Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερεις τι γινεται σε αυτο που προσπαθουν τα παιδια στο xda να ξεκλειδωσουν για ολα τα δικτυα μιας και εισαι developer απο τι καταλαβα το βλεπεις να μπορει να γινει?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέρεις τι γίνεται σε αυτό που προσπαθουν τα παιδια στο xda να ξεκλειδωσουν για ολα τα δικτυα μιας και εισαι developer απο τι καταλαβα το βλεπεις να μπορει να γινει?

 

Μπορεί να ξεκλειδώσει αλλά έχει πάρα μα πάρα πολύ δουλειά είναι πραγματικά δύσκολο. Πραγματικά είναι fulltime δουλειά. Η δυσκολία είναι ότι είναι κρυπτογραφημένος ο boot loader.

 

Εκεί μέσα κλειδώνουν οι κατασκευαστές χαρακτηριστικά πχ για τις συχνότητες και πως θα λειτουργεί σε κάθε χώρα για να συμμορφώνεται με τους εκάστοτε νόμους που θεσπίζουν οι αντίστοιχοι οργανισμοί πχ της Federal Communications Commission (FCC) στην Αμερική η αντίστοιχα την ευρωπαϊκή. Αυτό μπορεί να επηρεάζει ακόμα εκτός από τις μπάντες λειτουργίας και την δύναμη εκπομπής επηρεάζοντας ακόμα και τα sar.

 

Αν καταφέρουν και ενώσουν δυνάμεις τα παιδιά του XDA και το καταφέρουν τότε επιτέλους θα μπορούμε να το κάνουμε και dual boot με windows 10 DESKTOP (αφού τρέχει intel από κάτω)... Το όνειρο κάθε programmer να έχει και μια backup συσκευή με full experience windows στην τσέπη του.

 

(To viliv μου έχει 4.8" οθόνη και τρέχει windows 7 :lol::lol::lol: http://www.pocketables.com/2010/06/review-viliv-n5.html )

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το τεστάραμε με τον φίλο που πήρε το κινέζικο στα 1.8 και με τα 3 δίκτυα και εκεί που το ευρωπαϊκό είχε κάλυψη το δικό του ούτε 3g αφού εκεί έπιανε μόνο 2g / 4g στα 800. Αν είσαι wind είναι ή βασική τους μπάντα. Αν και αλλάζουν και οι άλλοι κατά κόρων γιατί με λιγότερους σταθμούς βάσης έχουν μεγαλύτερη κάλυψη άρα οικονομία.

 

Θα συμφωνησω οτι η 800αρα βελτιωνει και διευρυνει την ποιοτητα της καλυψης. Το ερωτημα ομως για μενα ειναι το εξης: ποσο πρεπει να μας απασχολει τελικα αυτη η περιβοητη 800αρα παντα οταν, κατα την γνωμη μου, εκτος απο την cosmote, οι αλλες 2 εταιριες ειναι σε νηπιακο σταδιο οσον αφορα την καλυψη? Εχω περασει συνδρομητης και απο τις 3 εταιριες και μου φαινεται λιγο αστειο να μιλαμε για 4g οταν δεν εχουμε σημα να μιλησουμε στο κεντρο της αθηνας. Ειμαι στην αναζητηση κινητου, αναμεσα στα αυτα που κοιταω ειναι και το asus, και πραγματικα αυτο το θεμα με τη 800αρα με προβληματιζει.

 

Δεν ξερω σε ποιες περιοχες το τεσταρατε, αλλα για ασφαλη και γενικα συμπερασματα πρεπει να το τεσταρει κανεις σε αρκετα μερη σε ολη την ελλαδα. Το να πας σε 2, 3 ή και 10 περιοχες το συμπερασμα που βγαινει δεν ειναι και ο κανονας.

Μου ειναι δυσκολο να αντιληφθω οτι καποιος με vodafone ή cosmote τουλαχιστον αμεσα θα εχει προβλημα αν δεν εχει 800αρα. Για τη wind το καταλαβαινω.

 

Το μόνο που είναι ξεκάθαρο είναι ότι με το κινέζικη το μόνο που κερδίζεις είναι η τιμή τα 50€ με 70€ είναι πολύ σημαντικό για τις μέρες που βιώνουμε όλοι μας.

Εάν είναι συνειδητοποιημένη επιλογή και ξέρεις πραγματικά τι χάνεις με την κινέζικη έκδοση καλώς και την επιλέγεις. Όχι όμως να γράφουμε ότι να είναι που μπορεί να βάλει σε περιπέτειες που είναι πολύ σημαντικό στο να αποφασίσουν πια να πάρουν.

Μια χαρά πάει το 3g ... αλλά το 800άρι το θέλουμε για βελτίωση της κάλυψης όχι για την ταχύτητα που δεν μπορεί λόγο συχνότητας να το κάνει το 3g.

 

Θα συμφωνησω απολυτα. Το ζητημα ειναι να ειναι συνειδητοποιημενη η αγορα.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

φαντασου αυτο εχει και 1 ram με το δικο μας που εχει 4αρα θα τρεχει πολυ καλα :)
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

φαντάσου αυτο εχει και 1 ram με το δικο μας που εχει 4αρα θα τρεχει πολυ καλα :)

 

Όντως φοβερό και με μίνι bt πληκτρολόγιο θα rockαρει !!!:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα συμφωνησω οτι η 800αρα βελτιωνει και διευρυνει την ποιοτητα της καλυψης. Το ερωτημα ομως για μενα ειναι το εξης: ποσο πρεπει να μας απασχολει τελικα αυτη η περιβοητη 800αρα παντα οταν, κατα την γνωμη μου, εκτος απο την cosmote, οι αλλες 2 εταιριες ειναι σε νηπιακο σταδιο οσον αφορα την καλυψη? Εχω περασει συνδρομητης και απο τις 3 εταιριες και μου φαινεται λιγο αστειο να μιλαμε για 4g οταν δεν εχουμε σημα να μιλησουμε στο κεντρο της αθηνας. Ειμαι στην αναζητηση κινητου, αναμεσα στα αυτα που κοιταω ειναι και το asus, και πραγματικα αυτο το θεμα με τη 800αρα με προβληματιζει.

 

Δεν ξερω σε ποιες περιοχες το τεσταρατε, αλλα για ασφαλη και γενικα συμπερασματα πρεπει να το τεσταρει κανεις σε αρκετα μερη σε ολη την ελλαδα. Το να πας σε 2, 3 ή και 10 περιοχες το συμπερασμα που βγαινει δεν ειναι και ο κανονας.

Μου ειναι δυσκολο να αντιληφθω οτι καποιος με vodafone ή cosmote τουλαχιστον αμεσα θα εχει προβλημα αν δεν εχει 800αρα. Για τη wind το καταλαβαινω.

