Jump to content

Xiaomi Mi Note Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά εάν δεις τα guarantees του πωλητή δεν γράφει τίποτα για 12μηνες. Του έστειλα μηνυμα να μου πει αν προσφέρει κάποια εγγύηση πέρα των 15 ημερών του aliexpress που αναφέρεται, και για την ώρα....κάνει τον Κινέζο.

Εάν δεν απαντήσει μέσα σε 5-6 ώρες λέω να το χτυπήσω από vickmall

 

Δεν θα κανεις και λαθος πηγαινοντας στο Vickmall ειδικα αν δεν σου κανει ζημια στην τσεπη αυτη η διαφορα των 20-30€.

 

Ισχυει δεν εχουν πολλες πληροφοριες ουτε και αν μπεις στο profile τους. Βρηκα μονο αυτα αλλα δεν πολυ βοηθανε.. http://prntscr.com/azu2kq

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως βρισκουμε ποια εκδοση εχουμε???

 

Πολυ καλη ερωτηση :P στο κουτι μαλλον θα λεει απο εξω.. Μεσα απο το λογισμικο δεν βλεπω κατι σε φωτογραφιες..

 

Εχει δοκιμασει κανεις Heavy Gaming να μας πει εντυπωσεις εαν ζεστενετε κλπ κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Eιχα κανει την παραγγελια απο aliexpress και κατα τη διαρκεια του processing μου ηρθε απαντηση στην ερωτηση μου εαν καλυπτεται απο εγγυηση περα των αρχικων ημερων.

Η απαντηση ηταν οτι το aliexpress δεν καλυπτει την ελλαδα με εγγυση.

Η δικη μου παραγγελια ακυρωθηκε.

 

Εν κατακλειδι, προσωπικα επειδη εχω ψωνισει μικρο πραγματα απο aliexpress που δεν εχει σημασια αν καλυπτονται απο εγγυηση (θηκες/ακουστικα/tempered glass) εχουν παει ολα οκ, και κανεις δεν με κοροιδεψε, κι οποτε χρειαστηκα refund εγινε εντος της ημερας.

Με τον ιδιο τροπο πιστευω οτι μια χαρα συσκευες στελνουν οι φερεγγυοι πωλητες, αλλα αυτο με την παντελη ελλειψη εγγυησης περα των αρχικων 15 ημερων ειναι μεγαλο αγκαθι για αγορα συσκευης πανω απο 150 ευρω.

 

Δεν αξιζει για 30 ευρω να εισαι ξεκρεμαστος. Προσωπικη μου αποψη.

Παραθετω εδω τα γεγονοτα για να βοηθησω και αλλους να παρουν την αποφαση τους και τα ρισκα τους αποφευγοντας δυσαρεστες εκπληξεις.

Και για αυτο το λογο δεν γραφουμε σε αυτο το φορουμ ?

Εστω κι αν πολλες φορες το ξεχναμε, και απλα τη λεμε ο ενας στον αλλο μη παρεκλινοντας απο την αποψαρα μας.

 

over and out

Link to comment
Share on other sites

φιλος κ συνάδελφος εχοντας κανει διαφορες μικρες αγορες από ali δεν μπορω να πω ότι εμεινε κ πολύ ικανοποιημένος.μαλλον καπου στη μεση ηταν.

Παντως μια φορα που επιχειρησε κ εκανε το λαθος να παρει ταμπλετ,του ηρθε σπασμενο!:lol:

ειδε κ επαθε να βγαλει ακρη.

εγω προσωπικα ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ δεν θα αγοραζα κινητο ανω των 100ε από το ali,οσο φτηνο κ αν είναι.Κυκλοφορουν πολλες μαιμουδιες εκει κ δεν μου αρεσει να παιρνω τοσο μεγαλο ρισκο.

ο καθενας βεβαια αποφασιζει αναλογα με τα δικα του κριτήρια κ επιλεγει.

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη ερωτηση :P στο κουτι μαλλον θα λεει απο εξω.. Μεσα απο το λογισμικο δεν βλεπω κατι σε φωτογραφιες..

 

Εχει δοκιμασει κανεις Heavy Gaming να μας πει εντυπωσεις εαν ζεστενετε κλπ κλπ?

Φυσικά και ζεσταίνεται !

