Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50% σε 2 ώρες;;; :blink:

 

ναι ναι... το κινητό είναι άχρηστο με αυτήν την αναβάθμιση. αναμένω νέα αλλιώς πάω σε παλαιότερη έκδοση

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι ναι... το κινητό είναι άχρηστο με αυτήν την αναβάθμιση. αναμένω νέα αλλιώς πάω σε παλαιότερη έκδοση

 

Μπορείς, αν θες να βοηθήσεις, να διαβάσεις εδώ τι συμβαίνει και να δώσεις κάποια στοιχεία της συσκευής σου έτσι ώστε να παρακολουθήσουν τι συμβαίνει με το κινητό σου και να βρουν την λύση πιο σύντομα.

 

Για περισσότερα, διάβασε το thread.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες με την τελευταία Redstone έκδοση, να πώ τι μου αρέσει και όχι.

 

Φοβερή Cortana και συνεργασία με τους χάρτες. Ραντεβού, ωράριο δουλειάς, οδηγίες για την κίνηση μεταξύ των σημείων που θέλω να πάω σε χρόνο που του έχω ορίσει, υπενθυμίσεις που του θέτω ανάλογα με την άφιξη ή την αναχώρηση από κάποιο μέρος. Επίσης, τα παραπάνω εμφανίζονται και στον υπολογιστή. Θα ήθελα να έχω και την Insider στον υπολογιστή αλλά για κάποιο λόγο δεν την κατεβάζει παρόλο που το έχω ενεργοποιήσει.

 

Επίσης, μου αρέσει που σε κάθε ενέργεια (απρόσκοπτη) που γίνεται στο κινητό, μου πετάει μήνυμα για να γράψω τι προκάλεσε το πρόβλημα.

 

Η μπαταρία, δεν μπορώ να πώ αν είναι κάτι το ιδιαίτερο αφού γενικά το ξεζουμίζω, και (εκτός της 8.1) στις υπόλοιπες build επίσημες ή όχι είχα τέτοια θέμα.

 

Μου αρέσουν τα μενού, και οι κατηγορίες που πρόσθεσαν (και αναδιοργάνωσαν). Επίσης μου φαίνεται πολύ πιο εύκολο να αλλάξω μια ρύθμιση με τα link που έχει με σχετικές ρυθμίσεις (όπως στα 10, αλλά σε περισσότερα μενού).

 

Τελός, το Store έχει γίνει πιο ωραίο και πρακτικό, αλλά θα ήθελα να έβλεπα και ένα ιστορικό των ενημερώσεων.

 

Και γενικά άλλα μικρά - μικρά, που κάνουν την συσκευή πολύ εύχρηστη.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες με την τελευταία Redstone έκδοση, να πώ τι μου αρέσει και όχι.

 

Φοβερή Cortana και συνεργασία με τους χάρτες. Ραντεβού, ωράριο δουλειάς, οδηγίες για την κίνηση μεταξύ των σημείων που θέλω να πάω σε χρόνο που του έχω ορίσει, υπενθυμίσεις που του θέτω ανάλογα με την άφιξη ή την αναχώρηση από κάποιο μέρος. Επίσης, τα παραπάνω εμφανίζονται και στον υπολογιστή. Θα ήθελα να έχω και την Insider στον υπολογιστή αλλά για κάποιο λόγο δεν την κατεβάζει παρόλο που το έχω ενεργοποιήσει.

 

Επίσης, μου αρέσει που σε κάθε ενέργεια (απρόσκοπτη) που γίνεται στο κινητό, μου πετάει μήνυμα για να γράψω τι προκάλεσε το πρόβλημα.

 

Η μπαταρία, δεν μπορώ να πώ αν είναι κάτι το ιδιαίτερο αφού γενικά το ξεζουμίζω, και (εκτός της 8.1) στις υπόλοιπες build επίσημες ή όχι είχα τέτοια θέμα.

 

Μου αρέσουν τα μενού, και οι κατηγορίες που πρόσθεσαν (και αναδιοργάνωσαν). Επίσης μου φαίνεται πολύ πιο εύκολο να αλλάξω μια ρύθμιση με τα link που έχει με σχετικές ρυθμίσεις (όπως στα 10, αλλά σε περισσότερα μενού).

 

Τελός, το Store έχει γίνει πιο ωραίο και πρακτικό, αλλά θα ήθελα να έβλεπα και ένα ιστορικό των ενημερώσεων.

 

Και γενικά άλλα μικρά - μικρά, που κάνουν την συσκευή πολύ εύχρηστη.

 

Επιτέλους ένας σωστός μη-hater!

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ένας σωστός μη-hater!

 

Γενικά είναι σε σωστό δρόμο. Περιμένω και ελληνικά στην Cortana, αλλά λογικά θα αργήσει ακόμα.

 

Επίσης, μέχρι πριν λίγες μέρες (πριν την τελευταία αναβάθμιση) οι χάρτες μου έδειχναν λίγο off τη θέση μου, αλλά έφτιαξε μετά την ενημέρωση.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι σε σωστό δρόμο. Περιμένω και ελληνικά στην Cortana, αλλά λογικά θα αργήσει ακόμα.

 

Επίσης, μέχρι πριν λίγες μέρες (πριν την τελευταία αναβάθμιση) οι χάρτες μου έδειχναν λίγο off τη θέση μου, αλλά έφτιαξε μετά την ενημέρωση.

