Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηρα προχθες απο το συγκεκριμενο καταστημα, αλλα απ' οσο μου ειπαν, το 64αρι δεν ηταν διαθεσιμο τη Δευτερα που ρωτησα. Προσεχεις, να γραφει "WW" στη συσκευασια κι οχι "CN", "TW "η "US".

 

Και μια ερωτηση, στους γνωστες: ειναι συνηθισμενο προβλημα να σβηνει η οθονη κατα τη διαρκεια της κλησης, και να μην επανερχεται, παρα μονο οταν τερματισει την κληση η "απεναντι πλευρα"??? Το tempered glass που εβαλα, εχει τρυπα για το proximity sensor )αριστερα του μεγαφωνου, οπως το κοιτας), οποτε, δε νομιζω να ειναι απο αυτο. Ειναι καποιο γνωστο bug και περιμενουμε για τη λυση του η να ψαχτω αλλου??:wacko:

Όχι.Κάποιο θέμα έχεις. Κοιτα το tempered glass

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάλησπέρα σε όλους. Σήμερα παρέλαβα και εγώ την έκδοση με τον 2,3 Ghz και τα 4GB. Όλα καλά αλλά δεν μπορώ να ενεργοποοιήσω το internet, έχω q-card. Χρησιμοποίησα τις ρυθμίσεις από τη σελιδα της Q αλλά τίποτα. Επίσης, όταν ψάχνω τα δίκτυα μου εμφανίζει μόνο το 2g της wind και τα 2g και 3g από cosmote και vodafone.

Μήπως φταίει η σιμ σου.Πρέπει να ειναι για 4g

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι.Κάποιο θέμα έχεις. Κοιτα το tempered glass

 

ΟΚ λοιπον, θα τσεκαρω και χωρις το tempered glass.

Σε περιπτωση που φταιει αυτο, γνωριζεις αν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο, που να μη δημιουργει αυτο το προβλημα?? Καποιο link??:cool:

Link to comment
Share on other sites

Κάλησπέρα σε όλους. Σήμερα παρέλαβα και εγώ την έκδοση με τον 2,3 Ghz και τα 4GB. Όλα καλά αλλά δεν μπορώ να ενεργοποοιήσω το internet, έχω q-card. Χρησιμοποίησα τις ρυθμίσεις από τη σελιδα της Q αλλά τίποτα. Επίσης, όταν ψάχνω τα δίκτυα μου εμφανίζει μόνο το 2g της wind και τα 2g και 3g από cosmote και vodafone.

 

Τελικά είχα κάνει κάπου λάθος. Μετέφερα μία - μία τις ρυθμίσεις από το παλιό μου τηλέφωνο και όλα οκ.

geornirv σε ευχαριστώ για την άμεση απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Κάποιο θέμα έχεις. Κοιτα το tempered glass

 

ΟΚ λοιπον, θα τσεκαρω και χωρις το tempered glass.

Σε περιπτωση που φταιει αυτο, γνωριζεις αν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο, που να μη δημιουργει αυτο το προβλημα?? Καποιο link??:cool:

 

Δεν ανοίγει με τίποτα; εχω και εγώ το τζάμι αυτο αλλά δε το πρόσεξα τι κάνει.Αν το βγάλεις μη το πετάξεις ξαναμπαίνει με κολπάκι κάπως εύκολο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή η έκδοση λύνει το προβλημα που έχουμε με την υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας;

Όχι δε βελτιώνει αστα κλάμα.Κριμα θα χαλάσει η μπαταρία μας στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα προχθες απο το συγκεκριμενο καταστημα, αλλα απ' οσο μου ειπαν, το 64αρι δεν ηταν διαθεσιμο τη Δευτερα που ρωτησα. Προσεχεις, να γραφει "WW" στη συσκευασια κι οχι "CN", "TW "η "US".

 

Και μια ερωτηση, στους γνωστες: ειναι συνηθισμενο προβλημα να σβηνει η οθονη κατα τη διαρκεια της κλησης, και να μην επανερχεται, παρα μονο οταν τερματισει την κληση η "απεναντι πλευρα"??? Το tempered glass που εβαλα, εχει τρυπα για το proximity sensor )αριστερα του μεγαφωνου, οπως το κοιτας), οποτε, δε νομιζω να ειναι απο αυτο. Ειναι καποιο γνωστο bug και περιμενουμε για τη λυση του η να ψαχτω αλλου??:wacko:

 

Απ' ότι είδα το 32αρ είναι στα 1,8 ενώ το 64αρι είναι στα 2,4

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα το 32αρ είναι στα 1,8 ενώ το 64αρι είναι στα 2,4

 

Καλημερα!:D

Οντως το 32αρι ειναι με το "μικρο" επεξεργαστη, σε αντιθεση με το 64αρι.