 

Τις δοκιμές τις κάναμε σε σημεία που μας υπόδειξε φίλος που δουλεύει σε εργολάβο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Η αλήθεια είναι ότι η wind κατά κόρων χρησιμοποιεί το 800άρι.

 

Η cote μετά την αγορά φάσματος λογικά καρφώνει πολύ 800άρι στην επαρχία και 800 και 2600(σε πολύ κεντρικά σημεία) σε πρωτεύουσα και συμπρωτεύουσα. Η απάντηση δεν ήταν ξεκάθαρη χωρίς να διαχωρίζουν λεπτομερώς το που βάζουν που και μας παρέπεμπαν στην σελίδα http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Company__articleadvanced__fasma-cosmote-4g/section/News_Network. Επίσημη απάντηση μέχρι το τέλος της χρονιάς δεν μας δώσανε στο που θα καλύψουν από επικοινωνία με το helpdesk.

 

Η voda στα ίδια χνάρια. Το θέμα είναι ότι αυτοί επειδή έχουν κοινό φορέα με την wind για το δίκτυο δεν ξέρω εάν θα συμπέσουν κάποιες αναβαθμίσεις σε σημεία που έχουν μαζί υποδομές. Δεν λάβαμε καμία ξεκάθαρη απάντηση.

 

Η wind μέχρι το τέλος του έτους από λεγόμενα τους με επικοινωνία μέχρι το τέλος του 2015 θα έχει γυρίσει το μεγαλύτερο μέρος σε 4g (απάντηση σε ερώτημα στο help desk) διότι όπου αναβάθμισαν ήδη στο νέο 3g είναι 4g ready οι υποδομές. Αυτολεξεί απάντησαν "Μέχρι το τέλος του 2015 θα υπάρξει κάλυψη πανελλαδικά από την wind¨.

 

Μακάρι να αναβαθμίσουν όλοι να βελτιωθεί η κάλυψη. Εάν στα 900Mhz του 2g βαράει σχεδόν παντού σε όλη την χώρα από όλες τις εταιρίες τότε στα 800 θα έχουμε ανάλογη κάλυψη σε 4g... Για μένα αυτό είναι πολύ σημαντικό. Και ιδιαίτερα αφού το Zenfone 2 είναι το μοναδικό τηλέφωνο που είναι και Dual Sim Active και δεν ξέρουμε εάν το Zenfone 3 θα έχει την ανάλογη λειτουργία επειδή μπορεί να μείνει στην τσέπη μου για αρκετά χρόνια η κάλυψη του 4g στα 800 είναι πολύ σημαντική για έμενα για αυτό και αγόρασα το ευρωπαϊκό.

 

Και για κάποιον που ταξιδεύει Ευρώπη είναι πολύ σημαντικό γιατί σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες καλύπτουν ολόκληρες περιοχές μονό στα 800....

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα τηλέφωνο επείγοντος τότε και μόλις είχε βγει το Zen ε μόλις είδα τη φάση με το χαμηλό μοντέλο εψαξα για την 2.3Ghz και φυσικά ήταν η Taiwan έκδοση με ww rom . Δε το μετανιωσα ακόμα αλλά αν μπορούσα να βρω την ευρωπαϊκή τοτε θα την αγοραζα έστω και 80€ παραπάνω, 320€ το πήρα τότε πολύ καλά από το eBay. Είμαι σε wind δίκτυο και 4G πιάνει (εικονικό δεν ξέρω) αλλά για πόσο καιρό είναι το θεμα. Το τηλεφωνο φυσικά είναι πολύ γρήγορο και δεν το αλλαζω με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα τηλέφωνο επείγοντος τότε και μόλις είχε βγει το Zen ε μόλις είδα τη φάση με το χαμηλό μοντέλο εψαξα για την 2.3Ghz και φυσικά ήταν η Taiwan έκδοση με ww rom . Δε το μετανιωσα ακόμα αλλά αν μπορούσα να βρω την ευρωπαϊκή τοτε θα την αγοραζα έστω και 80€ παραπάνω, 320€ το πήρα τότε πολύ καλά από το eBay. Είμαι σε wind δίκτυο και 4G πιάνει (εικονικό δεν ξέρω) αλλά για πόσο καιρό είναι το θεμα. Το τηλεφωνο φυσικά είναι πολύ γρήγορο και δεν το αλλαζω με τίποτα.

 

η tw σύμφωνα με το site της asus πιάνει την 800

είσαι κομπλέ με αυτό το θέμα.

Απλά έχεις ταλαιπωρία στο θέμα των αναβαθμίσεων

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Γελάνε οι πέτρες με αυτά που λες χωρίς να έχεις πιάσει καμία συσκευή στα χέρια σου και κάνεις εικασίες για την απόδοση χωρίς να έχεις τεκμηριώσει τα λεγόμενα σου.

 

Είμαι beta tester στην Asus και υποχρεωτικά έχω εμβαθύνει στην συσκευή σε όλα τα επίπεδα.

 

Για το θέμα της απόδοσης το 1.8 βγάζει antutu 37490 και το 2.3 48700 και στο pcmark το 1.8 βγάζει 4760 και το 2.3 5870. Όπως και στο geekbench. Έχω το ευρωπαϊκό και φίλος από το gearbest το 1.8 που τώρα χτυπάει το κεφάλι του που δεν πήρε το ευρωπαϊκό όχι για το θέμα της ταχύτητα αλλά για το θέμα της κάλυψης της 800.

 

Όσο για την μπάντα 20 στα 800Mhz είναι πολύ σημαντική γιατί βελτιώνει την κάλυψη αφού πιάνει καλύτερα και από 2g (900Mhz).

 

Δεν το θέλουμε το 800άρι για την ταχύτητα αλλά για την βελτίωση της κάλυψης.

 

Πιάνει εκεί που το 3g στα 2100Mhz δεν θα καλύψει ποτέ. Όπου χώνουν 800άρα είναι απίστευτα καλή η κάλυψη κλείνει τρύπες και του 3g.

 

Εάν θες ρίξε μια ματιά στο παρακάτω άρθρο για να καταλάβεις τι γίνεται με τις συχνότητες. Είναι γραμμένο σε άπλα Ελληνικά και καθόλου τεχνικούς όρους για να είναι κατανοητό από όλους και από τους καταρτισμένους και από τους πρωτάρηδες στον χώρο της κινητής τηλεφωνίας.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=420980

 

Το τεστάραμε με τον φίλο που πήρε το κινέζικο στα 1.8 και με τα 3 δίκτυα και εκεί που το ευρωπαϊκό είχε κάλυψη το δικό του ούτε 3g αφού εκεί έπιανε μόνο 2g / 4g στα 800. Αν είσαι wind είναι ή βασική τους μπάντα. Αν και αλλάζουν και οι άλλοι κατά κόρων γιατί με λιγότερους σταθμούς βάσης έχουν μεγαλύτερη κάλυψη άρα οικονομία.

