Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε antutu μετρήσεις να δούμε;

 

18500 χιλιάδες περίπου σε εμένα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το τλεφωνο εχει ωραια οθονη το επιασα στα χερια μου στην vodafone

καμερα μετρια

ταχυτητα μετρια

ελαφρυ

τεραστιο συνηθιζετε ομως

περιμενω παραλαβη

 

Δοκίμασε φωτογραφίες με HDR εγώ το έχω μόνιμα ανοικτό από τότε που το δοκίμασα και σε πληροφορώ ότι και στο σκοτάδι σε πολλές περιπτώσεις είναι καλύτερο του φλας...!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θέλω να αναφέρω κάποια bugs ώστε αν εντοπιζονται κ σε αλλους να γνωρίζουμε οτι είναι by default:

 

1)δεν λειτουργει η ηχογράφηση στο messenger (ανούσιο κακό)τεσταρισμενο σε 2 συσκευές.

 

2)3-4 φορες το έχω τσακωσει να μην γραφει και απλα το κλειδωνω κ το ξεκλειδωνω και φτιάχνει (μικρο το κακό).

 

3)αν αποθηκεύσεις gif αυτά δεν παιζουν στην συλλογή

 

αυτό με την ηχογράφηση το έχω τεστάρει στο δικό μου και σε ενός φίλου... ισχύει... το άλλο που λες με το γράψιμο δεν το έπαθα ποτέ αλλά από την πρώτη μέρα άλλαξα πληκτρολόγιο και έβαλα το go keyboard οπότε μπορεί να φταίει η εφαρμογή του πληκτρολογίου όσο για τα gif δεν ξέρω δεν έχω περασμένα στο κινητό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χθες ο ενας ο φιλος λακισε στην αγορα του τηλεφωνου γιατι οπως λεει στο καταστημα που το δοκιμασε του φανηκε οτι το τηλ. ειχε πολυ lag,ισχυει κατι τετοιο σε σας που το'χετε παρει?

 

σε καμία περίπτωση... εμένα δεν μου έχει κολλήσει ποτέ... έχω 20 εφαρμογές περίπου αλλά ποτέ δεν αφήνω ανοικτές πάνω από 2... ήμουν χρήστης μονοπύρηνου και έχω συνηθίσει έτσι για να μην κολλάει οπότε αυτό πάει πάντα σφαίρα...

Το μόνο bug που έχει η συσκευή είναι ότι δεν στέλνει ηχογραφημένα μηνύματα η εφαρμογή του messenger για το facebook...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

259 ευρώ , ΔΕΝ είναι και 800 ή 1000 που κάνουν τα galaxy note και iphone 6 . Kαι πάλι 259 ευρώ , είναι μια χαρά τιμή , για κινητό 6 ιντσών .

 

Πόσο ήθελες να κάνει , 50 ευρώ ? ! ? !

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί να σου πω ψέμματα ? Έχω κανένα συμφέρον ? Είτε το max κάνει 129 ή 259 ή 1029 ευρώ , ΔΕΝ σημαίνει ότι πρέπει αναγκαστικά να κάνει κάποια σκαλώματα , επειδή ΔΕΝ είναι samsung galaxy ή iphone .

 

Σιγά μην δώσει ο κόσμος 260 για noname κινητο μονο και μόνο για τις 6 ίντσες, στα ίδια λεφτά υπάρχουν 10 φορές καλύτερα και ας μην είναι 6 ίντσες . Max αξία είναι στα 150 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ μιλάω για hands free wired...Θα με κάνετε να ανεβάσω βιντεο στο τελος!! χαχαχα

 

εμένα χτυπάει κανονικά με το handsfree το δοκίμασα τώρα μόνο και μόνο για να το τεστάρω... κοίτα τις ρυθμίσεις σου αλλιώς πήγαινε στην Vodafone...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλορίζικη, άσε να μαντέψω από ebay μαζί με ταχυδρομικά στα 6€ ή 7.34€ ; :)

Και εμένα χτες μου ήρθαν! :yahoo:

