Jump to content

Samsung Galaxy A3


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά τελικά παρήγγειλα 2 screen protector απο εδώ

http://plus3.gr/screen-protector-samsung-a300f-galaxy-a3-4-5-vt-clear?search=galaxy%20a3

 

και μια θήκη απο το ίδιο κατάστημα (δεν είναι αυτή της φωτο βέβαια)

http://plus3.gr/samsung-a300f-galaxy-a3-slimcolor-tpu-grey-volte-tel?search=galaxy%20a3

 

στα 11 ευρώ όλα μαζί, θα τα παραλάβω απο το κατάστημα της Θεσσαλονίκης που το ξέρω μιας και είχα πάρει θήκη για το προηγούμενο κινητό μου απο αυτούς και είχα μείνει ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=a300f&order_by=pricevat&order_dir=asc&page=1

 

εχει εδω κατι φθηνες αλλα δεν τις εχω δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=a300f&order_by=pricevat&order_dir=asc&page=1

 

εχει εδω κατι φθηνες αλλα δεν τις εχω δοκιμασει

Σε ευχαριστω φιλε.

Τις εχω δει αυτες,εγω εννοω τις γνησιες της Samsung.

Ισως βεβαια,επειδη το κινητο εχει βγει προσφατα,να μην υπαρχουν ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το πρωί τα προϊόντα που ανέφερα στο ποστ 25

 

Η θήκη πολύ καλή σφιχτή όσο πρέπει και χωρίς ''καρούμπαλα''

Δεν έχει ανοίγματα σε power και volume buttons αλλά πατιούνται πολύ εύκολα χωρίς πίεση. Πήρα την γκρι ημιδιάφανη ενώ βγαίνει και σε τελείως διάφανη.

 

Οι ζελατίνες αρκετά ποιοτικές, γλιστράει καλά το δάχτυλο και δεν παρουσιάζουν rainbow effects στο έντονο φως.

 

16569026462_588234d95e_c.jpg

 

16569030942_d753077d3c_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κι άσχημη.. προσθέτει αρκετό όγκο; Δεν θέλω να αλλοιώσω το υπέροχο λεπτό ντιζάιν του κινητού

 

Κάτι άσχετο, μετά απο επανεκκίνηση βλέπω να τρέχει στο παρασκήνιο η εφαρμογή του youtube χωρίς να έχω ανοίξει τίποτα.. στο κάνει εσένα;

 

λογικα εχει λιγο ογκο,ειχα την ιδια σε s4,απλα η καλυτερη θηκη που του ειχα βαλει,φουλ προστασια.

 

απο καμερα δε λεει και πολλα,κερδιζει ομως σε εμφανιση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λογικα εχει λιγο ογκο,ειχα την ιδια σε s4,απλα η καλυτερη θηκη που του ειχα βαλει,φουλ προστασια.

 

απο καμερα δε λεει και πολλα,κερδιζει ομως σε εμφανιση.

 

Την ημέρα βγάζει καλές φωτογραφίες, το βράδυ μέτρια πράγματα χωρίς φλας.

Πράγματι η εμφάνιση και το χαμηλό βάρος κερδίζουν τις εντυπώσεις, αλλά την παράσταση κλέβει ο ανανεωμένος και σημαντικά ξαλαφρωμένος touchwiz, μηδαμινό lag και ταχύτατη ανταπόκριση. Καμία σχέση με το (ακόμα και πρόσφατο) παρελθόν. Ρολάρει καλύτερα και από το huawei P7 που είχα μέχρι πρότινος να φανταστείς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ειναι καλο τηλεφωνο γενικοτερα; Σκεφτομουν να παρω Iphone 5s αλλα ειναι ακριβο γ μενα δυστυχως.Μπορει το a3 να ανταγωνιστει το 5s; Βλεπω οτι ειναι ταχιστο το touchwiz σχετικα και τα specs αρκετα καλα για εμενα(δν παιζω games πολυ και εχω τα 10-15 βασικα apps κυριως facebook,instagram και μικροπρογραμματακια).

Απο μπαταρια πως τα παει; θα ηθελα μια μερα να την βγαζει με χρηση wi-fi/data για browsing και βιντεο youtube,facebook κλπ.Δηλαδη γυρω στις 4 ωρες οθονης πιανει καθε μερα;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ειναι καλο τηλεφωνο γενικοτερα; Σκεφτομουν να παρω Iphone 5s αλλα ειναι ακριβο γ μενα δυστυχως.Μπορει το a3 να ανταγωνιστει το 5s; Βλεπω οτι ειναι ταχιστο το touchwiz σχετικα και τα specs αρκετα καλα για εμενα(δν παιζω games πολυ και εχω τα 10-15 βασικα apps κυριως facebook,instagram και μικροπρογραμματακια).