 

Το μόνο που είναι ξεκάθαρο είναι ότι με το κινέζικη το μόνο που κερδίζεις είναι η τιμή τα 50€ με 70€ είναι πολύ σημαντικό για τις μέρες που βιώνουμε όλοι μας.

 

Εάν είναι συνειδητοποιημένη επιλογή και ξέρεις πραγματικά τι χάνεις με την κινέζικη έκδοση καλώς και την επιλέγεις. Όχι όμως να γράφουμε ότι να είναι που μπορεί να βάλει σε περιπέτειες πολλούς φίλους που είναι πολύ σημαντικό στο να αποφασίσουν πια συσκευή να πάρουν.

 

Αλλά είναι εφιάλτης για κάποιον που μπορεί να μην είναι έμπειρος στο να flashaρει το τηλέφωνο από την cn στην ww και μην ξεχνάμε ότι η asus βγάζει πολύ συχνά updates. Αυτόν τον μήνα έβγαλε 3 σε όλους και 5 σε εμάς τους beta testers.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και το note 4 που έχω στην ανάλογη χρήση θέλει 2 φορές την μέρα φόρτιση μην τρελαίνεσαι. Έχω ένα 10400 και τα φορτίζω και τα δυο στον δρόμο. Το 1.8 δεν έχει πολύ μεγάλη διαφορά λιγότερο από 10%.

 

Μια χαρά πάει το 3g ... αλλά το 800άρι το θέλουμε για βελτίωση της κάλυψης όχι για την ταχύτητα που δεν μπορεί λόγο συχνότητας να το κάνει το 3g.

 

Εάν θες ρίξε μια ματιά στο παρακάτω άρθρο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=420980

 

1ον: εσυ ειπες οτι η κινεζικη εκδοση ειναι 30% πιο αργη εννοωντας απο την αντιστοιχη ευρωπαικη ετσι οπως το εγραψες για αυτο και ειπα γελανε και οι πετρες. εννοειται πως το 1,8 θα ειναι πιο αργο απο το 2,3 αν αυτο λες οποτε δεν χρειαζεται καν να το πεις

2ον: τo να χαρακτηριζεις ασχετο καποιον που εχει αλλαξει custom rom στο κιν του ποσες φορες, εχει κανει unbrick, αλλαγη firmware, root και αλλα ποσα μαλλον ειναι ακυρο. οποτε καλα ειναι να μην χαρακτηριζουμε οταν δεν γνωριζουμε τον αλλον.

3ον:προσωπικα το 4g ειναι μια μουφα που αναφερεις συνεχως γτ θα γνωριζεις πολυ καλα μιας και ασχολεισαι ποσο ασταθες ειναι ακομα, ποσο μικρη καλυψη εχει και ποτε θα εχει την αποδοση που πρεπει.

4ον: οσον αφορα το asus beta tester δεν μου λεει κατι γτ ο οποιοσδηποτε θελει γινεται εκτος του οτι εχεις ασχοληθει και εχεις μαθει καποια πραγματα. φιλικα δημητρης.

Link to comment
Share on other sites

@cmvr @jimmys121979

έχουμε μια τόσο ωραία συζήτηση εδώ και έχουμε τόσο πολύ βοηθηθεί όλοι και όλες..

ας μην το χαλάσουμε αυτό.

Σας παρακαλώ :love:

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

η tw σύμφωνα με το site της asus πιάνει την 800

είσαι κομπλέ με αυτό το θέμα.

Απλά έχεις ταλαιπωρία στο θέμα των αναβαθμίσεων

 

Αναβάθμιση κάνει κανονικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα μου τα βρίσκει μόνο του μέσο του ασυρμάτου το κατεβαζω και αυτό ήταν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1ον: εσυ ειπες οτι η κινεζικη εκδοση ειναι 30% πιο αργη εννοωντας απο την αντιστοιχη ευρωπαικη ετσι οπως το εγραψες για αυτο και ειπα γελανε και οι πετρες. εννοειται πως το 1,8 θα ειναι πιο αργο απο το 2,3 αν αυτο λες οποτε δεν χρειαζεται καν να το πεις

2ον: τo να χαρακτηριζεις ασχετο καποιον που εχει αλλαξει custom rom στο κιν του ποσες φορες, εχει κανει unbrick, αλλαγη firmware, root και αλλα ποσα μαλλον ειναι ακυρο. οποτε καλα ειναι να μην χαρακτηριζουμε οταν δεν γνωριζουμε τον αλλον.

3ον:προσωπικα το 4g ειναι μια μουφα που αναφερεις συνεχως γτ θα γνωριζεις πολυ καλα μιας και ασχολεισαι ποσο ασταθες ειναι ακομα, ποσο μικρη καλυψη εχει και ποτε θα εχει την αποδοση που πρεπει.

4ον: οσον αφορα το asus beta tester δεν μου λεει κατι γτ ο οποιοσδηποτε θελει γινεται εκτος του οτι εχεις ασχοληθει και εχεις μαθει καποια πραγματα. φιλικα δημητρης.

 

Η κινεζική είναι ποιο αργή αυτό είναι πικρή αλήθεια και δεν αξίζει εκτός και αν είχε 200€ . Το 4G δεν είναι μουφα και πάει πολύ πιο καλά, θετικό είναι να έχουμε όλοι. Το νέο Zenphone 2 deluxe λέει θα τρέχει στα 2.5ghz ! για την gpu δεν λενε αν αλλαξε κατι παντός το καλοκαίρι στην Ελλάδα δεν το βγάζει με την τρελή ζέστη.

Link to comment
Share on other sites

1ον: εσύ ειπες οτι η κινεζικη εκδοση ειναι 30% πιο αργη εννοωντας απο την αντιστοιχη ευρωπαικη ετσι οπως το εγραψες για αυτο και ειπα γελανε και οι πετρες. εννοειται πως το 1,8 θα ειναι πιο αργο απο το 2,3 αν αυτο λες οποτε δεν χρειαζεται καν να το πεις

2ον: τo να χαρακτηριζεις ασχετο καποιον που εχει αλλαξει custom rom στο κιν του ποσες φορες, εχει κανει unbrick, αλλαγη firmware, root και αλλα ποσα μαλλον ειναι ακυρο. οποτε καλα ειναι να μην χαρακτηριζουμε οταν δεν γνωριζουμε τον αλλον.

3ον:προσωπικα το 4g ειναι μια μουφα που αναφερεις συνεχως γτ θα γνωριζεις πολυ καλα μιας και ασχολεισαι ποσο ασταθες ειναι ακομα, ποσο μικρη καλυψη εχει και ποτε θα εχει την αποδοση που πρεπει.

