Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα, ευχαριστώ για το χρόνο σου, θα δοκιμάσω κάτι από τα παραπάνω και θα δω πως θα πάει. Φωτεινότητα την έχω πάντα στο αυτόματο, θα απενεργοποιήσω και το καιρό +συν 2-3 πράγματα ακόμα. Τώρα σαν καθημερινή χρήση κάτι fb, skype κλπ έχω ανοιχτά αλλά έχω και 2 sim, και οι 2 για ομιλία (μία για φίλους/οικογένεια και μία για τη δουλειά) +δεδομένα της βασικής, οπότε μπορεί να είναι από αυτό. 3/4G χρησιμοποιώ στη δουλειά που έχουν φουλ σήμα, σπίτι μόνο wifi. Όταν λείπω λόγο δουλειάς δουλεύω μόνο δεδομένα π.χ. σήμερα έφυγα 7 το πρωί με 100% μπαταρία και γύρισα σπίτι με 35% στις 5 το απόγευμα. Δεδομένα ενεργοποιημένα στη μεγαλύτερη διάρκεια + μουσική στα πέρα δώθε με το λεωφορείο + fb, skype κλπ. Είχα μέχρι εκείνη τη στιγμή 2 ώρες και 20 λεπτά SOT

 

Καλα είναι μην νομίζεις ότι και τα αλλά δίνουν παραπάνω. Κατα γενικό κανόνα το 3g/4g καταναλώνει έως και 3 φορές παραπάνω μπαταρία ακόμα και σε standby.

 

Δεν έχει περάσει τηλέφωνο όσο μεγάλη μπαταρία και εάν έχει που με 3g/4g ανοιχτό να βγάζει πολύ παραπάνω και σε stanby. Είσαι heavy user άρα το power bank είναι μονόδρομος ότι συσκευή και να έχεις για να βγάλεις 7.00 με 00.00 το βράδυ με τα data on. Παντως σου συνιστώ να το φορτίζεις πχ εάν είσαι στην δουλειά για να μην σκοτώνεις την μπαταρία από τις αποφορτίσεις - φορτίσεις. Οπου βρίσκω μπρίζα τα φορτίζω και τα 2 κινητά (zenfone 2 και note) γιατί είναι πολύ σημαντικό για την δουλειά να είμαι σε επικοινωνία συνεχώς.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήρθε η ώρα να αφήσω το άξιο ΖΤΕ V987 μου λόγω άγνωστου sar που έχει.. Λοιπόν πριν προβώ σε παραγγελία από Ελλάδα ξέρετε αν υπάρχει σε κάποια ευρωπαϊκή αποθήκη κινεζομαγαζου. Είναι τόσα πολλά που έχω χάσει την μπάλα!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αφήσω το άξιο ΖΤΕ V987 μου λόγω άγνωστου sar που έχει.. Λοιπόν πριν προβώ σε παραγγελία από Ελλάδα ξέρετε αν υπάρχει σε κάποια ευρωπαϊκή αποθήκη κινεζομαγαζου. Είναι τόσα πολλά που έχω χάσει την μπάλα!

 

Παρτο από το eshop που έχει crazy sundays να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zenfone-2-ze551ml-32gb-4gb-z3580-ram-dual-sim-silver-p-TEL.008664

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα κι εγώ από το eshop. Βέβαια πλέον άμεσα διαθέσιμο δεν υπάρχει, για να δούμε. Το sar τελικά είναι το 0.35 που ρώτησα πιο πάνω; :O
Link to comment
Share on other sites

Καλημερ απως γινεται να πεφτει η μπαταρια οταν το εχω χωρις sim κ κλειστο εννοοντας απο το κουμπι παω να μην δειχνει τιποτα κ οχι εντελως κλειστο .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερ απως γινεται να πεφτει η μπαταρια οταν το εχω χωρις sim κ κλειστο εννοοντας απο το κουμπι παω να μην δειχνει τιποτα κ οχι εντελως κλειστο .

