Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Μακάρι να το βγαζανε με Intel και 4Gbram να γουσταραμε θα το σκεφτόμουν καλά η μπαταρία όμως γιατί κόλλησε στα ίδια; κακό αυτό....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτήν την σελίδα πρέπει να την δείτε .... για τις επιδόσεις και ταχύτητες δικτύων κλπ :lol:

 

https://www.asus.com/Phone/ZenFone_2_ZE551ML/Performance/

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/zenfone2/orig-development/rom-cyanogenmod-13-0-nightly-builds-t3264492 Android 6 για το zen μας!!!

Σε πρώτο στάδιο ακόμα αλλά πιστεύω σύντομα θα έχει μεγάλη βελτίωση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς το ZE500KL να πει καμιά γνώμη; Το eshop το πηγε στα 200 ευρω και είναι μεσα στις συκευές που θα πάρουν επίσημα Android 6.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα για οποίον ενδιαφέρεται διάθεσιμη ή βίντεοκληση στο messenger και για το τηλέφωνο μας.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του Antutu και σκορ. 32gb/4gb

 

http://imgur.com/S4bqmwi

 

μου φαινεται η νεα εκδοση Antutu οτι να'ναι λεει

 

εχω το 1,8Ghz κ μου βγαζει σκορ 52194, ενω η προηγουμενη εκδοση 41657..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς το ZE500KL να πει καμιά γνώμη; Το eshop το πηγε στα 200 ευρω και είναι μεσα στις συκευές που θα πάρουν επίσημα Android 6.

 

Στα 200 δεν αξίζει... καλύτερα κοίτα κατι άλλο όπως αυτό: http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-meizu-m2-note-16gb-dual-sim-gkri/prod7840398pp/

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται η νεα εκδοση Antutu οτι να'ναι λεει

 

εχω το 1,8Ghz κ μου βγαζει σκορ 52194, ενω η προηγουμενη εκδοση 41657..

Και μένα στη προηγούμενη μου εβγαζε 48000. Προφανώς έχουν αλλάξει τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση : Όταν πληκτρολογώ στο Skype και στο tapatalk παρατηρώ lag. Στο Skype είναι παρα πολύ, περιμένω δευτερόλεπτα μέχρι να δω τα ψηφία και γενικά έχει πολυ αργή ανταπόκριση. Το έχει κάνεις άλλος ;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς το ZE500KL να πει καμιά γνώμη; Το eshop το πηγε στα 200 ευρω και είναι μεσα στις συκευές που θα πάρουν επίσημα Android 6.

 

το εχω ουτε 15 μερες.το κοκκινο..αλλα 200 που το ειδες;; 229 ειναι ακομα ..με εκανες και αγχοθηκα χαχαχα

Προσωπικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και καλυτερο απο το προηγουμενο που ειχα (xperia m2) ..

Η φωτογραφικη του δε ειναι απεχτη και πολυ γρηγορη.. και εχει γενικα πολλα πραγματα επανω να αλλαξεις γραμματοσειρα να αλλαξεις το χρωμα της γραμματοσειρας στους φακελους/εφαρμογες και αλλα διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

το εχω ουτε 15 μερες.το κοκκινο..αλλα 200 που το ειδες;; 229 ειναι ακομα ..

 

Αυτο μου ρθε σημερα:

 

http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zenfone-2-laser-ze500kl-dual-sim-16gb-white-p-TEL.008690?utm_campaign=newsletter151126&utm_medium=email&utm_source=newsletter-all&utm_term=10-kinito+tilefono&utm_content=10.1-kinito+asus+zenfone+2+laser+ze500kl+dual+sim+16gb+white

 

Αξιζει τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

 

Να το θέσω όσο πιο ευγενικά γίνετε..... "με την καμία"!!! 229Ε για αυτό? Ε όχι δα! Εχεις αρκετές καλύτερες επιλογές.

Η σχέση τιμής / απόδοσης δεν γέρνει υπέρ του.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: ο εσωτερικός χώρος για το ZE551ML ειναι ενοποιημένος; δλδ αξιοποιείται όλος ο εσωτερικός χώρος για εφαρμογές ή ο χώρος είναι συγκεκριμένος (πχ 2gb);
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: ο εσωτερικός χώρος για το ZE551ML ειναι ενοποιημένος; δλδ αξιοποιείται όλος ο εσωτερικός χώρος για εφαρμογές ή ο χώρος είναι συγκεκριμένος (πχ 2gb);

 

Ναι είναι ενοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

Να το θέσω όσο πιο ευγενικά γίνετε..... "με την καμία"!!! 229Ε για αυτό? Ε όχι δα! Εχεις αρκετές καλύτερες επιλογές.

