Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν κάνετε αναβάθμισεις απο το playstore μήπως καθυστερεί λιγο κατεβαζει την εφαρμογή και κολλάει κανα λεπτο στο 100% και μετά κανει την εγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε προσεξα κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για αυτούς που χρησιμοποιούν USB otg φλασακι για να βλέπουν ταινίες με υπότιτλους, ακούν μουσική κλπ απο τρίτες εφαρμογές, τα marshmallow δεν τις υποστηρίζουν όπως πχ mxplayer, vlc κλπ. Απο το app του ZenFone 2 για εξερεύνηση φακέλων παίζουν αλλά χωρίς να εντοπίζονται υπότιτλοι και με άλλα προβλήματα. Μέχρι να γίνει αναβάθμιση των τρίτων εφαρμογών η εφαρμογή που βοηθάει και αφήνει τις τρίτες εφαρμογές να δουλέψουν είναι ο es file explorer που μπορεί να διαβάσει το φλασακι και να κάνει και αλλαγές. Αλλιώς θέλει root και μια διαδικασία μεγάλη που υπάρχει στο xda developers. Edited by ceed777
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που κανω unroot και αναβαθμιση στην 6 ,υπαρχει περιπτωση ν αντιμετωπισω προβληματα ; Ειναι ww και το πηρα απο minideal (4*1.8 /4g ram)
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που κανω unroot και αναβαθμιση στην 6 ,υπαρχει περιπτωση ν αντιμετωπισω προβληματα ; Ειναι ww και το πηρα απο minideal (4*1.8 /4g ram)

Με ποια μέθοδο ξεκλειδωσες το bootloader? Με την unofficial απο xda ή το official asus unlock apk?

 

ASUS ZENFONE 2 | Z3560 1.8 Ghz | 2 Gb RAM

Link to comment
Share on other sites

Ηταν ετοιμο root απο minideal. Δεν εχω ιδεα. Θελω να το κανω αλλα φοβαμαι μην κανω καμια πατατα...και παντα ποναει η πρωτη φορα :P
Link to comment
Share on other sites

Ηταν ετοιμο root απο minideal. Δεν εχω ιδεα. Θελω να το κανω αλλα φοβαμαι μην κανω καμια πατατα...και παντα ποναει η πρωτη φορα :P

Λάθος δικο μου. Δεν εχεις ξεκλειδώσει το ,bootloader. Κατεβασε το supersu και μέσα απο το μενού του κάνε full unroot και επανεκκίνηση. Βάλε το update στην εσωτερική μνημη και κάνε επανεκκίνηση να το διαβάσει. Τοσο Απλα

 

ASUS Zenfone 2 |1.8 Ghz | MM 6.0.1 CM-13 Temasek

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Εχω το εν λογω κινητο απο e-shop ww .

Για να κανω update πρεπει να βαλω απλα το UL-Z00A-WW-4.21.40.134-user

στην μνημη του τηλ .& νακανω επανεκινηση ?

( Οπως καταλαβαινετε ειμαι δεν εχω γνωσεις , θα ειναι η πρωτη φορα εκτος απο αυτες που γινονταν μονες τους .

Και ειμαι & λιγο μεγαλος για νεα κολπα .)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Εχω το εν λογω κινητο απο e-shop ww .

Για να κανω update πρεπει να βαλω απλα το UL-Z00A-WW-4.21.40.134-user

στην μνημη του τηλ .& νακανω επανεκινηση ?

 

Ακριβώς έτσι.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Εχω το εν λογω κινητο απο e-shop ww .

Για να κανω update πρεπει να βαλω απλα το UL-Z00A-WW-4.21.40.134-user

στην μνημη του τηλ .& νακανω επανεκινηση ?

( Οπως καταλαβαινετε ειμαι δεν εχω γνωσεις , θα ειναι η πρωτη φορα εκτος απο αυτες που γινονταν μονες τους .

Και ειμαι & λιγο μεγαλος για νεα κολπα .)

 

Σωστά τα γράφεις, εγώ θα σε συμβούλευα (αν έχεις χρόνο να ασχοληθείς) να κάνεις πρώτα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά να περάσεις την αναβάθμιση.... Έτσι θα εξαλείψεις πιθανά προβλήματα... απλά θα πρέπει να ξανα σετάρεις το κινητό σου....

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που αναφερετε μηπως ειναι η προτελευταια?

Η WW-2.20.40.196 δεν ειναι η τελευταια? (2/9/16) ετσι οπως τα βλεπω στο site της asus

Απ οτι βλεπω βεβαια εχει βγαλει πριν μια εβδομαδα update που σε γυρναει πισω σε L.Τι εγινε πατατα με τη νεα εκδοση?Γιατι να θελει καποιος να γυρισει?