Φαντάζομαι θα έπεσε πολύ κίνηση από Ισπανία αυτές τις μέρες!:lol:

Εντωμεταξύ από Γαλλία η ίδια ακριβός θήκη στα 16.99€ :blink:

Πάντως πολύ καλή και κιμπάρικη! Αγκαλιάζει με σκληρό καουτσούκ ολόκληρο το κινητό γύρω-γύρω και μπορείς να το βγάλεις το κινητό άνετα από τη θήκη αν θες, σε σχέση με αυτά με τις κόλλες. Είχα δει και κάποιες universal με βεντούζες αλλά δεν τις εμπιστευτικά, λέω μια φορά να ξεβεντουζοθεί στο δρόμο την ώρα που ανοίγω το φλίπ cover και μάλλον θα το κλαίω το κινητό.

Επίσης προστατεύετε και η πίσω κάμερα αρκετά μιας και δεν εξέχει πια, αντίθετα είναι αρκετά μέσα! Λίγο πιο κάτω να ήταν μόνο το μαγνητικό κλιπ και θα πατιόταν πιο εύκολα το power button του κινητού.

Άρα περιμένουμε για καμιά καλή πρόταση για sview app!

 

Για μεμβράνη προστασίας της οθόνης δεν ξέρω τι να κάνω, αξίζει; Μέχρι τώρα δεν έβαζα σε αλλά κινητά, αλλά δεν είχα και τέτοια οθόνη. :worry:

Πιστεύω θα αφήσω φουσκαλίτσες και θα χαθεί και η ωραία γυαλάδα του γυαλιού της οθόνης, από ανταπόκριση της touchscreen φαντάζομαι δεν παίζει πρόβλημα. Αν δοκιμάσω και δεν πετύχει, μετά όταν την βγάλω θα έχει υπολείμματα κολλάς στην οθόνη ή βγει χωρίς πρόβλημα η μεμβράνη;

 

Έχω μια συμβουλή... εγώ έτσι το κάνω και βολεύει πάρα πολύ τελικά... εκεί που στρίβει η δερματίνη για να πιάσει το μαγνητάκι ακριβώς από κάτω είναι το power button αν το πατήσεις το δερματάκι πατιέται και το κουμπί, το καλό είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις λάθος ούτε το πας ψάχνοντας διότι το εξώγκομα από από το δερματάκι το βρίσκεις εύκολα.

όσο για μεμβράνη θα σε συμβούλευα να πάρεις αυτήν εδώ... με 7€ είναι και anti blue light και καλύτερης ποιότητας από της απλές μεμβράνες προσοχή όμως... δεν είναι tempered glass με 9Η αντοχή όμως έχει αντοχή 4-5Η όπως λέει στο site... η τιμή είναι για 3 μεμβράνες...

http://www.aliexpress.com/item/Anti-blue-light-film-screen-protector-for-Vodafone-Smart-4-MAX-3pcs-set/32277773950.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι μυστικο δεν έχω βρει κανένα προγραμσ και εγώ ερώτηση εξεφρασα

Δοκιμαδα μερικά τζιφος

Οι ζελατινες απο την Γερμανία δεν έχουν δυο φύλλα Α Β ο οδηγός που έγραψα ισχυει και με αυτά

Όμως δεν τις βρίσκω καλής ποιότητας γρατζουνιουνται ευκολα

 

http://www.aliexpress.com/item/Anti-blue-light-film-screen-protector-for-Vodafone-Smart-4-MAX-3pcs-set/32277773950.html

 

Τσέκαρε... με 4-5Η σκληρότητα... εντάξει δεν είναι temperd glass αλλά είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή την στιγμή...!