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ζεσταίνεται !

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ζεστενετε σε νορμαλ επιπεδα η ψηνει και αυγα? :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eιχα κανει την παραγγελια απο aliexpress και κατα τη διαρκεια του processing μου ηρθε απαντηση στην ερωτηση μου εαν καλυπτεται απο εγγυηση περα των αρχικων ημερων.

Η απαντηση ηταν οτι το aliexpress δεν καλυπτει την ελλαδα με εγγυση.

Η δικη μου παραγγελια ακυρωθηκε.

 

Εν κατακλειδι, προσωπικα επειδη εχω ψωνισει μικρο πραγματα απο aliexpress που δεν εχει σημασια αν καλυπτονται απο εγγυηση (θηκες/ακουστικα/tempered glass) εχουν παει ολα οκ, και κανεις δεν με κοροιδεψε, κι οποτε χρειαστηκα refund εγινε εντος της ημερας.

Με τον ιδιο τροπο πιστευω οτι μια χαρα συσκευες στελνουν οι φερεγγυοι πωλητες, αλλα αυτο με την παντελη ελλειψη εγγυησης περα των αρχικων 15 ημερων ειναι μεγαλο αγκαθι για αγορα συσκευης πανω απο 150 ευρω.

 

Δεν αξιζει για 30 ευρω να εισαι ξεκρεμαστος. Προσωπικη μου αποψη.

Παραθετω εδω τα γεγονοτα για να βοηθησω και αλλους να παρουν την αποφαση τους και τα ρισκα τους αποφευγοντας δυσαρεστες εκπληξεις.

Και για αυτο το λογο δεν γραφουμε σε αυτο το φορουμ ?

Εστω κι αν πολλες φορες το ξεχναμε, και απλα τη λεμε ο ενας στον αλλο μη παρεκλινοντας απο την αποψαρα μας.

 

over and out

 

Δεν ξερω τι ακριβως ρωτησες και ποιον παντως εγω ρωτησα εδω: http://www.aliexpress.com/store/1986585 και μου απαντησαν αυτο: All our products' warranty is one year, and in China only. Οποτε εχουν την κλασσικη εγγυηση που δινουν ολοι οι Κινεζοι πανω κατω.. Τους στελνεις το κινητο και στο φτιαχνουν.

 

Παντως την εγγυηση του Aliexpress με τις 15 μερες την εχουμε?? Αυτο ειναι το πιο σημαντικο! Δεν θες παραπανω απο 15 μερες για να κανεις Refund ειναι παραλογο αν θες παραπανω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μελος @V@gelis εν το μεταξυ μας λεει οτι φιλος του πηρε 3ης συσκευες Mi Note Pro απο 3ης διαφορετικους πωλητες του Aliexpress και ολα ηταν σφραγισμενα και καινουργια! Οι υπολοιποι γιατι να πουν το αντιθετο? Ειδικα αυτοι που δεν ετυχαν "μαιμουδες" και "μεταχειρισμενα" εγω ακομα περιμενω να μου δειξετε που ειναι το κακο με τον συγκεκριμενο πωλητη: http://www.aliexpress.com/item/xiaomi-NOTE/32614240647.html?spm=2114.30010308.3.1.JR6SWy&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10017_10034_10021_507_10022_10032_10020_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=72a82eb9-ec80-428b-ba53-54630571e475

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε επί λέξη

 

Sir, there is no wrranty for your country. The aliexpress doesn't open your the service to your country. I'm sorry.

 

 

Τον ξαναρώτησα τώρα εάν πάθει κάτι το κινητό στους 12 μήνες τι κάνω και αν αναλαμβάνει επισκευή η αν χρειαστεί αντικατασταση.

Για να δουμε

 

ΥΓ δεν είναι το θέμα μου το refund στις 15 ημέρες, αυτό είναι μία χαρά.

Μετά είναι το θέμα.

Τα διαολια μου μπήκαν συγκρίνοντας τιμές στο kimovil.

Εκεί λοιπόν τα υπόλοιπα Κινεζομαγαζα έχουν 3/6/12 κάποια και 24 μήνες εγγύηση.

Στα μαγαζιά του aliexpress δεν έχει τίποτα...

