Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα καλά δηλαδή το επανέφερες? Χαίρομαι... Καλού κακού βρες και τους drivers να τους έχεις,αχρειαστοι βέβαια να είναι.. Το system dump files πως το βρήκες?

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι οχι!

Δεν το επανεφερα!

Το system dump ητανε χαλασμενο και ετσι δεν εκανα δουλεια..

Και παλι ειμαι στην αναζητηση!

 

Το αρχειο ειναι εδω http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-wip-cm12-1-zte-blade-s6-p839f30-t3242319/page5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι οχι!

Δεν το επανεφερα!

Το system dump ητανε χαλασμενο και ετσι δεν εκανα δουλεια..

Και παλι ειμαι στην αναζητηση!

 

Το αρχειο ειναι εδω http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-wip-cm12-1-zte-blade-s6-p839f30-t3242319/page5

Δεν στέλνεις ένα pm στον τύπο που το ανέβασε μπας και το ανεβάσει ξανά;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο από το να αγοράσεις άλλη μπαταρία;

 

 

Mα καλά; Δεν είναι ενσωματωμένη η μπαταρία; Αλλάζεται;

Kι αν ναι...έχει κανείς να με προωθήσει κάπου για την αλλαγή;

Edited by theo72
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την αριθμομηχανη στο δικό μου δεν έχει μπορεί να έχω vdf smart ultra 6 αλλά στην ουσία είναι ίδιες συσκευές το μόνο που αλλάζει είναι οι Sim cards

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν εννοείς την αριθμομηχανη στο δικό μου δεν έχει μπορεί να έχω vdf smart ultra 6 αλλά στην ουσία είναι ίδιες συσκευές το μόνο που αλλάζει είναι ότι το δικό μου δεν είναι δικαρτο

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα σας! Βρίσκω το συγκεκριμένο κινητό με 125Ε στην ελληνική αγορά σήμερα και, αν και παλιό μοντέλο, δεν υπάρχουν και πολλές εναλλακτικές με καλύτερες επιδόσεις σε αυτά τα χρήματα. Ως χρήστες του τόσο καιρό πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του σήμερα; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

18 μήνες χρήσης χωρίς κανένα πρόβλημα στα χέρια της γυναίκας μου.

Το μόνο ότι έχει μείνει σε 5.0.2

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγώ έχω το Vdf ultra smart 6 που έχουν το ίδιο λογισμικό καλή συσκευή αλλά θα το ξανασκεφτομουν

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγώ έχω το Vdf ultra smart 6 που έχουν το ίδιο λογισμικό καλή συσκευή αλλά θα το ξανασκεφτομουν

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ έχω το S6 Flex που η μόνη διαφορά είναι οτι είναι μονόκαρτο και απο λογισμικό έρχεται με Android 5.1.1

Το έχω δύο μήνες τώρα και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Ταχύτατο, πολύ καλές κάμερες μπρός- πίσω, πανάλαφρο, μπαταρία που βγάζει άνετα όλη την ημέρα, σχεδόν 10 GB ελεύθερη μνήμη για τον χρήστη χωρίς partition και σχεδόν καθόλου bloatware. Το μόνο μειονέκτημα που έχω παρατηρήσει είναι οτι μετά απο πέσιμο απο 1 μέτρο περίπου τρίζει ελαφρώς στην μία γωνία αλλά ζημιά δεν μου έβγαλε...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

...το δίκαρτο απλό Blade S6 (AS) δεν έχει ενοποιημένο χώρο και έτσι ο διαθέσιμος data/user rom είναι περιορισμένος (3,87GB) και σύντομα θα σας δημιουργήσει πρόβλημα εφόσον παραμείνετε σε stock rom...υπάρχει τρόπος μετάβασης (mod) σε μεγαλύτερο data partition αλλά θέλει και μετάβαση σε custom rom (π.χ. CM12.1) με όλη τη διαδικασία που περιλαμβάνει αυτό...επίσης η μπαταρία του είναι απογοητευτική, ειδικά με τα drains που συχνά πυκνά εμφανίζονται, η κατασκευή δεν είναι κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με τα νέα μεταλλικά και η 2.5D Arc οθόνη προβληματίζει με τα tempered...ίσως είναι καλύτερα να προσανατολιστείς σε αγορά του Xiaomi Redmi 3S Pro 3/32 International version από αξιόπιστο μαγαζί Κίνας (vickmall)... Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

...το δίκαρτο απλό Blade S6 δεν έχει ενοποιημένο χώρο και έτσι ο διαθέσιμος data/user rom είναι περιορισμένος (3,87GB) και σύντομα θα σας δημιουργήσει πρόβλημα εφόσον παραμείνετε σε stock rom...υπάρχει τρόπος μετάβασης (mod) σε μεγαλύτερο data partition αλλά θέλει και μετάβαση σε custom rom (π.χ. CM12.1) με όλη τη διαδικασία που περιλαμβάνει αυτό...επίσης η μπαταρία του είναι απογοητευτική, ειδικά με τα drains που συχνά πυκνά εμφανίζονται, η κατασκευή δεν είναι κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με τα νέα μεταλλικά και η 2.5D Arc οθόνη προβληματίζει με τα tempered...ίσως είναι καλύτερα να προσανατολιστείς σε αγορά του Xiaomi Redmi 3S Pro 3/32 International version από αξιόπιστο μαγαζί Κίνας (vickmall)...

