Jump to content

Xiaomi Mi Note Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι 99 στους 100 λαμβάνουν μεταχειρισμένο προϊόν και δίνουν θετική αξιολόγηση. Κάποιοι που γράφουν ότι ζήτησαν sealed συσκευή χωρίς ελεγχο/εγκατάσταση ρομ, έλαβαν κανονικά κλειστό πακετο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά θέλει προσοχή γιατί δεν υπάρχει ή ασφάλεια του paypal διότι δεν υπάρχει paypal .

 

Στάλθηκε από το ωραίο μου καναπεδακι.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα ασφαλείας του aliexpress είναι τουλάχιστον το ίδιο καλό με paypal τις 2 φορες που το χρειάστηκα. Δεν είναι ξέφραγο αμπέλι.

Γενικά μικρές αγορές έχω κάνει από aliexpress, μέχρι 20 ευρώ, αλλά εάν αποφασίσω να πάω για το mi note pro μου φαίνεται θα το τολμήσω.

Δεν είναι και λιγα 40 ευρω στα 300

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα ασφαλείας του aliexpress είναι τουλάχιστον το ίδιο καλό με paypal τις 2 φορες που το χρειάστηκα. Δεν είναι ξέφραγο αμπέλι.

Γενικά μικρές αγορές έχω κάνει από aliexpress, μέχρι 20 ευρώ, αλλά εάν αποφασίσω να πάω για το mi note pro μου φαίνεται θα το τολμήσω.

Δεν είναι και λιγα 40 ευρω στα 300

\

http://www.aliexpress.com/store/342812

Αυτος απο οτι εχω μάθει απο φιλους που εχουν παραγγείλει ειναι αξιόπιστος και γρήγορος , στέλνει με dhl μεσω Αγγλίας και παραλαμβανεις σε 8 περίπου μέρες , χωρις τελωνεία λογο Αγγλίας .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα παραγγηλω απο εδω http://www.aliexpress.com/item/xiaomi-NOTE/32614240647.html?spm=2114.30010308.3.9.MZoCIu&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10017_10034_10021_507_10022_10032_10020_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=e6025c37-6181-44fd-8ab6-1aeb616cf617

 

Εχει θετικες αξιολογησεις και λεει οτι στελνει σφραγισμενο πακετο αν το ζητησεις.. Το θεμα ειναι πως ειναι ενα σφραγισμενο πακετο απο Xiaomi για να καταλαβουμε εαν ειναι οντως μεταχειρισμενα η απο επιστροφη??

Link to comment
Share on other sites

\

http://www.aliexpress.com/store/342812

Αυτος απο οτι εχω μάθει απο φιλους που εχουν παραγγείλει ειναι αξιόπιστος και γρήγορος , στέλνει με dhl μεσω Αγγλίας και παραλαμβανεις σε 8 περίπου μέρες , χωρις τελωνεία λογο Αγγλίας .

 

έχει πάρει κανείς απο αυτό το κατάστημα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω θα παραγγηλω απο εδω http://www.aliexpress.com/item/xiaomi-NOTE/32614240647.html?spm=2114.30010308.3.9.MZoCIu&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10017_10034_10021_507_10022_10032_10020_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=e6025c37-6181-44fd-8ab6-1aeb616cf617

 

Εχει θετικες αξιολογησεις και λεει οτι στελνει σφραγισμενο πακετο αν το ζητησεις.. Το θεμα ειναι πως ειναι ενα σφραγισμενο πακετο απο Xiaomi για να καταλαβουμε εαν ειναι οντως μεταχειρισμενα η απο επιστροφη??

 

έχει πάρει κανείς απο αυτό το κατάστημα;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενώ συμφορουμιτες σας τονίζουν να μην μπλεξετε με aliexpress εσεις επιμένετε..... υπαρχουν αρκετα κινεζομαγαζια που εχουν αποδείξει την φερεγγυότητα τους αλλα τα θυσιαζετε ολα για 30-40€ .... τα τελευταια 3 χρονια εχω αγορασει απο τα συγκεκριμένα συσκευές συνολικής αξιας ανω των 1.600€ χωρις κανένα προβλημα....

 

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

κι ελεγα δεν θα εμφανιστει κανενας μπρουκλης να μας πει οτι 30-40 ευρω ειναι ψωροποσο....