Καλο θα ειναι παντως, να τους κανεις ενα τηλεφωνημα πρωτα, γιατι η απαντηση που πηρα για το 64αρι, ειναι πως δεν το εχουν σε stock.

Επισης, απο τη λιγη χρηση που εχω κανει στο δικο μου (32GB, Z3560), δε βλεπω καποιο κολλημα η προβλημα, αν αυτο σε βοηθα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!:D

Οντως το 32αρι ειναι με το "μικρο" επεξεργαστη, σε αντιθεση με το 64αρι.

Καλο θα ειναι παντως, να τους κανεις ενα τηλεφωνημα πρωτα, γιατι η απαντηση που πηρα για το 64αρι, ειναι πως δεν το εχουν σε stock.

Επισης, απο τη λιγη χρηση που εχω κανει στο δικο μου (32GB, Z3560), δε βλεπω καποιο κολλημα η προβλημα, αν αυτο σε βοηθα.

 

Στο κουτι γράφει οτι είναι ww εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Στο κουτι γράφει οτι είναι ww εκδοση?

 

Ακριβως,ειναι η WW εκδοση!

Κι ενα μικρο bug που παρατηρησα: κατα την απαντηση σε κληση που πραγματοποιω, κι ενω εχω ενεργοποιησει τη δονηση κατα τη συνδεση/απαντηση με/απο το συνομιλητη, αυτο δε συμβαινει. Ειναι κατι γνωστο η μπορω να το αναφερω καπου, προς επιλυση???

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,ειναι η WW εκδοση!

Κι ενα μικρο bug που παρατηρησα: κατα την απαντηση σε κληση που πραγματοποιω, κι ενω εχω ενεργοποιησει τη δονηση κατα τη συνδεση/απαντηση με/απο το συνομιλητη, αυτο δε συμβαινει. Ειναι κατι γνωστο η μπορω να το αναφερω καπου, προς επιλυση???

 

Και σε μενα αλλοτε πιανει και αλλοτε οχι.Δεν εχω παρατηρησει ομως ποτε πιανει και ποτε οχι. Δηλ μηπως το κανει στην 1 απο τις 2 καρτες

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι από μένα, καινουριος στο φορουμ και με ελαχιστη εμπειρία.Ψαχνοντας για καινουριο κινητο μεχρι 250 ευρα κατεληξα στο zenfone 2gb ram.Το θεμα ειναι οτι ελλαδα κοστιζει 350 ευρα και ειναι τελειως εκτος Budget.Αμαζον ιταλιας ξερω γω η κανα αλλο αξιοπιστο μαγαζακι που θα μπορουσα να το βρω φθηνοτερα?Επισης αν μπορειτε να μου πειτε και τυχον επιπλεον κοστη,περιπου σε ποσες μερες φτανει η παραγγελια κλπ.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Πηρε το ματι μου καινούργια ενημέρωση !!! Λεπτομέρειες αργότερα

 

Εγώ την πέρασα χθες 2.19.40.22 ww και εκανα κλασσικά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και είμαι πολύ ευχαριστημένος στο θέμα μπαταρίας. Δεν πέφτει πολύ όταν είναι σε αναμονή το κινητό. Με την προηγούμενη έκδοση μου έπεφτε έως και 10% το βράδυ σε 8 ώρες και σήμερα μονο 2%.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι από μένα, καινουριος στο φορουμ και με ελαχιστη εμπειρία.Ψαχνοντας για καινουριο κινητο μεχρι 250 ευρα κατεληξα στο zenfone 2gb ram.Το θεμα ειναι οτι ελλαδα κοστιζει 350 ευρα και ειναι τελειως εκτος Budget.Αμαζον ιταλιας ξερω γω η κανα αλλο αξιοπιστο μαγαζακι που θα μπορουσα να το βρω φθηνοτερα?Επισης αν μπορειτε να μου πειτε και τυχον επιπλεον κοστη,περιπου σε ποσες μερες φτανει η παραγγελια κλπ.Ευχαριστω.

