Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. με insider προσπαθω να κατεβασω την 14393.67 αλλα τιποτα .ξερει κανεις .........

 

με insider κατεβασα ,επιπεδο release preview. το θεμα με το zoom στις φωτογραφιες διορθωθηκε.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι τα preview releases της Redstone2 θα δίνονται πρώτα στους υπολογιστές και μετά από εβδομάδες και στα κινητά. Μπορεί αυτό να μην σημαίνει και πολλά αλλά εμένα με ανησυχεί μήπως αυτό επεκταθεί και στα επίσημα updates, κάτι το οποίο για εμένα θα είναι σημάδι παραίτησης από τα κινητά.

 

 

 

Απλά είπαν ότι αρχικά δεν θα βάλουν καινούργια features αλλα θα φτιάξουν το πυρήνα οπότε δεν υπάρχει λόγος για τα mobile που άμα κάτι δεν πάει καλά δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου αλλα δεν διορθώνει με patch αλλα μόνο με καινούργιο build

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ τους insiders που έχουν την τελευταία έκδοση να δοκιμάσουν αν ο equalizer λειτουργεί με όλες τις εφαρμογές και όχι μόνο με τον music groove όπως είναι στα επίσημα. Στα 8.1 δεν υπήρχε τέτοιο θέμα και βλέπω δυστυχώς στα 10άρια υπάρχει. Πχ αν ανοίξω youtube είτε από τον edge είτε από εφαρμογή, ο equalizer δεν λειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

Με την 14393.67 η μπαταρία πάντως στην αναμονή με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση και ανοικτό το WiF σε 6 ώρες έπεσε μόλις 3%. Πριν κατέβαινε εώς και -15%
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ με 640XL DS ότι η μπαταρία με την .67 πήγε σε άλλο επίπεδο.
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

το skype ας δουλεύει καλά; γιατί έχω ένα προβλημα όταν καλέσω η με καλέσουν ενώ τους ακούω και του βλέπω με ακούνε αλλά δεν με βλέπουν

έχει κανείς τέτοιο προβλημα

 

είμαι με 930 και είμαι στην 14393.67

Link to comment
Share on other sites

το skype ας δουλεύει καλά; γιατί έχω ένα προβλημα όταν καλέσω η με καλέσουν ενώ τους ακούω και του βλέπω με ακούνε αλλά δεν με βλέπουν

έχει κανείς τέτοιο προβλημα

 

είμαι με 930 και είμαι στην 14393.67

 

Εννοεις το καινουργιο επανασχεδιασμενο skype preview ετσι? Ειχα πολλα θεματα με την συγκεκριμενη εφαρμογη στο 535 (κρασαρε την καμερα - δεν μπορουσε να στειλει αρχεια χωρις να κρασαρει κτλ) αλλα στο τελευταιο update που πηρα σημερα λυθηκαν τα συγκεκριμενα. Δεν εχω δοκιμασει ομως βιντεοκλιση ακομα να σου πω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

κρασαρε την καμερα
μεγάλος μπελάς, ήθελε reset η συσκευή για να ανοιξει η κάμερα μετά
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το καινουργιο επανασχεδιασμενο skype preview ετσι? Ειχα πολλα θεματα με την συγκεκριμενη εφαρμογη στο 535 (κρασαρε την καμερα - δεν μπορουσε να στειλει αρχεια χωρις να κρασαρει κτλ) αλλα στο τελευταιο update που πηρα σημερα λυθηκαν τα συγκεκριμενα. Δεν εχω δοκιμασει ομως βιντεοκλιση ακομα να σου πω σιγουρα.

 

εγώ ακόμα με το 930 δεν μπορώ να κάνω βιντεοκληση και να με βλέπουν μόνο τους βλέπω

που θα πάει θα το πετύχουν κάποια στιγμή στο μέλλον ίσως με άλλους χρήστες wp τι άλλο να πω

Link to comment
Share on other sites

εγώ ακόμα με το 930 δεν μπορώ να κάνω βιντεοκληση και να με βλέπουν μόνο τους βλέπω

 

που θα πάει θα το πετύχουν κάποια στιγμή στο μέλλον ίσως με άλλους χρήστες wp τι άλλο να πω

 

Μήπως να απεγκαταστησεις την εφαρμογή και να την εγκαταστήσεις πάλι; Σε εμένα δεν έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Η Μπαταρία εστρώσε όπως και το πως διαβάζει την Κάρτα μνήμης(Θαύμα απο οτι φαίνεται) αυτο που έχει γίνει δράμα τελείως ειναι οτι κολλάει καθε δυο και τρεις,και πρεπει να κλεινεις την εφαρμογη που δουλευεις!
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Η Μπαταρία εστρώσε όπως και το πως διαβάζει την Κάρτα μνήμης(Θαύμα απο οτι φαίνεται) αυτο που έχει γίνει δράμα τελείως ειναι οτι κολλάει καθε δυο και τρεις,και πρεπει να κλεινεις την εφαρμογη που δουλευεις!