4ον: οσον αφορα το asus beta tester δεν μου λεει κατι γτ ο οποιοσδηποτε θελει γινεται εκτος του οτι εχεις ασχοληθει και εχεις μαθει καποια πραγματα. φιλικα δημητρης.

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και θα επιθυμούσα να το λήξουμε εδώ αφού η παραξήγηση είναι άνευ ουσίας.

 

1. Εννοούσα στην 1.8 με την 2.3 διότι οι κινέζικες είναι οι 1.8 λάθος κατάλαβες και όπως το έγραψες φαινόταν προσβλητικό.

 

2. Έγραφα γενικά για κάποιον που δεν έχει σχέση με όλα αυτά και θέλεις να πάρει μια συσκευή και δεν έχει τις γνώσεις να κάνει root κλπ. Όχι για εσένα ειδικά. Ακριβώς επειδή δεν ξέρω ποιος είναι ο άλλος που γράφω είμαι προσεκτικός. Για αυτό με ενδιαφέρει να γράφουμε υπεύθυνα εδώ μέσα γιατί υπάρχουν φίλοι που δεν έχουν γνώσεις και γράφοντας ατεκμηρίωτα πράγματα τους βάζουμε σε περιπέτειες επιλέγοντας λάθος μια συσκευή. Φαντάζεται να πάρει κάποιος cn έκδοση που δεν έχει ιδαία ούτε να γράφει σε word και να πρέπει να κάνει όλα αυτά που έχεις τις γνώσεις και κάνεις εσύ στην συσκευή σου; Όχι μόνο βουνό θα του φανεί θα του φανεί σαν να πρέπει να ταξιδέψει στον πλανήτη Άρη κολυμπώντας !!! :)

 

3. Παρότι το 3g παραμένει ακόμα ο βασικός κορμός των ασύρματων ευρυζωνικών συνδέσεων το 4g δεν είναι καθόλου μούφα απλά έχει διαδρομή ακόμα μέχρι να επεκταθεί παντού. Στην εταιρία μου έχουμε κάνει δεκάδες εγκαταστάσεις σε όλη την χώρα σε ΦΒ σε πόλεις και έκτος πόλεων και εφαρμογες mobile - desktop και δικτυακά συστήματα που χρησιμοποιούν 3g/4g για backup γραμμή με synthetic network techniques για τηλεμετρία και άλλες εφαρμογες. Έχει ακόμα πολύ μέλλον αλλά εκεί που επεκτείνουν σε 800Mhz πιάνει καλύτερα και από το 2g στα 900Mhz. Είναι πραγματικά ποιο γρήγορο. Μακάρι να αρχίσουν και VLTE (voice lte) να έχουμε φωνή από 4g και να το επεκτείνουν ραγδαία. Σε αυτό που συμφωνώ μαζί σου είναι ότι μούφα στο 4g είναι τα γελοία 375 mbps που διαφημίζουν η cote και η voda και πιάνει μόνο σε 2 σημεία σε όλη την Ελλάδα με Carrier aggregation. Που να βρεθούν 3 κεραίες μαζί ιδιαίτερα στην επαρχία για να πάρεις αυτά τα γκάζια. Ο μέσος Όρος είναι στα 20 - 25 mbps download. Και πάλι είναι πολύ γρήγορο σε σχέση με τα σημεία που μετράμε στην δουλειά με το 3g όλων των εταιριών. Δεν είναι τυχαίο που δεκάδες εταιρίες στην Ευρώπη γυρνάνε αποκλειστικά μονό σε 800άρι για κάλυψη data σε όλο τον κορμό τους κλείνοντας τις τρύπες του 3g. Είναι θέμα συχνότητας το 800Mhz είναι ποιο διεισδυτικό από το 2100Mhz το επόμενο βήμα είναι να απελευθερωθεί και η 700mhz αλλά αυτό μόνο Αμερική έχει γίνει κατά κόρων.

 

4. Είμαι προγραμματιστής και δεν μπήκα ως απλός beta tester. Μπήκα με πρόσκληση από της Asus όταν ζήτησα στοιχεία για μια δοκιμαστική εφαρμογή και χρειαζόμουν στοιχειά για τεχνικά θέματα και είδαν ακριβώς τι ετοιμάζω. Είμαι devoper beta tester. Έχει τεράστια διαφορά από τον απλό beta tester διότι έχουμε πρόσβαση σε διαφορετικά στοιχεία και πληροφορίες.

 

Καλή συνέχεια.

 

@cmvr @jimmys121979

έχουμε μια τόσο ωραία συζήτηση εδώ και έχουμε τόσο πολύ βοηθηθεί όλοι και όλες..

ας μην το χαλάσουμε αυτό.

Σας παρακαλώ :love:

 

Είναι το αλατοπίπερο μιας σχέσης φιλίας :)

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Για πολλοστή φορά

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό είναι το σωστό λινκ για το τηλέφωνο από το αμαζον; Η αποστολή για Ελλάδα είναι δωρεάν;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και θα επιθυμούσα να το λήξουμε εδώ αφού η παραξήγηση είναι άνευ ουσίας.

 

1. Εννοούσα στην 1.8 με την 2.3 διότι οι κινέζικες είναι οι 1.8 λάθος κατάλαβες και όπως το έγραψες φαινόταν προσβλητικό.

 

2. Έγραφα γενικά για κάποιον που δεν έχει σχέση με όλα αυτά και θέλεις να πάρει μια συσκευή και δεν έχει τις γνώσεις να κάνει root κλπ. Όχι για εσένα ειδικά. Ακριβώς επειδή δεν ξέρω ποιος είναι ο άλλος που γράφω είμαι προσεκτικός. Για αυτό με ενδιαφέρει να γράφουμε υπεύθυνα εδώ μέσα γιατί υπάρχουν φίλοι που δεν έχουν γνώσεις και γράφοντας ατεκμηρίωτα πράγματα τους βάζουμε σε περιπέτειες επιλέγοντας λάθος μια συσκευή. Φαντάζεται να πάρει κάποιος cn έκδοση που δεν έχει ιδαία ούτε να γράφει σε word και να πρέπει να κάνει όλα αυτά που έχεις τις γνώσεις και κάνεις εσύ στην συσκευή σου; Όχι μόνο βουνό θα του φανεί θα του φανεί σαν να πρέπει να ταξιδέψει στον πλανήτη Άρη κολυμπώντας !!! :)

 