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Ζεστενετε σε νορμαλ επιπεδα η ψηνει και αυγα? :P

 

 

Προσωπικά όταν το είχα είχε λίγο πιο ανεβασμένες θερμοκρασίες από ένα 6s plus που είχα δίπλα.

Σχετικά νορμαλ για το πάχος του εως λίγο περισσότερο απ΄το κανονικό σε καμιά ώρα gaming.

Τώρα δεν ξέρω πως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όταν το είχα είχε λίγο πιο ανεβασμένες θερμοκρασίες από ένα 6s plus που είχα δίπλα.

Σχετικά νορμαλ για το πάχος του εως λίγο περισσότερο απ΄το κανονικό σε καμιά ώρα gaming.

Τώρα δεν ξέρω πως είναι.

 

Ευχαριστω! Λεω να το τσιμπησω απο Aliexpress το Vickmall δεν ειναι διαθετημενο να κανει καποια εκπτωση ασχετα αν εχω παρει 4ης συσκευες απο εκει :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παντως το seller απο το dreami στο aliexpress τον ρωτησα πριν 2 μερες εαν το τηλεφωνο καλυπτεται απο εγγυηση να το στειλω για επισκευη, εαν παθει κατι στους 12 μηνες κι ακομη δεν εχει απαντησει.

Εγω το πηρα απο vickmall να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

@pittas εμενα μου απαντησε αυτο

 

You dont answer simple questions and i cant really buy a phone without a Warranty.. So i ll ask again.

If my device has a problem can i send it to you to fix it for free under warranty?

 

you can send it to me to fix it for free under warranty

 

 

Τωρα το vickmall μου εκανε μια μικρη εκπτωση και απο 329.99 μου το πηγε στα 315$ αλλα και παλι ειναι αρκετη η διαφορα αναμεσα σε vickmall και Aliexpress. Δεν ξερω τι να κανω.. Εαν το παρω απο Aliexpress θα μπορεσω και να παρω θηκες και τα αλλα διαφορα και παλι δεν θα φτασω την εκπτωση του Vickmall θα εχω και ρεστα δηλαδη..

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να μην εχεις θεμα κι απο aliexpress.

Eσενα τουλαχιστον σου απαντησε, εμενα οχι και το θεωρησα απαραδεκτο.

Εγω προτιμησα παντως το vickmall με την εκπτωση που σου εκανε κι εσενα διοτι μεσω paypal δεχεται την ελληνικη μου καρτα ενω στο aliexpress θα επρεπε να χρησιμοποιησω τη revolut, η ελληνικη δεν περναει.

 

Εαν μου απαντουσε ξεκαθαρα ισως να αγοραζα κι εγω απο aliexpress, τωρα οτι εγινε εγινε, εδωσα 25$ παραπανω οκ :p

 

Α κι επισης μου ειπανε απο vickmall οτι στελνουν την εκδοση 521 με multilanguage rom και playstore.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να μην εχεις θεμα κι απο aliexpress.

Eσενα τουλαχιστον σου απαντησε, εμενα οχι και το θεωρησα απαραδεκτο.

Εγω προτιμησα παντως το vickmall με την εκπτωση που σου εκανε κι εσενα διοτι μεσω paypal δεχεται την ελληνικη μου καρτα ενω στο aliexpress θα επρεπε να χρησιμοποιησω τη revolut, η ελληνικη δεν περναει.

 

Εαν μου απαντουσε ξεκαθαρα ισως να αγοραζα κι εγω απο aliexpress, τωρα οτι εγινε εγινε, εδωσα 25$ παραπανω οκ :p

 

Α κι επισης μου ειπανε απο vickmall οτι στελνουν την εκδοση 521 με multilanguage rom και playstore.

 

Εγω ουτες η αλλως φορτωσα Revolut απο της 2 του μηνα οποτε για να μην τα τραβηξω πισω αναγκαστικα θα περιμενω μεχρι αυριο να φανει το ποσο και να τα ξοδεψω.. Μαλλον απο Aliexpress θα παρω τοσες καλες κριτηκες δεν μπορει να ειναι για το τιποτα.. Και οταν υπαρχουν αρηντικες συνηθως ειναι για DHL η χαμενα πακετα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Λεω να το τσιμπησω απο Aliexpress το Vickmall δεν ειναι διαθετημενο να κανει καποια εκπτωση ασχετα αν εχω παρει 4ης συσκευες απο εκει :blink:

Το Honorbuy το εχει στην ευρωπαϊκή αποθήκη και με δωρεάν μεταφορικά για την ευρωπη - http://www.honorbuy.com/213-xiaomi-mi-note-pro-2k-display-smartphone.html

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το Honorbuy το εχει στην ευρωπαϊκή αποθήκη και με δωρεάν μεταφορικά για την ευρωπη - http://www.honorbuy.com/213-xiaomi-mi-note-pro-2k-display-smartphone.html

 

Παει πολυ φιλε μου στα 325€ εδω θελουμε να γλυτωσουμε λεφτα και θα το παρουμε απο Aliexpress :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι το tdd China version ....του vickmall είναι το σωστό με τις σωστές μπάντες στο 4G. Να διαβάζετε τα ψιλά γράμματα. ...:)))
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι το tdd China version ....του vickmall είναι το σωστό με τις σωστές μπάντες στο 4G. Να διαβάζετε τα ψιλά γράμματα. ...:)))

 

Δημήτρη καμιά απολύτως διαφορά φλασαροντας το. Σήμερα πήρα από φίλο πάλι mi note pro 2015501 γιατί με έτρωγε άλλη μια δοκιμή και δεν υπάρχει καμία απολύτως ασυμβατότητα...

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια Βαγγέλη.. Να το ξέρουμε. Εγώ το ξανά παρήγγειλα από vickmall πάλι γιατί το άλλο που περίμενα είναι μέσα σε αυτά που είναι χαμένα στο αεροδρόμιο.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια Βαγγέλη.. Να το ξέρουμε. Εγώ το ξανά παρήγγειλα από vickmall πάλι γιατί το άλλο που περίμενα είναι μέσα σε αυτά που είναι χαμένα στο αεροδρόμιο.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χάχαχα πόσες φορές θα το πάρουμε αυτό το τηλέφωνο; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χάχαχα πόσες φορές θα το πάρουμε αυτό το τηλέφωνο; :lol:

χααχαχαχαχαχαχα Βαγγεληηηηηηηη ,δεν υπαρχη σωτηριααααα χαχαχαχαχαχ

Δεν θα ξεχασω ενα καλοκαίρι ,η το 12 ήταν η το 13 ? που δεν είχαμε τι να πάρουμε και τελικά πήγαμε kaizer και μαζέψαμε 2 Note 2 λευκελια παρόλο που το είχαμε πάρει καμιά 15αρια φορές χαχαχααχαχαχ .

Ζητάω συγνώμη για το off topic παιδια...

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

χααχαχαχαχαχαχα Βαγγεληηηηηηηη ,δεν υπαρχη σωτηριααααα χαχαχαχαχαχ

Δεν θα ξεχασω ενα καλοκαίρι ,η το 12 ήταν η το 13 ? που δεν είχαμε τι να πάρουμε και τελικά πήγαμε kaizer και μαζέψαμε 2 Note 2 λευκελια παρόλο που το είχαμε πάρει καμιά 15αρια φορές χαχαχααχαχαχ .

Ζητάω συγνώμη για το off topic παιδια...

 

Δεν υπάρχει σωτηρία, όχι Χάρη ... Χαχαχα άστα τα νοτε έχουν την τιμητική τους στις επαναληπτικες αγορές... Αλλά και το mi note pro, μη νομίζεις, ζυγο αριθμό πλησιάζει :lol:

Off topic τέλος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειναι καθοδον και μενα μετα απο παραγγελια σε βικμολ

το δικο μου το εχω με dev μιας και ειμαι ΟΚ με τις μιουι

 

αυτο παει σε φιλο λιγο ασχετουλη

 

ποια stable προτεινετε ωστε να μην με πρηξει?

χρηση κανονικη

λιγο νετ λιγο email και αυτα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειναι καθοδον και μενα μετα απο παραγγελια σε βικμολ

το δικο μου το εχω με dev μιας και ειμαι ΟΚ με τις μιουι

 

αυτο παει σε φιλο λιγο ασχετουλη

 

ποια stable προτεινετε ωστε να μην με πρηξει?

χρηση κανονικη

λιγο νετ λιγο email και αυτα

7.2.2.0 την ελληνική βέβαια...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...