 

Εμένα όσες εφαρμογές κολαγανε τις έσβησα και τις πέρασα πάλι και τώρα τρέχουν χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως και στο 925 και στο 1020 η .545 δεν έρχεται και τα δύο παραμένουν στην 10586.494 και στα δύο είμαι στην release.

Στο 925 δοκίμασα και fast και slow αλλά τίποτα.

 

Σε σας που έχετε τα τηλέφωνα αυτά πήρατε την .545;;

 

Επίσης να ρωτήσω αν κάνω hard reset στο 1020 θα με γυρίσει στα 8αρια η θα παραμείνει στο 10αρια

Edited by stardrive

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ρωτήσω αν κάνω hard reset στο 1020 θα με γυρίσει στα 8αρια η θα παραμείνει στο 10αρια

 

Θα γυρίσει στα 8 και δε θα μπορείς να βάλεις ξανά τα 10.

 

Αν κάνω λάθος, διορθώστε.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα γυρίσει στα 8 και δε θα μπορείς να βάλεις ξανά τα 10.

 

Αν κάνω λάθος, διορθώστε.

 

το hard reset,δεν αλλάζει έκδοση λογισμικού βρε συ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το hard reset,δεν αλλάζει έκδοση λογισμικού βρε συ.

 

Ναι; Άρα @@@@@@@ έγραψα.. :lol:

 

Ίσως το μπέρδεψα με το leave, από το insider program.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι; Άρα @@@@@@@ έγραψα.. :lol:

 

Ίσως το μπέρδεψα με το leave, από το insider program.

 

 

 

Θα γυρίσει στα 8 και δε θα μπορείς να βάλεις ξανά τα 10.

 

Αν κάνω λάθος, διορθώστε.

 

το hard reset,δεν αλλάζει έκδοση λογισμικού βρε συ.

 

Δηλαδή αν καταλαβαίνω καλά για να παραμείνω στα 10 δεν κάνω leave στο insider και με το hard reset η αλλοιώς επαναφορά τηλεφώνου δεν αλλάζουν τα 10 και στις δύο συσκευές. Σωστά;;

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η Μπαταρία εστρώσε όπως και το πως διαβάζει την Κάρτα μνήμης(Θαύμα απο οτι φαίνεται) αυτο που έχει γίνει δράμα τελείως ειναι οτι κολλάει καθε δυο και τρεις,και πρεπει να κλεινεις την εφαρμογη που δουλευεις!

 

Σε εμένα 640 δεν κολλάνε ούτε οι εφαρμογές που έχω στη κάρτα,πάντως για πρώτη φορά με τα 10 χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα έκανα hard reset και το τηλέφωνο τρέχει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν καταλαβαίνω καλά για να παραμείνω στα 10 δεν κάνω leave στο insider και με το hard reset η αλλοιώς επαναφορά τηλεφώνου δεν αλλάζουν τα 10 και στις δύο συσκευές. Σωστά;;

 

Και να φύγεις από το insider, δεν θα γυρίσεις στα 8.1, εκτός και αν κάνεις επαναφορά με το Windows Device Recovery Tool, ακόμη κι αν κάνεις hard reset. Πάντως, ναι, αν για οποιονδήποτε λόγο γυρίσεις στα 8.1, αναγκαστικά θα μείνεις εκεί, δεν μπορείς να αναβαθμίσεις πλέον :down:

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

 

Και να φύγεις από το insider, δεν νομίζω ότι θα γυρίσεις στα 8.1, εκτός και αν κάνεις επαναφορά με το Windows Device Recovery Tool. Πάντως, ναι, αν για οποιονδήποτε λόγο γυρίσεις στα 8.1, αναγκαστικά θα μείνεις εκεί, δεν μπορείς να αναβαθμίσεις πλέον :down:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...