 

παιδια κανενα καλο screen protection μπορει να προτεινει καποιος γιατι πηρα από τον γερμανο http://www.ebay.com/itm/3x-Anti-Shock-Displayschutzfolie-ANTIREFLEX-fur-Vodafone-Smart-4-Max-990N-/311257905224?pt=DE_Handy_PDA_Displayschutzfolien&hash=item48786ab848 και ειναι χαλια

 

http://www.aliexpress.com/item/Anti-blue-light-film-screen-protector-for-Vodafone-Smart-4-MAX-3pcs-set/32277773950.html

 

Ότι καλύτερο αυτή την στιγμή για το εργαλείο μας και είναι κάτι μεταξύ screen protector και tempered glass το tempered glass βέβαια έχει 9Η αντοχή αλλά και τα 4-5Η αντοχή που έχει αυτό πάρα πολύ καλά είναι από μια απλή ζελατίνη, αα και το βασικότερο... είναι και anti blue light για να μην κουράζει τα μάτια...!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμίσεις-Προβολή-Φωτεινός παλμός ειδοποίησης κλικ.

 

Το Graviy Screen δουλεύει τέλεια σε μένα... το έχω κάνει αν ανοίγει όταν ανοίγεις το καπάκι και να σβήνει όταν κλείνεις το καπάκι...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου δεν έχει κολλήσει ΠΟΤΕ , όπως και έγραψα παραπάνω

(προς το παρών τουλάχιστον) .

 

Αυτό με την ΜΗ ηχογράφηση στο messenger , ΟΝΤΩΣ ΙΣΧΥΕΙ τελικά και είχα σκοπό να το αναφέρω και εδώ .

 

Είναι το ΜΟΝΟ bug ή "πρόβλημα" που του βρίσκω , εγώ προσωπικά . Και επίσης θα ήθελα το ΗΧΕΙΟ του max , να είναι ΑΡΚΕΤΑ πιο δυνατό καθώς και τα ακουστικά όταν δεχόμαστε εισερχόμενη κλήση . Οπότε ουσιαστικά , αυτά είναι ΜΟΝΟ τα 3 μειονεκτήματα που του βρίσκω , προσωπικά εγώ .

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

259 ευρώ , ΔΕΝ είναι και 800 ή 1000 που κάνουν τα galaxy note και iphone 6 . Kαι πάλι 259 ευρώ , είναι μια χαρά τιμή , για κινητό 6 ιντσών .

 

Πόσο ήθελες να κάνει , 50 ευρώ ? ! ? !

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί να σου πω ψέμματα ? Έχω κανένα συμφέρον ? Είτε το max κάνει 129 ή 259 ή 1029 ευρώ , ΔΕΝ σημαίνει ότι πρέπει αναγκαστικά να κάνει κάποια σκαλώματα , επειδή ΔΕΝ είναι samsung galaxy ή iphone .

 

Σιγά μην δώσει ο κόσμος 260 για noname κινητο μονο και μόνο για τις 6 ίντσες, στα ίδια λεφτά υπάρχουν 10 φορές καλύτερα και ας μην είναι 6 ίντσες . Max αξία είναι στα 150 ευρώ

 

Νομίζω ότι είσαι αρκετά ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ , που πιστεύεις ότι η μέγιστη αξία του max , είναι 150 ευρώ . ΣΙΓΟΥΡΑ , ΔΕΝ είναι Apple ή Samsung , ή Nokia , το ξέρω καλά αυτό .

 

Το όνομα "Vodafone" , είναι πολύ NO- NAME όνομα πιστεύεις ?

Edited by SUMMER_2000
Link to comment
Share on other sites

Το όνομα "Vodafone" , είναι πολύ NO- NAME όνομα πιστεύεις?

 

Έχει ξαναειπωθεί για όσους δεν έχουν παρακολουθήσει από την αρχή το νήμα.

Το κατασκευάζει ή Coolpad με κωδική ονομασία 8890U.