Σε ολα τα κινητα υπαρχουν εφαρμογες που τρεχουν στο background και οχι μονο.

Δες τις με εναν task manager. Επισης υπαρχουν settings που "απασχολουν" το κινητο, πχ να συνδεεται κρυφα στο ιντερνετ για πολλους λογους.

καλησπερα

ειναι κανεις κατοχος του κινητου asus zenfone 2? ηθελα να ρωτησα απο δικτυα τι παιζει? και εντυπωση?

Εδω δεν υπαρχουν κατοχοι, εδω ειναι μονο για ερωτησεις για οσους ενδιαφερονται να το παρουν, ειναι και πολλες οι σελιδες, μην τις διαβασεις. :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ειναι κανεις κατοχος του κινητου asus zenfone 2? ηθελα να ρωτησα απο δικτυα τι παιζει? και εντυπωση?

 

Οι ποιο πολλοί το έχουμε αγοράσει εδώ και πάρα πολύ καιρό. Για εντυπώσεις απλά κάνε τον κόπο να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες και ναι είναι πολλές.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα κινητα υπαρχουν εφαρμογες που τρεχουν στο background και οχι μονο.

Δες τις με εναν task manager. Επισης υπαρχουν settings που "απασχολουν" το κινητο, πχ να συνδεεται κρυφα στο ιντερνετ για πολλους λογους.

 

Εδω δεν υπαρχουν κατοχοι, εδω ειναι μονο για ερωτησεις για οσους ενδιαφερονται να το παρουν, ειναι και πολλες οι σελιδες, μην τις διαβασεις. :p

 

εχω k note 4 οταν παταγα να σβησει η οθονη δεν ετρωγε τιποτα μεχρι να ξαναεενεργοποιησω την οθονη κ μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση κ ξενερα .

 

επισης εχω φαει μεγαλη ηττα εχω mini sim κ δεν μπορω να την βαλω ,τι να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

εχω k note 4 οταν παταγα να σβησει η οθονη δεν ετρωγε τιποτα μεχρι να ξαναεενεργοποιησω την οθονη κ μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση κ ξενερα .

 

επισης εχω φαει μεγαλη ηττα εχω mini sim κ δεν μπορω να την βαλω ,τι να κανω ?

 

Εξαρτατε τι τρέχεις στο bg. Πρεπει να το ψάξεις να απενεργοποιήσεις ότι δεν χρειάζεται από την εκκίνηση. Εαν ορίσεις από τις ρυθμίσεις μπαταρίας "εξοικονόμηση ενέργειας" αντί για κανονικό θα δεις ότι δεν θα σου τρώει όταν έχεις την οθόνη κλειστή. Και εγώ έχω note 4 της δουλειάς.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτατε τι τρέχεις στο bg. Πρεπει να το ψάξεις να απενεργοποιήσεις ότι δεν χρειάζεται από την εκκίνηση. Εαν ορίσεις από τις ρυθμίσεις μπαταρίας "εξοικονόμηση ενέργειας" αντί για κανονικό θα δεις ότι δεν θα σου τρώει όταν έχεις την οθόνη κλειστή. Και εγώ έχω note 4 της δουλειάς.

 

ωραια θα το δοκιμασω,ευχαριστω κ καλη μερα .

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια παραγγελία από εμένα από eshop... Το άγχος μου πλέον είναι αν θα συνηθίσω το μέγεθος. Από 5 σε 5.5... Edited by smyrali
Link to comment
Share on other sites

Θα το συνηθίσεις το μέγεθος..! Εγώ

Προσπαθώ τώρα να παραγγείλω τις νέες κάρτες από την Vodafone αλλά δεν το γλιτώνω το τρέξιμο στο κατάστημα!

 

Όσοι τα παραγγείλατε από το e-shop τι σας λέει στην κατάσταση της παραγγελίας ; Εμένα είναι ακόμη στο πρώτο στάδιο και το έχω παραγγείλει από εχτές το πρωί...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα προχώρησε και η δικιά μου παραγγελία στο "Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων". Το τηλέφωνο το βγάζει πλέον εξαντλημένο και μη διαθέσιμο για παραγγελίες...