 

Έχεις δοκιμάσει κάποια custom ROM να μας γράψεις εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει κάποια custom ROM να μας γράψεις εντυπώσεις;

...δυστυχώς όχι ακόμη, διότι το χρησιμοποιεί η κόρη μου αλλά σύντομα θα δοκιμάσω την CM12.1 (κυρίως για να ενοποιήσω τον χώρο και να αντιμετωπιστεί το θέμα έλλειψης χώρου για αναβαθμίσεις εφαρμογών, αλλά αναγκαστικά θα περάσω σε custom γιατί οι stock δεν την υποστηρίζουν) που φαίνεται να έχουν αντιμετωπίσει τα σημαντικότερα bugs...

Link to comment
Share on other sites

...δυστυχώς όχι ακόμη, διότι το χρησιμοποιεί η κόρη μου αλλά σύντομα θα δοκιμάσω την CM12.1 (κυρίως για να ενοποιήσω τον χώρο και να αντιμετωπιστεί το θέμα έλλειψης χώρου για αναβαθμίσεις εφαρμογών, αλλά αναγκαστικά θα περάσω σε custom γιατί οι stock δεν την υποστηρίζουν) που φαίνεται να έχουν αντιμετωπίσει τα σημαντικότερα bugs...

 

Όταν το κάνεις, αν θέλεις γράψε εντυπώσεις και link για τις οδηγίες, να κάνω και γω καμιά δοκιμή ;)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους μας! Έχω το S6 Flex (baseband P838T60B01, kernel 3.10.49, build ZTE_Blade_S6_FlexV1.0.0). Ψάχνω να βρω πώς μπορώ να αφαιρέσω την ένδειξη με το ποσοστό της απομένουσας μπαταρίας (%) από το status bar. Δεν βρίσκω αντίστοιχη επιλογή στις Ρυθμίσεις. Μπορείτε να με βοηθήσετε;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όσο και να εψαξα δεν βρήκα τέτοια επιλογή ούτε στο μενού της μπαταρίας ή της προβολής ούτε στις επιλογές για προγραμματιστές. Δεν ξέρω αν είναι θέμα της Lollipop ή όχι γιατί το προηγούμενο μοντέλο που είχα ήταν με Jelly bean και είχε επιλογή που κλικαρεις για να δείχνει το ποσοστό στην πάνω μπάρα ειδοποιήσεων. Μικρό το κακό πάντως...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

για αποθηκευση σε sd :

εικονιδιο διαχειριση αρχειων/ καρτα sd/ DCIM/CAMERA/ανοιγμα/ρυθμισεις/επιλεγμενα αρχεια/επιλογη στο κουτακι δεξια στη foto/επιλογη το εικονιδιο σταυρος κατω/βελακι πανω δεξια/καρτα sd/επιλεγεις φακελο/επικολληση. ελπιζω να βοηθησα

Δεν βρήκα ακριβώς αυτή τη διαδρομή αλλά περίπου. Με αυτόν τον τρόπο αποθηκεύονται αυτόματα ή μεταφέρονται χειροκίνητα? Κάθε φορά που πάω να επιλέξω εξωτερική κάρτα σε οποιαδήποτε εφαρμογή βγάζει μήνυμα ότι πλασάρουν τα έγγραφα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου κινητού.να το προτιμήσω σε σχέση με το huawei y5ii και το lg k8 που έχω δει?

με ενδιαφέρει περισσότερο η φωτογραφία.τα λεφτά 120 μέγιστο αγορά απο Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου κινητού.να το προτιμήσω σε σχέση με το huawei y5ii και το lg k8 που έχω δει?

με ενδιαφέρει περισσότερο η φωτογραφία.τα λεφτά 120 μέγιστο αγορά απο Ελλάδα!

Αν σε ενδιαφέρει η φωτογραφία σου κάνει. Το εχω δοκιμασει για λίγες μέρες και φωτογραφικά ικανοποιεί, οπως επισης και η οθονη του που εχει ωραια χρώματα, καλουτσικο μαυρο και ικανοποιητικοτατη αντιθεση. Το εδωσα γιατι η μπαταρια του ηταν μετρια και εχω ιδιοτροπια δε θελω προς το βραδυ να παιζω οριακα οσον αφορα τη μπαταρια του κινητου μου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω πρόβλημα με το GPS (δεν κλειδώνει δορυφόρους) μήπως κάποιος με GPS που δουλεύει σωστά, μπορεί να μου στείλει το αρχείο gps.conf;

 

Βρίσκεται στο /system/etc.

 

Γίνεται και με adb εντολή: adb pull /system/etc/gps.conf

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, γιατί βγάζει πρόβλημα με την ανοιχτή ακρόαση μέσω skype + viber?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω πρόβλημα με το GPS (δεν κλειδώνει δορυφόρους) μήπως κάποιος με GPS που δουλεύει σωστά, μπορεί να μου στείλει το αρχείο gps.conf;

 

Βρίσκεται στο /system/etc.

 

Γίνεται και με adb εντολή: adb pull /system/etc/gps.conf

 

Ευχαριστώ

 

...σου προτείνω να βάλεις το topNTP και με την εγκατάσταση και επανεκκίνηση, λογικά θα λυθεί το πρόβλημα με το κλείδωμα...

Link to comment
Share on other sites

...σου προτείνω να βάλεις το topNTP και με την εγκατάσταση και επανεκκίνηση, λογικά θα λυθεί το πρόβλημα με το κλείδωμα...

 

τι είναι αυτό παιδιά το αρχείο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

...σου προτείνω να βάλεις το topNTP και με την εγκατάσταση και επανεκκίνηση, λογικά θα λυθεί το πρόβλημα με το κλείδωμα...

 

Σ' ευχαριστώ. :)

Θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...