3. Παρότι το 3g παραμένει ακόμα ο βασικός κορμός των ασύρματων ευρυζωνικών συνδέσεων το 4g δεν είναι καθόλου μούφα απλά έχει διαδρομή ακόμα μέχρι να επεκταθεί παντού. Στην εταιρία μου έχουμε κάνει δεκάδες εγκαταστάσεις σε όλη την χώρα σε ΦΒ σε πόλεις και έκτος πόλεων και εφαρμογες mobile - desktop και δικτυακά συστήματα που χρησιμοποιούν 3g/4g για backup γραμμή με synthetic network techniques για τηλεμετρία και άλλες εφαρμογες. Έχει ακόμα πολύ μέλλον αλλά εκεί που επεκτείνουν σε 800Mhz πιάνει καλύτερα και από το 2g στα 900Mhz. Είναι πραγματικά ποιο γρήγορο. Μακάρι να αρχίσουν και VLTE (voice lte) να έχουμε φωνή από 4g και να το επεκτείνουν ραγδαία. Σε αυτό που συμφωνώ μαζί σου είναι ότι μούφα στο 4g είναι τα γελοία 375 mbps που διαφημίζουν η cote και η voda και πιάνει μόνο σε 2 σημεία σε όλη την Ελλάδα με Carrier aggregation. Που να βρεθούν 3 κεραίες μαζί ιδιαίτερα στην επαρχία για να πάρεις αυτά τα γκάζια. Ο μέσος Όρος είναι στα 20 - 25 mbps download. Και πάλι είναι πολύ γρήγορο σε σχέση με τα σημεία που μετράμε στην δουλειά με το 3g όλων των εταιριών. Δεν είναι τυχαίο που δεκάδες εταιρίες στην Ευρώπη γυρνάνε αποκλειστικά μονό σε 800άρι για κάλυψη data σε όλο τον κορμό τους κλείνοντας τις τρύπες του 3g. Είναι θέμα συχνότητας το 800Mhz είναι ποιο διεισδυτικό από το 2100Mhz το επόμενο βήμα είναι να απελευθερωθεί και η 700mhz αλλά αυτό μόνο Αμερική έχει γίνει κατά κόρων.

 

4. Είμαι προγραμματιστής και δεν μπήκα ως απλός beta tester. Μπήκα με πρόσκληση από της Asus όταν ζήτησα στοιχεία για μια δοκιμαστική εφαρμογή και χρειαζόμουν στοιχειά για τεχνικά θέματα και είδαν ακριβώς τι ετοιμάζω. Είμαι devoper beta tester. Έχει τεράστια διαφορά από τον απλό beta tester διότι έχουμε πρόσβαση σε διαφορετικά στοιχεία και πληροφορίες.

 

Καλή συνέχεια.

 

 

 

Είναι το αλατοπίπερο μιας σχέσης φιλίας :)

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Για πολλοστή φορά

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

τωρα καταλαβαινομαστε!!! :):) και συγνωμη αν σε προσεβαλλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και θα επιθυμούσα να το λήξουμε εδώ αφού η παραξήγηση είναι άνευ ουσίας.

 

1. Εννοούσα στην 1.8 με την 2.3 διότι οι κινέζικες είναι οι 1.8 λάθος κατάλαβες και όπως το έγραψες φαινόταν προσβλητικό.

 

2. Έγραφα γενικά για κάποιον που δεν έχει σχέση με όλα αυτά και θέλεις να πάρει μια συσκευή και δεν έχει τις γνώσεις να κάνει root κλπ. Όχι για εσένα ειδικά. Ακριβώς επειδή δεν ξέρω ποιος είναι ο άλλος που γράφω είμαι προσεκτικός. Για αυτό με ενδιαφέρει να γράφουμε υπεύθυνα εδώ μέσα γιατί υπάρχουν φίλοι που δεν έχουν γνώσεις και γράφοντας ατεκμηρίωτα πράγματα τους βάζουμε σε περιπέτειες επιλέγοντας λάθος μια συσκευή. Φαντάζεται να πάρει κάποιος cn έκδοση που δεν έχει ιδαία ούτε να γράφει σε word και να πρέπει να κάνει όλα αυτά που έχεις τις γνώσεις και κάνεις εσύ στην συσκευή σου; Όχι μόνο βουνό θα του φανεί θα του φανεί σαν να πρέπει να ταξιδέψει στον πλανήτη Άρη κολυμπώντας !!! :)

 

3. Παρότι το 3g παραμένει ακόμα ο βασικός κορμός των ασύρματων ευρυζωνικών συνδέσεων το 4g δεν είναι καθόλου μούφα απλά έχει διαδρομή ακόμα μέχρι να επεκταθεί παντού. Στην εταιρία μου έχουμε κάνει δεκάδες εγκαταστάσεις σε όλη την χώρα σε ΦΒ σε πόλεις και έκτος πόλεων και εφαρμογες mobile - desktop και δικτυακά συστήματα που χρησιμοποιούν 3g/4g για backup γραμμή με synthetic network techniques για τηλεμετρία και άλλες εφαρμογες. Έχει ακόμα πολύ μέλλον αλλά εκεί που επεκτείνουν σε 800Mhz πιάνει καλύτερα και από το 2g στα 900Mhz. Είναι πραγματικά ποιο γρήγορο. Μακάρι να αρχίσουν και VLTE (voice lte) να έχουμε φωνή από 4g και να το επεκτείνουν ραγδαία. Σε αυτό που συμφωνώ μαζί σου είναι ότι μούφα στο 4g είναι τα γελοία 375 mbps που διαφημίζουν η cote και η voda και πιάνει μόνο σε 2 σημεία σε όλη την Ελλάδα με Carrier aggregation. Που να βρεθούν 3 κεραίες μαζί ιδιαίτερα στην επαρχία για να πάρεις αυτά τα γκάζια. Ο μέσος Όρος είναι στα 20 - 25 mbps download. Και πάλι είναι πολύ γρήγορο σε σχέση με τα σημεία που μετράμε στην δουλειά με το 3g όλων των εταιριών. Δεν είναι τυχαίο που δεκάδες εταιρίες στην Ευρώπη γυρνάνε αποκλειστικά μονό σε 800άρι για κάλυψη data σε όλο τον κορμό τους κλείνοντας τις τρύπες του 3g. Είναι θέμα συχνότητας το 800Mhz είναι ποιο διεισδυτικό από το 2100Mhz το επόμενο βήμα είναι να απελευθερωθεί και η 700mhz αλλά αυτό μόνο Αμερική έχει γίνει κατά κόρων.

 

4. Είμαι προγραμματιστής και δεν μπήκα ως απλός beta tester. Μπήκα με πρόσκληση από της Asus όταν ζήτησα στοιχεία για μια δοκιμαστική εφαρμογή και χρειαζόμουν στοιχειά για τεχνικά θέματα και είδαν ακριβώς τι ετοιμάζω. Είμαι devoper beta tester. Έχει τεράστια διαφορά από τον απλό beta tester διότι έχουμε πρόσβαση σε διαφορετικά στοιχεία και πληροφορίες.

 

Καλή συνέχεια.

