Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα εχω το συγκεκριμένο τηλ και θα ήθελα να ρωτήσω με φορτιστή απο ZenFone5 γίνεται ταχυφορτιση; επίσης αν κάνω φόρτιση με pawer bank asus pro(μια απο τις δυο θύρες ταχυφορτισης) υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η διαδικασία για να πάρουμε την 6αρα είναι απο το System Update ή πρέπει να γίνει εγκατάσταση του Firmware μέσω tool?

Αν δεν εχεις rootαρει την συσκευή λογικά θα πάρεις το update OTA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω το συγκεκριμένο τηλ και θα ήθελα να ρωτήσω με φορτιστή απο ZenFone5 γίνεται ταχυφορτιση; επίσης αν κάνω φόρτιση με pawer bank asus pro(μια απο τις δυο θύρες ταχυφορτισης) υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία; ευχαριστω.

 

Αν γίνεται ταχεία φόρτιση το καταλαβαίνεις από το σημάδι + που εμφανίζεται πάνω στη μπαταρία. Αν δεν εμφανίζεται + δεν γίνεται ταχεία φόρτιση. Λογικά ο φορτιστής του 5 δεν υποστηρίζει ταχεία φόρτιση. Με την χρήση του Power Bank δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεται ταχεία φόρτιση το καταλαβαίνεις από το σημάδι + που εμφανίζεται πάνω στη μπαταρία. Αν δεν εμφανίζεται + δεν γίνεται ταχεία φόρτιση. Λογικά ο φορτιστής του 5 δεν υποστηρίζει ταχεία φόρτιση. Με την χρήση του Power Bank δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ να είσαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Δοξα τον θεο εγω απο τα πρωτα πρωτα που κυκλοφορησαν κ δεν μ εχει βγάλει κατι ακομα

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα ειναι Κορεάτικο από τα πρώτα και δεν έχω κανένα πρόβλημα ... Παιζετε παιχνίδια ενώ είναι στη φόρτιση; Υπάρχει μία σύνδεση στο πρόβλημα αυτό με τη φόρτιση και αν ασχολεισε με το τηλέφωνο όταν φορτίζει γενικότερα χαλαει η οθόνη τώρα εγώ δεν το ακουμπάω όταν φορτίζει μπορεί και να μην είναι αυτό απλά ρωταω..

Edited by DManolo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τωρα 2-3 μερες το κινητο μου έμενε awake συνέχεια, το κρατούσε το android system εκανα μερικες επαννεκινήσεις και τιποτα, πηγα να κάνω clear cache, εκανε αρκετη ώρα χωρις να το ολοκληρώσει (10 λεπτα περιπου) και το έκλεισα. Φυσικά οπως ηταν λογικό το κινητό τώρα δέν ανοίγει μου βγάζει το android error.

Μπαίνει μόνο στο bootloader (Ευτυχώς!!!). να του περάσω τη ρομ απ την αρχη; θα χρειαστει να περάσω και τη recovery που δεν ανοίγει;

Κατέβασα τη ASUS ZenFone 2=ZE551ML(Z00AD/Z00ADA/Z00ADB/Z00ADC) software Image:2.20.40.184 for WW SKU απο το site της asus αλλα δε μου έχει μέσα τα αρχεία που γράφει ο οδηγός στην σελίδα 160... Καμια ιδέα κανεις;;;

Ευχαριστώ

 

EDIT:

Λοιπον βρηκα απο xda και κατέβασα το raw firmware και το asus flash tools του εκανα μια επαναφορα και ολα καλα!

ελπιζω να μη το κραταει awake.

Edited by costas89m

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τωρα 2-3 μερες το κινητο μου έμενε awake συνέχεια, το κρατούσε το android system εκανα μερικες επαννεκινήσεις και τιποτα, πηγα να κάνω clear cache, εκανε αρκετη ώρα χωρις να το ολοκληρώσει (10 λεπτα περιπου) και το έκλεισα. Φυσικά οπως ηταν λογικό το κινητό τώρα δέν ανοίγει μου βγάζει το android error.

Μπαίνει μόνο στο bootloader (Ευτυχώς!!!). να του περάσω τη ρομ απ την αρχη; θα χρειαστει να περάσω και τη recovery που δεν ανοίγει;

Κατέβασα τη ASUS ZenFone 2=ZE551ML(Z00AD/Z00ADA/Z00ADB/Z00ADC) software Image:2.20.40.184 for WW SKU απο το site της asus αλλα δε μου έχει μέσα τα αρχεία που γράφει ο οδηγός στην σελίδα 160... Καμια ιδέα κανεις;;;

Ευχαριστώ

 

εδώ τα έχει όλα .Ακολουθα τα βήματα και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μετα απο 1 χρόνο και κάτι άρχισε να κάνει τα δικα του εδώ και λίγες μέρες. 1 δεν μπαίνει ίντερνετ, 2 άρχισε ζεσταίνεται υπερβολικά, 3 απενεργοποιηθηκε μόνο του για δεύτερη φορά με φουλ μπαταρία. Όλα αυτά μετα απο wipe cache. Η συσκευή έχει την 184ww και είναι 4GB 1.8ghz απο cn σε ww. Πίστευα ότι θα μου έβγαζε 2 - 3 χρόνια αλλά μάλλον πρέπει να αρχίσω να ψάχνω καινούργια συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μετα απο 1 χρόνο και κάτι άρχισε να κάνει τα δικα του εδώ και λίγες μέρες. 1 δεν μπαίνει ίντερνετ, 2 άρχισε ζεσταίνεται υπερβολικά, 3 απενεργοποιηθηκε μόνο του για δεύτερη φορά με φουλ μπαταρία. Όλα αυτά μετα απο wipe cache. Η συσκευή έχει την 184ww και είναι 4GB 1.8ghz απο cn σε ww. Πίστευα ότι θα μου έβγαζε 2 - 3 χρόνια αλλά μάλλον πρέπει να αρχίσω να ψάχνω καινούργια συσκευή.

