Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έβαλα σήμερα την 14356 στο 640XL μου και μετά τα γρανάζια, έχει κολλήσει στο πρώτο βήμα και στο 100% του migrating. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

 

EDIT: Μετά από επανεκκίνηση προσπέρασε το κολλημένο βήμα και συνέχισε κανονικά.

Edited by ankostas333
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα εχω ενα θέμα με τα παιχνίδια sto 535 που εχω!!μετα τα windows 10 τα παιχνιδια ειναι εκτος περιθωριων του κινητου και δεν μπορω ουσιαστικα να παιξω και να πατήσω τα κουμπια γιατι δεν φένονται??ειναι καποιο bug απο insider η λυνετε με καποιο τροπο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω ενα θέμα με τα παιχνίδια sto 535 που εχω!!μετα τα windows 10 τα παιχνιδια ειναι εκτος περιθωριων του κινητου και δεν μπορω ουσιαστικα να παιξω και να πατήσω τα κουμπια γιατι δεν φένονται??ειναι καποιο bug απο insider η λυνετε με καποιο τροπο?

 

Όχι είναι πρόβλημα που εμφανίζεται μόνο στο 535 στα δεκάρια. Τα παλιότερα παιχνίδια δεν αναγνωρίζουν σωστά την ανάλυση του και έχουν κουρεμένο περιθώριο στην κάτω πλευρά. Μόνο με καινούργια αναβάθμιση του παιχνιδιού μπορεί να δοθεί λύση. Αλλιώς αναγκαστικά γυρίζεις στα 8.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την .338;

 

Σε 930 και σε 1020.

Εξαιρετική από άποψη επιδόσεων και ταχύτητας στο 930 αλλά χάλια από άποψη θερμοκρασίας και κατανάλωσης.

Στο 1020 έχει απαλείψει αρκετά ψιλοκολλήματα και bugs αλλά όσο να πεις, δεν "πετάει" σαν το 930.

Από άποψη θερμοκρασίας και κατανάλωσης είναι οκ στο 1020.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Σε 930 και σε 1020.

Εξαιρετική από άποψη επιδόσεων και ταχύτητας στο 930 αλλά χάλια από άποψη θερμοκρασίας και κατανάλωσης.

Στο 1020 έχει απαλείψει αρκετά ψιλοκολλήματα και bugs αλλά όσο να πεις, δεν "πετάει" σαν το 930.

Από άποψη θερμοκρασίας και κατανάλωσης είναι οκ στο 1020.

Χάχα το ενα συμπληρώνει το άλλο... ;)

...αντι να ειναι όλα σε ένα! ...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να έχει τόσο καλή συμπεριφορά η μπαταρία στην preview? 3 μέρες την έχω, και είναι η μέρα με την νύχτα. Από τις 9 το πρωί τώρα έχω 38% και το έχω χρησιμοποιήσει πολύ. Και με τα πάντα ανοιχτά. Τρέλα :P

 

Στα υπόλοιπα τώρα, ταχύτητα σφαίρα. Από πρόβλημα μόνο η Cortana κρασάρει συχνά πυκνά και ώρες ώρες σαν να κολλάνε τα live tiles. Υπόψιν δεν έκανα Hard reset ούτε πριν την βάλω ούτε μετά. Πολύ καλές εντυπώσεις γενικά. Lumia 950XL DS

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να έχει τόσο καλή συμπεριφορά η μπαταρία στην preview? 3 μέρες την έχω, και είναι η μέρα με την νύχτα. Από τις 9 το πρωί τώρα έχω 38% και το έχω χρησιμοποιήσει πολύ. Και με τα πάντα ανοιχτά. Τρέλα :P

 

Στα υπόλοιπα τώρα, ταχύτητα σφαίρα. Από πρόβλημα μόνο η Cortana κρασάρει συχνά πυκνά και ώρες ώρες σαν να κολλάνε τα live tiles. Υπόψιν δεν έκανα Hard reset ούτε πριν την βάλω ούτε μετά. Πολύ καλές εντυπώσεις γενικά. Lumia 950XL DS

 

Παίζει να είσαι και ο μόνος που το λέει αυτό. Όλοι οι άλλοι έχουμε θέμα με τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μετα απο πισωγυρισμα στα 8.1 μετα εκανα αναβαθμιση με το συμβουλο αναβαθμισης στα 10 και μετα εβαλα insider 338 χωρις hard reset το κινητο πεταει εχει ραδιοφωνο η χαρτες here map here drive λειτουργουν αψογα απο μπαταρια 2 μερες σιγουρα πολυ καλη αναβαθμιση. και δεν κολλαει το windows store.lumia 640 lte.

 

 

ΥΓ ειχα ενα προβληματακι με τους χαρτες δεν τους μετεφερε στην καρτα sd αλλα εκανα φορματ την καρτα και εγινε

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Γενικά στα rollback, προσοχή, να αφαιρείτε την sd γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μπει σε προστασία εγγραφής και να γίνει για πέταμα.
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Γενικά στα rollback, προσοχή, να αφαιρείτε την sd γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μπει σε προστασία εγγραφής και να γίνει για πέταμα.

 

ή μπορείς απλά να την κάνεις φορμάτ από πριν και όλα μέλι γάλα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είσαι και ο μόνος που το λέει αυτό. Όλοι οι άλλοι έχουμε θέμα με τη μπαταρία.

 

Μήπως παίζει ρόλο που δεν είχα καμία Insider πιο πριν και ήρθα από την ,318;

Link to comment
Share on other sites

ή μπορείς απλά να την κάνεις φορμάτ από πριν και όλα μέλι γάλα.