Μια ακομη ερωτηση γιατι δεν εχω προλαβει να το ψαξω.Ρουτ γινεται ευκολα?

Σας βομβαρdισα με ερωτησεις αλλα αυριο θα το χω στα χερια μου (crazy sundays 280 ευρω)

Ελπιζω να μου βγει καλο γιατι μετα απο μια 15ετια σπαω ενα μεγαλο σερι Sonyericcson-Sony :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που αναφερετε μηπως ειναι η προτελευταια?

Η WW-2.20.40.196 δεν ειναι η τελευταια? (2/9/16) ετσι οπως τα βλεπω στο site της asus

Απ οτι βλεπω βεβαια εχει βγαλει πριν μια εβδομαδα update που σε γυρναει πισω σε L.Τι εγινε πατατα με τη νεα εκδοση?Γιατι να θελει καποιος να γυρισει?

Μια ακομη ερωτηση γιατι δεν εχω προλαβει να το ψαξω.Ρουτ γινεται ευκολα?

Σας βομβαρdισα με ερωτησεις αλλα αυριο θα το χω στα χερια μου (crazy sundays 280 ευρω)

Ελπιζω να μου βγει καλο γιατι μετα απο μια 15ετια σπαω ενα μεγαλο σερι Sonyericcson-Sony :D

 

Είναι update για την Lolipop, όπου βλέπεις αρχείο που αρχίζει με νούμερο 2 είναι Lolipop, η MM ξεκινάει με 4.

 

Πάντως αν δεν σε ενδιαφέρει το dual active, θα μπορούσες να κοιτάξεις και αλλού ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...μετά απο καιρό ο φορτιστής του zenfone 551ml, μας άφησε χρόνους. Ψάχνοντας σε διάφορα γνωστά διαδυκτιακά μαγαζιά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη αν έχουν fast charge και όταν δοκίμασα ένα άλλο καλώδιο έκανε 432432 χρόνια για να φορτίσει... Έχετε να προτείνετε κάτι?

Ειλικρινά σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που αναφερετε μηπως ειναι η προτελευταια?

Η WW-2.20.40.196 δεν ειναι η τελευταια? (2/9/16) ετσι οπως τα βλεπω στο site της asus

Απ οτι βλεπω βεβαια εχει βγαλει πριν μια εβδομαδα update που σε γυρναει πισω σε L.Τι εγινε πατατα με τη νεα εκδοση?Γιατι να θελει καποιος να γυρισει?

Μια ακομη ερωτηση γιατι δεν εχω προλαβει να το ψαξω.Ρουτ γινεται ευκολα?

Σας βομβαρdισα με ερωτησεις αλλα αυριο θα το χω στα χερια μου (crazy sundays 280 ευρω)

Ελπιζω να μου βγει καλο γιατι μετα απο μια 15ετια σπαω ενα μεγαλο σερι Sonyericcson-Sony :D

Εγώ θα επερνα το ζουμ με λίγα παραπάνω από έξω...

Link to comment
Share on other sites

Τελοσπαντων τωρα το πηρα το προβλημα που εχω ειναι πως ειναι νεκρο,το χω μιση ωρα για φορτιση και δεν ανοιγει ουτε καποιο led αναβει τιποτα....ελπιζω να ζωντανεψει καποια στιγμη τι να πω (EDIT: ολα ενταξει ανοιξε μετα απο 40 λεπτα ισως και παραπανω,ηταν θεοστεγνο....)

Αν μπορει καποιος ας απαντησει και στις ερωτησεις μου...

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...μετά απο καιρό ο φορτιστής του zenfone 551ml, μας άφησε χρόνους. Ψάχνοντας σε διάφορα γνωστά διαδυκτιακά μαγαζιά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη αν έχουν fast charge και όταν δοκίμασα ένα άλλο καλώδιο έκανε 432432 χρόνια για να φορτίσει... Έχετε να προτείνετε κάτι?

Ειλικρινά σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

 

http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S6-QC3_0-2_4A-30W-Dual-USB-EU-Adapter-Charger-With-Power3S-Tech-p-1047935.html

και μονός: http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S5-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1032822.html

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...μετά απο καιρό ο φορτιστής του zenfone 551ml, μας άφησε χρόνους. Ψάχνοντας σε διάφορα γνωστά διαδυκτιακά μαγαζιά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη αν έχουν fast charge και όταν δοκίμασα ένα άλλο καλώδιο έκανε 432432 χρόνια για να φορτίσει... Έχετε να προτείνετε κάτι?