 

Κάνουν μικρά και καλά βήματα. Στην Redstone 2 θα κάνουν την υπέρβαση.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Στην 14342 δεν υπάρχει η δυνατότητα κοινοποίησης φωτογραφίας απευθείας στο messenger,δηλαδή κοινοποίηση σε..Έχει χαθεί αυτή η δυνατότητα τουλάχιστον σε lumia 640XL.Άκυρο τελικά υπάρχει απλά κάνει τα δικά του..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις στην 14342 που ειναι η εφαρμογή φιλτραρισμα και αποκλεισμός; αυτό που ειναι για να κανεις block κάποιους αριθμούς

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μετά από τις δύο εγκαταστάσεις της .342 χρειάστηκε να εγκαταστήσω ξανά / χειροκίνητα αρκετές εφαρμογές (Viber, Flux, Metro Note, Εορτολόγιο, Birthdays κλπ) καθώς έπαιρνα μήνυμα λάθους κάθε φορά που προσπαθούσα να τις τρέξω. Επίσης φαίνεται να έχει αυξηθεί η κατανάλωση μπαταρίας σε idle.

 

Ίσως ηρθε η ώρα για ένα hard reset μετά από πολύ καιρό ... :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, αν θες να βοηθήσεις, να διαβάσεις εδώ τι συμβαίνει και να δώσεις κάποια στοιχεία της συσκευής σου έτσι ώστε να παρακολουθήσουν τι συμβαίνει με το κινητό σου και να βρουν την λύση πιο σύντομα.

 

Για περισσότερα, διάβασε το thread.

 

Εννοείται οτι συμμετέχω φίλε μου :)

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι συμμετέχω φίλε μου :)

 

Χαρά στο κουράγιο σου. Εγώ δεν άντεξα να το φορτίζω 4 ώρες και μετά από 5 ώρες να κλείνει.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Τελός, το Store έχει γίνει πιο ωραίο και πρακτικό, αλλά θα ήθελα να έβλεπα και ένα ιστορικό των ενημερώσεων.

Έχει, στο downloads and updates, κάτω από τις διαθέσιμες ενημερώσεις σου βγάζει το recent activity όπου μπορείς να δεις πότε ενημερώθηκε κάθε εφαρμογή και σε ποια έκδοση είναι...

σε 930 εχετε θεμα με το πληκτρο της καμερας??δεν δινει εντολη στη 14342..

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχει, στο downloads and updates, κάτω από τις διαθέσιμες ενημερώσεις σου βγάζει το recent activity όπου μπορείς να δεις πότε ενημερώθηκε κάθε εφαρμογή και σε ποια έκδοση είναι...

 

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά.

 

Χμμ.. Φαντάζομαι πρέπει να έχεις κάποια ενημέρωση για να στο δείξει γιατί το κοίταξα τώρα και δεν έχει τίποτα.. Το κουμπί και σε εμένα λειτουργεί.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να γράφω στο edge.

 

Να απαντήσω πχ εδώ στο φόρουμ.

 

Τώρα γράφω στον Surfy.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να γράφω στο edge.

 

Να απαντήσω πχ εδώ στο φόρουμ.

 

Τώρα γράφω στον Surfy.

 

Μου το κάνει και εμένα. Δεν εμφανίζει το πληκτρολόγιο. Πατάω όμως στην γραμμή διευθύνσεων, μου βγάζει το πληκτρολόγιο, μετά ξανα στο πλαίσιο για το κείμενο και βγαίνει κανονικά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. Φαντάζομαι πρέπει να έχεις κάποια ενημέρωση για να στο δείξει γιατί το κοίταξα τώρα και δεν έχει τίποτα.. Το κουμπί και σε εμένα λειτουργεί.

Αν κάνεις ένα check for updates μετά από λίγο θα σου βγάλει λίστα με τις ενημερωμένες από κάτω... Δες εδώ...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει και εμένα. Δεν εμφανίζει το πληκτρολόγιο. Πατάω όμως στην γραμμή διευθύνσεων, μου βγάζει το πληκτρολόγιο, μετά ξανα στο πλαίσιο για το κείμενο και βγαίνει κανονικά.

Τώρα το έβγαλε... ΤΗΝΧ

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να γράφω στο edge.

 

Να απαντήσω πχ εδώ στο φόρουμ.

 

Τώρα γράφω στον Surfy.

 

Το ίδιο μου έκανε και στο m.facebook,για να απαντήσει με μήνυμα, έπρεπε να ανοίγω τις επιλογές και να πατάω μετά μέσα στο πλαίσιο του μηνύματος.

 

Μόλις γύρισα σε 8.1 να ηρεμησω λίγο και να έχω ένα σταθερό τηλέφωνο και μόλις δοθεί η official RS ξαναγυρναω.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ένα check for updates μετά από λίγο θα σου βγάλει λίστα με τις ενημερωμένες από κάτω... Δες εδώ...

 

Το είδα. Και όμως δεν μου το βγάζει. Αν και φαντάζομαι θα είμαστε στην ίδια έκδοση, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει..! Πάντως αφού υπάρχει οκ. θα το δούμε κάποια στιγμή..! :D

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ...έχω ενα 640 xl

μπορώ να βάλω εφαρμογές android στο κινητό κάπως ???

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ...έχω ενα 640 xl

μπορώ να βάλω εφαρμογές android στο κινητό κάπως ???

 

Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

 

κριμα ... εχω ξενερώσει με τα windows mobile γενικα πρωτη φορα πηρα windows phone και το εχω ενα χρονο στο τσακ ειμαι να παρω παλι android

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

ναι αλλα συμφωνα με το sideload apps γινοταν αυτο..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ...έχω ενα 640 xl

 

μπορώ να βάλω εφαρμογές android στο κινητό κάπως ???

 

 

 

Υπήρχε το Project Astoria το οποίο μετέφερνες τις Android εφαρμογές στα Windows 10 Mobile μέχρι που η Microsoft το ακύρωσε.

 

Sent from mTalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...