Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρακτικά δλδ το τηλέφωνο να είναι μη λειτουργικό για καθημερινή χρήση.

 

Ε, αν δεν...το καλοκαίρι το 8Χ μου συμπληρώνει 3 χρόνια (αν και σε λειτουργία μετά το hard reset δεν καταλαβαίνει τπτ), οποτε θα έχω να επιλέξω ανάμεσα σε κάποια στρωμένα (ελπίζω, μέχρι τότε) 10ρια...

 

Πάντως για το 8Χ χτες έβλεπα ανακοινώσεις ότι δεν θα πάρει τα 10άρια τελικά. Να δούμε τελικά πόσα θα μείνουν απ'έξω.

Edited by alex_gate_7
Αφαίρεση Link
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είστε σίγουροι ότι δεν θα πρέπει να πάμε πίσω στα 8.1 εμείς που έχουμε insider για να πάρουμε τα επίσημα 10άρια?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, απ' ότι διάβασα στο gsmarena, το HTC 8X δεν πρόκειται να πάρει επίσημα τα windows 10. Έχω όμως και μία απορία. Εαν π.χ. αγοράσω κάποιο tablet με windows 8 ή 8.1 μπορώ μετά μέσω της εφαρμογής windows insider να περάσω τα windows 10 και το tablet να λειτουργεί ομαλά; Αν δεν κάνω λάθος, η technical preview των windows 10 αφορά μόνο το λειτουργικό και σε αυτή την περίπτωση μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με κάποιους drivers, όπως να μην δουλεύει σωστάη κάμερα, ή το wifi;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, απ' ότι διάβασα στο gsmarena, το HTC 8X δεν πρόκειται να πάρει επίσημα τα windows 10. Έχω όμως και μία απορία. Εαν π.χ. αγοράσω κάποιο tablet με windows 8 ή 8.1 μπορώ μετά μέσω της εφαρμογής windows insider να περάσω τα windows 10 και το tablet να λειτουργεί ομαλά; Αν δεν κάνω λάθος, η technical preview των windows 10 αφορά μόνο το λειτουργικό και σε αυτή την περίπτωση μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με κάποιους drivers, όπως να μην δουλεύει σωστάη κάμερα, ή το wifi;

 

έχω την εντύπωση ότι επιτρέπεται μόνο σε συγκεκριμένες συσκευές να πάρουν builds μέσω της εφαρμογής. ίσως με το 8X κάτι πήγε στραβά και να μην πάρει τελικώς τα επίσημα W10M.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εκανα leave program απο windows insider η επομενη αναβαθμιση θα ειναι η official ετσι?τι επιπτώσεις θα εχω στο κινητο μου(λειτουργια) τωρα που εφυγα?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Όποιος γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει καλοδεχούμενος. :rolleyes:

 

1) Μπορούμε (και αν ναι, πως γίνεται) στις Dual Sim συσκευές να βάλουμε διαφορετικό ήχο κλήσης (Ringtone) στην κάθε τηλεφωνική γραμμή ???

 

2) Στην Glance Screen έχει καταφέρει κανείς να φαίνεται πέρα από ώρα-ημερομηνία-ειδοποιήσεις και κάποια εφαρμογή (πχ Καιρός) με φόντο ή φωτογραφία όπως γινόταν στα 8.1 ???

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, απ' ότι διάβασα στο gsmarena, το HTC 8X δεν πρόκειται να πάρει επίσημα τα windows 10. Έχω όμως και μία απορία. Εαν π.χ. αγοράσω κάποιο tablet με windows 8 ή 8.1 μπορώ μετά μέσω της εφαρμογής windows insider να περάσω τα windows 10 και το tablet να λειτουργεί ομαλά; Αν δεν κάνω λάθος, η technical preview των windows 10 αφορά μόνο το λειτουργικό και σε αυτή την περίπτωση μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με κάποιους drivers, όπως να μην δουλεύει σωστάη κάμερα, ή το wifi;

 

Πραγματικά δεν ξέρω αν θα δώσει στο HTC 8X τα 10άρια. Ως προς την απορία σου πάντως έχω να σου πω το εξής:

Την είχα και εγώ αυτή την απορία, όταν πριν λίγο καιρό ήθελα να πάρω ένα τάμπλετ και σκεφτόμουν να ήταν κάποιο που θα έτρεχε win 8.1.

Αναρωτιόμουν πότε και πως θα πάρει τα 10άρια. Και εξεπλάγην όταν έμαθα πως τα win 8.0 η 8.1 που τρέχουν τα τάμπλετ δεν είναι η mobile έκδοση (όπως κι εγώ νόμιζα) αλλά η desktop. Δεν πήρα τάμπλετ με win τελικά, με κέρδισε το Android. Αυτό σημαίνει πάντως πως όσα τάμπλετ τρέχουν win 8.0 η 8.1 έχουν ήδη πάρει (η θα πάρουν σύντομα) και θα τρέχουν τα ίδια Windows 10 που τρέχουν πλέων και τα PC και οχι την mobile έκδοση.

Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω αν θα δώσει στο HTC 8X τα 10άρια. Ως προς την απορία σου πάντως έχω να σου πω το εξής:

Την είχα και εγώ αυτή την απορία, όταν πριν λίγο καιρό ήθελα να πάρω ένα τάμπλετ και σκεφτόμουν να ήταν κάποιο που θα έτρεχε win 8.1.

