Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερώτης..αυτό που διαχειριζόμαστε το kin μας από το pc με ποντίκι και λοιπά το έχουν όλα τα kin?

 

Όχι, πρέπει να υπάρχει ανάλογη υποστήριξη από το κινητό. Για την ώρα το υποστηρίζουν μόνο τα 950/XL από όσο γνωρίζω.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

αφου μας κρεμασε η Μ$ πηρα το ταπεινο μου 920, κατεβασα ινσαιντερ και περασα τα 10.

Βλεπω πωε εχω κολλησει στην .107, πως θα παω στην .164? θα ερθει μονη της? Ειχα επιλεξει φαστ ρινγκ και στο απντειτ τωρα δεν βλεπει κατι, λεει το τηλεφωνο είναι πλήρως ενημερωμενο.

 

Παω για Χαρντ ρισετ?? (θα ηθελα να το αποφυγω είναι η αληθεια)

Link to comment
Share on other sites

οκ ,περασα τα επισημα 10 στο lumia 730 επιτελους ,hard reset 2 φορες ,εβαλα ολες τις εφαρμογες μου και το σεταρα μετα απο σχεδον 2,5 μηνες σαν τον γυφτο απο update σε update

 

σε οποιον λειπουν nokia specific settings τα κατεβαζει και περναει απο εδω (ειχα χασει τις ρυθμισεις αφης κ χρωματος)

 

https://onedrive.live.com/?authkey=%21ABRihRRvkwDlNKc&id=82E12CC32F8AF242%2186580&cid=82E12CC32F8AF242

 

η μπαταρια φευγει πολυ πιο γρηγορα απο τα 8.1 αλλα και απο ολες τις technical ,πως διαολο το καταφεραν αυτο?

 

 

ερωτηση

 

ξερει κανεις καποιο pedometer που να δουλευει με τo lumia motion data με live tile που να εμφανιζει πληροφοριες και να δουλευει κ offline?

 

υπηρχε το msn health που δουλευε αψογα αλλα η ms αποφασισε να το γαμ#$%%%^ και αυτο οπως την lumia camera ,τα here drive+ kαι maps

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

αφου μας κρεμασε η Μ$ πηρα το ταπεινο μου 920, κατεβασα ινσαιντερ και περασα τα 10.

Βλεπω πωε εχω κολλησει στην .107, πως θα παω στην .164? θα ερθει μονη της? Ειχα επιλεξει φαστ ρινγκ και στο απντειτ τωρα δεν βλεπει κατι, λεει το τηλεφωνο είναι πλήρως ενημερωμενο.

 

Παω για Χαρντ ρισετ?? (θα ηθελα να το αποφυγω είναι η αληθεια)

 

Όχι, όχι. Πας σε slow ή release preview ring.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

 

ξερει κανεις καποιο pedometer που να δουλευει με τo lumia motion data με live tile που να εμφανιζει πληροφοριες και να δουλευει κ offline?

 

υπηρχε το msn health που δουλευε αψογα αλλα η ms αποφασισε να το γαμ#$%%%^ και αυτο οπως την lumia camera ,τα here drive+ kαι maps

 

Το Stepcounter Live έχω στο 930

 

http://s30.postimg.org/4vbeuackx/Screenshot_1.jpg

 

Live tile νομίζω δεν έχει και δουλεύει offline διαβάζοντας τα δεδομένα του Sensorcore.

Link to comment
Share on other sites

το εψαχνα αλλα δεν υπαρχει στο store των 10

 

Νομίζω όταν είχα ελληνική γλώσσα στο τηλέφωνο μου το έβγαζε τον τίτλο στα γερμανικά στο συγκεκριμένο app. Θα το τσεκάρω μετά αν μπορώ να βρω απευθείας λινκ. Τσέκαρε και το άλλο που λέγετε Microsoft Health . Αυτό έχει live tile και το έχουν φτιάξει για τα bands που βάζουν στο χέρι αλλά έχω την εντύπωση ότι μετράει βήματα και με το sensorcore.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να εχει ξανααναφερθει καπου δε θυμαμαι. Εχω τρομερο θεμα με τη χρηση δεδομενων. Εχω κλεισει τα παντα. Συγχρονισμους, onedrive, εφαρμογες, τα παντα και τα δεδομενα δουλευουν ασταματητα με αποτελεσμα να καταναλωνει αρκετα γρηγορα και τα δεδομενα και τη μπαταρια. Και πανω που ελεγα μου εκατσε καλα η tp να σου τα προβληματα. ΚΙ ειχε αρχισει να μου αρεσει... :mad: Sent from my Nokia Lumia 925 wp10 release preview.... Δε θελω παλι χαρντ ρισετ ελεος :lol: Edited by niotheros
Διόρθωση προβολής μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όταν είχα ελληνική γλώσσα στο τηλέφωνο μου το έβγαζε τον τίτλο στα γερμανικά στο συγκεκριμένο app. Θα το τσεκάρω μετά αν μπορώ να βρω απευθείας λινκ. Τσέκαρε και το άλλο που λέγετε Microsoft Health . Αυτό έχει live tile και το έχουν φτιάξει για τα bands που βάζουν στο χέρι αλλά έχω την εντύπωση ότι μετράει βήματα και με το sensorcore.