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

βγαζει πλεον το κοκκινο με διαθεσιμοτητα απο 16/09. οσοι προλαβαν κυριακη το silver. Παντως θα ξεπουλησει γιατι η τιμη αυτη τη στιγμη που το δινουν ειναι αρκετα καλη. (με τα Cap Controls)

Τη θηκη του εχετε βαλει? εγω ειμαι με μια 'κλασσικη' μαυρη της Nillkin

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και σε εμένα... Λοιπόν... Υπάρχει κάποια εφαρμογή για μεταφορά επαφών από iPhone; Ή θα πρέπει να μεταφέρω τις επαφές σε ένα Gmail? επίσης (πρώτη φορά σε android) για λογαριασμό δέχεται Hotmail ή μόνο Gmail?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω το update χωρίς διαγραφές παίζει θέμα?

 

οχι, αλλα ειναι καλυτερα να κανεις για να "κατσει" καλυτερα η νεα ρομ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. Διάβασα κάποιες σελίδες του thread αλλά Κουράστηκα και δεν έφτασα μέχρι το τέλος. Ξέρω ότι σίγουρα έχετε αναφέρει σχόλια σε προηγούμενες σελίδες αλλά μήπως είναι εύκολο κάποιος κάτοχος να πει την άποψη του?

Υ.Γ υπάρχει όντως θέμα με τον αισθητήρα της οθόνης στις κλήσεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. Διάβασα κάποιες σελίδες του thread αλλά Κουράστηκα και δεν έφτασα μέχρι το τέλος. Ξέρω ότι σίγουρα έχετε αναφέρει σχόλια σε προηγούμενες σελίδες αλλά μήπως είναι εύκολο κάποιος κάτοχος να πει την άποψη του?

Υ.Γ υπάρχει όντως θέμα με τον αισθητήρα της οθόνης στις κλήσεις?

Τι εννοεις?

Ουτε εχω διαβασει κατι τετοιο, ουτε εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα.

Αν θες περιγραψε τι εννοεις μηπως δεν εχω καταλαβει κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας.Εφτασε στα χερια μου χθες (4-64-2,3Ghz-2.13.40.13)και επειδη εχω διαφορα θεματα (πχ δεν δουλευει η συλλογη,μου βγαζει συνεχεια απο διαφορες εφαρμογες μνμ οτι θελουν να αναγνωσουν επαφες,sms κ.α),θελω (να προσπαθησω) να του κανω αναβαθμιση μπας και στρωσει και ρουταρισμα μετα.Το θεμα μου (μην γελατε) ειναι οτι αν και εχω βγαλει τα ματια μου στο ψαξιμο δεν μπορω να βρω απο που ενεργοποιειται ο εντοπισμος σφαλματων usb (γενικως δεν βρισκω στις ρυθμισεις ουτε τις επιλογες για προγραμματιστες).Eτσι λοιπον δεν μπορω να εχω τους οδηγους(διαβασα οτι γινετε να τους κατεβασω,το προσπαθησα,αλλα δεν καταφερα να ανοιξω τα αρχεια ace).Εχετε καμια ιδεα?Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα πριν μου έρθει στα χέρια:

 

1. έρχεται με κάποιο screen protector ή θα χρειαστεί να αγοράσω κάποιο εγώ απο πριν;

2. υπάρχει κάποια θήκη να προτείνεται; έχω δει το flip cover της asus, το έχει κανείς; μπορεί να το βρει από Ελλάδα;

3. το ηχείο είναι τόσο χαμηλόφωνο όσο λένε τα ξένα reviews;

4. με ένα χέρι μπορείς να χειριστείς;