 

Μέχρι στιγμη, με το capital control δεν μπορείς να κάνεις παραγγελία από εξωτερικό.

Από αυτό το site έχω παραγγείλει πολλές φορές, έρχονται περίπου σε 15 μέρες. Το έχει και προφορά τώρα.. Αλλά δεν ξέρω αν είναι η Ευρωπαϊκή έκδοση ww. Να το λινκ http://www.coolicool.com/asus-zenfone-2-4g-ram-64bit-intel-z3580-23ghz-quad-core-55-inch-gorilla-glass-3-fhd-screen-android-g-39876

Edited by tommytommy
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμη, με το capital control δεν μπορείς να κάνεις παραγγελία από εξωτερικό.

Από αυτό το site έχω παραγγείλει πολλές φορές, έρχονται περίπου σε 15 μέρες. Το έχει και προφορά τώρα.. Αλλά δεν ξέρω αν είναι η Ευρωπαϊκή έκδοση ww. Να το λινκ http://www.coolicool.com/asus-zenfone-2-4g-ram-64bit-intel-z3580-23ghz-quad-core-55-inch-gorilla-glass-3-fhd-screen-android-g-39876

 

99% δεν θα παίζει με την 800. Συνήθως από αυτά τα site είναι η κινέζικη έκδοση και μετά flashαρουν την WW rom.

Θα σου σπάει τα καρύδια όταν θα θέλεις να αναβαθμίζεις.

 

Προτίμησε το amazon.it όταν θα λήξει το capital control στις τράπεζες.

 

Στο παρακάτω site αναφέρουν ότι η 5.1 είναι σχεδόν έτοιμη για το Zenfone 2 550ml. Το κακό είναι ότι για το 551ml δεν ξέρουμε τίποτα.

 

http://www.theandroidsoul.com/zenfone-2-update-release-is-close-as-asus-support-confirms-its-under-final-testing-81500/

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ξανά.

 

Έχουμε προσφορα 100GB για δυο χρόνια στο google drive. Για τα μοντέλα ΖΕ550ΜL, ZE551ML

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Πως την παίρνουμε;

 

Edit: ΜΕ το που ανοίγεις το ghoogle drive σου πετάει μήνυμα για τα 100gb ;)

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις παρελαβα απο ταχυδρομειο (e fox) εκδοση 4g 32 αλλα απο οτι ειδα το

3560 τι πρεπει να προσεξω; κανω κατευθειαν αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις παρελαβα απο ταχυδρομειο (e fox) εκδοση 4g 32 αλλα απο οτι ειδα το

3560 τι πρεπει να προσεξω; κανω κατευθειαν αναβαθμιση;

 

-να γράφει και WW

- να είναι ο επεξεργαστης στα 2,3

 

τις αναβαθμίσεις εγώ τις έκανα όλες

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα χθες 2.19.40.22 ww και εκανα κλασσικά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και είμαι πολύ ευχαριστημένος στο θέμα μπαταρίας. Δεν πέφτει πολύ όταν είναι σε αναμονή το κινητό. Με την προηγούμενη έκδοση μου έπεφτε έως και 10% το βράδυ σε 8 ώρες και σήμερα μονο 2%.

 

Επιβεβαιώνω ότι η κατανάλωση σε κατάσταση standby έχει βελτιωθεί :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Αναβαθμιση πως γινεται; γιατι στις ρυθμισεις δεν μου εμφανιζει επιλογη system update
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Αναβαθμιση πως γινεται; γιατι στις ρυθμισεις δεν μου εμφανιζει επιλογη system update

 

Εφόσον η συσκευή δεν είναι Root μπορείς να κάνεις αυτόματες ενημερώσεις μέσω WiFi ή χειροκίνητα με αντιγραφή επικόλληση του Firmware στην εσωτερική SD.

 

1) Αυτόματες: Από την συσκευή με ενεργό το WiFi επιλέγεις Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες -> Ενημέρωση συστήματος -> Έλεγχος ενημερώσεων.

2) Χειροκίνητα: Κατεβάστε το επίσημο Firmware από την Asus στον υπολογιστή. Επιλέξτε το μοντέλο του Zenfone -> Support Driver & Tools -> OS Android και αντέγραψε το αρχείο zip χύμα (όχι σε φάκελο) στην εσωτερική SD συνδέοντας την συσκευή με τον υπολογιστή. Με την αποσύνδεση της συσκευής από τον υπολογιστή, θα σου βγάλει ειδοποίηση για ενημέρωση.

