Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον κάτοχος του εν λόγω κινητού.

 

Αξιοπρεπές σε όλα του και πάντα σε σχέση με τα λεφτά που δόθηκαν. Compact, καλής ποιότητας πλαστικά, Καλή οθόνη καλή διαχείριση της ram έχω φορτώσει καμιά 20 εφαρμογές και μέχρι τώρα no lagging. Δεν ξεχνώ την αυτονομία που ήταν μια ευχάριστη έκπληξη.

 

Βασικά δεν περίμενα από την Vodafone να βγάλει ένα τόσο καλό κινητό. Με είχε συνηθίσει σε κακής ποιότητας.

 

Αν δω και καμιά αναβάθμιση δεν θα αντέξω... .Θα δακρυσω!

 

Παρένθεση το μοναδικό bug που έχω εντοπίσει είναι η αυτόματη μείωση της έντασης των ηχείων όταν δέχομαι κλήση και παράλληλα είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά. Το έχει εντοπίσει και άλλος?

 

Και εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο το max , το οποίο το έχω 1,5 μήνα . Αξίζει πραγματικά .

 

Όπως εχω γράψει παλι εδώ , τα μόνα προβλήματα που του βρίσκω είναι 1) η ΜΗ ηχογράφηση φωνητικού μηνύματος στο messenger/facebook και 2) το οτι όταν δεχόμαστε εισερχόμενη κλήση το ηχείο της συσκευής θα μπορουσε να είναι πιο δυνατό , (όχι οτι είναι άσχημο) , και ειδικα όταν έχουμε τα ακουστικά , να ακούγεται δυνατά το τραγούδι/μελωδία που έχουμε . Απο τα ακουστικά μιλάω . Απο το ηχείο δεν με ενδιαφέρει και πολύ .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά όντως η θήκη της vodafone ειναι παρα πολύ καλη!! Silicone gel,μαζί με ζελατίνα.Αυτη δεν την έβαλα ακόμα.Κανει παντως πολύ καλη εφαρμογή στο τηλ και το δειχνει πιο ομορφο! 8.90€ Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μας υπάρχει διαθέσιμο?

Υπάρχει κάποια νεα Ρομ για το τηλέφωνο?

 

Ευχαριστω

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μας υπάρχει διαθέσιμο?

Υπάρχει κάποια νεα Ρομ για το τηλέφωνο?

 

Ευχαριστω

Υπαρχει διαθεσιμο σε αρκετα καταστηματα Vodafone στα 259 €

Το απογευμα περασα απο την vodafone στο the Mall ,και το ειχε και σε λειτουργεια

Xiaomi miMax -- Samsung galaxy Note 2 - Samsung galaxy j5
Link to comment
Share on other sites

το θεμα που έχει το δικο μου με τις επανεκινησεις που ειχα γραψει συνεχιζετε

κανει καθε 6 ημερες επανεκινηση ρολοι το ατιμο :lol:

το παω για reset και ευχομαι να μη το ξανακανει

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, γιατί ενώ στα specs αναφέρεται με 1 GB ram το λειτουργικό βλέπει μόνο 846 MB?

Ποιο από τα δύο ισχύει?

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

έψαξα στο xda δεν βρήκα κάτι σχετικά με το κινητό, ίσως πρέπει να φτιάξει κάποιος ένα θέμα να γίνει η αρχή, μήπως και δούμε κάποια rom ή έστω lolipop 5
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, γιατί ενώ στα specs αναφέρεται με 1 GB ram το λειτουργικό βλέπει μόνο 846 MB?

Ποιο από τα δύο ισχύει?

 

Το 1 ισχύει. Μην ξεχνάς ότι υπάρχει και το λειτουργικό οπότε λογικό είναι να σου βλέπει τα 846.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε αναβάθμιση. Για να δούμε τι θα δούμε. ..

 

Έχει κανείς ιδέα τι διορθώνει?

 

Αναβαθμιση σε τι; για πες όταν το τσεκαρεις

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

Οντως βγάζει οτι υπαρχει διαθέσιμη ενημέρωση συστηματος αλλά μη χαιρεστε...Είναι μια εφαρμογή μηνυμάτων απ ο,τι κατάλαβα μονο για χρήστες vodafone.89 mb.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι είναι μια εφαρμογή για μηνύματα. Να πω οτι συγκινήθηκα θα ήταν ψέμα.

