Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλλον θα αργησει να βγει η καινουρια εκδοση redstone

 

 

 

 

 

Περί την 10/7, ημέρα που δόθηκαν επίσημα τα windows 10 στα PC.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περί την 10/7, ημέρα που δόθηκαν επίσημα τα windows 10 στα PC.

 

Μάλλον εννοεί για preview redstone build. Τουτέστιν/aka 14316.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Κουρασμένος γαρ παρερμήνευσα.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάνεις Fitbit δουλεύει με 14295;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι σε ποιό νήμα το διάβασα, συγγνώμην.

 

Γράφει κάποιος φίλος, ότι αν βάλεις το insider και μετά ξαναγυρίσεις στα 8.1, το swype στα ελληνικά παραμένει.

Ισχύει; Το έχει παρατηρήσει κάποιος απ' όσους έκαναν το "πήγαιν' έλα";

 

Επειδή θεωρώ βασικότατη έλλειψη των 8.1 το συγκεκριμένο, αν ισχύει, μπορείτε να μου πείτε...

 

1. Πως πάω και ξαναγυρίζω στα 8.1; Βήμα βήμα δηλαδή :)

2. Θα χάσω κάτι από τα 8.1;

3. Τo b.u. όσο κι αν προσπαθώ στο 100% δεν φτάνει, θα έχω πρόβλημα;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις μόνο το swipe δεν αξίζει ο κόπος και ο χρόνος για αυτό τα πήγαινε έλα.

ή μείνει στα 8.1 όπως είναι ή βαάλε τα 10.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στα 10 χωρίς περαιτέρω ενημερώσεις κλπ δεν μένω. Το swype το χρειάζομαι, γκρίνιαζα γι' αυτό από την πρώτη μέρα στα windows.

Δεν με χαλάει να ασχοληθώ μια μέρα πάλι με το κινητό, ρωτάω μόνον αν όντως θα έχω swype, αν υπάρχει κίνδυνος να χάσω κάτι και πως γίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

λένε ότι μένει.Ρισκάρεις να σου σκάσει confilcts όμως;

Τέλος πάντων η επιλογή είναι δική σου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι σε ποιό νήμα το διάβασα, συγγνώμην.

 

Γράφει κάποιος φίλος, ότι αν βάλεις το insider και μετά ξαναγυρίσεις στα 8.1, το swype στα ελληνικά παραμένει.

Ισχύει; Το έχει παρατηρήσει κάποιος απ' όσους έκαναν το "πήγαιν' έλα";

 

Επειδή θεωρώ βασικότατη έλλειψη των 8.1 το συγκεκριμένο, αν ισχύει, μπορείτε να μου πείτε...

 

1. Πως πάω και ξαναγυρίζω στα 8.1; Βήμα βήμα δηλαδή :)

2. Θα χάσω κάτι από τα 8.1;

3. Τo b.u. όσο κι αν προσπαθώ στο 100% δεν φτάνει, θα έχω πρόβλημα;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Επιστρέφοντας στα 8.1 με τη χρήση του WDRT είναι αδύνατο να παραμείνει το swype διότι στη συσκευή σου γίνεται ουσιαστικά format και εγκατάσταση των 8.1 καθαρά!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφοντας στα 8.1 με τη χρήση του WDRT είναι αδύνατο να παραμείνει το swype διότι στη συσκευή σου γίνεται ουσιαστικά format και εγκατάσταση των 8.1 καθαρά!

 

Κι όμως κάποιες φορές συμβαίνει. Είχε συμβεί και σε μένα σε παλιότερη έκδοση και είχα ποστάρει και screenshots.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκαν οι χάρτες για όσους Insiders είναι σε Fast ή σε Slow Ring.

Changelog:

  • Ability to manually save your location when GPS isn’t available, which can now be used by Windows and other apps and services that you allow.
  • Reliability, accessibility, and performance improvements.
  • New airport venue maps. You’ll see a purple layout on places that have it and tapping on it will show you the indoor map for that airport. You can also switch between multiple floors.
  • Fixed remaining issues with voice instructions, all languages supported should now be speaking instructions.
  • Fixed several bugs that were leaving guided directions in weird states (arrows disappeared or it stopped tracking your location)
  • Fixed issue with StreetSide becoming unresponsive when you were dragging the mouse outside the app window.
  • Reliability, accessibility, and performance improvements.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στο 1020 με την 164 πατάω το ημερολόγιο και μου ανοίγει το market.το κάνει και άλλου;τι κανω μετα ξέρουμε;
Link to comment
Share on other sites

Στα 10 χωρίς περαιτέρω ενημερώσεις κλπ δεν μένω. Το swype το χρειάζομαι, γκρίνιαζα γι' αυτό από την πρώτη μέρα στα windows.

