Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ουτε με wind θα εχει θεμα αν μένει αθηνα. Η wind χρησιμοποιει την 800αρα επαρχεια κυριως και μακρια απο αστικά κέντρα. εγω πχ, αθηνα και πειραια παντου εχω σημα και κορινθο που κατεβηκα προσφατα και δοκιμασα προς λουτρα ωραιας ελενης, επιανα 4g κανονικά σε καποια σημεια. βεβαια με 800αρα θα επιανα καμπανα παντου αλλα οκ. δεν με νοιαζει και τοσο προσωπια το 4g μιας και το 3g μια χαρα ταχυτητες προσφερει για καθημερινη χρήση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την αλλαγή του region θα την κάνω με το τελευταίο update? ή πρέπει να παω πίσω και να κάνω τα upgrades?

 

EDIT: Απο όσο είδα απλά περνάω ολόκληρο το latest ww firmware μαζι με τα .img.

 

 

 

Απο δίκτυο έχω Vodafone 4G οπότε λογικά δεν θα έχω θέμα.

Και η Vodafone πλέον χρησιμοποιεί σε αρκετά σημεία 800 μέσα στην Αθήνα. Εύχομαι να μην είναι στην περιοχή σου.

 

Στάλθηκε από Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) με Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Και η Vodafone πλέον χρησιμοποιεί σε αρκετά σημεία 800 μέσα στην Αθήνα. Εύχομαι να μην είναι στην περιοχή σου.

 

Στάλθηκε από Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) με Tapatalk.

η 800αρα χρησιμοποιειται απο ολες πλεον, συμπληρωματικά για να καλύπτουν κενες περιοχες του δικτυου τους μιας και η 800αρα ειναι πιο διεισδυτική λογω μηκους κυματος. Ολες οι εταιρειες πλεον χρησιμοποιουν ολες τις συχνοτητες. Η μονη διαφορα είναι οτι επειδη η 800αρα απελευθερωθηκε προσφατα, vodafone & cosmote που ειχαν ήδη 4g δικτυο, ειχαν ετοιμο δικτυο πανω στις άλλες μπάντες οποτε η χρηση της 800αρας θα ειναι μικρότερη σε σχεση με την wind.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα σας φανεί λίγο άσχετο αλλά τι γνώμη έχετε για αυτο http://www.dexter.com.gr/index.php?route=product/product&product_id=124 samsung a5 ενδιαφέρεται ένας φίλος και εγώ πάντα συγκρίνω με ZenFone2 για να μπορώ να καταλάβω. Αξίζει ή είναι υπερεκτιμημενο λόγω ονόματος; μπορεί κανείς να μου προτείνει κάτι καλύτερο στα ίδια λεφτά εκτός απο ZenFone;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα σας φανεί λίγο άσχετο αλλά τι γνώμη έχετε για αυτο http://www.dexter.com.gr/index.php?route=product/product&product_id=124 samsung a5 ενδιαφέρεται ένας φίλος και εγώ πάντα συγκρίνω με ZenFone2 για να μπορώ να καταλάβω. Αξίζει ή είναι υπερεκτιμημενο λόγω ονόματος; μπορεί κανείς να μου προτείνει κάτι καλύτερο στα ίδια λεφτά εκτός απο ZenFone;

Ευχαριστώ

αν ειναι το κινητο που νομιζω (δεν ανοιγει το λινκ σου σωστα) φοραει τον 410... οποτε σε τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι παρομοιο με το zenfone max αλλα με μικρότερη μπαταρια (παιζει να εχει την μιση μπαταρια). Απο κατασκευαστικη αποψη το samsung ειναι πολυ καλυτερο ώντας απο αλουμινιο.

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω 2 μερες εχει να γράψει άνθρωπος εδω μεσα!

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω 2 μερες εχει να γράψει άνθρωπος εδω μεσα!