 

Η εφαρμογή στα δικά μου μάτια δεν λέει και τίποτα. Να σημειώσω επίσης ότι μια ανεπαίσθητη αλλά υπαρκτή διαφορά στη ταχύτητα αποκρισης τη βλέπω στη συσκευή. Κοινώς αν το ήξερα δεν θα την κατέβαζα.

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηρα και εγκατεστησα την "αναβαθμιση", με rootαρισμενο κινητο

 

 

Κολοκυθια ομως η "αναβαθμιση" δεν αναβαθμισε τιποτα.Καλα,οχι οτι χρειαζεται και τρελες αλλαγες!

Καμια ουσιαστικη διαφορα,εκτος του οτι εχασα το root μου - ευτυχως το towelroot ειναι γρηγορο και ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς με το τελευταίο update του facebook δουλεύει καλύτερα όταν μέσα απ την εφαρμογή επιλέγεις να δεις κάποιο λινκ και πας πίσω στην εφαρμογή του facebook πλέον δε σε πετάει στα νέα πρώτα αδιάβαστα αλλά εκεί που το είχες αφήσει.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σημερα χωρις κανενα εμφανη λογο και χωρις να εχει προηγηθει κατι,στα ξαφνικα μαυρισε η οθονη και δεν ανοιγε με τιποτα. :confused:

Στην αρχη νομισα οτι εκλεισε το κινητο αλλα τελικα απλα ειχε μαυρισει η οθονη!:cry:

Επαιρνα τηλεφωνο και χτυπουσε κανονικα,αλλα προφανως δεν μπορουσα να το ξεκλειδωσω.

Πατωντας παρατεταμενα το power τιποτα. Μετα σκεφτηκα να πατησω ΜΙΑ φορα το power (ωστε να ενεργοποιηθει η οθονη - αλλα παρεμενε μαυρη) και μετα παρατεταμενα το power με το κατω πληκτρο της εντασης και εκανε reboot οπου και επανηλθε.

 

Εχει συμβει σε κανενα αλλο αυτο?

Σε κατι τετοιες περιπτωσεις θα ηθελα να εχει αποσπωμενη μπαταρια....αλλιως θα επρεπε να περιμενω μεχρι να αδειασει...:(

Link to comment
Share on other sites

Σημερα χωρις κανενα εμφανη λογο και χωρις να εχει προηγηθει κατι,στα ξαφνικα μαυρισε η οθονη και δεν ανοιγε με τιποτα. :confused:

Στην αρχη νομισα οτι εκλεισε το κινητο αλλα τελικα απλα ειχε μαυρισει η οθονη!:cry:

Επαιρνα τηλεφωνο και χτυπουσε κανονικα,αλλα προφανως δεν μπορουσα να το ξεκλειδωσω.

Πατωντας παρατεταμενα το power τιποτα. Μετα σκεφτηκα να πατησω ΜΙΑ φορα το power (ωστε να ενεργοποιηθει η οθονη - αλλα παρεμενε μαυρη) και μετα παρατεταμενα το power με το κατω πληκτρο της εντασης και εκανε reboot οπου και επανηλθε.

 

Εχει συμβει σε κανενα αλλο αυτο?

Σε κατι τετοιες περιπτωσεις θα ηθελα να εχει αποσπωμενη μπαταρια....αλλιως θα επρεπε να περιμενω μεχρι να αδειασει...:(

κρατας το Power για 10 δευτερολεπτα και κανει reboot το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζουμε σε update σε lollipop πάντως,καινουριο κινητό να του δώσουν αναβάθμιση, rom κλπ δεν έχω βρει ουτε εγώ κάπου Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, googlαρα vodafone smart 4max lolipop update και στο 1ο αποτελεσμα εχει εναν οδηγο για αναβαθμιση.Ισχυει κατι τετοιο;
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, googlαρα vodafone smart 4max lolipop update και στο 1ο αποτελεσμα εχει εναν οδηγο για αναβαθμιση.Ισχυει κατι τετοιο;