 

 

Διαφορετικά εάν η συσκευή είναι ROOT ή για οποιοδήποτε λόγο δεν μπορείς να κάνεις update με τους ποιο πάνω τρόπους. Ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό:

 

Οδηγός εγκατάστασης Firmware μέσω (ADB Fastboot Tool).

Με δυνατότητα αλλαγής Region από CN,TW σε WW και επαναφορά Asus Stock Recovery.

 

Προειδοποίηση!

Προχωρήστε στην εγκατάσταση με δική σας ευθύνη δεν φέρω καμία ευθύνη για τυχόν πρόκληση οποιασδήποτε βλάβης στην συσκευής σας!

 

Αρχεία που απαιτούνται:

Εγκαταστήστε στον υπολογιστή σας, το πρόγραμμα οδήγησης Intel USB Driver for Android.

Εγκαταστήστε στον υπολογιστή σας, το πρόγραμμα οδήγησης Adb Driver v1.4.2.

Δημιουργήστε ένα φάκελο στον σκληρό δίσκο C:\ και μετονομάστε σε (adb)

Κατεβάστε το εργαλείο ADB Fastboot Tool. Και αποσυμπιέστε το αρχείο στο φάκελο (adb) που δημιουργήσατε πριν.

Κατεβάστε το επίσημο Firmware από την Asus. Επιλέξτε το μοντέλο του Zenfone -> Support Driver & Tools -> OS Android και κατεβάστε την επίσημη έκδοση Firmware. Αντιγράψετε το αρχείο zip μέσα στο φάκελο (adb).

 

Τώρα πάμε στην συσκευή.

Απενεργοποιήστε την συσκευή. Στην συνεχεία πατήστε και κρατήστε πατημένο το πλήκτρο Power και αμέσως μετά ταυτόχρονα το Volume up, μετά την δόνηση αφήσετε το πλήκτρο Power εξακολουθώντας να κρατάτε πατημένο το Volume up έως ότου μπείτε σε Fastboot λειτουργία.

 

Εάν η έκδοση Region της συσκευής είναι WW και έχετε πρόσβαση σε Asus Stock Recovery mode παραλείψτε το βήμα:

<<Μετατροπής της έκδοσης Region ή επαναφορά Asus Stock Recovery>>

 

<< Μετατροπή της έκδοσης Region από CN, TW σε WW για εγκατάσταση international WW Firmware ή επαναφορά Asus Stock Recovery μετά από εγκατάσταση Custom Philz, CWM, TWRP Recovery.

Κατεβάστε τα αρχεία .img (ίσης ή αμέσως μικρότερης) της έκδοσης του Firmware που θα εγκαταστήσετε, για Z00A ή για Z008 εδώ, και αντιγράψτε τα τρία αρχεία .img στον φάκελο (adb)

Συνδέστε την συσκευή με τον υπολογιστή σας χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB, κατά προτίμηση το πρωτότυπο.

Από τον φάκελο (adb) διπλό κλικ στο αρχείο OPEN.CMD και ανοίγει το παράθυρο γραμμής εντολών.

Για να εξασφαλίσετε ότι ο υπολογιστής αναγνωρίζει τον τύπο της συσκευής στο παράθυρο γραμμής εντολών (ADB Fastboot Tool) πληκτρολογήστε "fastboot devices" και πατήστε Enter. Η συσκευή θα πρέπει να αναφέρεται ως π.χ.: E5AZCY108795 fastboot

Εγκαταστήστε τα αρχεία .img.

Στο παράθυρο γραμμής εντολών (adb) πληκτρολογήστε "fastboot flash recovery recovery.img" πατήστε Enter περίμενε να ολοκληρωθεί η διαδικασία και να εμφανιστεί η ένδειξη OKAY.

Παρομοίως πληκτρολογήστε "fastboot flash boot boot.img" πατήστε Enter.

Και τέλος πληκτρολογήστε "fastboot flash fastboot droidboot.img" πατήστε Enter.

Κάντε ξανά επανεκκίνηση της συσκευής σε Fastboot λειτουργία. >>

 

Στην συνέχεια με τα πλήκτρα Volume (+ & -) μετακινηθείτε στο Fastboot μενού προς τα κάτω.

Το πλήκτρο Power χρησιμοποιείται για να κάνετε τις επιλογές.