Ειλικρινά σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

 

Εγώ χρησιμοποιώ τον παρακάτω φορτιστη και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος

http://www.ebay.com/itm/AUKEY-Quick-Charge-2-0-42W-3-Ports-USB-Wall-Charger-Charging-Station-EU-Plug-/252432832521?hash=item3ac62b5809:g:ORAAAOSw~oFXOCOv

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη, αυτοι οι φορτιστες ειναι QC3, ενω το zen μας ειναι QC2 και αν θυμαμαι καλα, δεν ειναι συμβατα, δηλ. το QC3 δεν καλυπτει το QC2, οποτε θα αγορασει φορτιστη νεωτερο και συμβατο με νεα κινητα που υποστηριζουν QC3, αλλα θα δουλευει σαν απλος φορτιστης στο Zenfone 2.

Επιβεβαιωστε παρακαλω.

(στο bangood, υπαρχουν και τα αντιστοιχα μοντελα Blitzwolf QC2)

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη, αυτοι οι φορτιστες ειναι QC3, ενω το zen μας ειναι QC2 και αν θυμαμαι καλα, δεν ειναι συμβατα, δηλ. το QC3 δεν καλυπτει το QC2, οποτε θα αγορασει φορτιστη νεωτερο και συμβατο με νεα κινητα που υποστηριζουν QC3, αλλα θα δουλευει σαν απλος φορτιστης στο Zenfone 2.

Επιβεβαιωστε παρακαλω.

(στο bangood, υπαρχουν και τα αντιστοιχα μοντελα Blitzwolf QC2)

 

Το ξέρω ότι το τηλέφωνο μας είναι QC2, αλλά: BlitzWolf BW-S6 uses the NT6008 fast charging chip that not only supports QC3.0 fast charge tech but also is backwards compatible with all previous

versions of Qualcomm Quick Charge technology (1.0, 2.0 & 3.0)

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι το τηλέφωνο μας είναι QC2, αλλά: BlitzWolf BW-S6 uses the NT6008 fast charging chip that not only supports QC3.0 fast charge tech but also is backwards compatible with all previous

versions of Qualcomm Quick Charge technology (1.0, 2.0 & 3.0)

Αψογα τοτε, thxs :-)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έστησα διαπίστωσα ότι η δεύτερη sim είναι μόνο για κλήσεις και δεν υποστηρίζει data ούτε καν σε 2g . Φρόντισαν να το κρύψουν επιμελώς στα χαρακτηριστικά για να μη το προσέξεις αν δε διαβάσεις εκτενή ανάλυση των χαρακτηριστικών. Κατά τα άλλα εδώ μείνει ενθουσιασμένος και πέρασα αμέσως την έκδοση 6 του android

 

Θέλω να ρωτήσω πως ανοίγετε το καπάκι(για να αλλάξω θέση στις sim αναλόγως που έχω πακέτο data) χωρίς να μου σπάσουν τα νύχια τα νεύρα και στο τέλος το ίδιο το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έστησα διαπίστωσα ότι η δεύτερη sim είναι μόνο για κλήσεις και δεν υποστηρίζει data ούτε καν σε 2g . Φρόντισαν να το κρύψουν επιμελώς στα χαρακτηριστικά για να μη το προσέξεις αν δε διαβάσεις εκτενή ανάλυση των χαρακτηριστικών. Κατά τα άλλα εδώ μείνει ενθουσιασμένος και πέρασα αμέσως την έκδοση 6 του android

 

Θέλω να ρωτήσω πως ανοίγετε το καπάκι(για να αλλάξω θέση στις sim αναλόγως που έχω πακέτο data) χωρίς να μου σπάσουν τα νύχια τα νεύρα και στο τέλος το ίδιο το κινητό;

χαχαχα το ιδιο προβλημα ειχα κ εγω.. νιχακι και το ανοιγεις λιγο κ μετα με το νυχι το σερνεις κ ξεκουμπωνεις τα πλαινα πιαστρακια. μου βγαζει την παναγια καθε φορά που θελω να το ξεκουμπωσω...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έστησα διαπίστωσα ότι η δεύτερη sim είναι μόνο για κλήσεις και δεν υποστηρίζει data ούτε καν σε 2g . Φρόντισαν να το κρύψουν επιμελώς στα χαρακτηριστικά για να μη το προσέξεις αν δε διαβάσεις εκτενή ανάλυση των χαρακτηριστικών. Κατά τα άλλα εδώ μείνει ενθουσιασμένος και πέρασα αμέσως την έκδοση 6 του android

 

Θέλω να ρωτήσω πως ανοίγετε το καπάκι(για να αλλάξω θέση στις sim αναλόγως που έχω πακέτο data) χωρίς να μου σπάσουν τα νύχια τα νεύρα και στο τέλος το ίδιο το κινητό;

 

https://www.youtube.com/watch?v=nfzglMaN0FM

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...