 

της ms το εχω βαλει αλλα δουλευει μονο online

 

οταν μπορεσεις ποσταρε τον τιτλο του Stepcounter Live στα γερμανικα ,το βρισκω στο pc αλλα δεν με αφηνει να το εγκαταστησω ,δεν πατιεται η επιλογη

 

edit

 

το βρηκα ,Schrittzähler Live λεγεται

 

εχει live tile ,δουλευει offline kαι φαινεται να παιρνει δεδομενα motion sensor αλλα στα 10 θελει λεει και ανοιχτο gps

 

τεσπα μια χαρα ,θενξ

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να εχει ξανααναφερθει καπου δε θυμαμαι. Εχω τρομερο θεμα με τη χρηση δεδομενων.Εχω κλεισει τα παντα. Συγχρονισμους, onedrive, εφαρμογες, τα παντα και τα δεδομενα δουλευουν ασταματητα με αποτελεσμα να καταναλωνει αρκετα γρηγορα και τα δεδομενα και τη μπαταρια. Και πανω που ελεγα μου εκατσε καλα η tp να σου τα προβληματα. ΚΙ ειχε αρχισει να μου αρεσει... :mad: Sent from my Nokia Lumia 925 wp10 release preview.... Δε θελω παλι χαρντ ρισετ ελεος :lol:

 

έχεις τσεκάρει κάθε πόσο κάνει συγχρονισμό;

Edited by niotheros
Διόρθωση παράθεσης

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχεις τσεκάρει κάθε πόσο κάνει συγχρονισμό;

δεν εμφανιστηκε ολο το μηνυμα.Ελεγα οτι ενω εχω συγχρονισμους μηνυματων,back up,και one drive κλειστα,γινεται ακουσια χρηση δεδομενων με αποτελεσμα να μου τρωει και τη μπαταρια.!!Καπου το ξαναδιαβασα και απο αλλους χρηστες...

Link to comment
Share on other sites

δεν εμφανιστηκε ολο το μηνυμα.Ελεγα οτι ενω εχω συγχρονισμους μηνυματων,back up,και one drive κλειστα,γινεται ακουσια χρηση δεδομενων με αποτελεσμα να μου τρωει και τη μπαταρια.!!Καπου το ξαναδιαβασα και απο αλλους χρηστες...

 

έχεις μείνει με την 107 η πέρασες και την 164?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχεις μείνει με την 107 η πέρασες και την 164?

Περασα και την 164 σε καθαρο τηλεφωνο και το εστησα απο την αρχη.Δυο θεματακια με καινε μονο.Ενα με τα δεδομενα που μου τρωνε και τη μπαταρια οπως προανεφερα κι ενα με το σκρολλινγκ που ψιλοπαιζουν τα γραμματα...Το πρωτο με καιει πολυ με τα δεδομενα.Ακομα και στο wifi το βελακι παμω απο το σημα δε λεει να σβησει...Παρατηρηστε το μπορει να συμβαινει και σε αλλους και δε το εχετε παρατηρησει

Link to comment
Share on other sites

Περασα και την 164 σε καθαρο τηλεφωνο και το εστησα απο την αρχη.Δυο θεματακια με καινε μονο.Ενα με τα δεδομενα που μου τρωνε και τη μπαταρια οπως προανεφερα κι ενα με το σκρολλινγκ που ψιλοπαιζουν τα γραμματα...Το πρωτο με καιει πολυ με τα δεδομενα.Ακομα και στο wifi το βελακι παμω απο το σημα δε λεει να σβησει...Παρατηρηστε το μπορει να συμβαινει και σε αλλους και δε το εχετε παρατηρησει

 

σε τι συσκευή για να έχουμε έναν μπούσουλα;

γιατί σε 640 δεν έχω τέτοια θέματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε τι συσκευή για να έχουμε έναν μπούσουλα;

γιατί σε 640 δεν έχω τέτοια θέματα.

nokia lumia 925.Release preview με hard reset χωρις backup.Απροβληματιστο και σφαιρατο γενικα και πανω που πουλουσα μουρη και το γουσταρα αρχισε να κανει *******

Edited by niotheros
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω να σου πω κάτι.Κάτσε μπας και μπει κανείς που το έχει...;)

Παρατηρηστε το παιδια μη σας φαει ολα τα δεδομενα και κανετε πλουσιες τις εταιριες κινητης.Στο γοογλε αν πατησετε wp 10 data usage θα βρειτε αρκετα περιστατικα ακομα και στα 950!Ειναι θεμα λειτουργικου καθαρα.Το νου σας

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρηστε το παιδια μη σας φαει ολα τα δεδομενα και κανετε πλουσιες τις εταιριες κινητης.Στο γοογλε αν πατησετε wp 10 data usage θα βρειτε αρκετα περιστατικα ακομα και στα 950!Ειναι θεμα λειτουργικου καθαρα.Το νου σας

 

Μήπως έχεις να ανεβάζει τις φωτογραφίες σου (που τραβάς με την κάμερα) στο OneDrive και με την χρήση δεδομένων?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις να ανεβάζει τις φωτογραφίες σου (που τραβάς με την κάμερα) στο OneDrive και με την χρήση δεδομένων?

 

Οχι.Ολα κλειστα τα εχω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει τη μπάλα με τις τελευταίες εξελίξεις, οπότε αναγκάζομαι να ρωτήσω κάτι που έχει απαντηθεί, απλά για να βεβαιωθώ:

 

1. Έχω το Lumia 735 που παίρνει κανονικά τα Windows 10, σύμφωνα με τη Microsoft. Παρόλα αυτά, θέλω να παίρνω insider builds μόλις βγουν. Να παραμείνω στο Fast ή να πάω στο Slow RING (γιατί το Fast ring είναι μόνο για όσες συσκευές κυκλοφόρησαν με Windows 10)?

 

2. Έχω και το Lumia 720, που δεν θα πάρει τα Windows 10 σύμφωνα με τη Microsoft, αλλά επειδή το έχω για backup και πειράματα, θέλω να έχω την τελευταία insider build. Θα συνεχίζει να παίρνει insider builds στο Fast ή στο Slow Ring ή θα μείνει με την .164?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...