο? Η τα εχω λαθος στο μυαλο μου και η κεραια ειναι ενταξει ακομα και στην 2015501 ?

 

Τελικά τι κάνατε με την παραγγελία; Γιατί με ενδιαφέρει και εμένα να το αγοράσω.

Για το yeso521.com έχω δει οτι αγοράζει πολύ ένας από το miui.gr (το official τελοσπάντων). Το προμοτάρει τι άλλο κάνει δεν είμαι σίγουρος να σου πω, αλλά από εκεί κάνει όλες του τις αγορές και όλα του σχεδόν τα unboxing.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι κάνατε με την παραγγελία; Γιατί με ενδιαφέρει και εμένα να το αγοράσω.

Για το yeso521.com έχω δει οτι αγοράζει πολύ ένας από το miui.gr (το official τελοσπάντων). Το προμοτάρει τι άλλο κάνει δεν είμαι σίγουρος να σου πω, αλλά από εκεί κάνει όλες του τις αγορές και όλα του σχεδόν τα unboxing.

 

Εγω το πηρα απο το Vickmall μιας και ειχα μεινει ευχαριστημενος με αλλες 4ης συσκευες που ειχαν αγοραστει προηγουμενος.. Και γενικα θεωρω το Vickmall το καλυτερο καταστημα για αγορες Κινεζικων προιοντων.. Βεβαια αν μου ελεγε απο την αρχη οτι εχουν μονο την 501 εκδοση θα επαιρνα απο το Aliexpress που σκοπευα εξαρχης να το παρω και θα γλυτωνα και 20 ευρω..

 

Εαν θες περιμενεις μεχρι να μας ερθει. Εγω το εχω παραγγειλει σφραγισμενο και με Official Rom θελω να δω αν δουλευουν τα δικτυα ετσι και αν δεν δουλευουν θα κανω unlock bootloader και θα βαλω μια Ελληνικη Rom. Μπορεις να ζητησεις εκπτωση απο το Vickmall να στο πανε στα 309$ οπως και στο yeso αρα δεν υπαρχει λογος να παρεις απο Yeso δεν εχει τοσες καλες κριτηκες ουτε και ειναι πολυ γνωστο.

Link to comment
Share on other sites

δουλευει μια χαρα.ΕΚΤΟΣ απο κατι που δεν εχω ξανα αντιμετωπιση.δεν αφηνει να εγκαταταστησεις benchmark απο το playstore....:wacko:οι αλλες εφαρμογες κατεβαινουν κανονικα..κ εχει αρκετες κινεζιες

Την έχεις ακόμα φίλε μου ? Τα πάει ακόμα Καλά? Σκέφτομαι να την βάλω το σκ που θα έχω χρόνο

 

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις ακόμα φίλε μου ? Τα πάει ακόμα Καλά? Σκέφτομαι να την βάλω το σκ που θα έχω χρόνο

 

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk

Mια χαρα τα παει,την εχω .οταν βαριεμαι ξαναβαζω miui κ ουτω καθεξης..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε χθες κι εμένα.

Πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις και πολύ ποιοτική κατασκευή.

Πίστευα με το ΜΙ4 είχε πιάσει την κορυφή της η xiaomi αλλά το mi note pro είναι ακόμη πιο εντυπωσιακό κατασκευαστικα.

Μου ήρθε με ρομ 77.00.55.00 αν δεν κάνω λάθος τα νούμερα και λόγω του ότι είχα διαβάσει τόσο καλά λόγια για τις ελληνικές ρομ, έβαλα του gkalen. Φυσικά θα δοκιμάσουν κι αλλες, πάντως μέχρι στιγμής αυτή παίζει άψογα. Για την ώρα βγάζει 4 ώρες με οθόνη με 1 φόρτιση της μπαταρίας, πιστεύω θα πάρει λίγο τα πάνω της με μερικές φορτισεις και θα φτάσει 4.30/5

 

Έχει κάποιος να προτείνει άλλες ρομ? Δεν είναι απαραίτητο να έχει ελληνικά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε χθες κι εμένα.

Πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις και πολύ ποιοτική κατασκευή.

Πίστευα με το ΜΙ4 είχε πιάσει την κορυφή της η xiaomi αλλά το mi note pro είναι ακόμη πιο εντυπωσιακό κατασκευαστικα.

Μου ήρθε με ρομ 77.00.55.00 αν δεν κάνω λάθος τα νούμερα και λόγω του ότι είχα διαβάσει τόσο καλά λόγια για τις ελληνικές ρομ, έβαλα του gkalen. Φυσικά θα δοκιμάσουν κι αλλες, πάντως μέχρι στιγμής αυτή παίζει άψογα. Για την ώρα βγάζει 4 ώρες με οθόνη με 1 φόρτιση της μπαταρίας, πιστεύω θα πάρει λίγο τα πάνω της με μερικές φορτισεις και θα φτάσει 4.30/5

 

Έχει κάποιος να προτείνει άλλες ρομ? Δεν είναι απαραίτητο να έχει ελληνικά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σου ηρθε με Official Rom? Μπορεις να κανεις εγκατασταση το HWBOT Prime να μας πεις πιο μοντελο εχεις κι αν δουλευαν τα δικτυα με Official??

 

Επισης πως αλλαξες Rom ξεκλειδωσες τον Bootloader πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

δειτε εδω το ποσο καλυπτει τις ελληνικες μπαντες το καθε μοντελο

την καλυτερη καλυψη εχει το 022:)

https://www.frequencycheck.com/compatibility/LzQ7SZO/xiaomi-mi-note-pro-dual-sim-td-lte-2015501/greece

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι με custom rom η 501 γινεται 022 αυτο ειναι το παραξενο.. Και πως γινεται να βαλει καποιος custom rom χωρις unlock?
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το γνωριζω.καλυτερα να παρεις 022 κ το 021 υπολειπεται αν δεις..

 

Περιμενω ηδη την 501 εκδοση.. Ας ελπισουμε οτι θα δουλευει οσο καλα δουλευει και 022 με Custom Rom γιατι τους το ειπα ξεκαθαρα πως δεν θελω την 501 και τελικα αυτην ειχαν και σταματησαν το πακετο μου αλλα μου επιβεβαιωσαν παιδια με την 501 οτι δουλεουν τα δικτυα Ελλαδα με custom rom οποτε τους ειπα να προχωρησουν.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω ηδη την 501 εκδοση.. Ας ελπισουμε οτι θα δουλευει οσο καλα δουλευει και 022 με Custom Rom γιατι τους το ειπα ξεκαθαρα πως δεν θελω την 501 και τελικα αυτην ειχαν και σταματησαν το πακετο μου αλλα μου επιβεβαιωσαν παιδια με την 501 οτι δουλεουν τα δικτυα Ελλαδα με custom rom οποτε τους ειπα να προχωρησουν.

το μονο που βρηκα ειναι αυτο...οταν σου ελθει μπορεις να το δοκιμασεις

 

http://en.miui.com/thread-154862-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...