Απο μπαταρια πως τα παει; θα ηθελα μια μερα να την βγαζει με χρηση wi-fi/data για browsing και βιντεο youtube,facebook κλπ.Δηλαδη γυρω στις 4 ωρες οθονης πιανει καθε μερα;

 

Εγω με μισή ώρα παιχνίδια, κανα 20λεπτο ομιλία, τα data ανοιχτά και λίγο chating σε messenger/viber βγάζω μιάμιση μέρα περίπου. Βέβαια το βράδυ το βάζω σε λειτουργία πτήσης. Έχω πιάσει και 4μιση ώρες ανοιχτή οθόνη.

 

Είναι ποιοτικότατο, στυλάτο και πανάλαφρο. lag δεν έχω δει πουθενά. Αν είχε ενα notification led, λίγο καλύτερη ανάλυση η οθόνη και μ έβγαζε δεύτερη μέρα η μπαταρία θα του έβαζα δέκα με τόνο.

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

<a href="http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5980921" class="internal">Αρχικό μήνυμα από Nikolas14</a><br />

Παιδια,ειναι καλο τηλεφωνο γενικοτερα; Σκεφτομουν να παρω Iphone 5s αλλα ειναι ακριβο γ μενα δυστυχως.Μπορει το a3 να ανταγωνιστει το 5s; Βλεπω οτι ειναι ταχιστο το touchwiz σχετικα και τα specs αρκετα καλα για εμενα(δν παιζω games πολυ και εχω τα 10-15 βασικα apps κυριως facebook,instagram και μικροπρογραμματακια).<br />

Απο μπαταρια πως τα παει; θα ηθελα μια μερα να την βγαζει με χρηση wi-fi/data για browsing και βιντεο youtube,facebook κλπ.Δηλαδη γυρω στις 4 ωρες οθονης πιανει καθε μερα;

<br />

<br />

Εγω με μισή ώρα παιχνίδια, κανα 20λεπτο ομιλία, τα data ανοιχτά και λίγο chating σε messenger/viber βγάζω μιάμιση μέρα περίπου. Βέβαια το βράδυ το βάζω σε λειτουργία πτήσης. Έχω πιάσει και 4μιση ώρες ανοιχτή οθόνη.<br />

<br />

Είναι ποιοτικότατο, στυλάτο και πανάλαφρο. lag δεν έχω δει πουθενά. Αν είχε ενα notification led, λίγο καλύτερη ανάλυση η οθόνη και μ έβγαζε δεύτερη μέρα η μπαταρία θα του έβαζα δέκα με τόνο.<br/> Αρα δηλαδη ολα οκ; Καλο αυτο. Bill Thes μπορεις να ανεβασεις screenshot απο την μπαταρια και οθονη;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Bill Thes μπορεις να ανεβασεις screenshot απο την μπαταρια και οθονη;

 

Ορίστε φίλε μου τα στατιστικά που ζήτησες

 

16671240905_090350b698.jpg

 

16051297633_6fc5b86280.jpg

 

16051299233_0894474d89.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ωρες και 20 λεπτα; Πολυ καλα ακουγεται,σε σχεση με το s duos 2 που πιανει στην καλυτερη με 1 ωρα μουσικη 3 ωρες και κατι,ενω χωρις πιανει 4.

Billthes ευχαριστω για τις φωτογραφιες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 ωρες και 20 λεπτα; Πολυ καλα ακουγεται,σε σχεση με το s duos 2 που πιανει στην καλυτερη με 1 ωρα μουσικη 3 ωρες και κατι,ενω χωρις πιανει 4.

Billthes ευχαριστω για τις φωτογραφιες.

 

Να σαι καλά. Να επισημάνω πως έκανα σωστό στρώσιμο στη μπαταρία και μετά τις πρώτες 10 μέρες έχει βελτιωθεί σημαντικά η απόδοση της. Και παίζω κι άλλα παιχνίδια πέρα απ αυτά που φαίνονται στα στατιστικά. Πάλι οριακά δεν κατάφερα να βγάλω δεύτερη μέρα.. με λιγότερο gaming βέβαια θα την έχω άνετα.

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγορασω και εγώ το samsung A3 αν και μου εχουν προτεινει και το lg g2. εσεις ποιο θα μου προτεινατε και αν μπορειτε να μου πειτε πως πρεπει να το φορτιζω στην αρχη για να κραταει περισσοτερο η μπαταρια. ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες οθόνη δεν έχω βγάλει ποτέ με το νότε 4 πως γίνετε αυτό;;;

 

Κι εγώ έτριβα τα μάτια μου όταν το είδα. Βοηθάει βέβαια η χαμηλή ανάλυση οθόνης 540χ960 σε 4,5 ίντσες.