 

 

 

Είναι το αλατοπίπερο μιας σχέσης φιλίας :)

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Για πολλοστή φορά

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

ακόμη και να είχαμε παντού αυτή τη ταχύτητα τι θα την έκανες και ειδικά στην Ελλάδα,με 3g και tethering οι σελίδες ανοίγουν γρηγορότερα απο την 24 adsl που εχω στο σπίτι,να ήμασταν σε χώρα που προσφέρεται πραγματικό unlimited data plan να το καταλάβω αλλά στην Ελλάδα δεν βλέπω που θα χρησίμευε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και θα επιθυμούσα να το λήξουμε εδώ αφού η παραξήγηση είναι άνευ ουσίας.

 

1. Εννοούσα στην 1.8 με την 2.3 διότι οι κινέζικες είναι οι 1.8 λάθος κατάλαβες και όπως το έγραψες φαινόταν προσβλητικό.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

 

 

Συγνώμη, αν καταλαβα καλα λες ότι το κινέζικο Zenfone 2 ZE551ML ειναι με 1,8GHz CPU?

Στα χαρακτιριστικά του λεει ότι έχει τον Quad Core Z3580 2.3GHz. Και σε αυτό ψέματα λένε?

Αν είναι έτσι τότε οκ θα ζητησω τα λεφτά μου πισω και δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αφού θα μου έχουν στείλει διαφορετικό προϊόν από αυτό που αναφέρουν στο site τους. Δες αυτό το link και πες μου αν λέμε για το ίδιο μοντέλο

 

Ευχαριστώ!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αν καταλαβα καλα λες ότι το κινέζικο Zenfone 2 ZE551ML ειναι με 1,8GHz CPU?

Στα χαρακτιριστικά του λεει ότι έχει τον Quad Core Z3580 2.3GHz. Και σε αυτό ψέματα λένε?

Αν είναι έτσι τότε οκ θα ζητησω τα λεφτά μου πισω και δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αφού θα μου έχουν στείλει διαφορετικό προϊόν από αυτό που αναφέρουν στο site τους. Δες αυτό το link και πες μου αν λέμε για το ίδιο μοντέλο

 

Ευχαριστώ!

δεν ξερω για αυτο που λες αλλα υπαρχει το 1,8 με τον 3560. αυτο κανονικα οπως αναφερεται θα πρεπει να ειναι 2,3 και αν δεν ειναι, καλα θα κανεις να παρεις τα λεφτα σου πισω. παντως αν και δεν εχω προσωπικη αποψη για το site αυτο, νομιζω οτι 233 ειναι δυσκολο να εχει αυτο με τον 2,3

Edited by jimmys121979
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για αυτο που λες αλλα υπαρχει το 1,8 με τον 3560. αυτο κανονικα οπως αναφερεται θα πρεπει να ειναι 2,3 και αν δεν ειναι, καλα θα κανεις να παρεις τα λεφτα σου πισω. παντως αν και δεν εχω προσωπικη αποψη για το site αυτο, νομιζω οτι 233 ειναι δυσκολο να εχει αυτο με τον 2,3

 

Ναι όντως απίστευτη τιμή 245€ το αγόρασε ένας φίλος μου αν όντως είναι το 2.3€ είναι πολύ καλή τιμή ! Μακάρι να είναι και να μην έχετε προβλημα. Αν δεν είναι κάνετε φασαρία με το PayPal και να παει πίσω ! Δεν λέει ποια έκδοση είναι όμως η 2.3Ghz εχει TW ή WW.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως απίστευτη τιμή 245€ το αγόρασε ένας φίλος μου αν όντως είναι το 2.3€ είναι πολύ καλή τιμή ! Μακάρι να είναι και να μην έχετε προβλημα. Αν δεν είναι κάνετε φασαρία με το PayPal και να παει πίσω ! Δεν λέει ποια έκδοση είναι όμως η 2.3Ghz εχει TW ή WW.

 

 

Τουλάχιστον από το minideal που έχω αγοράσει πάνω από 5 συσκευές τον τελευταίο χρόνο είναι ότι λέει ΕΔΩ στα 233€.

Βλέπω ότι κάποιοι έχουν θέμα με τα κινέζικα και τους Κινέζους. Ναι οι Κινέζοι είναι περίεργοι φάρα (από εκεί και το "κάνω τον Κινέζο"), αλλά όταν το ψάξεις λίγο βρίσκεις πολύ αξιόπιστα κινεζομάγαζα. Μη ξεχνάμε ότι διαχειρίζονται 100άδες συσκευές και σε πολλές κάνουν λάθη (πουλάνε με το κιλό ή το κοντέϊνερ), τουλάχιστον αυτοί προσπαθούν να βάλουν όλα τα χαρακτηριστικά όχι όπως δικά μας πολυκαταστήματα που πετάνε 5-6 χαρακτηριστικά. Δεν είναι άρρωστοι σαν εμάς με την τεχνολογία, είναι απλοί πωλητές που πουλάνε χιλιάδες συσκευές κάθε μέρα (λες κι αν πας σε ένα πολυκατάστημα στην Ελλάδα ή σε οποιαδήποτε ευρωπαϊκή πόλη οι πωλητές θα ξέρουν τα πάντα για όλες τις συσκευές που πουλάνε).

Το κακό με τους Κινέζους είναι ότι δεν καίγονται και πολύ και όταν τους ρωτάς κάτι σου απαντούν χωρίς να είναι σίγουροι και μάλιστα επιμένουν. Άρα πριν αγοράσουμε μια συσκευή, ειδικά όταν είναι νέα, οπότε τα χαρακτηριστικά της δεν έχουν ξεκαθαρίσει πλήρως, ψαχνόμαστε καλύτερα, κοιτάμε παντού και μετά από συνεννόηση με τον Κινέζο του κινεζομάγαζου που εμπιστευόμαστε, βγάζουμε άκρη και αποκτούμε μια συσκευή σε πολύ συμφέρουσα τιμή.

 

Γενικά θέλει μια εξοικείωση με το άθλημα και τον χαρακτήρα των Κινέζων. Μου έτυχαν μέσα στις 10άδες συναλλαγές και 2-3 απατεώνες που το πλήρωσαν (κράτησα το προϊόν, πήρα τα λεφτά πίσω, έφαγαν αρνητική κριτική και με παρακαλούσαν για εβδομάδες να την αποσύρω, πράγμα που δεν έκανα).

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ε ξέχασα να πω πήρε και μια θηκη μαζι... Εγώ από το Spemall έχω αγοράσει πολλά τηλέφωνα καλός είναι απλά καλό είναι να μην τύχει να το στείλεις πίσω γιατί θα καθυστέρηση πολύ ! κατά τα αλλά με Μάιλ μέσα στο 24ωρο απαντάει κανονικά ...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αν καταλαβα καλα λες ότι το κινέζικο Zenfone 2 ZE551ML ειναι με 1,8GHz CPU?

