Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε ενημέρωση Windows 10 build 10586.11 Να την εγκαταστήσω ή να περιμένω? τι προτείνετε?
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είναι πιο πιθανό να εμφανιστεί ο άγιος Βασίλης στα Χριστούγεννα παρά το win10!

Χαχα τοσο χαλι δηλαδη.Και η ΜΣ κανει την παπια? Αφου αυτοι λεγανε οτι ειναι ετοιμα/ολοκληρωθηκαν πριν λιγες εβδομαδες

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου δώσει το link για το facebook beta?

Τα περισσότερα beta δεν φαίνονται πρέπει να είναι εις το Λίνα για να τα βρεις και άλλα πρέπει να έχεις γραφτεί για να μπορείς να τα κατεβάσεις.. Γιατί όταν κάτι δεν είναι έτοιμο μπορεί να σχηματίσεις κακή γνώμη

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Χαχα τοσο χαλι δηλαδη.Και η ΜΣ κανει την παπια? Αφου αυτοι λεγανε οτι ειναι ετοιμα/ολοκληρωθηκαν πριν λιγες εβδομαδες

 

ε τι άλλο να πεις αφού είχαν βγάλει ανακοίνωση για επίσημη κυκλοφορία για 14 Δεκέμβρη και μία εβδομάδα πριν το σβήσανε από παντού και τώρα δεν λένε τίποτα καν.:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

ε τι άλλο να πεις αφού είχαν βγάλει ανακοίνωση για επίσημη κυκλοφορία για 14 Δεκέμβρη και μία εβδομάδα πριν το σβήσανε από παντού και τώρα δεν λένε τίποτα καν.:X:X:X

 

Που? Πρώτη φορά το ακούω αυτό... :confused:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

H Orange Πολωνίας είχε βγάλει αυτήν την ανακοίνωση, όχι η MS. Η MS είχε δηλώσει ότι γενικά τον Δεκέμβρη θα ξεκινήσει το πρώτο κύμα αναβαθμίσεων...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Βιβλίο? Δεν νομίζω το surface book να είναι "βιβλίο". Εκτός και αν το λες ειρωνικό, και δεν το έχω πιάσει. :lol: :lol: :lol:

 

Off topic: δεν το λεω ειρωνικα,αλλα δεν ξερω αγγλικα και εκανα την μεταφραση απο translate....συγνωμη για την αναστατωση.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Που? Πρώτη φορά το ακούω αυτό... :confused:

 

εδώ---->> https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_Mobile

το είχαν γραψει από τα τέλη του νοέμβρη και το αναφέρανε σύμφωνα με την Microsoft US

αλλα την πρωτη εβδομαδα του δεκεμβρη το αφαιρεσαν.

Link to comment
Share on other sites

Off topic: δεν το λεω ειρωνικα,αλλα δεν ξερω αγγλικα και εκανα την μεταφραση απο translate....συγνωμη για την αναστατωση.

 

Όχι καμμιά αναστάτωση. Υπολογιστής είναι που τον ονόμασε έτσι η Microsoft. ;)

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

σχετικο ασχετο αλλα ως insider μου ηρθε email με ερωτηματολογιο κ συμμετοχη σε κληρωση surface book

 

btw τρομερο μηχανημα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

σχετικο ασχετο αλλα ως insider μου ηρθε email με ερωτηματολογιο κ συμμετοχη σε κληρωση surface book

 

btw τρομερο μηχανημα

 

Και δύο σελίδες πριν, κάπως έτσι, ξανάρχισε η ίδια συζήτηση...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα. Έχει να κάνει περίπου 48 ενημερώσεις. Θα γίνουν όλες ή έχει πάλι θέματα με μερικές;

 

Εμένα μου αρέσει αυτό που βλέπω. Δυο τρία πράγματα μέχρι να βγούμε από την beta κατάσταση και τέλος.