 

 

Δεν με χαλάει να ασχοληθώ μια μέρα πάλι με το κινητό, ρωτάω μόνον αν όντως θα έχω swype, αν υπάρχει κίνδυνος να χάσω κάτι και πως γίνεται :)

 

Στο δικό μου 435 μετά από επιστροφή στα 8.1 μέσω windows phone recovery tool, το Swype στα ελληνικά παρέμεινε, χωρίς ωστόσο να λειτουργεί το ίδιο καλά όπως στα 10αρια (γιατί άραγε;)

 

 

 

Μέχρι στιγμής κάποιο conflict δεν έχω συναντήσει, αν εξαιρέσω ότι εξαφανίστηκαν τα bookmarks του ΙΕ, χωρίς να ξέρω πως μπορώ να τα επαναφέρω ή τουλάχιστον να τα περάσω ξανά, αλλά με ύπαρξη φακελων.

Link to comment
Share on other sites

Στο 1020 με την 164 πατάω το ημερολόγιο και μου ανοίγει το market.το κάνει και άλλου;τι κανω μετα ξέρουμε;

 

Δοκίμασες να κάνεις ένα soft reset; Αλλιώς hard reset, αν δεν στρώσει με την πρώτη επιλογή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μπορείτε να μου πείτε τι γίνεται με τις εκδόσεις της redstone; Έχω το Lumia 640XL LTE με την 10586.164 και είμαι στο insider release preview. Περιμένω με ανυπομονησία κάποια πιο σταθερή έκδοση για redstone, μιας και δεν θέλω να βάλω σε πολύ μεγάλους μπελάδες τη συσκευή μου. Θα προτιμούσα να πάω καλύτερα σε slow, εάν έχει βγει εκεί κάποια έκδοση, ας πούμε πιο σταθερή. Τι λέτε, να προχωρήσω ή να περιμένω ακόμη;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα. Πάντως η slow έχει πάρει την Redstone...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα. Πάντως η slow έχει πάρει την Redstone...

 

Την 14295 που υπάρχει αυτή τη στιγμή σε slow και fast ring, δεν θα την έλεγα σταθερή. Αύριο ή μεθαύριο θα βγει η επόμενη που αναμένεται να έχει πολλές διορθώσεις bugs οπότε να είναι και πιο σταθερή. Οπότε κάνε υπομονή λίγο ακόμα.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Την 14295 που υπάρχει αυτή τη στιγμή σε slow και fast ring, δεν θα την έλεγα σταθερή. Αύριο ή μεθαύριο θα βγει η επόμενη που αναμένεται να έχει πολλές διορθώσεις bugs οπότε να είναι και πιο σταθερή. Οπότε κάνε υπομονή λίγο ακόμα.

 

ποια εκδοση θα βγει?

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση θα βγει?

 

Η 14316 δεν βγήκε την προηγούμενη βδομάδα λόγω ενός σοβαρού bug της τελευταίας στιγμής. Δεν έχουν πει κάτι άλλο.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Η 14316 δεν βγήκε την προηγούμενη βδομάδα λόγω ενός σοβαρού bug της τελευταίας στιγμής. Δεν έχουν πει κάτι άλλο.

 

Η 14316 έχει βγει για PC πριν κάτι μέρες. Αλλά αν αυτή η Build είχε bug στα mobile, τότε λογικά θα έρθει σε εμάς με άλλον αριθμό Build, για παράδειγμα 143** .......

Link to comment
Share on other sites

Η 14316 έχει βγει για PC πριν κάτι μέρες. Αλλά αν αυτή η Build είχε bug στα mobile, τότε λογικά θα έρθει σε εμάς με άλλον αριθμό Build, για παράδειγμα 143** .......

 

θα φανεί σύντομα.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει κάτι και δεν ξέρω αν είναι bug γενικά η το έχω μόνο εγώ. όταν μπαίνω στης φωτογραφίες μου και σβήνω μια φωτογραφία

η περισσότερες φεύγουν κανονικά. όμως αν πάω μέσω file manager στης φωτογραφίες υπάρχουν κανονικά μέσα.

Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει κάτι και δεν ξέρω αν είναι bug γενικά η το έχω μόνο εγώ. όταν μπαίνω στης φωτογραφίες μου και σβήνω μια φωτογραφία

η περισσότερες φεύγουν κανονικά. όμως αν πάω μέσω file manager στης φωτογραφίες υπάρχουν κανονικά μέσα.

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω φίλε. Τις σβήνω από το app αλλά στον file manager υπάρχουν κανονικά, πρέπει να είναι bug τις εφαρμογής, δεν εξηγείτε αλλιώς....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω φίλε. Τις σβήνω από το app αλλά στον file manager υπάρχουν κανονικά, πρέπει να είναι bug τις εφαρμογής, δεν εξηγείτε αλλιώς....

 

μάλιστα...άρα γενικό είναι το θέμα. ας ελπίσουμε ότι θα το διορθώσουν σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...