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νηνεμία πριν τη καταιγίδα (ΜΜ 6.0), εκεί να δεις τι έχει να γραφτεί ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .Σήμερα έγινε αναβάθμιση του ανδροιντ σε 6 . Το κινητό ειναι το laser 2. Δεν εχω πια δόνηση στα 3 κουμπιά κάτω και δεν μου δουλεύει και το ξεκλείδωμα/κλείδωμα πατώντας την οθόνη 2 φορές .ψάχνω Στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω κάτι..
Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει που την τεστάρουν τόσο καιρό και με το καλημέρα εμφανίζονται παιδικά προβλήματα... Φαντάζομαι τι φίδια έχουμε να συναντήσουμε εμείς της Intel πλατφόρμας :( Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα τελικά .

Επίσης μου είχε απενεργοποιήσει τον ηχο όταν με καλουνε.ενώ δεν το είχα στο αθόρυβο δεν χτύπαγε κάποια μουσική..

Link to comment
Share on other sites

Δώσε link.

Πήρα την αυθεντική πορτοκαλί από eshop. Άψογη εφαρμογή και ποιότητα αλλά δεν ξέρω πόσο καλά θα απορροφά κραδασμούς κατά την πτώση επειδή είναι πολύ σκληρή.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω θήκη. Καπάκι σε διαφορετικό χρώμα θα ήθελα με NFC ενσωματωμένο. Σταμάτησα να ντύνω τα κινητά με θήκες μήπως και γρατσουνιστούν...
Link to comment
Share on other sites

Περιμενουν ολοι την 6, τι αλλο να πουν, αφου το κινητο ειναι απροβληματιστο! :D

 

 

χα,χα,χα !!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω θήκη. Καπάκι σε διαφορετικό χρώμα θα ήθελα με NFC ενσωματωμένο. Σταμάτησα να ντύνω τα κινητά με θήκες μήπως και γρατσουνιστούν...

 

Δες εδώ μήπως θέλεις να φτιάξεις κάτι δικό σου. Εγώ θα παραγγείλω οσονούπω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408123&page=285

Link to comment
Share on other sites

Πως και πως την περίμενα την καινούρια εκδοση αλλά τελικά δεν ξέρω. .Επίσης έχει γίνει πολύ χαμηλό σε ηχο το κινητό απο ειδοποιήσεις πχ βαιμπερ ενώ τα εχω βάλει όλα στο φουλ..
Link to comment
Share on other sites

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα παντως δεν παιζει να βαλω την 1η εκδοση της MM.. Ας την βγάλουν με το καλό, να την δοκιμάσει ο πολυς κόσμος και οταν στην 2η εκδοση διορθωσουν τις παιδικες ασθενειες που ολες οι μεγαλες αναβαθμισεις εχουν και οταν βγει καμια καλή debloated και deobexed εκδοση, θα αναβαθμισω και εγω.

 

και εγω θελω να βγαλω την θηκη σιλικονης και να το αφησω γδιτο.. αλλα φοβαμαι τα πεσιματα. εχει παρει κανενας απο αυτα τα αλουμινενια που πιανουν γυρω γυρω που να ειναι καλης ποιοτητας και να εφαρμοζει σωστα;

 

http://www.ebay.com/itm/A-Original-Battery-Back-Door-Cover-ASUS-ZenFone-2-5-5-Inch-ZE551ML-NFC/262411450024?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D36142%26meid%3De3d5b25ba3b240a3be04c747586f75e4%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D262235394420

αυτο που ποσταρατε πιο πριν, ειναι γνησιο οντως; πολυ χαμηλη τιμη και δεν βλεπω να γραφει asus πανω.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε Samsung galaxy s6 πριν 1 μήνα έγινε αναβάθμιση σε 6.0! εκεί να δείτε θέματα! Τα ανοιγοκλείνανε σήματα, ενεργοποιούσες και απενεργοποιούνταν τα 3g και το αντίθετο… χάος και το κινητό σερνότανε αλλά βγήκε αναβάθμιση και κάπως φτιάξανε τα πράγματα.

 

Στο asus που δεν θέλει και πολλά ώστε από απροβλημάτιστο να γίνει προβληματικό θα περιμένω 2-3 αναβαθμίσεις της 6άρας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...