Στα χαρακτιριστικά του λεει ότι έχει τον Quad Core Z3580 2.3GHz. Και σε αυτό ψέματα λένε?

Αν είναι έτσι τότε οκ θα ζητησω τα λεφτά μου πισω και δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αφού θα μου έχουν στείλει διαφορετικό προϊόν από αυτό που αναφέρουν στο site τους. Δες αυτό το link και πες μου αν λέμε για το ίδιο μοντέλο

 

Ευχαριστώ!

 

Θεωρητικά είναι το 2.3 και πιάνει 800άρι στην πράξη δεν ξέρω. Ζήτα φωτογραφία από το κουτί και αν στείλουν την πραγματική :) προχώρα ... αν είναι η ww :X

 

ακόμη και να είχαμε παντού αυτή τη ταχύτητα τι θα την έκανες και ειδικά στην Ελλάδα,με 3g και tethering οι σελίδες ανοίγουν γρηγορότερα από την 24 adsl που έχω στο σπίτι,να ήμασταν σε χώρα που προσφέρεται πραγματικό unlimited data plan να το καταλάβω αλλά στην Ελλάδα δεν βλέπω που θα χρησίμευε

 

Δεν έχεις άδικο για τον μέσο χρήστη δεν έχει νόημα που έχει πακέτα ή καρτοκινητά και καταναλώνει έως 5gb τον μήνα μέσω κινητής.

 

Για πολλές επιχειρήσεις και συνδρομητές που έχουν πακέτα των 20gb ή 30gb (τα παλαιότερα) είναι πολύ βασικό. Όταν “τρως” πολλά δεδομένα και ουσιαστικά βασίζεσαι σε αυτά και έχεις μεγάλο πακέτο σε νοιάζει η καλή κάλυψη και η καλή ταχύτητα μεγαλύτερη και από του 3g. Mπορεί μόνo στιγμιαία αλλά το χρειάζεσαι.

 

Μπορεί να την χρειαστείς μόνο για το 10% των περιπτώσεων μέσα στον μήνα αλλά είναι πολύ σημαντική όταν έχεις να κρατήσεις χρονοδιαγράμματα.

 

Πχ είμαι σε άλλο χώρο εκτός γραφείου και πρέπει να στείλω ένα αρχείο 500mb στον πελάτη με μια μικρή αλλαγή που έκανα on the road και επειδή επικοινώνησε αργά μαζί μου να έχω ελάχιστο χρόνο να το ανεβάσω πριν κλείσει η επιχείρηση και σχολάσουν όλοι ή άλλο σενάριο να πρέπει να μου στείλουν ένα μεγάλο αρχείο και ταυτόχρονα να μιλάω στο skype και να έχω ανοιχτό το teamviewer, το 4g βοηθάει λόγο μεγαλύτερη ταχύτητας.

 

Είναι όπως το να έχεις απλό adsl και vdsl. Μεγαλύτερο εύρος ταχύτητας κάνει ποιο smooth την λειτουργία στα πάντα και μειώνει σημαντικά τον χρόνο.

 

Για απλή χρήση fb, email και όλα τα τυπικά σενάρια και μια σύνδεση των 2mbps είναι υπεραρκετή (με εξαίρεση τα hd videos πχ από youtube).

 

Δυστυχώς το 3g στα έχει αρκετά κενά σε πολλές περιοχές. Περιμέναμε πολλοί από εμάς να το γυρίσουν όλες οι εταιρίες και στο 3g στα 900Mhz αλλά το έκανε μόνο η voda και αυτό σε ελάχιστες περιπτώσεις και όχι παντού. Ιδιαίτερα σε σημεία που είχε πολύ αραιό δίκτυο ώστε να μην χρειάζεται πολλούς σταθμούς βάσης.

 

Όλα είναι θέμα χρήσης. Για μένα είναι πολύ σημαντικό λόγο δουλειάς για άλλον μπορεί όχι. Τις περισσότερες φορές δουλεύω με 3g εκτός των πόλεων αλλά με το 4g στα 800Mhz θα έρθει ποιο γρήγορα παντού.

 

 

--------------------

Προς διαχειριστές.

 

Με συγχωρείτε που συνεχώς την πατάω αλλά όταν απαντώ σε ένα παλαιότερο θέμα και επειδή συνήθως κάνω μακροσκελής σχολιασμούς περνάει ο ελάχιστος χρόνος που έχετε στο σύστημα και μετά "τσουπ" ποσταρω εκ νέου....

 

Όταν το συνειδητοποιώ είναι ήδη αργά και δεν μπορώ να κάνω απλά αντιγραφή επικόλληση στο παλαιότερο post και απλά να σβήσω το νέο.

 

Στο forum εκτός από τις πολύτιμες συζητήσεις και διαξιφισμούς με τους φίλους μας είναι και ένα κομμάτι χαλάρωσης. Προτείνω να βρεθεί κάποιος τρόπος να μπορούμε να συγχωνεύουμε αυτόματα εάν τα post είναι διαδοχικά και την πατάμε. Μαζί με εμένα την πατάνε αρκετοί φίλοι του φόρουμ. Ζούμε μια ζωή γεμάτη stress καλό θα είναι να αφαιρέσουμε ένα ακόμα παράγοντα που μπορεί να το προκαλεί :) .

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για το συχνό φαινόμενο που προκύπτει.

--------------------

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Για πολλοστή φορά

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για αυτο που λες αλλα υπαρχει το 1,8 με τον 3560. αυτο κανονικα οπως αναφερεται θα πρεπει να ειναι 2,3 και αν δεν ειναι, καλα θα κανεις να παρεις τα λεφτα σου πισω. παντως αν και δεν εχω προσωπικη αποψη για το site αυτο, νομιζω οτι 233 ειναι δυσκολο να εχει αυτο με τον 2,3

 

λένε καθαρά ότι είναι ο z3580 και όχι ο z3560. άλωστε δεν υπαρχει z3580 στα 1.8GHz από ένα ψαξιμο που έκανα. Τέλος παντων δεν πιστεύω να λένε άλα χαρακτηριστικά στο site τους και άλο να σου στέλνουν γιατί είναι παράνομο κάτι τέτιο και απάτη κι απ'όσο έχω ψάξει είναι από τα πιό εμπιστα κινέζικα site μαζί με 2-3 άλα. Αν είναι ψέφτες και απατεώνες τότε θα είχε κλείσει το μαγαζί τους από τα refund που θα ζητούσαν οι πελάτες.

Σε λιγότερο από 2 βδομάδες θα το έχω στα χέρια μου και όλες οι απορίες μας θα λυθούν!! απλά λίγο υπομονή!