Αναρωτιόμουν πότε και πως θα πάρει τα 10άρια. Και εξεπλάγην όταν έμαθα πως τα win 8.0 η 8.1 που τρέχουν τα τάμπλετ δεν είναι η mobile έκδοση (όπως κι εγώ νόμιζα) αλλά η desktop. Δεν πήρα τάμπλετ με win τελικά, με κέρδισε το Android. Αυτό σημαίνει πάντως πως όσα τάμπλετ τρέχουν win 8.0 η 8.1 έχουν ήδη πάρει (η θα πάρουν σύντομα) και θα τρέχουν τα ίδια Windows 10 που τρέχουν πλέων και τα PC και οχι την mobile έκδοση.

Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Και γιατί το βρήκες fail αυτό;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εαν π.χ. αγοράσω κάποιο tablet με windows 8 ή 8.1 μπορώ μετά μέσω της εφαρμογής windows insider να περάσω τα windows 10 και το tablet να λειτουργεί ομαλά;

Μιλάμε για δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα. Τα ταμπλετς έχουν τα windows που έχουμε στα desktop μας, και εκεί τα 10 κυκλοφορούν εδώ και έξι μήνες.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί το βρήκες fail αυτό;

Το fail είναι ότι αν το τάμπλετ έχει περισσότερες από 7 ίντσες οθόνη τότε δεν έχει δωρεάν office. :rolleyes:

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Το fail είναι ότι αν το τάμπλετ έχει περισσότερες από 7 ίντσες οθόνη τότε δεν έχει δωρεάν office. :rolleyes:

 

Καμία συσκευή δεν παρέχει δωρεάν Office, σε καμία διάσταση εκτός και αν το προσφέρει ο εκάστοτε ΟΕΜ σαν δώρο στον καταναλωτή. Τα Office που λες εσύ που παρέχονται δωρεάν είναι τα Office Mobile τα οποία υπάρχουν δωρεάν για όλους και για όλες τις συσκευές στο store. Η πλήρης σουίτα δεν προσφέρεται πουθενά και σε κανέναν δωρεάν.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το fail είναι ότι αν το τάμπλετ έχει περισσότερες από 7 ίντσες οθόνη τότε δεν έχει δωρεάν office. :rolleyes:

 

Μπορείς να βάλεις το open office που είναι πολύ καλό εργαλείο και πλήρες, αν και τα βασικά τα κάνεις και με την mobile έκδοση του microsoft office...

Link to comment
Share on other sites

Το fail είναι ότι αν το τάμπλετ έχει περισσότερες από 7 ίντσες οθόνη τότε δεν έχει δωρεάν office. :rolleyes:

Συγνώμη. Το συνδύασα με την επιλογή Android γιατί εγώ σκέφτομαι να κάνω ακριβός το ανάποδο. Από android tablet να πάω σε Windows.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Το fail είναι ότι αν το τάμπλετ έχει περισσότερες από 7 ίντσες οθόνη τότε δεν έχει δωρεάν office. :rolleyes:

 

 

Η συζήτηση είναι off topic αλλά για να μην δημιουργούνται απορίες το mobile office είναι δωρεάν μέχρι και τις 10.1"

 

Το mobile πάντα... Η κανονική desktop σουίτα του office είναι παντού επι πληρωμή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, εγώ έκανα λάθος στις ίντσες. Όντως μέχρι τις 10,1 είναι εντελώς δωρεάν.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε στο νου όταν αρχίσουν τα preview build από την έκδοση Redstone θα αρχίσει πάλι να μην είναι σταθερά τα Windows όχι όπως στο πρώτο μισό του 2015 αλλά θα έχει χαλασμένα πράγματα που δεν δουλεύουν κλπ

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από εδώ την εφαρμογή της Microsoft UpdateAdvisor για την εγκατάσταση των windows 10. Για να δούμε τι "παίζει"...

 

Edit: Όταν τρέχω την εφαρμογή μου βγάζει "Somthing went wrong" με πηγαίνει για να κάνει clear Temporary τα files και μετά μένει εκεί....

Μήπως φταίει που είμαι με την preview?

 

Edit2: Τελικά ναι, φταίει ότι είμαι σε preview. Η εφαρμογή είναι μόνο για 8.1

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. εχω μπερδευτει λιγακι και χρειαζομαι βοηθεια. χτες εκανα update στην εκδοση 10856.63 αυτη ειναι η εκδοση των windows mobile 10 ή η εκδοση 15184.36002 που ελεγε το αρθρο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429468 ??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. εχω μπερδευτει λιγακι και χρειαζομαι βοηθεια. χτες εκανα update στην εκδοση 10856.63 αυτη ειναι η εκδοση των windows mobile 10 ή η εκδοση 15184.36002 που ελεγε το αρθρο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429468 ??

 

10856.63 είναι η τελευταία preview που βγήκε πριν λίγες μέρες. δεν είναι η επίσημη αν αυτό ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος προβλημα με τις επαφες?εχω και outlook και gmail και οταν με παιρνουν τηλεφωνο μου δειχνει μονο τον αριθμο!!επισης πως μπορω να βγαλω το skype απο default dialer?γιατι μονο απο εκει κανει κλησης καποιες επαφες μου
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση βρε παιδιά, στο μενού των εφαρμογών τα εικονίδια φαίνονται σε όλες; Σε εμένα στις περισσότερες λείπουν. Έχω κάνει soft reset. Κάποια άλλη λύση υπάρχει; Γιατί είναι και εφαρμογές συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος προβλημα με τις επαφες?εχω και outlook και gmail και οταν με παιρνουν τηλεφωνο μου δειχνει μονο τον αριθμο!!επισης πως μπορω να βγαλω το skype απο default dialer?γιατι μονο απο εκει κανει κλησης καποιες επαφες μου

 

Δοκίμασες να κάνεις Soft reset;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...