Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξέρω αλλά τουλάχιστον σε μένα Lumia 735 έχει ακόμα θέματα και στην 122.

κάμερα κάπως θολά και αχνά χρώματα σε σχέση με πριν

κόλλημα στα πλακίδια(δείχνει mail χωρίς να έχω)

μπαταρία με λίγη χρήση πέφτει ανά 5% ....

και ο edge πέρα βρέχει....τρελα κολλήματα.

και το τελευταίο ντροπή στην Microsoft που δουλεύει καλύτερα το office στην android παρα στο Win10!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να φανώ κακός αλλά...

όλο αυτή θα είναι η επίσημη λέμε και τίποτα.

 

Πες τα Χρυσόστομε......(κυριολεκτικά ομως...χαχαχα) :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πες τα Χρυσόστομε......(κυριολεκτικά ομως...χαχαχα) :lol: :lol:

 

ε τα λέω....χαχαχαχαχαχ:p

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

έφτασε ξεκίνησε το κινητό είδη να την κατεβάζει, ελπίζοντας να διορθωθούν κάποια ελάχιστα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρανε την 164 τα τηλ. με tp και τα κανονικα 10αρια οπως το 650

 

Το ίδιο συμβαίνει τώρα και σε ένα 550 που πήρα προχτές.

Είχε έρθει με την 10586.0. Έκανε update με firmware μαζί στην 10586.29.

Και από εκεί μόνο software στην 10586.107.

.122 δεν "έβλεπε" και τώρα κατεβάζει την .164

Χωρίς ΤΡ επαναλαμβάνω και εγώ και χωρίς αυτό να σημαίνει και πάλι τίποτα,

ως προς το ότι μπορεί να είναι η τελική. Αν και πιστεύω θα το έλεγαν απ' την αρχή.

 

Update: Είδα κι αυτό το οποίο ίσως να αιτιολογεί αυτό που ανέφερα για την .122 στα retail W10 phones.

"Windows 10 Mobile build .164 meant for retail open market devices and is 'nearly identical' to .122"

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εκεί στην microsoft το έχουν παραξηλώσει, το χειρότερο που μπορούν να κάνουν είναι να βγάλουν άλλο ένα build, "nearly identical" με το .164 πριν δώσουν την επίσημη.
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

είμαι στην 122 και έκανα hard reset αλλά μετά δεν έβαλα ξανά το windows insider στο κινητό τώρα να πάρω την 164 πρέπει να κατεβάσω πάλι το windows insider η απλά κάνω αναζήτηση για αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

είμαι στην 122 και έκανα hard reset αλλά μετά δεν έβαλα ξανά το windows insider στο κινητό τώρα να πάρω την 164 πρέπει να κατεβάσω πάλι το windows insider η απλά κάνω αναζήτηση για αναβάθμιση;

 

Το πρώτο και το hard reset δεν είναι απαραίτητο μετά από κάθε νέο build.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κατεβάσατε την τελευταία έκδοση υπάρχει το ξεκλείδωμα με την ίριδα του ματιού;αν όχι δεν ειναι η επίσημη λογικά.μονο τα δυο τελευταία lumia που Εχουν τα επίσημα έχουν και αυτο το κόλπο.για σκεφτείτε το λιγάκι; Edited by kvemperor
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κατεβάσατε την τελευταία έκδοση υπάρχει το ξεκλείδωμα με την ίριδα του ματιού;αν όχι δεν ειναι η επίσημη λογικά.μονο τα δυο τελευταία lumia που Ελούντα επίσημα έχουν και αυτο το κόλπο.για σκεφτείτε το λιγάκι;

 

Για να υπάρχει ξεκλείδωμα με την ίριδα του ματιού πρέπει να το υποστηρίζει η συσκευή. Αυτή τη στιγμή νομίζω μόνο το 950/XL έχει αυτή την δυνατότητα. Οι παλιές συσκευές δεν υποστηρίζουν κάτι τέτοιο.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κατεβάσατε την τελευταία έκδοση υπάρχει το ξεκλείδωμα με την ίριδα του ματιού;αν όχι δεν ειναι η επίσημη λογικά.μονο τα δυο τελευταία lumia που Ελούντα επίσημα έχουν και αυτο το κόλπο.για σκεφτείτε το λιγάκι;

 

Την ίριδα και το Windows Hello, μόνο οι hardwareικά υποστηριζόμενες συσκευές θα τα πάρουν. Όπως και το Continuum.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Για να υπάρχει ξεκλείδωμα με την ίριδα του ματιού πρέπει να το υποστηρίζει η συσκευή. Αυτή τη στιγμή νομίζω μόνο το 950/XL έχει αυτή την δυνατότητα. Οι παλιές συσκευές δεν υποστηρίζουν κάτι τέτοιο.