:lol::lol::lol:

Ωρες ωρες νομιζω οτι ζω στην ελβετια κι οχι στη χρεοκοπημενη ελλαδιτσα

 

Mηπως σου περναει απο το μυαλο τα 1600 που ξοδεψες εσυ σε βαθος τριετιας τα εχει δωσει αλλος σε ενα 6μηνο και εχει καλυτερη εικονα απο τα κινεζομαγαζα στο συνολο τους ? Ειτε aliexpress ειτε τα γνωστα.

 

Εχεις αγορασει ποτε απο aliexpress η απλα παπαγαλιζεις οτι "συμφορουμιτες σας τονίζουν να μην μπλεξετε"

 

Καλο ειναι οταν μιλαμε να εχουμε ιδια αποψη, κι οχι οτι μας σφυριζει ο καθενας.

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενώ συμφορουμιτες σας τονίζουν να μην μπλεξετε με aliexpress εσεις επιμένετε..... υπαρχουν αρκετα κινεζομαγαζια που εχουν αποδείξει την φερεγγυότητα τους αλλα τα θυσιαζετε ολα για 30-40€ .... τα τελευταια 3 χρονια εχω αγορασει απο τα συγκεκριμένα συσκευές συνολικής αξιας ανω των 1.600€ χωρις κανένα προβλημα....

 

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

 

Γιατί με 40ευρώ περισσότερα παίρνουν καλύτερη συσκευή ή πολλά παρελκόμενα για την συσκευή ή οτιδήποτε άλλο.

Προσωπικά δουλεύω 2 ημέρες για τα 40 που λες.

Επίσης όπως τα κινεζομάγαζα απέδειξαν την αξιοπιστία τους, έτσι και μερικοί πωλητές στο ali το έχουν αποδείξει.

Link to comment
Share on other sites

αυτός που δίνει τόσα λεφτά για κινητό και μάλιστα από Κίνα μόνο χρεωκοπημενος δεν είναι πάντως κακά τα ψέματα. για μένα το να δώσεις 30€ παραπάνω για να το πάρεις από εγγυημένο μαγαζί, αξίζει. στο κάτω κάτω δεν αγοράζεις συσκευή των 50€ και άμα χαλάσει λες το πετάω και παίρνω άλλο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπας κ εχει καποιος καμμια σκληρη θηκη πχ Nilkkin ,περισευουμενη?πλερωνω οσο οσο:) η να ξερει που υπαρχουν Αθηνα?
Link to comment
Share on other sites

To κινητο κανει χοντρικα 300 ευρω στα γνωστα μαγαζια,

Στο aliexpress παιζει 30-40 ευρω κατω.

Τωρα...για εμενα προσωπικα τα 40 ευρω στα 300 ειναι μια τιμη 13.3% χαμηλοτερη εαν υπολογιζω σωστα :rolleyes:

Δεν ειναι 30 ευρω για συσκευη 600....ειναι 40 στα 300. Μονο αμελητεα δεν ειναι η διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για καποιον που παιρνει πρωτη φορα xiaomi και προσπαθω να τα ξεμπερδεψω λιγο στο μυαλο μου, υπαρχουν οι παρακατω επιλογες για ρομ, πειτε μου αν τα λεω σωστα ?

 

1. stable rom(china & international?) /lollipop

 

2. developer rom(weekly updates - κινεζικα apps μεσα) /lollipop

 

3. android 6 beta rom /marshmallow

 

4. GTV stable και developer rom ( ελληνικη ρομ απο xiaomi-miui.gr , ανδροιδ 4.4 ειναι ή δε διαβαζω κατι σωστα στα screenshot εδω ?? )

 

5. custom miui rom /lollipop

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

παιδια για καποιον που παιρνει πρωτη φορα xiaomi και προσπαθω να τα ξεμπερδεψω λιγο στο μυαλο μου, υπαρχουν οι παρακατω επιλογες για ρομ, πειτε μου αν τα λεω σωστα ?