Άρα δεν το λες και No Name...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό στα 130 είναι σούπερ προσφορά. Αλλά στα 260 δεν αξίζει ούτε λίγο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα vodafone ίσως να παραλάβουν νέα κομμάτια από τις κεντρικές αποθήκες ΜΕΤΑ το τέλος των εκπτώσεων . Το ερώτημα λοιπόν που τίθεται είναι αν αυτοί που έχουν παραγγείλει το συγκεκριμένο τηλέφωνο αφού εξαντλήθηκε ( αλλά μέσα στην περίοδο των εκπτώσεων ) θα πληρώσουν 130 e ή 260ε . To μόνο σίγουρο είναι πως στη περίπτωση που η εταιρεία ανεβάσει την τιμή, αρκετοί υποψήφιοι αγοραστές δεν θα το αγοράσουν ( κατά την γνώμη μου πρέπει για τους πελάτες μόνο που το έχουν παραγγείλει μέσα στην περίοδο των εκπτώσεων να διατηρήσει την τιμή στα 130e ) . Μάλιστα σε ένα κατάστημα με το οποίο επικοινώνησα ανέφεραν ότι έχουν γίνει περίπου 30 παραγγελίες. Μήπως λοιπόν θα ήταν καλύτερο να ξεκαθαρίσει η εταιρεία τι θα γίνει με αυτούς τους ανθρώπους που περιμένουν να παραλάβουν το τηλέφωνο στα 130ε ? Edited by savvas765
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναειπωθεί για όσους δεν έχουν παρακολουθήσει από την αρχή το νήμα.

Το κατασκευάζει ή Coolpad με κωδική ονομασία 8890U.

Άρα δεν το λες και No Name...

 

εμένα μου είχαν πει στο καταστήμα ότι ήτανε lenovo αυτο το κινητό και μετα έβαλε το brand name vodafone.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εμένα μου είχαν πει στο καταστήμα ότι ήτανε lenovo αυτο το κινητό και μετα έβαλε το brand name vodafone.

 

Κάτι θα έπρεπε να πουν υποθέτω. Μόνο που είναι λάθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα έπρεπε να πουν υποθέτω. Μόνο που είναι λάθος.

 

απορω στο εξησ ενταξει βαζει ενα κινεζικο κινητο και η vodafone βαζει το ονομα της , την 2 εγγυηση που δεν δινει η κινα οταν αγοραζεις κινητο απο την κινα , η vodafone που την δινει; . και τι σερβισ εχει; . Εχω σκεφτει παρα πολλες φορες να παρω κιζεζικο κινητο απο το εξωτερικο διοτι εκει ειναι πολυ μπροστα και δινουν κινητα με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα απο την Ελλαδα πχ με 2gb ram και καλυτερη οθονη. κ.α. αλλα εγγυηση και σερβις για ποσο καιρο δινουνε; και δεν ειναι καθολου αμεσο, δεν καταλαβαινω πως η vodafone βαζει το ονομα της και εχει εγγυηση 2 χρονια ενω στην κινα οχι!. Και εμενα με προσελκυει να παρω κινητο με 2 χρονια εγγυηση αλλα τι νοημα εχει να παρεις κινεζικο πιο ακριβο , ενω στην κινα το εχει χαμηλοτερη τιμη; εκει εγγυηση δεν υπαρχει; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία με την Vodαfone , αλλά και με ένα κατάστημα της περιοχής μου, μου είπαν ότι κατά 99% η τιμή του θα είναι στα 259€ πλέον ... κρίμα Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία με την Voadfone , αλλά και με ένα κατάστημα της περιοχής μου, μου είπαν ότι κατά 99% η τιμή του θα είναι στα 259€ πλέον ... κρίμα

 

Το λογικό και προφανές είναι αυτό. Από κει και πέρα όσοι μπόρεσαν και το παρήγγειλαν μέσα στη περίοδο των εκπτώσεων κανονικά πρέπει να το πάρουν με τη τιμή της έκπτωσης.

Link to comment
Share on other sites

Το λογικό και προφανές είναι αυτό. Από κει και πέρα όσοι μπόρεσαν και το παρήγγειλαν μέσα στη περίοδο των εκπτώσεων κανονικά πρέπει να το πάρουν με τη τιμή της έκπτωσης.