Εμένα δεν με χαλάει πάντως να μην πιάνει το 800ρι άλωστε δείτε λίγο αυτή και αυτη τη λιστα και θα καταλάβετε για πόσο ασίμαντο λόγο μηλάμε. για μένα το πιο σημαντικό είναι να πέρνει τα updates στην Ελλάδα που απ'ότι κατάλαβα τα πέρνει ειτε manual ειτε αυτόματα και να είναι τα ίδια specs με αυτά πουλέει το site (RAM, ROM, CPU, Display, Battery κ.λ.π.), που λογικά θα είναι.

Το μόνο που με ξενερώνει είναι ότι το αγόρασα στα 260 ευρό και μετά απο 4 μέρες έπεσε στα 235 ευρό.. :(

Edited by grigoris_k
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με χαλάει πάντως να μην πιάνει το 800ρι άλωστε δείτε λίγο αυτή και αυτη τη λιστα και θα καταλάβετε για πόσο ασίμαντο λόγο μηλάμε. για μένα το πιο σημαντικό είναι να πέρνει τα updates στην Ελλάδα που απ'ότι κατάλαβα τα πέρνει ειτε manual ειτε αυτόματα και να είναι τα ίδια specs με αυτά πουλέει το site (RAM, ROM, CPU, Display, Battery κ.λ.π.), που λογικά θα είναι. Το μόνο που με ξενερώνει είναι ότι το αγόρασα στα 260 ευρό και μετά απο 4 μέρες έπεσε στα 235 ευρό.. :(

 

Εντελώς φιλικά οι γνωστές αυτές λίστες είναι μια απλή αναφορά και έχουν πολύ καιρό να ανανεωθούν και πλέον δεν έχουν καμιά σχέση με την πραγματικότητα και δεν ενημερώνονται από κανένα επίσημο φορέα.

 

Το 800άρι είναι πολύ σημαντικό για την κάλυψη σε 4g και θα το καταλάβεις όταν σου συμβεί που οι άλλοι θα πιάνουν στο ίδιο δίκτυο με εσένα και εσύ όχι! (Αν είσαι wind είναι ακόμα μεγαλύτερο το πρόβλημα γιατί είναι η βασική τους μπάντα στο 4g σε ότι στήνουν τους τελευταίους μήνες). Το έχουμε συζητήσει τόσες φορές εδώ και δεν έχει νόημα να το συζητήσουμε και πάλι. Είναι θέμα προσωπικών επιλογών. Αφού είναι συνειδητή η επιλογή σου εμάς δεν μας πέφτει λόγος.

 

Καλό θα είναι όμως μην απαξιώνουμε τα πάντα για να βρούμε άλλοθι στην επιλογή μας. Αυτό είναι επικίνδυνο στο να οδηγήσει άλλους φίλους που τους ενδιαφέρει το τηλέφωνο να έχει την πλήρη κάλυψη σε 4g (που σημαίνει και την 800)και όχι η τιμή να οδηγηθούν σε λάθος συμπεράσματα.

 

Σε αυτό που θέλω να σταθώ είναι στα update και είναι το ποιο σημαντικό κομμάτι.

 

Όσο για το θέμα της τιμολόγησης επειδή είναι σημαντικό για όλους μας να είσαι σίγουρος ότι μετά την κοντινή έκθεση στις 9 Σεπτεμβρίου ifa 2015 του Βερολίνου μετά την ανακοίνωση των νέων μοντέλων ποιος ξέρει αν ανακοινώνουν κανένα zenfone 3 να πέσουν ακόμα περισσότερο οι τιμές…. Ήδη η ευρωπαϊκή έκδοση ww (με την 800) στο amazon.it έπεσε στα 295€... και συνεχίζει η κατρακύλα. Εμείς το πήραμε 360€ πριν 2,5 μήνες περίπου !!!

 

Σου εύχομαι να το χαρείς όπως όλοι μας.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

Γιατί Δεν έχω καταλάβει .

Το κινέζικο μοντέλο αν κατάλαβα έχει ένα θέμα με το 4g

Δηλαδή αν κάποιος δεν το χρειάζεται το 4gκαι το δουλεύει μόνο με 3g κατά τα άλλα είναι ακριβός ίδιο με το Ευρωπαϊκό. . .

Και κάτι ακόμη πώς μπορώ να το παράλληλο από το amazon Ιταλίας ενώ βρίσκομαι σε άλλη χώρα. .?

Και αν πάρω το κινέζικο από κάποιο site υπάρχει θέμα με το τελωνείο??

Link to comment
Share on other sites

Ας καλωσορίσουμε ακόμα ένα zenfone2...

 

ZenFone 2 Deluxe Special Edition: See thrills in style

 

ZenFone 2 Deluxe Special Edition offers users a massive 4GB of RAM and an incredible 256GB of built-in storage. Its elegant Ergonomic Arc case is available in two exclusive colors — crystal-inspired Drift Silver and high-tech Carbon Night — giving ZenFone 2 Deluxe Special Edition stunning looks to match its stunning specification. ZenFone 2 Deluxe Limited Edition features a 5.5-inch Full HD IPS display, 13MP/5MP PixelMaster cameras, 2.3GHz 64-bit Intel® Atom™ processor and 4G/LTE connectivity.

 

ZenFone 2 Deluxe Special Edition will be bundled with an exclusive version of the ultimate thrill-packed mobile racing game, Asphalt 8, which includes pre-paid credit for in-app purchases.

 

λεπτομέριες εδώ

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

Γιατί Δεν έχω καταλάβει .

Το κινέζικο μοντέλο αν κατάλαβα έχει ένα θέμα με το 4g

Δηλαδή αν κάποιος δεν το χρειάζεται το 4gκαι το δουλεύει μόνο με 3g κατά τα άλλα είναι ακριβός ίδιο με το Ευρωπαϊκό. . .

Και κάτι ακόμη πώς μπορώ να το παράλληλο από το amazon Ιταλίας ενώ βρίσκομαι σε άλλη χώρα. .?

Και αν πάρω το κινέζικο από κάποιο site υπάρχει θέμα με το τελωνείο??

 

θα δουλεύει δε θα έχεις πρόβλημα αλλά με τις τιμές που πέφτουν τόσο γρήγορα ψαξτο λίγο και πάρε το καλό αξιζει. Στο amazon που λέει ο φίλος έπεσε κιόλας η τιμή του σε λίγο καιρό θα πέσει και άλλο με αυτά που βλέπω για κάτω από 300€ το τηλέφωνο αξίζει με το παραπάνω.Αν το πάρεις με κούριερ μπορεί να πληρωσεις δίνω πιθανότητα 30% με τα λεφτά αυτά θα μπορούσες να πάρεις το καλό μοντέλο. Βρες κάποιον φίλο που μένει εξωτερικό να στο αγοράσει αυτό έκανε ο φίλος μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...