 

1. stable rom(china & international?) /lollipop

 

2. developer rom(weekly updates - κινεζικα apps μεσα) /lollipop

 

3. android 6 beta rom /marshmallow

 

4. GTV stable και developer rom ( ελληνικη ρομ απο xiaomi-miui.gr , ανδροιδ 4.4 ειναι ή δε διαβαζω κατι σωστα στα screenshot εδω ?? )

 

5. custom miui rom /lollipop

 

Περνάς ελληνική ρομ και καθαρίζει με lollipop διοτη δεν έχει βγει ακο μη η MM

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να λενε οτι θελουν τα παιδια στο Forum το θεμα ειναι οτι λενε κατι χωρις επιχειρηματα και αποδειξεις.. Εγω στο Link που εδωσα τις βλεπω ολες θετικες τις αξιολογησεις δεν εχει κατω απο 4 αστερια για το συγκεκριμενω κινητο και υπαρχουν και σχολια και απο Ελληνες.

 

Εαν μου αποδειξει καποιος οτι ο συγκεκριμενος πωλητης ειναι κλεφτης απατεωνας και πουλαει μεταχειρισμενα κλεμενα η επιστροφες θα του δωσω τα 50 ευρω που κερδιζω!!! http://www.aliexpress.com/item/xiaomi-NOTE/32614240647.html?spm=2114.30010308.3.1.9amhqR&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10017_10034_10021_507_10022_10032_10020_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=d855bca9-f0a2-4365-9733-77a9af4bbd9a

 

Στην τελικη το συμφερον τις τσεπης μας κοιταμε! To Vickmall το πουλαει 286€ αλλα δεν ξερουμε πιο μοντελο αν ειναι το International η το Κινεζικο μπορει το Vickmall να μου πουλησει το 2015501 μετα τι θα κανω εγω?? Ας μου πει το Vickmall ποια εκδοση πουλαει και ας μου το κατεβασει τουλαχιστον 10 ευρω κατω και θα το παρω απο εκει!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να λενε οτι θελουν τα παιδια στο Forum το θεμα ειναι οτι λενε κατι χωρις επιχειρηματα και αποδειξεις.. Εγω στο Link που εδωσα τις βλεπω ολες θετικες τις αξιολογησεις δεν εχει κατω απο 4 αστερια για το συγκεκριμενω κινητο και υπαρχουν και σχολια και απο Ελληνες.

 

Εαν μου αποδειξει καποιος οτι ο συγκεκριμενος πωλητης ειναι κλεφτης απατεωνας και πουλαει μεταχειρισμενα κλεμενα η επιστροφες θα του δωσω τα 50 ευρω που κερδιζω!!! http://www.aliexpress.com/item/xiaomi-NOTE/32614240647.html?spm=2114.30010308.3.1.9amhqR&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10017_10034_10021_507_10022_10032_10020_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=d855bca9-f0a2-4365-9733-77a9af4bbd9a

 

Στην τελικη το συμφερον τις τσεπης μας κοιταμε! To Vickmall το πουλαει 286€ αλλα δεν ξερουμε πιο μοντελο αν ειναι το International η το Κινεζικο μπορει το Vickmall να μου πουλησει το 2015501 μετα τι θα κανω εγω?? Ας μου πει το Vickmall ποια εκδοση πουλαει και ας μου το κατεβασει τουλαχιστον 10 ευρω κατω και θα το παρω απο εκει!

 

Φιλος πηρε 3 mi note pro από διαφορετικούς πωλητες από aliexpress, κανενα απολυτως πρόβλημα, τελεια συσκευασια και τα παντα ολοκαινουρια και σφραγισμένα.

Και 2015501 να είναι δεν εχεις κανενα απολυτως πρόβλημα...

Το κινητο είναι πραγματικα κορυφη, αλλα την πρωτοκαθεδρια του απειλεί το letv max x820 (6GB RAM/ 64GB ROM) που περιμενω να γινει shipped το επομενο διημερο... Για να καταφερει να είναι χειροτερο από το mi note pro, πρεπει να εχει κανει καποια τεραστια πατατα η Letv (η Le-eco)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Περνάς ελληνική ρομ και καθαρίζει με lollipop διοτη δεν έχει βγει ακο μη η MM

 

την ρομ gkalen ειδα σε προηγουμενο ποστ οτι προτιμας αυτη την περιοδο, υπαρχει ιδιαιτερος λογος μια και τις εχεις δοκιμασεις και τις 2? καλυτερη μπαταρια?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σου

Link to comment
Share on other sites

letv max x820 (6GB RAM/ 64GB ROM) που περιμενω να γινει shipped το επομενο διημερο... Για να καταφερει να είναι χειροτερο από το mi note pro, πρεπει να εχει κανει καποια τεραστια πατατα η Letv (η Le-eco)...