Η σχέση τιμής / απόδοσης δεν γέρνει υπέρ του.

 

Συμφωνώ απόλυτα με τόσα λεφτά αγοραζεις το μεγάλο μοντελακι με 4ram 32 rom τι να παγιδεύεται ποιος θέλει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση: ο εσωτερικός χώρος για το ZE551ML ειναι ενοποιημένος; δλδ αξιοποιείται όλος ο εσωτερικός χώρος για εφαρμογές ή ο χώρος είναι συγκεκριμένος (πχ 2gb);

 

25.53GB για την ακρίβεια...

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα για οποίον ενδιαφέρεται διάθεσιμη ή βίντεοκληση στο messenger και για το τηλέφωνο μας.

Δεν βλέπω εικονίδιο βίντεο. Σίγουρα; Εχω τελευταία έκδοση.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω εικονίδιο βίντεο. Σίγουρα; Εχω τελευταία έκδοση.

 

Σιγουρα ναι, και εμενα σημερα το πρωι ηρθε η αναβαθμιση του application messenger και ειδα οτι εβγαλε το εικονιδιο, βεβαια δεν εχω δοκιμασει ακομα να δω εαν δουλευει καλα η βιντεοκληση...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω λιγο τα φώτα σας μιας και μου ήρθε σήμερα η συσκευή. Τι firmware φοραει η συσκευή μου; το WW; Ειναι η κινέζικη, αγορασμένη από minideal. Aν διάβασα σωστά, δεν χρειάζεται να κάνω αλλαγή region, σωστά;

 

12336183_10153377668792807_752222454_n.jpg?oh=0556c273ce18e73e377dc2c3a1351d9d&oe=566AD2CD

Link to comment
Share on other sites

Εδώ η δική μου για να συγκρίνεις. Σγω χρειάστηκε να κάνω αλλαγή region bec8822651ea53b9ac89ca2d3bf3aa74.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5.1.x θα πάρουμε ή θα πάνε απευθείας σε 6.x.x ;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ η δική μου για να συγκρίνεις. Σγω χρειάστηκε να κάνω αλλαγή region

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5.1.x θα πάρουμε ή θα πάνε απευθείας σε 6.x.x ;

Noμιζω κατευθειαν 6.x.x.

 

Κάποιος ρε παιδιά που να ξέρει να με καθοδηγίσει τι ακριβως κοιτάω για το αν θέλει το κινητό μου αλλαγή region;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει κανεις καμια ιδεα;

Παιδιά θέλω λιγο τα φώτα σας μιας και μου ήρθε σήμερα η συσκευή. Τι firmware φοραει η συσκευή μου; το WW; Ειναι η κινέζικη, αγορασμένη από minideal. Aν διάβασα σωστά, δεν χρειάζεται να κάνω αλλαγή region, σωστά;

 

12336183_10153377668792807_752222454_n.jpg?oh=0556c273ce18e73e377dc2c3a1351d9d&oe=566AD2CD

Link to comment
Share on other sites

Αφού γράφει WW είναι η worldwide αλλιώς θα έγραφε CN, δεν χρειάζεται να αλλάξεις
Link to comment
Share on other sites

Αφού γράφει WW είναι η worldwide αλλιώς θα έγραφε CN, δεν χρειάζεται να αλλάξεις

Oμορφα. γιατί δν ηξερα αν ηταν αυτό που έπρεπε να κοιτάξω ή σε κάποιο άλλο σημείο. Την τελευταία ρομ από που την κατεβάζω; Nα φανταστώ χρειαζομαι custom recovery για να την περάσω, σωστά;

 

Και μια τελευταια ερώτηση. Κάποιο εργαλείο για να δουμε ποιες μπαντες υποστηρίζει η συσκευή, υπάρχει;

 

edit. αυτό κατεβάζω από εδώ;

ASUS ZenFone 2=ZE551ML(Z00AD/Z00ADA/Z00ADB/Z00ADC) software Image: V2.20.40.139 for WW SKU only*

https://www.asus.com/Phone/ZenFone_2_ZE551ML/HelpDesk_Download/

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...