 

Μπορεί να έχεις χρήσιμα πράγματα από πριν και να γλιτώσεις την μεταφορά των αρχείων σου.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις χρήσιμα πράγματα από πριν και να γλιτώσεις την μεταφορά των αρχείων σου.

 

τις εφαρμογές τις περνάς πάλι από την αρχή έτσι και αλλιώς αν θες clean install.

τώρα τα αρχεία σου,θεωρώ δεδομένο ότι τα κρατάς και αλλού.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είσαι και ο μόνος που το λέει αυτό. Όλοι οι άλλοι έχουμε θέμα με τη μπαταρία.

 

Και σε εμένα έχει βελτιωθεί η μπαταρία. Βγάζω μια ημέρα άνετα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

τις εφαρμογές τις περνάς πάλι από την αρχή έτσι και αλλιώς αν θες clean install.

τώρα τα αρχεία σου,θεωρώ δεδομένο ότι τα κρατάς και αλλού.

 

Για τα αρχεία μιλάω. Γλιτώνεις την μεταφορά είπα, όχι κινδυνεύεις να τα χάσεις.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα έχει βελτιωθεί η μπαταρία. Βγάζω μια ημέρα άνετα.

 

κλαιω από τα γελια..ωραιο το χιουμορ σου..με εφτιαξες

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να έχει τόσο καλή συμπεριφορά η μπαταρία στην preview? 3 μέρες την έχω, και είναι η μέρα με την νύχτα. Από τις 9 το πρωί τώρα έχω 38% και το έχω χρησιμοποιήσει πολύ. Και με τα πάντα ανοιχτά. Τρέλα :P

 

Στα υπόλοιπα τώρα, ταχύτητα σφαίρα. Από πρόβλημα μόνο η Cortana κρασάρει συχνά πυκνά και ώρες ώρες σαν να κολλάνε τα live tiles. Υπόψιν δεν έκανα Hard reset ούτε πριν την βάλω ούτε μετά. Πολύ καλές εντυπώσεις γενικά. Lumia 950XL DS

Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου, σε lumia 930!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπεις το αστείο να γελάσουμε και εμείς?:confused:

 

Έλα ντε......

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Που βλέπεις το αστείο να γελάσουμε και εμείς?:confused:

 

Έλα ντε......

 

ίσως στο ότι με wifi on οι υπόλοιποι βγάζουμε 6ωρο με το ζόρι. με gps και data έφαγε 50% περίπου μπαταρίας σήμερα για απόσταση 30 χλμ στην αττική με το αμάξι

και δεν δούλευε και ο χάρτης σωστά :mad::mad::mad::mad: αλλού με έδειχνε σε όλη την διαδρομή.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

ίσως στο ότι με wifi on οι υπόλοιποι βγάζουμε 6ωρο με το ζόρι. με gps και data έφαγε 50% περίπου μπαταρίας σήμερα για απόσταση 30 χλμ στην αττική με το αμάξι

και δεν δούλευε και ο χάρτης σωστά :mad::mad::mad::mad: αλλού με έδειχνε σε όλη την διαδρομή.

 

Με 8.1, data, φωνητική πλοήγηση και συνέχεια ανοιχτή οθόνη μου έφτανε στο 50% μετά από περίπου 1:45 h οδήγησης.

 

Με 10άρια δε θέλω να το σκέφτομαι.

Το gps μου λειτουργεί κανονικά πάντως δείχνοντάς με ακρίβεια στο χάρτη.

 

Αλλά η .338 δεν είναι και ότι καλύτερο για το 930.

Εχει χαλάσει τα γραφικά κύλισης των πληροφοριών στα live tiles, κρασάρει συχνά πυκνά δίχως λόγο (αυτό αναιρεί τα περι σταθερότητας που ανέφερα σε προηγούμενο πόστ μου) δεν πάει ορισμένες εφαρμογές (μπορεί να είναι πρόβλημα των εφαρμογών όμως.. λ.χ. ανανεωμένο viber), ορισμένες ειδοποιήσεις στο n.center δεν λέει να τις σβήσει όσο και αν προσπαθώ να τις σβήσω.. μόνο μετά από μερικά soft reset φεύγουν (sms και instagram μου το έκαναν αυτό) και το data sense δεν μου κρατά το όριο στα δεδομένα (εξαφανίζεται μετά από ένα χρονικό διάστημα χ).

Επίσης, καμιά φορά δίχως λόγο φαίνεται να λειτουργεί στο max ο επεξεργαστής και έχω πρόβλημα υπερθερμανσης και κατανάλωσης μπαταρίας. + η οθόνη φαίνεται να ανεβάζει θερμοκρασία, λες και ζορίζεται ή λειτουργεί στη μέγιστη φωτεινότητα (ενώ την έχω στο αυτόματο).

 

Αυτά τα ολίγα για την .338

Τώρα, εν αναμονή της επόμενης build για να δούμε τί θα φτιάξει και τί θα χαλάσει :lol:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένας φίλος με 925 πέρασε προχθές νομίζω, την .338 απο release και λειτουργεί άψογα προς το παρόν! Ακόμα και η μπαταρία ειναι καλύτερα κι από πριν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε......

 

Ενας από τους λογουσ που παιρνουμε γοιντοουσ είναι λογω αυτονομιας. Αν είναι η 1 μερα να θεωρείται καλη αυτονομια πλεον, σημαινει ότι καπου υπαρχει θεμα.

Ε εμενα μου φανηκε αστειο να κανουμε όλα αυτά για να παμε σε 1 μερα αυτονομια λες και είναι κινεζικο της σειρας.

Αυτό εννοουσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...