Βαγγέλη πολυ ομορφο και δυνατά σπεκ αλλα... με 3100 μπαταρια σε 5.7 ιντσες με 2k οθονη και android δεν πας πουθενά εν ετη 2016 , κράτα μικρο καλάθι .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη πολυ ομορφο και δυνατά σπεκ αλλα... με 3100 μπαταρια σε 5.7 ιντσες με 2k οθονη και android δεν πας πουθενά εν ετη 2016 , κράτα μικρο καλάθι .

 

Χαρη, η αυτονομια θα είναι επιπεδου mi note pro, δηλαδή μετρια. Αναμενομενο. Αλλα με κατι λιγοτερο από 400 ευρω, για 2Κ (ιδια με τον προκατοχο του, που ηταν πολύ καλη), ελαχιστα bezels, snap 820, 6GB RAM και τρομερο design, ε κραταω λιγο μεγαλυτερο καλαθι ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλος πηρε 3 mi note pro από διαφορετικούς πωλητες από aliexpress, κανενα απολυτως πρόβλημα, τελεια συσκευασια και τα παντα ολοκαινουρια και σφραγισμένα.

Και 2015501 να είναι δεν εχεις κανενα απολυτως πρόβλημα...

Το κινητο είναι πραγματικα κορυφη, αλλα την πρωτοκαθεδρια του απειλεί το letv max x820 (6GB RAM/ 64GB ROM) που περιμενω να γινει shipped το επομενο διημερο... Για να καταφερει να είναι χειροτερο από το mi note pro, πρεπει να εχει κανει καποια τεραστια πατατα η Letv (η Le-eco)...

 

Ωραια βοηθαει πολυ το σχολιο σου για οσους αμφιβαλουν.. Την εκδοση 501 δεν την θελω γιατι βλεπω οτι δεν υποστηριζει καποια Bands και δεν θελω να περασω Rom η να τα ξεκλειδωσω μονος μου για τα φτιαξω.. Θα παρω την 021 εκδοση που τα εχει ετοιμα και περναω και μια Rom και ολα καλα!

 

Το LeEco το συγκεκριμενο το θελω και εγω με τον Snapdragon 820 αλλα εχουν μονο το 4/32gb στην Κινα και μονο σε χρυσο χρωμα.. Και δεν θελω να περιμενω αλλο ηδη περιμενα 3 μηνες σχεδον για το Mi5 Pro και ακομα δεν ειναι διαθεσιμο στην Κινα

Link to comment
Share on other sites

Ωραια βοηθαει πολυ το σχολιο σου για οσους αμφιβαλουν.. Την εκδοση 501 δεν την θελω γιατι βλεπω οτι δεν υποστηριζει καποια Bands και δεν θελω να περασω Rom η να τα ξεκλειδωσω μονος μου για τα φτιαξω.. Θα παρω την 021 εκδοση που τα εχει ετοιμα και περναω και μια Rom και ολα καλα!

 

Το LeEco το συγκεκριμενο το θελω και εγω με τον Snapdragon 820 αλλα εχουν μονο το 4/32gb στην Κινα και μονο σε χρυσο χρωμα.. Και δεν θελω να περιμενω αλλο ηδη περιμενα 3 μηνες σχεδον για το Mi5 Pro και ακομα δεν ειναι διαθεσιμο στην Κινα

 

Κι η 501 ετοιμη με τις ιδιες μπαντες είναι για 4g. Ητοι B1, B3, B7 (εκτος από τη Β20, που ούτως η αλλως δεν εχεις και με την 021). Ασε που ο πωλητης θα ανοιξει τη συσκευασια και θα σου ριξει multi miui 7 (και θα κανει και το σχετικο ελεγχο ότι όλα βαινουν καλως, όπως κανουν όλα τα κινεζομαγαζα), οποτε, γιατι να μη γλυτώσεις αλλα 17 περιπου δολλαρια? ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι η 501 ετοιμη με τις ιδιες μπαντες είναι για 4g. Ητοι B1, B3, B7 (εκτος από τη Β20, που ούτως η αλλως δεν εχεις και με την 021). Ασε που ο πωλητης θα ανοιξει τη συσκευασια και θα σου ριξει multi miui 7 (και θα κανει και το σχετικο ελεγχο ότι όλα βαινουν καλως, όπως κανουν όλα τα κινεζομαγαζα), οποτε, γιατι να μη γλυτώσεις αλλα 17 περιπου δολλαρια? ;)