 

Στο κατάστημα το ρώτησα και αυτό, αλλά δεν γνώριζε, ρώτησα ακόμα και τώρα αν μπορώ να μπω αυτή την στιγμή στην λίστα για όποτε και όταν έρθει αλλά να το πάρω στην τιμή των 129€ και μου απάντησε ότι δύσκολο να γίνει αυτό

 

αν ξαναπάει η τιμή στα 129€ max 150€ βλέπουμε :O

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα το ρώτησα και αυτό, αλλά δεν γνώριζε, ρώτησα ακόμα και τώρα αν μπορώ να μπω αυτή την στιγμή στην λίστα για όποτε και όταν έρθει αλλά να το πάρω στην τιμή των 129€ και μου απάντησε ότι δύσκολο να γίνει αυτό

 

αν ξαναπάει η τιμή στα 129€ max 150€ βλέπουμε :O

 

Εάν είσαι ήδη σε κάποια αναμονή πρέπει να το πάρεις στα 129€. Υποτίθεται ότι το παραγγέλνεις για αυτή τη τιμή.

Αυτοί πάλι φαντάζομαι νέες κρατήσεις/λίστες όπως θες πες το δεν θα κάνουν λόγω αυτού.

Τελείωσε ο μήνας και όποτε έρθει πάλι παρτίδα θα δίνεται στην αρχική του τιμή.

Εδώ είχα βάλει να με ειδοποιήσουν και για 25 λεπτά που "έχασα" το e-mail είχε εξαντληθεί πάλι (ζητούσα για 2ο). Τους έριξα κράξιμο ότι ούτε σειρά προτεραιότητας κρατούν και ότι έφεραν όλο κι όλο "10 κομμάτια".

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε... με 4-5Η σκληρότητα... εντάξει δεν είναι temperd glass αλλά είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή την στιγμή...!

http://www.aliexpress.com/item/Anti-blue-light-film-screen-protector-for-Vodafone-Smart-4-MAX-3pcs-set/32277773950.html

 

Στο link που έδωσες βλέπω ότι έχει μια επιπλέον εγκοπή δεξιά από το ηχείο. Έχεις τσεκάρει ότι δουλεύει το proximity sensor κατά τη διάρκεια της κλήσης με τη συγκεκριμένη ζελατίνα; Προς το παρόν έχω κόψει τη ζελατίνα της Vodafone με το ψαλίδι και είναι ok.

 

Έχει κανείς βρει usb driver για Windows? Δοκίμασα διάφορους universal και δεν. Προσπαθώ να κάνω nandroid backup.

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία με την Vodαfone , αλλά και με ένα κατάστημα της περιοχής μου, μου είπαν ότι κατά 99% η τιμή του θα είναι στα 259€ πλέον ... κρίμα

 

Μεγαλη βλακεια της Vodafone.Στα 129 πουλαει σαν ζεστο ψωμι.Στα 259 για κανενα λογο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότητα υπάρχει, αν και μου φαίνεται πολύ δύσκολο! Μακάρι δηλαδή, αλλά δεν το βλέπω.

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Είχατε πει κάποιοι για εφαρμογές που να προσαρμόζουν το κινητό στο παραθυράκι κάποιων θηκών και να φαίνεται η ώρα και οι εισερχόμενες κλήσεις δίχως να ανοίγεις τη θήκη (s view το λένε?). Βρήκατε τελικά κάτι;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είχατε πει κάποιοι για εφαρμογές που να προσαρμόζουν το κινητό στο παραθυράκι κάποιων θηκών και να φαίνεται η ώρα και οι εισερχόμενες κλήσεις δίχως να ανοίγεις τη θήκη (s view το λένε?). Βρήκατε τελικά κάτι;;;

 

Από τη στιγμή που δεν υποστηρίζεται αυτό natively από τη συσκευή... περισσότερο ταλαιπωρία είναι παρά εξυπηρέτηση γιατί δεν θα σου δουλέψει σαν αυτό που έχεις δει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα ακριβως ιδια ειναι.

 

Με ποιο apk εχεις χρωματισει τα εικονιδια στη μπαρα ειδοποιησεων?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...