5. υπάρχουν στην Ελλάδα άλλα καπάκια;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας.Εφτασε στα χερια μου χθες (4-64-2,3Ghz-2.13.40.13)και επειδη εχω διαφορα θεματα (πχ δεν δουλευει η συλλογη,μου βγαζει συνεχεια απο διαφορες εφαρμογες μνμ οτι θελουν να αναγνωσουν επαφες,sms κ.α),θελω (να προσπαθησω) να του κανω αναβαθμιση μπας και στρωσει και ρουταρισμα μετα.Το θεμα μου (μην γελατε) ειναι οτι αν και εχω βγαλει τα ματια μου στο ψαξιμο δεν μπορω να βρω απο που ενεργοποιειται ο εντοπισμος σφαλματων usb (γενικως δεν βρισκω στις ρυθμισεις ουτε τις επιλογες για προγραμματιστες).Eτσι λοιπον δεν μπορω να εχω τους οδηγους(διαβασα οτι γινετε να τους κατεβασω,το προσπαθησα,αλλα δεν καταφερα να ανοιξω τα αρχεια ace).Εχετε καμια ιδεα?Ευχαριστω πολυ!

 

Ο εντοπισμός σφαλμάτων ενεργοποιειται αφού πατήσεις μερικές φορές πάνω στην έκδοση της ρομ. Μόλις κάνεις αναβάθμιση στο τελευταίο update θα εξαφανιστεί το θέμα της ανάγνωσης επαφών.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα πριν μου έρθει στα χέρια:

 

1. έρχεται με κάποιο screen protector ή θα χρειαστεί να αγοράσω κάποιο εγώ απο πριν;

2. υπάρχει κάποια θήκη να προτείνεται; έχω δει το flip cover της asus, το έχει κανείς; μπορεί να το βρει από Ελλάδα;

3. το ηχείο είναι τόσο χαμηλόφωνο όσο λένε τα ξένα reviews;

4. με ένα χέρι μπορείς να χειριστείς;

5. υπάρχουν στην Ελλάδα άλλα καπάκια;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Για το πρώτο που ρωτάς εξαρτάται από που το παίρνεις. Για το τρίτο εμένα το ηχείο μου φαίνεται μια χαρά σε ήχο. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Για το τέταρτο ναι, για τα άλλα Google it.

Link to comment
Share on other sites

Ο εντοπισμός σφαλμάτων ενεργοποιειται αφού πατήσεις μερικές φορές πάνω στην έκδοση της ρομ. Μόλις κάνεις αναβάθμιση στο τελευταίο update θα εξαφανιστεί το θέμα της ανάγνωσης επαφών.

 

Να 'σαι καλα,σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας.Εφτασε στα χερια μου χθες (4-64-2,3Ghz-2.13.40.13)και επειδη εχω διαφορα θεματα (πχ δεν δουλευει η συλλογη,μου βγαζει συνεχεια απο διαφορες εφαρμογες μνμ οτι θελουν να αναγνωσουν επαφες,sms κ.α),θελω (να προσπαθησω) να του κανω αναβαθμιση μπας και στρωσει και ρουταρισμα μετα.Το θεμα μου (μην γελατε) ειναι οτι αν και εχω βγαλει τα ματια μου στο ψαξιμο δεν μπορω να βρω απο που ενεργοποιειται ο εντοπισμος σφαλματων usb (γενικως δεν βρισκω στις ρυθμισεις ουτε τις επιλογες για προγραμματιστες).Eτσι λοιπον δεν μπορω να εχω τους οδηγους(διαβασα οτι γινετε να τους κατεβασω,το προσπαθησα,αλλα δεν καταφερα να ανοιξω τα αρχεια ace).Εχετε καμια ιδεα?Ευχαριστω πολυ!

 

αυτό που λέω είναι ότι κάποιοι έλεγαν ότι όταν κάνεις κλήση και βάλεις το κινητό στο αυτί με αποτέλεσμα να κλείνει η οθόνη μετά όταν το βγάλεις από το αυτί για να το κλείσεις η οθόνη επανέρχεται και μένει κλειστή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...