 

Στο συγκεκριμενο Link ειναι η 021 και ειναι το πιο φθηνο Mi Note Pro με τις περισσοτερες αγορες και τις καλυτερες αξιολογησεις οποτε μονο κερδιζω απο τον συγκεκριμενω αν ειναι ολα οπως τα λεει.. :D Ριξε μια ματια να μας πεις και εσυ την δικη σου γνωμη αν μπορεις και θες. http://www.aliexpress.com/item/xiaomi-NOTE/32614240647.html?spm=2114.30010308.3.1.wIKE5p&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10017_10034_10021_507_10022_10032_10020_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=fa8d7d8c-0512-4017-82e7-4ae0a9c12292

 

Οι bands της 501 που λειπουν ειναι για 3G και κατω?? (Δεν τα παω καλα με αυτα)

Επισης δεν θελω να μου ανοιξει την συσκευασια ο πωλητης θελω να τα κανω ολα μονος μου και θελω να δω σφραγισμενη συσκευασια για να σιγουρευτω οτι δεν ειναι επιστροφες και αλλα τετοια που λενε εδω στο Forum..

 

Για το LeEco le max 2 6/64GB εχεις καμια πληροφορια για διαθεσιμοτητα? Αν και 380€ δεν τα δινω αν δεν φτιαξουν το λογισμικο τους.. Η αγορα τις Κινας με ενδιαφερει που εκει κανει 340€

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πρόβλημα με το aliexpress είναι ότι μετά από τις 15 ημέρες που έχεις περιθώριο να αναφέρεις πρόβλημα και να ζητήσεις refund, μην τον είδατε τον Παναγή.

 

Αυτό είναι πρόβλημα, όχι ότι θα σου στείλουν μεταχειρισμένο/από αλλαγη/τούβλο σε κουτί.

 

Εγώ αυτό καταλαβαίνω ότι ισχύει. Δεν λέει πουθενά για άλλο warranty. Υπό αυτό το πρίσμα ίσως να αξίζει να δώσει κανείς τα 40 παραπάνω και να έχει το κεφάλι του ήσυχο για 12μηνες. Έχω μπερδευτεί λίγο τι θα κάνω. ...θα το ρίξω στο α μπε μπα μπλομ μου φαίνεται :S

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πρόβλημα με το aliexpress είναι ότι μετά από τις 15 ημέρες που έχεις περιθώριο να αναφέρεις πρόβλημα και να ζητήσεις refund, μην τον είδατε τον Παναγή.

 

Αυτό είναι πρόβλημα, όχι ότι θα σου στείλουν μεταχειρισμένο/από αλλαγη/τούβλο σε κουτί.

 

Εγώ αυτό καταλαβαίνω ότι ισχύει. Δεν λέει πουθενά για άλλο warranty. Υπό αυτό το πρίσμα ίσως να αξίζει να δώσει κανείς τα 40 παραπάνω και να έχει το κεφάλι του ήσυχο για 12μηνες. Έχω μπερδευτεί λίγο τι θα κάνω. ...θα το ρίξω στο α μπε μπα μπλομ μου φαίνεται :S

 

Αυτη που αναφερεις ειναι η εγγυηση του Aliexpress μετα εχεις και την εγγυηση που δινει ο πωλητης.. Εαν εχεις προβλημα μετα τις 15 μερες λογικο μου φαινεται να μην μπορεις να ζητησεις Refund παρα μονο επισκευη η αντικατασταση αν δεν φτιαχνετε..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εάν δεις τα guarantees του πωλητή δεν γράφει τίποτα για 12μηνες. Του έστειλα μηνυμα να μου πει αν προσφέρει κάποια εγγύηση πέρα των 15 ημερών του aliexpress που αναφέρεται, και για την ώρα....κάνει τον Κινέζο.

Εάν δεν απαντήσει μέσα σε 5-6 ώρες λέω να το χτυπήσω από vickmall

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...