 

 

 

Με το wallet τι γίνεται; γιατί δεν βλέπω τους τρόπους πληρωμής, άλλα με πάει στο store για εγκατάσταση εφαρμογών;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Insider Slow configuration update Windows 10 Technical Preview for phones 10.0.10586.11

Το ξανα αναφέρω, είχα κάνει εγγραφή στο πρόγραμμα Insiders αλλα δεν ειχα προχωρήσει σε αναβάθμιση τοτε.

Το build αυτό είναι σταθερό η θα έχω προβλήματα ?

 

Θα μπορέσω μετα να πάω στο νέο build 10.0.10586.29 ??? η είναι μόνο για τις νέες συσκευές ?

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Insider Slow configuration update Windows 10 Technical Preview for phones 10.0.10586.11

Το ξανα αναφέρω, είχα κάνει εγγραφή στο πρόγραμμα Insiders αλλα δεν ειχα προχωρήσει σε αναβάθμιση τοτε.

Το build αυτό είναι σταθερό η θα έχω προβλήματα ?

 

Θα μπορέσω μετα να πάω στο νέο build 10.0.10586.29 ??? η είναι μόνο για τις νέες συσκευές ?

 

Επειδή είσαι στο Slow ring σου δίνει την .11.

Εγώ με Fast ring configuration μου έδωσε την .26 κατευθείαν την οποία έχω περάσει και στο 520 μου.

Link to comment
Share on other sites

τρεχει ικανοποιητικά?

 

Μετά από 5-6 επανεκκινήσεις και όλα τα updates περασμένα από το store, ναι.

Αλλά σαν την official και παραμετροποιημένη που θα βγεί για το κάθε μοντέλο ξεχωριστά δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο και ενώ είχα μπει στο windows insider και είχα κατεβάσει την τελευταία έκδοση, μου ήρθε ειδοποίηση για νέα έκδοση λογισμικού που και την έκανα. Βλέπω όμως πως έχει πάλι την 10586.29.

Καλά, όσο για την επίσημη έκδοση....

Δεν άντεξα να περιμένω και πέρασα την tp. Ελπίζω να μην χρειαστώ hard reset.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά κρασιά.

Από του χρόνου το βλέπω να την παίρνουμε επίσημα.

 

Δεν έχουν καμία σχέση οι Technixal Preview εκδόσεις με την επίσημη αναβάθμιση... Το Insider Program θα συνεχιστεί έτσι κι αλλιώς για τις επόμενες εκδόσεις και μετά την επίσημη αναβάθμιση (εννοείται όποιος θέλει το διακόπτει) όπως ακριβώς έγινε και στα PC... Άλλο τμήμα δουλεύει το ένα κομμάτι και άλλο τμήμα το άλλο...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έγραψες με αφορμή το ποστ του φίλου για νέο build της Technical Preview (αν κατάλαβα καλά) και με αφορμή το ποστ σου είπα ότι δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους (η επίσημη αναβάθμιση και οι builds της TP)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με το wallet τι γίνεται; γιατί δεν βλέπω τους τρόπους πληρωμής, άλλα με πάει στο store για εγκατάσταση εφαρμογών;

Και εγώ έχω την ίδια απορία σχετικά με το wallet. Ενώ πριν με τα windows 8.1 μπορούσα να δω μέσω του «πορτοφολιού» και βάζοντας το PIN, τον τρόπο πληρωμής μου και όταν ήθελα να αγοράσω μία εφαρμογή, έβαζα απλώς το PIN, τώρα με παραπέμπει και μένα στο store, ενώ για την αγορά εφαρμογής πρέπει να βάζω τον πλήρη κωδικό του λογαριασμού μου στο outlook. Γνωρίζει κάποιος κάτι γι' αυτό, ή εάν θα υπάρχει κάποια μελλοντική αναβάθμιση, ή αυτός θα είναι πλέον ο τρόπος αγοράς κάποιας εφαρμογής/παιχνιδιού;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...