 

Σκέφτομαι να αγορασω και εγώ το samsung A3 αν και μου εχουν προτεινει και το lg g2. εσεις ποιο θα μου προτεινατε και αν μπορειτε να μου πειτε πως πρεπει να το φορτιζω στην αρχη για να κραταει περισσοτερο η μπαταρια. ευχαριστω :)

 

Το G2 είναι ανώτερο σε όλα ( οθόνη, ανάλυση οθόνης, επεξεργαστής, ραμ, μπαταρία κλπ), δεν τίθεται θέμα. Απο την άλλη το Α3 είναι ποιοτικό, στυλάτο, πανάλαφρο, μαζεμένο σε διαστάσεις και με επέκταση μνήμης.

 

Για καλύτερη απόδοση της μπαταρίας καλό είναι το πρώτο διάστημα να την αφήνεις να πέφτει στο 10-15% και μετά να το βάζεις στην πρίζα μέχρι να παει 100% και βγάλει ένδειξη ''πλήρης φόρτιση''

Link to comment
Share on other sites

Για το iphone 5s ποια ειναι η αποψη σου?

 

Όμορφο, καλοφτιαγμένο, ποιοτικό, σταθερό λειτουργικό με πολλές αναβαθμίσεις αλλά μερικές εκατοντάδες ευρώ ακριβότερο.

Καλύτερα άνοιξε θέμα στην ενότητα Επιλογή Συσκευής να σε βοηθήσουν περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά τελικά παρήγγειλα 2 screen protector απο εδώ

http://plus3.gr/screen-protector-samsung-a300f-galaxy-a3-4-5-vt-clear?search=galaxy%20a3

 

και μια θήκη απο το ίδιο κατάστημα (δεν είναι αυτή της φωτο βέβαια)

http://plus3.gr/samsung-a300f-galaxy-a3-slimcolor-tpu-grey-volte-tel?search=galaxy%20a3

 

στα 11 ευρώ όλα μαζί, θα τα παραλάβω απο το κατάστημα της Θεσσαλονίκης που το ξέρω μιας και είχα πάρει θήκη για το προηγούμενο κινητό μου απο αυτούς και είχα μείνει ευχαριστημένος.

 

 

 

Στο plus3 το εχει με 1ram στην εκδοση fu.τι παιζει αραγε να ειναι λαθος του σαιτ???

Link to comment
Share on other sites

Στο plus3 το εχει με 1ram στην εκδοση fu.τι παιζει αραγε να ειναι λαθος του σαιτ???

 

Σίγουρα έχουν κάνει λάθος. Το Α300FU έχω και η ραμ είναι 1,5gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. Αγορασα σημερα το κινητο (A300FU - Midnight Black) και με μια πρωτη ματια μπορω να πω οτι ειναι κλασεις καλυτερο απ το παλιο μου S3.. Εχω ενα θεματακι στις ρυθμισεις και χρειαζομαι την βοηθεια σας.. Με εχει δυσκολεψει αφανταστα να το φερω στα μετρα μου μπορω να πω.. Το μονο που σπαω το κεφαλι μου να βρω ειναι οτι στις ρυθμισεις των ηχων δεν μου εφανιζει κανενα ηχο κλησης και στους ηχους μηνυματων μου εχει τσεκαρισμενο το αθορυβο.. Και στις δικες σας συσκευες δεν εχεται ringtones και ειδοποιησεις μηνυματων?? Πως fixaro το προβλημα χωρις να προσθεσω τραγουδια?? Δηλαδη να μου εμφανιστουν οι default ηχοι της samsoung.. Edited by geogr13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. Αγορασα σημερα το κινητο (A300FU - Midnight Black) και με μια πρωτη ματια μπορω να πω οτι ειναι κλασεις καλυτερο απ το παλιο μου S3.. Εχω ενα θεματακι στις ρυθμισεις και χρειαζομαι την βοηθεια σας.. Με εχει δυσκολεψει αφανταστα να το φερω στα μετρα μου μπορω να πω.. Το μονο που σπαω το κεφαλι μου να βρω ειναι οτι στις ρυθμισεις των ηχων δεν μου εφανιζει κανενα ηχο κλησης και στους ηχους μηνυματων μου εχει τσεκαρισμενο το αθορυβο.. Και στις δικες σας συσκευες δεν εχεται ringtones και ειδοποιησεις μηνυματων?? Πως fixaro το προβλημα χωρις να προσθεσω τραγουδια?? Δηλαδη να μου εμφανιστουν οι default ηχοι της samsoung..

 

Δεν είναι καθόλου φυσιολογικό να λείπουν οι προεγκατεστημένοι ήχοι κλήσης. Δοκίμασε επανεκκίνηση, αν δεν στρώσει κανε hard reset και αν επιμένει το πρόβλημα έφυγες για σέρβις. Αν το πήρες από μαγαζί που προσφέρει doa δικαιούσαι αντικατάσταση με σφραγισμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...