 

Λογικά ειναι θέμα os και όχι θέμα συσκευής.για να το υποστηρίζει η συσκευή πρέπει να το υποστηρίζει και το λογισμικό που θα εχει.δεν νομίζω να ειναι θέμα συσκευής ,αλλα δεν ξέρω και δεν κάνω τον έξυπνο

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ειναι θέμα os και όχι θέμα συσκευής.για να το υποστηρίζει η συσκευή πρέπει να το υποστηρίζει και το λογισμικό που θα εχει.δεν νομίζω να ειναι θέμα συσκευής ,αλλα δεν ξέρω και δεν κάνω τον έξυπνο

 

Κι όμως είναι θέμα συσκευής, γιατί λένε πως υπάρχει κάτι ιδιαίτερο στις μπροστινές κάμερες που το υποστηρίζουν.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Περασα την .164 πανω απο την .122 εχτες το βράδυ δεν το πολυδουλεψα γιατι επεσα για υπνο αλλα σημερα το πρωι που πηγα να δω αν υπαρχουν εφαρμογες για αναβαθμιση στο store

μου ζητησε παλι κωδικο για να μπω και με επαλήθευση λογαριασμου..bug η συναιβει και σε αλλους?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Περασα την .164 πανω απο την .122 εχτες το βράδυ δεν το πολυδουλεψα γιατι επεσα για υπνο αλλα σημερα το πρωι που πηγα να δω αν υπαρχουν εφαρμογες για αναβαθμιση στο store

μου ζητησε παλι κωδικο για να μπω και με επαλήθευση λογαριασμου..bug η συναιβει και σε αλλους?

 

Εμένα βρήκε 2 αναβαθμίσεις και δε ζήτησε και κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Στο Lumia 640XL DS πρώτη φορά μου έβγαλε ειδοποίηση ότι τελειώνει ο χώρος αποθήκευσης την ώρα που έκανε προετοιμασία αφού κατέβασε την ενημέρωση. Κοίταξα και όντως είχε περίπου 500ΜΒ ελεύθερα μόνο... :worry:

Το ζήτημα είναι ότι δεν έχω και καμιά σημαντική εφαρμογή εγκατεστημένη στο τηλέφωνο, όλες σχεδόν τις έχω στην κάρτα SD.

Εφαρμογές κλπ δείχνει ότι πιάνουν περίπου 1.6GB ενώ το σύστημα και τα απαραίτητα αρχεία του 4.3GB και βάλε. :wacko:

Η αλληλογραφία και τα μυνήματα πιάνουν 668MB και ενώ αφαίρεσα δοκιμαστικά τον λογαριασμό Google που έχει τα περισσότερα email δεν άλλαξε κάτι από θέμα χώρου, τα ίδια δείχνει.

Ξέρει κανείς να μου προτείνει πως να διαγράψω temporary files ή ότι άλλο άχρηστο υπάρχει για να κάνω μια εκκαθάριση; :mad:

Επίσης κάτι πολύ απλό αλλά δεν μπορώ να το βρω... Πως θα σβήσω μερικά favorites/bookmarks από τον Edge? :X

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Στο Lumia 640XL DS πρώτη φορά μου έβγαλε ειδοποίηση ότι τελειώνει ο χώρος αποθήκευσης την ώρα που έκανε προετοιμασία αφού κατέβασε την ενημέρωση. Κοίταξα και όντως είχε περίπου 500ΜΒ ελεύθερα μόνο... :worry:

Το ζήτημα είναι ότι δεν έχω και καμιά σημαντική εφαρμογή εγκατεστημένη στο τηλέφωνο, όλες σχεδόν τις έχω στην κάρτα SD.

Εφαρμογές κλπ δείχνει ότι πιάνουν περίπου 1.6GB ενώ το σύστημα και τα απαραίτητα αρχεία του 4.3GB και βάλε. :wacko:

Η αλληλογραφία και τα μυνήματα πιάνουν 668MB και ενώ αφαίρεσα δοκιμαστικά τον λογαριασμό Google που έχει τα περισσότερα email δεν άλλαξε κάτι από θέμα χώρου, τα ίδια δείχνει.

Ξέρει κανείς να μου προτείνει πως να διαγράψω temporary files ή ότι άλλο άχρηστο υπάρχει για να κάνω μια εκκαθάριση; :mad:

Επίσης κάτι πολύ απλό αλλά δεν μπορώ να το βρω... Πως θα σβήσω μερικά favorites/bookmarks από τον Edge? :X

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι rollback στα 8.1 και μετά να περάσεις το τελευταίο build

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι rollback στα 8.1 και μετά να περάσεις το τελευταίο build

 

Με την καμία όμως!:lol::lol::lol:

Έγινε η αναβάθμιση κανονικά και πλέον ελευθερώθηκε λίγος χώρος ακόμα αν και κάποια πράγματα μου φαίνεται ότι πιάνουν πολύ χώρο!

Δεν θέλω να κάνω τώρα κάτι τέτοιο καθώς δεν έχω κάποιο άλλο θέμα και γενικά το χρησιμοποιώ καθημερινά με τα Windows 10 από τότε που βγήκε το πρώτο build της 10586.

 

Αν κάποια στιγμή βγεί η official build τότε θα το σκεφτώ να κάνω ένα clean reset.:rolleyes:

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως!

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Με την καμία όμως!:lol::lol::lol:

Έγινε η αναβάθμιση κανονικά και πλέον ελευθερώθηκε λίγος χώρος ακόμα αν και κάποια πράγματα μου φαίνεται ότι πιάνουν πολύ χώρο!

Δεν θέλω να κάνω τώρα κάτι τέτοιο καθώς δεν έχω κάποιο άλλο θέμα και γενικά το χρησιμοποιώ καθημερινά με τα Windows 10 από τότε που βγήκε το πρώτο build της 10586.

 

Αν κάποια στιγμή βγεί η official build τότε θα το σκεφτώ να κάνω ένα clean reset.:rolleyes:

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως!

 

Υπάρχουν κάποιοι φάκελοι με temporary files και διάφορα σκουπιδάκια που έχουν μείνει από τις αναβαθμίσεις αλλά δεν θυμάμαι ονόματα και τέτοια. Αν όχι κάποιο άλλο μέλος, μία βόλτα στο google μάλλον θα σε βοηθήσει.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...