Μετακινηθείτε προς τα κάτω για την επιλογή RECOVERY και πατήστε το πλήκτρο Power.

Το ρομποτάκι του Android εμφανίζεται με το σύμβολο κινδύνου!

Πατήστε και κρατήστε πατημένο το πλήκτρο Power αμέσως μετά ταυτόχρονα το Volume up, και αφήστε τα πλήκτρα. Τώρα είστε σε Fastboot / Recovery λειτουργία. Tutorial για εισαγωγή σε Fastboot / Recovery λειτουργία.

 

Προαιρετικό: (Από το μενού ανάκτησης RECOVERY επιλέξτε (Wipe cache partition) και (Wipe Data Factory Reset). Στην περίπτωση που συνεχίσετε σε Wipe (Formatτις συσκευής) θα γίνει διαγραφή όλων των εγκατεστημένων εφαρμογών, τηλεφωνικού καταλόγου και αποθηκευμένων αρχείων στην εσωτερική sdcard κ.τ.λ!)

Και τέλος επιλέξτε (Apply update from ADB).

 

Συνδέστε την συσκευή με τον υπολογιστή σας χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB, κατά προτίμηση το πρωτότυπο.

 

Τώρα επιστρέφουμε στον υπολογιστή.

Ανοίξτε τον φάκελο (adb) που έχετε δημιουργήσει και αποσυμπιέσει το ADB Fastboot Tool. Διπλό κλικ στο αρχείο OPEN.CMD και ανοίγει το παράθυρο γραμμής εντολών.

Για να εξασφαλιστεί ότι ο υπολογιστής αναγνωρίζει τον τύπο του τηλεφώνου στο παράθυρο γραμμής εντολών πληκτρολογήστε "adb devices" και πατήστε Enter.

Η συσκευή θα πρέπει να αναφέρεται π.χ. ως: 0123456789ABCDEF sideload

 

Εγκατάσταση Firmware.

Πληκτρολογήστε στο (ADB Fastboot Tool) adb sideload ονομασία Firmware.zip π.χ. "adb sideload UL-Z00A-WW-2.18.40.12-user.zip" πατήστε Enter και περιμένετε έως ότου ολοκληρωθεί η διαδικασία στο 100%.

 

Το τηλέφωνο επανεκκινείται αυτόματα.

 

Τώρα πηγαίνετε να ελέγξετε τον αριθμό έκδοσης λογισμικού.

 

Υ.Σ

Για λογούς διευκόλυνσης και αποφυγής λανθασμένης πληκτρολόγησης. Το αρχείο Firmware π.χ. UL-Z00A-WW-2.18.40.12-user.zip που έχετε αντιγράψετε μέσα στο φάκελο (adb). Μπορείτε να το μετονομάσετε π.χ. σε asus.zip ή firmware.zip ή ότι άλλο θέλετε. Και αντί για "adb sideload UL-Z00A-WW-2.18.40.12-user.zip" πλέον στο ADB Fastboot Tool πληκτρολογείτε π.χ. "adb sideload asus.zip" ή "adb sideload όπως αλλιώς έχετε ονομάσει το firmware.zip

Edited by kapoios0
Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικά εάν η συσκευή είναι ROOT ή για οποιοδήποτε λόγο δεν μπορείς να κάνεις update με με τους ποιό πάνω τρόπους. Ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό:

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι στις ρυθμισεις δεν υπαρχει καθολου η επιλογη του system update. Προσπαθω χειροκινητα αλλα και παλι δεν. πως θα καταλαβω αν η συσκευη ειναι root;

τον φακελο πρεπει να τον ξεζιπαρο στη συσκευη η τον πεταω ζιπαρισμενο;

Edited by ceed777
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη βοηθεια. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι στις ρυθμισεις δεν υπαρχει καθολου η επιλογη του system update. Προσπαθω χειροκινητα αλλα και παλι δεν. πως θα καταλαβω αν η συσκευη ειναι root;

 

λογικά ΔΕΝ θα είναι root.

κατέβασε αυτό

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

το τσεκαρα και δεν ειναι root. παντως δεν μπορω να κανω update με τιποτα. μαλλον δεν κανω κατι σωστα. τον φακελο που κατεβασα ζιπαρισμενο τον περναω η ξεζιπαρισμενο; τον περναω καπου συγκεκριμενα στη συσκευη η οχι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...