 

δεν ισχυει,ειναι fake

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει,ειναι fake

 

φυσικά και είναι ψευτικο πχ http://cloudwire.co/nokia-8810/

 

http://cloudwire.co/ericsson-pf-768/

κοιτάξτε και τα σχόλια απο κάτω .είναι τα ίδια

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα τη βοήθεια σας .. Σε ενος φίλου το κινητό ,έσπασε το γυαλι απ εξω πέφτοντας καταλάθος. Το πήγε στη vodafone και άκουσον άκουσον ,του ζήτησαν 320€ !!! Εντελως απαραδεκτοι ,δεν εχω λογια να περιγραψω..!! Παρακαλώ πολύ αν κάποιος ξέρει να μου πει πως να παραγγειλουμε ανταλλακτικά απ εξω θα είμαστε υπόχρεοι,είναι αμαρτία ενα τέτοιο τηλέφωνο ουτε ενος μηνός να παει στα σκουπίδια. Η οθόνη παιζει κανονικά απλα υπάρχει το εξωτερικο σπάσιμο που είναι ενοχλητικό στη χρηση. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα τη βοήθεια σας .. Σε ενος φίλου το κινητό ,έσπασε το γυαλι απ εξω πέφτοντας καταλάθος. Το πήγε στη vodafone και άκουσον άκουσον ,του ζήτησαν 320€ !!! Εντελως απαραδεκτοι ,δεν εχω λογια να περιγραψω..!! Παρακαλώ πολύ αν κάποιος ξέρει να μου πει πως να παραγγειλουμε ανταλλακτικά απ εξω θα είμαστε υπόχρεοι,είναι αμαρτία ενα τέτοιο τηλέφωνο ουτε ενος μηνός να παει στα σκουπίδια. Η οθόνη παιζει κανονικά απλα υπάρχει το εξωτερικο σπάσιμο που είναι ενοχλητικό στη χρηση. Ευχαριστώ πολύ.

 

Χρησιμοποίησα κάποιες κρυφές γνωσεις που μου έμαθε ενας κινεζος μάγος και βρήκα http://www.phone-doctor.gr/phonedoctor/malfunction/smart-4-max/othoni-lcd

 

:lol:

Ψαξτε λίγο με το google , δεν είναι τόσο δύσκολο.Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα links .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα τη βοήθεια σας .. Σε ενος φίλου το κινητό ,έσπασε το γυαλι απ εξω πέφτοντας καταλάθος. Το πήγε στη vodafone και άκουσον άκουσον ,του ζήτησαν 320€ !!! Εντελως απαραδεκτοι ,δεν εχω λογια να περιγραψω..!! Παρακαλώ πολύ αν κάποιος ξέρει να μου πει πως να παραγγειλουμε ανταλλακτικά απ εξω θα είμαστε υπόχρεοι,είναι αμαρτία ενα τέτοιο τηλέφωνο ουτε ενος μηνός να παει στα σκουπίδια. Η οθόνη παιζει κανονικά απλα υπάρχει το εξωτερικο σπάσιμο που είναι ενοχλητικό στη χρηση. Ευχαριστώ πολύ.

 

Αμα το κινητο σου δουλευει στην αφη και δεν εχεις προβλημα εγω στην θεση σου δεν θα αλλαζα αφου δουλευει. Στο θειο μου ειχε σπασει το τζαμι της αφης σε ενα ταμπλετ trevi και κοιταξα στο alierxpress και το ειχε 30 ευρω οποτε δεν το συμφερε και του προτεινα να παρει ενα otg usb και να ενα usb hub και να συνδεσει επανω στο ταμπλετ μαζι ενα πληκτρολογιο και ενα ποντικι και να το δουλευει ετσι! βεβαια κολλαει καποιες φορες το usb και χρειαζεται να το βγαλεις και να το βαλεις αλλα ενταξει δεν πηγε στραφει. Εκεινου ομως το σπασιμο στην οθονη δεν μπορουσες να το χρησιμοποιησεις το ταμπλετ μονο 1/4 της οθονης , το υπολοιπο το παταγες και δεν ανταποκρινοτανε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...