Δοκιμασε πρώτα καθαρη εγκατασταση της ρομ με ολα τα wipes πριν τα βαψεις μαυρα. στοκ ρομ τελειως ή πειραγμενη στοκ ρομ; εκανε καποιο update πριν στα κανει αυτά; εισαι root? αν ναι, δες το betterbattery stats και θα δεις ακριβως ποια διεργασια σου κραταει το κινητο και δεν το αφηνει να σβησει η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλημέρα παιδιά μετα απο 1 χρόνο και κάτι άρχισε να κάνει τα δικα του εδώ και λίγες μέρες. 1 δεν μπαίνει ίντερνετ, 2 άρχισε ζεσταίνεται υπερβολικά, 3 απενεργοποιηθηκε μόνο του για δεύτερη φορά με φουλ μπαταρία. Όλα αυτά μετα απο wipe cache. Η συσκευή έχει την 184ww και είναι 4GB 1.8ghz απο cn σε ww. Πίστευα ότι θα μου έβγαζε 2 - 3 χρόνια αλλά μάλλον πρέπει να αρχίσω να ψάχνω καινούργια συσκευή.

 

Εγω οταν τα έλεγα πέσαν να με φάνε...

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Τον καβατζώσαμε τον Ιούνιο και η ΜΜ άφαντη...

shit, περασαν οι ημερες οντως και να που μειναμε με τις ανακοινωσεις.

Δεν το περιμενα αυτο απο την asus, μαλλον αρχιζει και κανει νερα, τουλαχιστον να μην το ελεγε.

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι υπάρχει beta Marshmallow αλλά δεν είναι με την καμία έτοιμο για να δοθεί στους χρήστες. Σε εμένα προσωπικά τα βασικά δουλεύουν αλλά κάποιες εφαρμογές crashαρουν η δε ξεκινάνε σωστά. Πχ, το PowerAmp crashαρει και το Ingress μένει στην αρχική οθόνη και δε ξεκινάει ποτέ. Υπομονή μέχρι να βγάλουν άκρη οι προγραμματιστές τους.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Δεν συζητάμε για beta. Είναι σαν να μην υπάρχει η beta γιατί μπορεί να μείνει beta για πολύ καιρό...

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε ρε παιδιά μια custom rom να ησυχασετε ;-) εγώ την ΜΜ θα την περάσω πιο πολύ απο περιέργεια και θα επανελθω σε custom γιατί θα έχει τελειοποιηθεί απο τους devs και γιατί δεν γουσταρω τις 38 εφαρμογές της άσους. Αλλωστε οσες επιθυμεί κάποιος μπορεί να τις περάσει απο playstore. Να ενημερώσω οτι δεν υπαρχουν πλεον προβλήματα του τύπου lost signal αφοτου κυκλοφόρησε η Beta MM.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερει κανενας τι λεει το iphone 6s σε σχεση με το 2.3ghz zenfone2? Θα μου δωσουν το iphone εταιρικο και μαλλον θα αλλαξω. η αληθεια ειναι οτι το asus με εχει βολεψει

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα OS ξερω, ipad iphone παλαιοτερα. Δυσκολα αλλαζω το android αλλα οκ εχει και αυτο τις ευκολιες του. Το κακο ειναι οτι δεν παιζει JB στο εταιρικο. Απο θεμα επιδοσεων θα εχει μεγαλη διαφορα? Και μιλαμε για οθονη, μπαταρια, wifi, gps, ηχο. Παιχνιδια δεν παιζω. Βεβαια δεν ξερω αν θα ερθει τελικα το 6s η το 6s plus..

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε ρε παιδιά μια custom rom να ησυχασετε ;-) εγώ την ΜΜ θα την περάσω πιο πολύ απο περιέργεια και θα επανελθω σε custom γιατί θα έχει τελειοποιηθεί απο τους devs και γιατί δεν γουσταρω τις 38 εφαρμογές της άσους. Αλλωστε οσες επιθυμεί κάποιος μπορεί να τις περάσει απο playstore. Να ενημερώσω οτι δεν υπαρχουν πλεον προβλήματα του τύπου lost signal αφοτου κυκλοφόρησε η Beta MM.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις δοκιμάσει την XOSP;Δουλευει κανονικά το dual sim και η Camera;

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα OS ξερω, ipad iphone παλαιοτερα. Δυσκολα αλλαζω το android αλλα οκ εχει και αυτο τις ευκολιες του. Το κακο ειναι οτι δεν παιζει JB στο εταιρικο. Απο θεμα επιδοσεων θα εχει μεγαλη διαφορα? Και μιλαμε για οθονη, μπαταρια, wifi, gps, ηχο. Παιχνιδια δεν παιζω. Βεβαια δεν ξερω αν θα ερθει τελικα το 6s η το 6s plus..

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

διαφορα θα δεις στην μπαταρια προς το χειροτερο με το iphone. Αν παρεις το Plus θα εισαι κομπλε και απο μπαταρια σε σχεση με το θηριακι μας. Σε όλα τα αλλα (πλην αναλυσης οθονης) νομιζω υπερτερει το iphone. Eπισης ξέχνα το dual active..

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα άποψη...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=67565860

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακυρη αποψη. τα system permissions μια χαρα εχει αναφερθει οτι δουλευουν σε fresh install. το μονο που δεν ιοθετησαν (ορθως για μενα) ειναι η ενσωματωση της εξωτερικής sdcard και ενωποιηση με τον εσωτερικο αποθηκευτικό χώρο. Μονο προβληματα θα εφερνε και lags.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...